Dodaj do ulubionych

Czy Wiecie Ze ?

01.04.06, 12:08
Panstwo Ukraina jest mlodsze od panstwa Izrael tylko o 43 lata?
Obserwuj wątek
    • marouder No nie bardzo z_daleka:)) 01.04.06, 12:12
      Istniala po I-szej wojnie Ukrainska Republika Ludowa.

      z_daleka napisał:

      > Panstwo Ukraina jest mlodsze od panstwa Izrael tylko o 43 lata?
      • z_daleka Re: No nie bardzo z_daleka:)) 01.04.06, 12:21
        juz z samej nazwy biorac, to nie moglo byc panstwo...
        • marouder Re: No nie bardzo z_daleka:)) 01.04.06, 12:23
          Jestes nieludzki z_daleka, jak tak mozna?:)))

          z_daleka napisał:

          > juz z samej nazwy biorac, to nie moglo byc panstwo...
    • polski_francuz Widze inne 01.04.06, 12:35
      podobienstwa.

      Np. wielu ludzi zaimpregnowanych polska kultura i polskojezycznych. Ale jak
      Ukraina wejdzie do EU (kiedys) to bedziemy mogli znow tam sie osiedlac.

      Skad ci porownania do glowy przyszly?

      PF

      • jankowski1960 Re: Widze inne 01.04.06, 12:38
        istniala jeszcze Rus Kijowska, tym samym Ukraina ma starsze tradycje
        panstwowosci niz Polska
        • polski_francuz Re: Widze inne 01.04.06, 12:45
          Wczesniej niz 966?

          Burzysz moja rudymentarna wiedze historyczna.

          PF
    • marouder Re: Czy Wiecie Ze ?+ 01.04.06, 13:50
      Zastanawiam sie czemu z_daleka taka podpuche tu nam podrzucil?
      • 1ja Re: Czy Wiecie Ze ?+ 01.04.06, 13:53
        Celem inteligenta jest pobudzenie innego inteligenta do myslenia.
        Jak sie zastanawiasz-obudzil ciebie.
        Mysl,wiec!
        • dana33 Re: Czy Wiecie Ze ?+ 01.04.06, 17:46
          :)))))
    • puls.usa [...] 01.04.06, 15:08
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • 1ja Re: Czy Wiecie Ze ?+ 01.04.06, 15:20
        Moska pulsowata.
        Jak zwykle w bledzie jestes.
        Podam ci przyklad zbieraniny panstwoej.
        Np,panstwo ktorym rzadzil Mosiek I,tata Bolka Odwaznego.
        A Bolek ten rodzine z prawdziwej zbieraniny posiadal:
        "rodzony w 966 albo 967 r., zmarł 17 VI 1025 r.; syn Mieszka I i księżniczki
        czeskiej Dobrawy; żonaty z córką margrabiego Miśni Rykdaga (984-85), potem z
        nieznaną z imienia Węgierką, z którą miał pierworodnego syna Bezpryma, później
        z Emnildą (najprawdopodobniej córką księcia zachodniosłowiańskiego Dobromira),
        z którą miał dwóch synów: Mieszka II - przyszłego króla Polski i Ottona oraz
        trzy córki, wreszcie od 1018 r. z margrabianką miśnieńską Odą, z którą miał
        córkę Matyldę; od 992 r. książę polski".

        Glownym zajeciem jego bylo ziem zbieranie:
        "Bolesław chcąc wykorzystać konflikty wewnętrzne w cesarstwie, najechał Miśnię,
        zajął Milsko i Łużyce, a w 1003 r. rozszerzył swoje panowanie na Czechy i
        Morawy. Rozpoczęta w wyniku tych działań wojna z Henrykiem II trwała z
        przerwami do 1018 r., zakończyła się pokojem w Budziszynie, na mocy którego
        Milsko i Łużyce zostały przy Polsce. W tym samym roku Chrobry wyprawił się na
        Ruś, zajął Kijów i osadził na krótko na tamtejszym tronie Świętopełka, zaś w
        drodze powrotnej zajął Grody Czerwieńskie."
        • 1ja Re: P.S+ 01.04.06, 15:26
          " Мешко I и Болеслав Храбрый - “зодчие государственности”
          To jest przyklad zbierania:

          Правление Мешко(? - 992 г.) и его сына Болеслава, прозванного Храбрым, - это
          период объединения славянских племен и строительства государства в современном
          понятии этого слова, государства, обладающего не только сильными внутренними
          структурами, но также активно участвующего в европейской политике.

          • 1ja Re: P.S1+ 01.04.06, 15:27
            A tutaj bys sie czego nauczyl:
            poland.gov.pl/%D0%9C%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%BE,I,%D0%B8,%D0%91%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2,%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1%80%D1%8B%D0%
            B9,1350.html
            • 1ja Re: P.S2+ 01.04.06, 15:30
              A tutaj mezalansy rosyjsko-polskie:
              www.vgd.ru/STORY/table01.htm
              www.vgd.ru/STORY/table02.htm
          • grzegorz1948 Re: 1jaja przepraszam ALE! 02.04.06, 11:27
            pl.wikipedia.org/wiki/Boles%C5%82aw_I_Chrobry
            Zebys wsioku nie musial trenowac ruskiego bo poco ci to!
    • pauline_kaczanow Re: Czy Wiecie Ze ? 01.04.06, 17:51
      Wiemy, wiemy... Czesc Mosze: D
      A wiesz,ze w ostatnim numerze Wprost ( tak ze 2 tyg. temu ) Jego Excelencja
      Ambasador Szewach Weiss ( pochodzenie ukrainskie ) chwalil Indire Ghandi i
      Margaret Tchather? Zaiste cud!




      • dana33 Re: Czy Wiecie Ze ? 01.04.06, 18:15
        rzuc ten link do wprost, bo nie mozna znalezc inaczej, a zachwalasz tak, ze
        chce przeczytac.... :))))
        • pauline_kaczanow Re: Czy Wiecie Ze ? 01.04.06, 18:21
          Felieton Weissa.Sprzed 2 tyg. Podam Ci jutro dokladna date, bo teraz schodze za
          30 min z netu. Ma tam swoja rubryke. I pomyslec,ze taki Kwasniewski chce
          skarzyc Wprost.... Eh...szkoda gadac. A czemu nie chce skarzyc Danka Np.
          Haaretzu ?

          Szukaj tutaj na razie:

          www.wprost.pl
    • schlagbaum Re: Czy Wiecie Ze ? 01.04.06, 23:36
      z_daleka napisał:

      > Panstwo Ukraina jest mlodsze od panstwa Izrael tylko o 43 lata?

      Wiesz zoledny czym rozni sie Kanal Panamski od Bosforu ?
      • schlagbaum Re: Czy Wiecie Ze ? 02.04.06, 11:00
        schlagbaum napisał:

        >
        > Wiesz zoledny czym rozni sie Kanal Panamski od Bosforu ?
        >
        >
        Zbyt trudne ?
        • z_daleka Re: Czy Wiecie Ze ? 02.04.06, 19:34
          Tym czym np.superfosfat potrojny od obornika, albo wentlylator od przeciagu itd,
          itd... Mysle ze porownania takie nie zaprowadza cie do zamierzonego celu...
          • schlagbaum Re: Czy Wiecie Ze ? 02.04.06, 19:37
            z_daleka napisał:

            > Tym czym np.superfosfat potrojny od obornika, albo wentlylator od przeciagu
            itd
            > ,
            > itd... Mysle ze porownania takie nie zaprowadza cie do zamierzonego celu...


            Skoro dostrzegasz te roznice to juz jestem u celu a Ty sie nad nia
            pozastanawiaj.
            • z_daleka Re: Czy Wiecie Ze ? 02.04.06, 19:44
              wmawiasz mi kolego chorobe w bok... twoje pytanie, o ile pamietasz dotyczylo
              roznic miedzy kanalami panamskim i bosforem, a moja odpowiedz tez w tym kierunku...
              pozdrawiam.
              • schlagbaum Re: Czy Wiecie Ze ? 02.04.06, 19:47
                z_daleka napisał:

                > wmawiasz mi kolego chorobe w bok... twoje pytanie, o ile pamietasz dotyczylo
                > roznic miedzy kanalami panamskim i bosforem, a moja odpowiedz tez w tym
                kierunku...
                > pozdrawiam.

                Przeciez sie z Toba zgadzam.
                Czasem wystarczy malenki impuls, by naprowadzic na wlasciwy tor.
                Ty juz go znalazles.

                Uklony.
                • z_daleka Re: Czy Wiecie Ze ? 02.04.06, 19:53
                  to co w tej chwili uskuteczniasz to jest przeginanie... Powiedzmy ze twoje
                  pytanie brzmialoby: jaka jest roznica miedzy kopiarka a koparka? Cokolwiek bym
                  na to pytanie nie odpowiedzial stwierdzilbys z samozadowoleniem, ze czasem
                  wystarczy malenki impuls, by naprowadzic na wlasciwy tor. Ty juz go znalazles.
          • polski_francuz Poeta 02.04.06, 19:48
            chce powiedziec, ze Ukraina jest naturalna a Izrael sztuczny.

            Jest to interesujaca hipoteza, ale daleko nas nie posuwa. Cos niezbyt widze
            Izraelczykow szturmujacych polska ambasade z prosba o powrot. Jesli juz to
            amerykanska ambasade. A Amerloki maja swoje kryteria doboru mlodych Amerlokow.

            Tez niebyt mi sie Ukraina naturalna wydaje z polowa marzaca o Polszcze a druga
            wierzaca z Matuszke Rossiji.

            Nalezy jednak docenic inspiracje poety. I wysilki by z nas zrobic inteligentow.

            PF
            • z_daleka Re: Poeta 02.04.06, 20:02
              O Izraelu moznaby bylo powiesziec, ze jest sztucznym tworem gdyby stosownie do
              pewnych, z glebi serca plynacych propozycji, zakorzenil sie na Madagaskarze lub
              na Alasce...ze o marsie nie wspomne.
              • polski_francuz Re: Poeta 02.04.06, 21:07
                To nie jest calkowicie filistynska toczka zrenja.

                Co do argumentow, to my wszyscy mamy pewne miejsce w Afryce. Z jakies 20 tys.
                lat temu. Bagatela.

                Moze jakies plemie bylo na Madagaskarze, kto wie.

                PF
                • marouder Re: Poeta 02.04.06, 21:15
                  Czytalem pewien artykul, w ktorym polski genetyk, profesor na jednym z
                  amerykanskich uniwersytetow wypowiadal sie nt. bliskosci genetycznej niektorych
                  narodow. Kryteria jakich uzyl, to statystycznie wysoka zachorowalnosc na
                  niektore choroby i kilka jeszcze innych, ktorych teraz nie pomne. Wyszlo, jak
                  bym, ze Polacy i Zydzi najbardziej sa do siebie zblizeni pod wzgledem
                  genetycznym z listy narodow, jakie badanie bralo pod uwage. Ciekawe, prawda?


                  polski_francuz napisał:

                  > To nie jest calkowicie filistynska toczka zrenja.
                  >
                  > Co do argumentow, to my wszyscy mamy pewne miejsce w Afryce. Z jakies 20 tys.
                  > lat temu. Bagatela.
                  >
                  > Moze jakies plemie bylo na Madagaskarze, kto wie.
                  >
                  > PF
                  • goldbaum Re: Poeta 03.04.06, 10:41
                    marouder napisał:

                    "pewien artykul" "polski genetyk" "profesor na jednym z amerykanskich
                    uniwersytetow"

                    Acha....

                    A ja widzialem kiedys pewien diagram, polskiego astronoma, profesora na jednym z
                    kolumbijskich uniwersytetow, z ktorego wynikalo, ze najbardziej zblizonymi
                    rasami sa zydzi i papuasi.

                    • 1ja Re: Poeta+ 03.04.06, 13:32
                      Ten profesor z pewnoscia mial takie same wysokie ku-ku,jak i ty.
                      Slyszalem,zes praktyke odbywal na uniwersytecie papuaskim,wykladajc tam
                      przedmioty rozne.
                      Podloge naprzyklad.
                  • bam_buko Re: Poeta 03.04.06, 11:23
                    Obecnie mieszkancy tego malego azjatyckiego kraju choruja na podobna chorobe
                    jak (ich obecni przyjaciele) Niemcy w ub.wieku ,ktorzy dazyli wszelkimi
                    (chorobliwymi) srodkami i metodami do powstania 1000 letniej Rzeszy.
                • marouder Re: Poeta 02.04.06, 21:16
                  Czytalem pewien artykul, w ktorym polski genetyk, profesor na jednym z
                  amerykanskich uniwersytetow wypowiadal sie nt. bliskosci genetycznej niektorych
                  narodow. Kryteria jakich uzyl, to statystycznie wysoka zachorowalnosc na
                  niektore choroby i kilka jeszcze innych, ktorych teraz nie pomne. Wyszlo, jak
                  byk, ze Polacy i Zydzi najbardziej sa do siebie zblizeni pod wzgledem
                  genetycznym z listy narodow, jakie badanie bralo pod uwage. Ciekawe, nie?

                  polski_francuz napisał:

                  > To nie jest calkowicie filistynska toczka zrenja.
                  >
                  > Co do argumentow, to my wszyscy mamy pewne miejsce w Afryce. Z jakies 20 tys.
                  > lat temu. Bagatela.
                  >
                  > Moze jakies plemie bylo na Madagaskarze, kto wie.
                  >
                  > PF
                  • polski_francuz Re: Poeta 02.04.06, 21:19
                    Jaka choroba, if I may ask?

                    Chorobliwa zarozumialosc u jednych. Chorobliwy brak rozsadku u drugich?

                    Czy cos innego?

                    PF
                    • marouder Re: Poeta 02.04.06, 21:26
                      schorzenia sercowo-naczyniowe, podatnosc na niektore typy nowotworo wyzsza
                      statystycznie niz u innych badanych grup, jeszcze jakies schorzenia wzroki,
                      jesli dobrze pamietam.

                      polski_francuz napisał:

                      > Jaka choroba, if I may ask?
                      >
                      > Chorobliwa zarozumialosc u jednych. Chorobliwy brak rozsadku u drugich?
                      >
                      > Czy cos innego?
                      >
                      > PF
                      • z_daleka Re: Poeta 02.04.06, 21:59
                        Hm, nie moge sie zdecydowac czy to dobra, czy zla wiadomosc...
                        Czy tylko w chorobach jest nasze podobienstwo?
                        • marouder Re: Poeta 03.04.06, 00:26
                          Oczywiscie, ze to nie wszystkie podobienstwa. Podalem ten przyklad zeby ewentualnym rasistom zamknac ich jadaczki. Na mnie juz chyba czas lulu. Dobrej Nocy.
                • goldbaum Re: Poeta 03.04.06, 10:34
                  polski_francuz napisał:

                  > Co do argumentow, to my wszyscy mamy pewne miejsce w Afryce. Z jakies 20 tys.
                  > lat temu.

                  Dobre! Zolednego zatkalo.
    • grzegorz1948 Re: 1jaja przepraszam ALE! 02.04.06, 11:17
      Ale ci w tych rusach natlukli do leby!!!!!!!!!!!!
      • 1ja Re: ?+ 03.04.06, 13:34
        Czesc izotopowy.
        Wyglada,ze jak do nfaterlandu jedziesz,to ci z lepetyny po troszecku wyciagaja.
        Niedlugo nic nie zostanie.
        A potem trociny tam wepchna.
        • grzegorz1948 Re:1jaja-przepraszam ja sie jakam 05.04.06, 00:04
          Spisz przy otwartym oknie?
    • puls.usa Wiem moski Ze ?...cenzura na fs wam pomaga 03.04.06, 00:42
      dlaczego?? cholera wie
      podejrzewam ze naczalnik gw
      w tym palce macza
      (nie chce pisac co on naprawde
      macza)
      • 1ja Re: Wiem moski Ze ?...cenzura na fs wam pomaga+ 03.04.06, 13:28
        Niektorzy,moska pulsowata,palce maczaja.
        A ja nie moge odgadnac dlaczego ciebie ´moczymorda nazywaja?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka