z_daleka 01.04.06, 12:08 Panstwo Ukraina jest mlodsze od panstwa Izrael tylko o 43 lata? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
marouder No nie bardzo z_daleka:)) 01.04.06, 12:12 Istniala po I-szej wojnie Ukrainska Republika Ludowa. z_daleka napisał: > Panstwo Ukraina jest mlodsze od panstwa Izrael tylko o 43 lata? Odpowiedz Link Zgłoś
z_daleka Re: No nie bardzo z_daleka:)) 01.04.06, 12:21 juz z samej nazwy biorac, to nie moglo byc panstwo... Odpowiedz Link Zgłoś
marouder Re: No nie bardzo z_daleka:)) 01.04.06, 12:23 Jestes nieludzki z_daleka, jak tak mozna?:))) z_daleka napisał: > juz z samej nazwy biorac, to nie moglo byc panstwo... Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Widze inne 01.04.06, 12:35 podobienstwa. Np. wielu ludzi zaimpregnowanych polska kultura i polskojezycznych. Ale jak Ukraina wejdzie do EU (kiedys) to bedziemy mogli znow tam sie osiedlac. Skad ci porownania do glowy przyszly? PF Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: Widze inne 01.04.06, 12:38 istniala jeszcze Rus Kijowska, tym samym Ukraina ma starsze tradycje panstwowosci niz Polska Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Widze inne 01.04.06, 12:45 Wczesniej niz 966? Burzysz moja rudymentarna wiedze historyczna. PF Odpowiedz Link Zgłoś
marouder Re: Czy Wiecie Ze ?+ 01.04.06, 13:50 Zastanawiam sie czemu z_daleka taka podpuche tu nam podrzucil? Odpowiedz Link Zgłoś
1ja Re: Czy Wiecie Ze ?+ 01.04.06, 13:53 Celem inteligenta jest pobudzenie innego inteligenta do myslenia. Jak sie zastanawiasz-obudzil ciebie. Mysl,wiec! Odpowiedz Link Zgłoś
puls.usa [...] 01.04.06, 15:08 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
1ja Re: Czy Wiecie Ze ?+ 01.04.06, 15:20 Moska pulsowata. Jak zwykle w bledzie jestes. Podam ci przyklad zbieraniny panstwoej. Np,panstwo ktorym rzadzil Mosiek I,tata Bolka Odwaznego. A Bolek ten rodzine z prawdziwej zbieraniny posiadal: "rodzony w 966 albo 967 r., zmarł 17 VI 1025 r.; syn Mieszka I i księżniczki czeskiej Dobrawy; żonaty z córką margrabiego Miśni Rykdaga (984-85), potem z nieznaną z imienia Węgierką, z którą miał pierworodnego syna Bezpryma, później z Emnildą (najprawdopodobniej córką księcia zachodniosłowiańskiego Dobromira), z którą miał dwóch synów: Mieszka II - przyszłego króla Polski i Ottona oraz trzy córki, wreszcie od 1018 r. z margrabianką miśnieńską Odą, z którą miał córkę Matyldę; od 992 r. książę polski". Glownym zajeciem jego bylo ziem zbieranie: "Bolesław chcąc wykorzystać konflikty wewnętrzne w cesarstwie, najechał Miśnię, zajął Milsko i Łużyce, a w 1003 r. rozszerzył swoje panowanie na Czechy i Morawy. Rozpoczęta w wyniku tych działań wojna z Henrykiem II trwała z przerwami do 1018 r., zakończyła się pokojem w Budziszynie, na mocy którego Milsko i Łużyce zostały przy Polsce. W tym samym roku Chrobry wyprawił się na Ruś, zajął Kijów i osadził na krótko na tamtejszym tronie Świętopełka, zaś w drodze powrotnej zajął Grody Czerwieńskie." Odpowiedz Link Zgłoś
1ja Re: P.S+ 01.04.06, 15:26 " Мешко I и Болеслав Храбрый - “зодчие государственности” To jest przyklad zbierania: Правление Мешко(? - 992 г.) и его сына Болеслава, прозванного Храбрым, - это период объединения славянских племен и строительства государства в современном понятии этого слова, государства, обладающего не только сильными внутренними структурами, но также активно участвующего в европейской политике. Odpowiedz Link Zgłoś
1ja Re: P.S1+ 01.04.06, 15:27 A tutaj bys sie czego nauczyl: poland.gov.pl/%D0%9C%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%BE,I,%D0%B8,%D0%91%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2,%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1%80%D1%8B%D0% B9,1350.html Odpowiedz Link Zgłoś
1ja Re: P.S2+ 01.04.06, 15:30 A tutaj mezalansy rosyjsko-polskie: www.vgd.ru/STORY/table01.htm www.vgd.ru/STORY/table02.htm Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 Re: 1jaja przepraszam ALE! 02.04.06, 11:27 pl.wikipedia.org/wiki/Boles%C5%82aw_I_Chrobry Zebys wsioku nie musial trenowac ruskiego bo poco ci to! Odpowiedz Link Zgłoś
pauline_kaczanow Re: Czy Wiecie Ze ? 01.04.06, 17:51 Wiemy, wiemy... Czesc Mosze: D A wiesz,ze w ostatnim numerze Wprost ( tak ze 2 tyg. temu ) Jego Excelencja Ambasador Szewach Weiss ( pochodzenie ukrainskie ) chwalil Indire Ghandi i Margaret Tchather? Zaiste cud! Odpowiedz Link Zgłoś
dana33 Re: Czy Wiecie Ze ? 01.04.06, 18:15 rzuc ten link do wprost, bo nie mozna znalezc inaczej, a zachwalasz tak, ze chce przeczytac.... :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
pauline_kaczanow Re: Czy Wiecie Ze ? 01.04.06, 18:21 Felieton Weissa.Sprzed 2 tyg. Podam Ci jutro dokladna date, bo teraz schodze za 30 min z netu. Ma tam swoja rubryke. I pomyslec,ze taki Kwasniewski chce skarzyc Wprost.... Eh...szkoda gadac. A czemu nie chce skarzyc Danka Np. Haaretzu ? Szukaj tutaj na razie: www.wprost.pl Odpowiedz Link Zgłoś
schlagbaum Re: Czy Wiecie Ze ? 01.04.06, 23:36 z_daleka napisał: > Panstwo Ukraina jest mlodsze od panstwa Izrael tylko o 43 lata? Wiesz zoledny czym rozni sie Kanal Panamski od Bosforu ? Odpowiedz Link Zgłoś
schlagbaum Re: Czy Wiecie Ze ? 02.04.06, 11:00 schlagbaum napisał: > > Wiesz zoledny czym rozni sie Kanal Panamski od Bosforu ? > > Zbyt trudne ? Odpowiedz Link Zgłoś
z_daleka Re: Czy Wiecie Ze ? 02.04.06, 19:34 Tym czym np.superfosfat potrojny od obornika, albo wentlylator od przeciagu itd, itd... Mysle ze porownania takie nie zaprowadza cie do zamierzonego celu... Odpowiedz Link Zgłoś
schlagbaum Re: Czy Wiecie Ze ? 02.04.06, 19:37 z_daleka napisał: > Tym czym np.superfosfat potrojny od obornika, albo wentlylator od przeciagu itd > , > itd... Mysle ze porownania takie nie zaprowadza cie do zamierzonego celu... Skoro dostrzegasz te roznice to juz jestem u celu a Ty sie nad nia pozastanawiaj. Odpowiedz Link Zgłoś
z_daleka Re: Czy Wiecie Ze ? 02.04.06, 19:44 wmawiasz mi kolego chorobe w bok... twoje pytanie, o ile pamietasz dotyczylo roznic miedzy kanalami panamskim i bosforem, a moja odpowiedz tez w tym kierunku... pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
schlagbaum Re: Czy Wiecie Ze ? 02.04.06, 19:47 z_daleka napisał: > wmawiasz mi kolego chorobe w bok... twoje pytanie, o ile pamietasz dotyczylo > roznic miedzy kanalami panamskim i bosforem, a moja odpowiedz tez w tym kierunku... > pozdrawiam. Przeciez sie z Toba zgadzam. Czasem wystarczy malenki impuls, by naprowadzic na wlasciwy tor. Ty juz go znalazles. Uklony. Odpowiedz Link Zgłoś
z_daleka Re: Czy Wiecie Ze ? 02.04.06, 19:53 to co w tej chwili uskuteczniasz to jest przeginanie... Powiedzmy ze twoje pytanie brzmialoby: jaka jest roznica miedzy kopiarka a koparka? Cokolwiek bym na to pytanie nie odpowiedzial stwierdzilbys z samozadowoleniem, ze czasem wystarczy malenki impuls, by naprowadzic na wlasciwy tor. Ty juz go znalazles. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Poeta 02.04.06, 19:48 chce powiedziec, ze Ukraina jest naturalna a Izrael sztuczny. Jest to interesujaca hipoteza, ale daleko nas nie posuwa. Cos niezbyt widze Izraelczykow szturmujacych polska ambasade z prosba o powrot. Jesli juz to amerykanska ambasade. A Amerloki maja swoje kryteria doboru mlodych Amerlokow. Tez niebyt mi sie Ukraina naturalna wydaje z polowa marzaca o Polszcze a druga wierzaca z Matuszke Rossiji. Nalezy jednak docenic inspiracje poety. I wysilki by z nas zrobic inteligentow. PF Odpowiedz Link Zgłoś
z_daleka Re: Poeta 02.04.06, 20:02 O Izraelu moznaby bylo powiesziec, ze jest sztucznym tworem gdyby stosownie do pewnych, z glebi serca plynacych propozycji, zakorzenil sie na Madagaskarze lub na Alasce...ze o marsie nie wspomne. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Poeta 02.04.06, 21:07 To nie jest calkowicie filistynska toczka zrenja. Co do argumentow, to my wszyscy mamy pewne miejsce w Afryce. Z jakies 20 tys. lat temu. Bagatela. Moze jakies plemie bylo na Madagaskarze, kto wie. PF Odpowiedz Link Zgłoś
marouder Re: Poeta 02.04.06, 21:15 Czytalem pewien artykul, w ktorym polski genetyk, profesor na jednym z amerykanskich uniwersytetow wypowiadal sie nt. bliskosci genetycznej niektorych narodow. Kryteria jakich uzyl, to statystycznie wysoka zachorowalnosc na niektore choroby i kilka jeszcze innych, ktorych teraz nie pomne. Wyszlo, jak bym, ze Polacy i Zydzi najbardziej sa do siebie zblizeni pod wzgledem genetycznym z listy narodow, jakie badanie bralo pod uwage. Ciekawe, prawda? polski_francuz napisał: > To nie jest calkowicie filistynska toczka zrenja. > > Co do argumentow, to my wszyscy mamy pewne miejsce w Afryce. Z jakies 20 tys. > lat temu. Bagatela. > > Moze jakies plemie bylo na Madagaskarze, kto wie. > > PF Odpowiedz Link Zgłoś
goldbaum Re: Poeta 03.04.06, 10:41 marouder napisał: "pewien artykul" "polski genetyk" "profesor na jednym z amerykanskich uniwersytetow" Acha.... A ja widzialem kiedys pewien diagram, polskiego astronoma, profesora na jednym z kolumbijskich uniwersytetow, z ktorego wynikalo, ze najbardziej zblizonymi rasami sa zydzi i papuasi. Odpowiedz Link Zgłoś
1ja Re: Poeta+ 03.04.06, 13:32 Ten profesor z pewnoscia mial takie same wysokie ku-ku,jak i ty. Slyszalem,zes praktyke odbywal na uniwersytecie papuaskim,wykladajc tam przedmioty rozne. Podloge naprzyklad. Odpowiedz Link Zgłoś
bam_buko Re: Poeta 03.04.06, 11:23 Obecnie mieszkancy tego malego azjatyckiego kraju choruja na podobna chorobe jak (ich obecni przyjaciele) Niemcy w ub.wieku ,ktorzy dazyli wszelkimi (chorobliwymi) srodkami i metodami do powstania 1000 letniej Rzeszy. Odpowiedz Link Zgłoś
marouder Re: Poeta 02.04.06, 21:16 Czytalem pewien artykul, w ktorym polski genetyk, profesor na jednym z amerykanskich uniwersytetow wypowiadal sie nt. bliskosci genetycznej niektorych narodow. Kryteria jakich uzyl, to statystycznie wysoka zachorowalnosc na niektore choroby i kilka jeszcze innych, ktorych teraz nie pomne. Wyszlo, jak byk, ze Polacy i Zydzi najbardziej sa do siebie zblizeni pod wzgledem genetycznym z listy narodow, jakie badanie bralo pod uwage. Ciekawe, nie? polski_francuz napisał: > To nie jest calkowicie filistynska toczka zrenja. > > Co do argumentow, to my wszyscy mamy pewne miejsce w Afryce. Z jakies 20 tys. > lat temu. Bagatela. > > Moze jakies plemie bylo na Madagaskarze, kto wie. > > PF Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Poeta 02.04.06, 21:19 Jaka choroba, if I may ask? Chorobliwa zarozumialosc u jednych. Chorobliwy brak rozsadku u drugich? Czy cos innego? PF Odpowiedz Link Zgłoś
marouder Re: Poeta 02.04.06, 21:26 schorzenia sercowo-naczyniowe, podatnosc na niektore typy nowotworo wyzsza statystycznie niz u innych badanych grup, jeszcze jakies schorzenia wzroki, jesli dobrze pamietam. polski_francuz napisał: > Jaka choroba, if I may ask? > > Chorobliwa zarozumialosc u jednych. Chorobliwy brak rozsadku u drugich? > > Czy cos innego? > > PF Odpowiedz Link Zgłoś
z_daleka Re: Poeta 02.04.06, 21:59 Hm, nie moge sie zdecydowac czy to dobra, czy zla wiadomosc... Czy tylko w chorobach jest nasze podobienstwo? Odpowiedz Link Zgłoś
marouder Re: Poeta 03.04.06, 00:26 Oczywiscie, ze to nie wszystkie podobienstwa. Podalem ten przyklad zeby ewentualnym rasistom zamknac ich jadaczki. Na mnie juz chyba czas lulu. Dobrej Nocy. Odpowiedz Link Zgłoś
goldbaum Re: Poeta 03.04.06, 10:34 polski_francuz napisał: > Co do argumentow, to my wszyscy mamy pewne miejsce w Afryce. Z jakies 20 tys. > lat temu. Dobre! Zolednego zatkalo. Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 Re: 1jaja przepraszam ALE! 02.04.06, 11:17 Ale ci w tych rusach natlukli do leby!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
1ja Re: ?+ 03.04.06, 13:34 Czesc izotopowy. Wyglada,ze jak do nfaterlandu jedziesz,to ci z lepetyny po troszecku wyciagaja. Niedlugo nic nie zostanie. A potem trociny tam wepchna. Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 Re:1jaja-przepraszam ja sie jakam 05.04.06, 00:04 Spisz przy otwartym oknie? Odpowiedz Link Zgłoś
puls.usa Wiem moski Ze ?...cenzura na fs wam pomaga 03.04.06, 00:42 dlaczego?? cholera wie podejrzewam ze naczalnik gw w tym palce macza (nie chce pisac co on naprawde macza) Odpowiedz Link Zgłoś
1ja Re: Wiem moski Ze ?...cenzura na fs wam pomaga+ 03.04.06, 13:28 Niektorzy,moska pulsowata,palce maczaja. A ja nie moge odgadnac dlaczego ciebie ´moczymorda nazywaja? Odpowiedz Link Zgłoś