Dodaj do ulubionych

Stop dla przemocy

25.04.06, 17:24
Bardzo współczuję rodzicom zamordowanego siedemnastolatka. Przeżywają teraz
ogromny dramat. Tu jest miejsce na ludzką empatię. Oni przeżywają teraz
ogromny koszmar.

Polacy powinni jednoznacznie potępić zamordowanie młodego Belga przez dwóch
polskich nastolatków. Dobrze byłoby zorganizować wspólny marsz Polonii
belgijskiej i Belgów przeciw przemocy. W organizację tego marszu mogłaby się
zaangażować polska placówka dyplomatyczna w Brukseli.

Przy okazji powinniśmy też się zastanowić nad naszym zachowaniem zagranicą.
Wielu Polakom zdarza się podczas pobytu np. w Wielkiej Brytanii lub Niemczech
ukraść szklankę lub butelkę alkoholu z pubu, otworzyć czekoladę i zjeść jej
kawałek w sklepie spożywczym, zachowywać się wulgarnie i upijać się w
miejscach publicznych. To takie zachowania budzą do nas niechęć na Zachodzie.
A zamordowanie młodego Belga pogłębia tylko uprzedzenia do Polaków.

Zamordowanie młodego Belga nie może być jednak pretekstem do plucia na
Polskę. Nie może być też pretekstem do postulowania przywrócenia kary
śmierci. Niech ten koszmar w Belgii zmusi nas do zastanowienia się nad naszym
życiem i zmieni nas na lepsze.
Obserwuj wątek
    • aaki no ładnie napisane,nie powiem.... 25.04.06, 17:30
    • read1 Re: Stop dla przemocy 25.04.06, 17:38
      preemption napisał:

      > Polacy powinni jednoznacznie potępić zamordowanie młodego Belga przez dwóch
      > polskich nastolatków.

      Najlepszym rozwiazaniem byloby strzelanie do dresiarstwa z broni gladkolufowej,
      a podczas meczow z ostrej. Inne rozwiazania to tylko mydlace oczy polsrodki.
    • i-love-2-bike Re: Stop dla przemocy 25.04.06, 17:46
      a ja odwrotnie do ciebie jestem jak najbardziej za przywroceniem kary
      smierci,szczegolnie dla tych najbardziej zwyrodnialych bandytow,ktorzy nie maja
      wogole szacunku dla ludzkiego zycia. pisanie o tym jak mamy sie zachowywac za
      granica adresujesz do zlej publicznosci,gdyz tego typu menty spoleczne nie
      powinny nigdy wyjsc poza mur wiezienia,gdzie jest ich miejsce. zamiast bawic sie
      w idealistyczne mzonki na temat resocjalizacji,powinnismy zmusisc panstwo
      polskie do tego ,by system prawa dzialal i byl sprawiedliwy w stosunku do
      polenionych przestepstw,inaczej zamienimy sie w bananowa republike,gdzie bandyci
      beda sobie zyli dostatnio,a inni beda przemykali ukradkiem do domu i pisali
      dyrdymalki na temat humanitarnego traktowania wiezniow.
      • aaki Re: Stop dla przemocy 25.04.06, 18:20
        popieram w 100%

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka