felusiak1
13.05.06, 05:41
Żeby uzmysłowić ci pewne procesy ekonomiczne posłużę się prostymi przykładami.
W gospodarce postindustrialnej nowe miejsca pracy netto tworzone są jedynie w
sferze uslug i USA nie jest tu wyjątkiem.
Porównujac strukture zatrudnienia w kilku przodujacych krajach w 2004 i w 1993
łatwo zauważyć, że w USA w 1993 w sferze usług pracowało 77% a dzisiaj pracuje
82% ogółu zatrudnionych.
Japonia 62% ==> 70%
Niemcy 58% ==> 67%
Francja 68% ==> 74%
Wielka Brytania 68% ==> 75%
W latach 1993-2004 w USA zatrudnienie w przemyśle spadło o 6.2%
w Niemczech o 19.1% a w Japonii o 17.7%
W tym samym czasie w USA zatrudnienie w usługach wzrosło o 25.2%,
w Niemczech o 14.4% a w Japonii o 15.4%.
Zachęcam do czytania o ekonomii. Bardzo trudna i zarazem ciekawa dziedzina.
Znajomość pewnych procesów ułatwia życie.