Dodaj do ulubionych

Queen - Freddie Mercury

28.12.09, 19:18
Przejrzałam wszystkie wątki na tym forum i nigdzie nie zauważyłam żadnego
posta o tej grupie i Mercurym, którego jestem fanką. Czyżbyście uważali, że to
pponiżej poziomu Beatles, czy Led Zeppelin?

P.S. Szczęścia w Nowym Roku!
Obserwuj wątek
        • basilisque Re: Queen - Freddie Mercury 29.12.09, 20:09
          Fakt, rzeczywiście na tym forum nikt się nie zająknął o "Queen-ach"... Czy tak
          bardzo poniżej - raczej nie. Nie zgadzam się z Johnnym, że można ich
          zakwalifikować jako "czysty POP". Raczej są przykładem na to jak płynne są
          granice między "Pop" i "Rock" (nb. ciekawe czy Weiss umieści ich w Encyklopedii
          rocka). Właściwie startowali jako typowa grupa Glamrocka, ale na pewno o wiele
          wyższy poziom od np. Bay City Rollers, czy Osmonds. Coś takiego jak "Bohemian
          Rapsody" w poł. lat 70-tych to było wydarzenie, nawet w zderzeniu z mocno
          rozwiniętym wowczas już rockiem progresywnym. Poza tym muzycznie,
          instrumentalnie bez zarzutu, Brian May to na pewno czołówka gitarzystów. W
          latach 70-tych - to jednak tylko dwa kawałki ich wyróżniały się z takiej
          wysokiej, ale jedank średniej: oprócz w/w B.R. może "I was born to love you"
          (zresztą wiele ma wspólnego z "Got to get you into my life" the B.). Tak
          naprawdę wielkość osiągnęli (może najbardziej Freddie) pod koniec kariery - i
          życia F.M., czyli pod koniec lat 80-tych. "The Show Must Go on" a przede
          wszystkim wspaniałe "Innuendo"...

A wracając do ich obecności tu - to parę ich kawałków znalazło się w TOP 1200
          lat60-70 (jeszcze nie upubliczniona)...

To tak tylko co może trochę spontanicznie chaotycznie na ten temat mam do
          napisania...
          Może ktoś jeszcze?

Cheers. Baz
    • natalia-ivanovna Re: Queen - Freddie Mercury 10.01.10, 11:18
      trzcinka78 napisała:

> Przejrzałam wszystkie wątki na tym forum i nigdzie nie zauważyłam żadnego
      > posta o tej grupie i Mercurym, którego jestem fanką. Czyżbyście uważali, że to
      > pponiżej poziomu Beatles, czy Led Zeppelin?

Nie uważam, że jest poniżej. Mercury - to był wyjątkowy talent i wielka osobowośc.
      Nie da się porównywać z klasycznym rockiem typu Led Zeppelin, ale w swoim
      rodzaju The Queen są doskonali.
      >
      > P.S. Szczęścia w Nowym Roku!
      Wzajemnie!
      smile
      • jo_ember Re: Queen - Freddie Mercury 11.01.11, 21:38
        Ja nie wiem gdzie tak naprawdę przebiega granica między rock (cacy) a pop (be). To niby wiadomo jak z jednej strony mamy Led Zeppelin a z drugiej Toma Jonesa. No - ale Queen? Albo np. Beatles - symbol pop-music - to są pop czy rock?
    • payamana Re: Queen - Freddie Mercury 14.01.13, 14:54
      W mojej ocenie jest to jeden z najlepszych wokalistów jaki kiedykolwiek pojawił się na naszym świecie. Charyzmatyczny, inteligentny, świetny wokal i pomysły na przeboje. Jego utwory to nie tylko kawałki do tańczenia, ale też pozwalają rozmyślać na sobą.

--
      internetowy sklep meblowy
    • bazinga Re: Queen - Freddie Mercury 31.10.14, 15:37
      Co za różnica, czy Queen zakwalifikujecie do szuflady poprocka czy rocka? To była czwórka ludzi, która potrafiła zagrać wszystko, od węgierskiej piosenki ludowej po rockową wersję Big Spender. Świetna sekcja rytmiczna, gitara, wokal Frediego i Rogera Taylora. Korzystali z przeróżnych stylów muzycznych, zresztą tak jak wspomniani Beatlesi.
      -------------
      Zamiast klasycznej mej stopki - fajnie połączone kawałki Under Pressure z Bowie i Queen, chyba z koncertów na Wembley w 86. Chyba. (nie bezpośrednio z YT, ale na YT nigdy nie widziałem tej wersji)
      tshirtempooczach.pl/index.php/106-t-shirt-david-bowie-i-under-pressure-z-queen
      Pozdrawiam smile Fajnie, że pamięć o Queen żyje smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka