Dodaj do ulubionych

jawa ts 350

IP: *.wci.univ.szczecin.pl 06.06.05, 13:30
witam,
zbieram pieniadze na swoje pierwsze moto. mysle ze moje mozliwosci finansowe
zamkna sie maxymalnie w 2000zl. w tym przedziale znajduja sie miedzy innymi
jawa ts 350 i mz etz 250. po pojemnosci i osiagach wydaje sie ze jawa lepsza,
ale slyszalem, ze czesto sie psuje... a moze jest cos jeszce co moglibyscie
mi zaproponowac,
pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • Gość: EWA Re: jawa ts 350 IP: *.chem.uni.wroc.pl 06.06.05, 14:12
        Hmmmm ja moja jawke bardzo bardzo lubie, chłopak od czasu do czasu coś
        przykreci w maszynie i jeżdzi, wyniki predkosci sa kiepskie (120), planuje
        zmine na cos szybszego(ale to bedzie tajna zamiana, bo u mnie w domu wszyscy
        sie boja o mnie i o moja pasje motocyklowa......)....trzeba bedzie stawic ich
        przed faktem dokonanym , ze kupilam juz przecinaka i mam go i bede jezdzila,
        poki co mam 20 koni i nikt mnie nie dogoni hehehehehe <papapa>
    • grissley Re: jawa ts 350 06.06.05, 15:47
      Jawa niby czesciej sie psuje od MZ. Ale tak naprawde wszystko zalezy od
      konkretnego egzemplarza.
      Jawa jest ciezsza i mocniejsza od MZ. Jesli planujesz motorem jezdzic w trasy,
      to raczej Jawa (wyzszy vmax, lepsza stabilnosc, dwa gary).
      Z kolei do polatania po miescie lepiej sie nadaje MZ 251 (zwinniejszy, mniejsza
      vmax ale lepsze przyspieszenia, lzejsza, gorsza stabilnosc na wprost, ale
      latwiej mykac po zakretach).
      A MZ 250 to cos posrodku. Jest dluzsza od 251, w trasie sprawuje sie calkiem
      niezle (stabilnosc). Ale jest troche slabsza od Jawy (tak samo jak 251 zreszta,
      bo roznia sie glownie ramą) i ma tylko jeden garnek (nie da sie dojechac na
      jednym, jak drugi "walnie" ;) ).
      Tak naprawde - jak gdzies wyczaisz dobrze utrzymany egzemplarz w dobrej cenie
      to bierz. Niezaleznie od tego, czy to bedzie MZ, czy Jawa.
      Poza tym - jak wlozysz w motorek dodatkowe 1,5 tys zl (w perspektywie
      pierwszego roku uzytkowania), to nie powinno psuc sie juz nic ;)
    • saracen1608 Re: jawa ts 350 06.06.05, 15:56
      Jezdziełem i jednym i drugim i z pełną odpowiedzialnoscią polecam MZ. Musisz
      wziązc pod uwage ze oba motocykle mają juz swoje lata i na 100% trzeba bedzie
      sie bawic w mechanika. MZ to dosc prosty w budowie jednocylindrowiec. zJawa to
      dwa cylindry - czyli dwa razy tyle kłopotów, poza tym w egzemplarzu który ja
      miałem cały czas były problemy z elekryką. Znudziło mi sie grzebanie i
      sprzedałem. Do obecnej chwili zaliczyłem cztery MZty ( w tym dwie zabytkowe ESy
      Jaskółki) i musze powiedziec , ze to bardzo solidne konstrukacje , a częsci i
      materiały serwisowe są ogólnie dostepne.

----
      Hasło na dzis : Nie da ci młoda, nie da ci zgredka tego co moze dac ci eMZka
    • edwin.sk Re: jawa ts 350 06.06.05, 18:03
      polecam mz:D
      piekne maszyny nie musisz bac się że nie wrócisz:D oczywiście jak trafisz dobry egzemplarz lub jak sam go wyremontujesz co nie jest trudne....wszystko bardzo proste....a i jeszcze jedno spalanie:D moja 250 i spala tylko 4 litry na 100km

i tyle...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka