IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 19:33
Mam maly problem. Chce wymienic tarcze sprzeglowe w CBX 750F. Jest tam
centralna sruba za ktora nie wiam jak sie zabrac..cholernie mocno dokrecona.
Jak zblokowac naped, by spokojnie ja odkrecic? Nadmeniam iz wrzucenie biedu i
docisniecie tylnego kola do podloza niewiele daje..
Obserwuj wątek
    • saracen1608 Re: Pomocy!! 17.01.06, 19:41
      Sorka ze moze sie wcinam nie w temat bo sie nie znam na CBXach , ale zwykle do
      sciagniecia kosza sprzegłowego potrzebne jest urzadzonko zwane tajemniczo i
      potocznie sciagaczem sprzegła .

      Zwykle to rodzaj nakretki z gwintowanym, obrotowym trzpieniem w srodku , ew.
      takiż trzpien wspołpracujacy z metalowymi haczykami.

      Zwykłym kluczem ciezko jest sciagnac koszyk ( o ile wogole jet to mozliwe -
      coz Polak potrafi ;] ) .
      Ale tak jak napisałem - nie znam sie na CBXach i nie wiem jaki tam jest na to
      patent

      pzdr i powodzenia
      • Gość: Hendrix Re: Pomocy!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 20:17
        Nie wykonalne..jest tam zastosowane sprzeglo antychoppingowe i nie jest to
        takie proste jak piszesz..

        Pozdrawiam
        • matej23 Re: Pomocy!! 17.01.06, 20:45
          Sprzęgło antyhoppingowe w CBX??? Myślałem, że wprowadzili takie rozwiązanie
          dopiero rok, czy dwa lata temu...
          • Gość: Hendrix Re: Pomocy!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 22:32
            Rozwiazanie starsze niz Ci sie wydaje, konstrukcja inna niz wspolczesne ale
            efekt ten sam ( wielokrotnie sprawdzone;) -> poczytaj www.teamrc17.net
            pozdrawiam
            • matej23 Re: Pomocy!! 17.01.06, 22:44
              W porządku, dzięki za linka!
    • Gość: Grzesiek Re: Pomocy!! IP: *.236.spine.pl 17.01.06, 20:40
      Jezeli mowisz iz to sprzeglo trzyma tylko jedna sruba mocno dokrecona i
      wrzucenie biegu nic nie daje a kolo obraca sie i tak i tak to poprstu
      najprostsze rozwiazanie to zablokowanie lancucha albo przedniej zebatki po
      takim manewrze napewno odkrecisz
      pozdro
      • Gość: asdfg Re: Pomocy!! IP: *.dhcp.sprint-hsd.net 17.01.06, 20:56
        sprobuj zblokowac tylne kolo za pomoca hamulca
        • mateuszm88 Re: Pomocy!! 17.01.06, 21:17
          Tak jak napisał mój poprzednik. Wrzuć bieg i poproś drugą osobę, żeby
          zablokowała tylne koło poprzez wciśnięcie hamulca i wtedy próbuj kręcić.
          Pozdrawiam!
          • mlody1285 Re: Pomocy!! 17.01.06, 22:12
            zamiast pierwszego wrzuc ostatni bieg i docisnij pozadnie hamulec- zwykle
            robie to sam i zawsze z efektem i bez zniszczen
            • Gość: Hendrix Re: Pomocy!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 22:29
              Dzieki wszystkim - sprobuje i zdam relacje z wynikow;)
    • hallik Re: Pomocy!! 19.01.06, 17:13
      Witam! Miałem ten sam problem w swoim CBX i rozwiązałem go w ten sposób że
      wziąłem kawałek twardej gumy i wsadziłem między tryb kosza, a tryb na wale tak
      żeby je zblokować. Może mało precyzyjne , ale skuteczne. Pozdrawiam.
      • Gość: brembo Re: Pomocy!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.06, 17:26
        tony hallik mnie wyprzedził. :))) to samo chcialem napisać. wsadź tam cos co sie
        nie sktuszy i jest miekciejsze od zebów. nawet linka stalowa
        • jazz-use1 Re: Pomocy!! 19.01.06, 23:15
          a od kiedy ty sie znasz na mechanice?

          • Gość: jazz Re: Pomocy!! IP: *.localnetwork.pl 21.01.06, 02:04
            hę?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka