Dodaj do ulubionych

Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofert...

IP: *.fornet.waw.pl 17.03.04, 00:16
Pałac Kultury jest najdonioślejszym dorobkiem architektonicznym narodu
polskiego (pewnie powyżej którego pan Borowski nigdy nie podskoczy). należy
go otaczać najczulsza opieką konserwatorską i troską publiczną bo nigdy nic
tak wspaniałego nie wzniesiemy.
Obserwuj wątek
    • Gość: ajajak Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.04, 00:28
      coż... mielibyśmy kasę na inne ważne inwestycje a pałac byłby pewnie odnowiony,
      może nawet ładniejszy.... ale ja poprostu go nie lubię
      • Gość: znachor Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: *.dip.t-dialin.net 17.03.04, 10:50
        ajajak napisał:

        > ja poprostu go nie lubię <

        To niestety nie były oferty polegające na tym, że go kupią, rozbiorą, wywiozą i
        złożą u siebie. Nie masz więc innego wyjścia i musisz polubić.


    • wojtekus Jak to Pajac nie jest na sprzedanie? 17.03.04, 00:36
      Wszystko jest zawsze na sprzedarz tylko za jaka cene. Podoba mi sie ten pomysl.
      Juz czas wyjsc z gospodarki centralnej PRLowskiej na kapitalistyczna czyli
      rynkowa. W USA budynki takie jak palac kultury czesto zmieniaja wlascicieli
      przykladem moze byc Empire State Building duzy brat PKiN. Miasta na swiecie nie
      maja takich to wlasnosci w nieruchomosciach gdyz wszystkie tego typu budynki sa
      wlasnoscia prywatna.

      Wiem iz miasto ma pare sal na swoje potrzeby w Palacu ale nawet jak by je
      chcialo uzywac to wynajem tez by sie oplacal po sprzedarzy tego budynku.
      Chcialbym zobaczyc prywatnego inwestora w posiadaniu PKiN. Mam nadzieje ze
      zrobil by z niego dochodowy interes a przy okazji usunal by te PRL-owskie
      rzezby sprzed Pajaca. Takze taki inwestor by tez prowadzil lobbing na zabudowe
      prawdziwie wielomiejska Centrum-Pl. Defilad a nie jak pragna obecne wladze
      wiejska.
      • Gość: BESZ Re: Jak to Pajac nie jest na sprzedanie? IP: *.mm.com.pl / *.mm.com.pl 17.03.04, 12:54
        Bardzo mądre rozumowanie, ale pisze się SPRZEDAŻ, nie SPRZEDARZ - jak chce
        Autor (i to dwukrotnie, więc nie omyłkowo). Wiadomo, że teraz najważniejsza
        jest anglo=amerykańska mowa, ale... wszak nadal jesteśmy w Polsce i tu kończymy
        tzw szkołu, prawda?
        • Gość: GośćzChicago Re: Jak to Pajac nie jest na sprzedanie? IP: *.client.comcast.net 17.03.04, 16:05
          No tak, ale tamten autor pewnie wyjechal ze słomą w butach i to na dodatek
          pewnie z 6 miesięcy temu i już zapomniał dobrze po Polsku mówić. To niestety
          jest codzienna prawda tu w Chicago z czym się musze borykać, a jestem już tu 22
          lata i jakoś ciągle próbuje zapamiętać nasz ojczysty język. Pozdrowienia.
          • wojtekus Re: Jak to Pajac nie jest na sprzedanie? 19.03.04, 01:41
            Gość portalu: GośćzChicago napisał(a):

            > No tak, ale tamten autor pewnie wyjechal ze słomą w butach i to na dodatek
            > pewnie z 6 miesięcy temu i już zapomniał dobrze po Polsku mówić. To niestety
            > jest codzienna prawda tu w Chicago z czym się musze borykać, a jestem już tu
            22
            >
            > lata i jakoś ciągle próbuje zapamiętać nasz ojczysty język. Pozdrowienia.

            No wiesz gosciu trudno jest pisac jezykiem ojczystym na 100% jak wiekszosc
            swojego zycia sie spedzilo za granica i chodzilo sie do zagranicznych szkol bez
            Jezyka Polskiego. Pisze o wiele lepiej po angiielsku jak ciebie to interesuje!
    • Gość: jotka Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: *.klc.vectranet.pl / 80.48.255.* 17.03.04, 00:36
      To byl formalnie "dar" Sowietow dla Polski i tego nie powinno sie sprzedawac
      dopoki komunisci rzadza. Nalezaloby rozwazyc aspekt prawny posadowienia tego
      gowna na wlasnosci Zydow. Jesli to kupia Zydzi to OK a jesli sprzedamy
      to "uczciwym z Cannes" to pozniej beda procesy generowane
      przez "nowojorczykow". Uregulowac wlasnosc ziemska a potem cos robic - to
      chyba jedyny wniosek.Jotka.
      • Gość: jacenty Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 17.03.04, 02:17
        proponuje referendum tej sprawie (zamknie usta saoobronie, lpr i innym
        oszołomom zwolennikow własności narodowej). Miliard to spora sumka przyda się
        na nowe inwestycje, a pałać i tak będzie stał, pełnił podobne funkcje do teraz
        a przy okazji zostanie odnowiony i zmodernizowany.
      • Gość: Basia Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: 81.18.211.* 17.03.04, 14:21
        O, jak zwykle jakaś antysemicka larwa wyszła ze swej jamki. Jak to jest, ze na
        was zawsze można liczyć, bez względu na temat dyskusji, co?
        • Gość: 1 Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.04, 15:45
          > O, jak zwykle jakaś antysemicka larwa wyszła ze swej jamki. Jak to jest, ze
          na
          > was zawsze można liczyć, bez względu na temat dyskusji, co?
          przypominam tylko o Bierucie to przez jego decyzje mamy w Warszaiwe ten
          problem. wiec moze zamiast epitetow jakies propozycje ktore ten problem
          ureguluja co??
    • Gość: Archie nie ma żadnego powodu IP: *.acn.pl 17.03.04, 08:47
      ... żeby samorząd był włascicielem jakiegokolwiek budynku, który jest
      przeznaczony w całosci lub w części na wynajem, tak jak to jest z Pekinem. W
      normalnych krajach nawet obiekty administracji publicznej, w tym ratusze gmin,
      są własnością róznego typu publicznych funduszy inwestycyjnych, emerytalnych
      itp. są profesjonalnie zarządzane i są wynajmowane także administracji
      samorządowej, która nota bene jest dla nich dobrym długoterminowym najemcą,
      regularnie płacącym czysze (które dzięki temu są ustawione na odpowiednio
      niskim poziomie itp, itd). Urzędy wynajmując dla siebie pomieszczenia mogłyby
      pozbyc sie wtedy całego tego balastu zatrudnienia panów Kaziów (przepraszam
      wszystkich szanownych panów Kazimierzy !)od wymiany przpalonych żarówek i
      naprawiania cieknących kranów i pań Agatek (szanowne panie Agaty też
      przepraszam) od zamiatania nogą kurzu pod szafy oi od zaparzania herbat -
      wszystko to byłoby bowiem załatwiane przez profesjonalnego administratora
      budynku zatrudnionego przez jego instyttucjinalnego administratora ...
      Obiekcje Borowskiego przeciwko sprzedaży Pekinu świadczą o tym, że on
      najwyraźniej w ogóle nie rozumie tych mechanizmów ... no a poza tym nie możnaby
      kolegę partyjengo zatrudnic na stanowisku przezesunia zarządu takiego
      pałacyku ... Ciekawie kiedy u nas zapanuje normalność ? czy za prawa i
      sprawiedliwości ?
      Archie
    • Gość: IWA Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: *.milo.com.pl 17.03.04, 09:23
      A może by jednak sprzedać to paskudztwo, może by to ktoś rozsądny wreszcie
      wyburzył.
    • Gość: Mors Sprzedać!!! IP: 217.153.116.* 17.03.04, 09:49
      sprzedać Pajac Kultury!!! sprzedać do spółki z miastem, żeby się inwestor zbyt
      nie szarogęsił. Nalepiej też czymś obudować, żeby nie przytłaczał. Jaka jest
      alternatywa? pozostaje też kusząca opcja rozwalenia tego szajsu!
      • d.z Re: Sprzedać??? 17.03.04, 10:05
        Wszystko ładnie wygląda, kiedy pojawiają się oferty na targach i prowadzone są
        wstępne rozmowy.
        Potem jednak w przypadku nabywania nieruchomości o takiej wartości wchodzą do
        akcji prawnicy i rzeczoznawcy oraz audytorzy.
        Pałac ma jedną i podstawową wadę prawną. Grunty, na któych został posadowiony
        są przedmiotem roszczeń ze strony dawnych właścicieli.
        To oznacza, że najpierw przed sprzedażą miasto musi zaspokoic te roszczenia
        albo stosownie do wysokości roszczeń zaniżyć cenę i cały interes wtedy już może
        nie być taki opłacalny.
        Nie zapominajmy również, iż na terenach tych stoją hale kupieckie i znając
        życie miasto musiałoby wskazac tym kupcom inną lokalizację (trzeba by zapoznać
        się z umowami).
        Pozostaje również kwestia wyceny.
        Jaką metodą wyceniać pałac?
        Porównawczą? Nie za bardzo można.
        Odtworzeniową? Będzie kłopot bo ta metoda nie jest za dobra do tego.
        Pozostałościową? Tej nie da się zastosować i stowarzyszenie rzeczoznawców wrećz
        akazuje jej używania w takich przypadkach.
        Może metoda dochodowa?
        Co z poniesionymi nakładami?
        Jak to wygląda? Jak one są amortyzowane? Kto jest beneficjentem?
        Jak będzie wyglądac sprawa cesji umów z urzedującymi tam firmami i placówkami
        kulturalnymi (ogniska, basen, teatr, kino).
        Co z salą kongresową?
        To są najprostsze problemy, przed którymi staną właściciele jak i chętni do
        kupna. Prawnicy będą sprawdzać i pracować z rok.
        Kto poniesie ogromne koszty przygotowania do sprzedaży?
        Pytań i to pobieżnych jest sporo.
        To może oznaczać, że na "placu boju" z licznych oferentów pozostanie np. jeden
        najbardziej zdeterminowany, a wtedy z kolei pojawią się zarzuty, że miasto
        sprzedaje majątek za zaniżoną cenę.
        Sprawa skomplikowana, prawnie, ekonomicznie i politycznie.
        Nie należy się więc spodziewać szybkich działań w tej materii i przed takimi
        nalezy rownież się chronić moim zdaniem.
        • Gość: kika Nie sprzedawać! obłożyć ligniną i obsiać rzeżuchą! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.03.04, 11:35
    • Gość: Spółdzielca Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.04, 10:14
      Pałac, Kolumna Zygmunta.....
      Idźmy dalej.... do 1 maja jeżeli właścicieli mieszkań spółdzielczych sie nie
      uwłaszczy, to mogą znależć sie chętni na Spółdzielnie Mieszkaniowe.... A
      ziemia w W-wie droga.......

      Taki mały czarny scenariusz.
      Spółdzielca
    • Gość: betka Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: *.proxy.bosbank.pl / *.bosbank.pl 17.03.04, 11:37
      I na dodatek Pekin jest siedziba naczelnego Borowskiego
    • Gość: zibi Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: *.bp.com.pl 17.03.04, 12:07
      A zabiorą to paskudztwo z Polski???????????????
    • Gość: Icik Mcartman Palac IP: *.chello.pl 17.03.04, 13:23
      To imponujaca i TRWALA budowla. Nie taka jak rozne 'pointy' i 'plazy' z
      ktorych plytki juz odpadaja. To, ze goruje nad Warszawa nie jest jej wina. A
      jesli ktos sadzi inaczej i nienawidzi budynku to znaczy, ze propaganda
      antykomunistyczna zrobila mu wode z mozgu.
      Poza tym mysle, ze wielu wrogow Palacu nigdy w nim zwyczajnie nie bylo.
      • Gość: regulgator Re: Palac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.04, 13:29
        ja znienawisziałem pałac dzięki propagandzie komunistycznej jeszcze kiedy stały
        kolejki pod sklepem mięsnym. w 1918 szybko zburzono sobór na placu zwycięstwa
        (obecnie mylnie nazywanym piłsudskiego), pałac staszica przerobiono na powrót
        na pałac staszica i tak dalej. skreślono budynki symbolizujące dawny reżim. a
        teraz - skansen? czy pałac jest do czego kolwiek potrzebny? teatr, kino, kółko
        modelarskie, jeden basen, i kilka biur może się zmieścić w małym budynku, a ten
        zajmuje całe centrum. tego nawet się zmodernizować nie da. więc nie pleć bzdur
        i posłuchaj trochę więcej strarej propagandy.
    • Gość: Czyściciel Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.04, 13:27
      A niechby go i sprzedali (śmierdzący pomnik PRL'owskiej propagandy) ale tylko w
      części, reszta musi zostać w rękach państeowych bo trzeba tam zrobić koniecznie
      MUZEUM ZBRODNI I WIN SOCJALIZMU W POLSCE I NA ŚWIECIE albo coś w tym stylu.
      • Gość: icik_mcartman Zbrodni? IP: *.chello.pl 17.03.04, 13:31
        Wez przeczytaj jeszcze raz to co napisales i nie odgrywaj sie za swoje osobiste
        frustracje w taki sposob, bo to smieszne jest. Chyba nie wiesz, co to zbrodnia.
        Komuna zdecydowanie nie przylozyla sie do Twojego wyksztalcenia;)
        • Gość: belfer Re: Zbrodni? IP: *.chello.pl 17.03.04, 14:26
          Gość portalu: icik_mcartman napisał(a):

          > Wez przeczytaj jeszcze raz to co napisales i nie odgrywaj sie za swoje osobiste
          >
          > frustracje w taki sposob, bo to smieszne jest. Chyba nie wiesz, co to zbrodnia.
          >
          > Komuna zdecydowanie nie przylozyla sie do Twojego wyksztalcenia;)

          Do twojego natomiast tak, skoro nic o zbrodniach Stalina nie wiesz, a pałacyk
          do dzisiaj nosi (widać gołym okiem) jego plugawe imię.
          • sceptyk Re: Zbrodni? 17.03.04, 14:34
            Kolego, nie denerwuj sie. Na tym forum jest nieproporcjonalnie duzo roznych
            ignorantow, komuchow, zamazywaczy historii, zwolennikow peerelu i eselde etc.
            Niektorzy sie z tym kryja i to jedynie wylazi z nich od czasu do czasu, a
            niektorzy wala mlotem i sierpem po oczach. Trzeba sie po prostu nauczyc z tym
            zyc.
    • Gość: Icik Mcartman Blokowiska IP: *.chello.pl 17.03.04, 13:28
      Blokowiska uragajace ludzkiej godnosci Wam nie przeszkadzaja? Byliscie w
      Gdansku na Przymorzu? W calej Polsce sa haniebne pomniki komuny w ktorych musza
      mieszkac ludzie. Takie Palace czy moskiewskie metro to akurat piekne przejawy
      komunizmu.
    • Gość: . SPRZEDAWAC POKI STOI IP: *.arcor-ip.net 17.03.04, 13:36
    • ukos Sowietskij gorod 17.03.04, 15:04
      Na tym forum jest mnóstwo wielbicieli i obrońców PKiN. Ciekawe co im się tak
      podoba, bo nie ma żadnych wątpliwości, że ta budowla nadaje Warszawie charakter
      miasta sowieckiego. Takie jest pierwsze wrażenie, jak najbardziej zgodne z
      architektoniczną rzeczywistością. Wszechobecna w Warszawie brzydota jest
      pochodną dezorganizacji jaką wprowadza to monstrum.
    • Gość: esen Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: 195.245.213.* 17.03.04, 15:10
      Jezt za to parę innych nieruchomości w atrakcyjnych punktach stolicy, które
      wartoby sprzedać najlepiej inwestorowi zagranicznemu, razem z lokatorami.
      • Gość: hampster_uow Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: *.pf.com.pl / *.pf.com.pl 17.03.04, 15:56
        no jasne...najlepiej zrownac z ziemia pałac i postawic zaaajebiscie wielka
        bozie...czy to nie jedno i to samo...a jesli ktos mowi o zbrodniach
        komunistycznych to odsyłam do ksiazek o inkwizycji i wyprawach
        krzyzowych...krew sie laua bardziej niz za komucha...srykam kałem na jednych i
        drugich, a szczegolnie na ignorantów
        no
      • Gość: rodak o rodakach IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 17.03.04, 16:08
        Czytam i opadam z sił. Czy wy jeszcze rozglądacie się czasem ? Dookoła bród,
        syf i ubóstwo. Większość żyje w obleśnych, zdewastowanych, blokowiskach
        (miasto) lub pudełkowatych koszmarnych pudłach z pustaków (wieś), a wialu
        jeszcze nie miało nawet tyle szczęścia (zaniedbane lecz kiedyś piękne
        budownictwo przedwojenne itp.). Pracujemy (ci co to im się udało) w równie
        nijakich budynkach z późnego PRL lub niewiele lepszych (cudowne lata 90-te)
        rodem z Jakarty. ZERO urbanistyki, i pojedyńcze przykłady przyzwoitej
        architektury.
        WIĘKSZOŚĆ maży natomiast o tym żeby BURZYĆ - GRATULACJE
        pałac ma minusy równie wielkie jak on sam ale... pomyślcie najpierw zanim coś
        chlapniecie
        I tylko przed tą mega walką z symbolem ZŁA posprzątajcie najpierw mieszkanko
        POZDRAWIAM
    • Gość: Bubu ja-pyrdole.da.ru - Wielka zemsta na nauczycielu IP: *.tkdami.pl / *.tkdami.pl 17.03.04, 15:48
    • Gość: GNIEWNY Re: Na BEDE ZASKOCZONY JAK SPRZEDAMY GO IP: *.client.comcast.net 17.03.04, 16:44
      ZA 100 TYS. ZLOTYCH INWESTOROWI Z JEWnited States albo komus z sejmu a kasa
      pojdzie dla KOLESIOW z SLD NA ORGIE I PIJANSTWA..
      • Gość: Iglo Wiecie co... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.04, 19:15
        ... Jak byli u mnie znajomi z Londynu ,to nie zwrócili uwagi na
        orzeróżna "plazy" itp. ale na widok pałacu i po opowiedzianej i nim histori
        byli zafascynowani.. To jest cześć tego miasta ,tworzy jego charakter ,czy
        komuś się to podoba czy nie. Tak naprawdę mamy w Stolicy mało miejsc
        charakterystycznych ,a zapewne będzie coraz mniej. Co nie znaczy ,że się nie
        podpisuję pod sprzedażą tego cuda architektonicznego ,jednak pod warunkiem ,że
        pozostanie i będzie miał ten sam klimat (rzeźby..) A basen itp ,itd??? Za
        pieniądze ze sprzedaży możan zrobić np. w okolicach Pól Mokotowskich stworzyć
        centrum kulturalne ,sportowe. To by pasowało do tamtej okolicy. Wydaje mi
        się ,że wiele zachodnich firm chciałoby mieć siedziby/przedstawicielstwa w tak
        nietypowym budynku.
    • Gość: wacio Re: Na targach nieruchomości w Cannes złożono ofe IP: *.aster.pl / *.acn.pl 17.03.04, 22:20
      ze sprzedaży możan zrobić np. w okolicach Pól Mokotowskich stworzyć
      centrum kulturalne ,sportowe

      taak za 16 pln za 60 min pływania, dziekuje
      a centrum kulturalne też już tam jest, trawka, ławeczki , piwko na słonku i
      jest kulturka
    • Gość: MsiekK Re: Sprzedac, zdemontowac, wywiezc! IP: *.pwpw.pj / 217.168.193.* 18.03.04, 10:14
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka