Gość: adi IP: *.integracja.org 01.03.11, 08:15 A co Wam się w Stadionie Narodowym nie podoba? Pewnie wolelibyście elewację w menory i gwiazdy Dawida. Ale tak się nie da. Niestety... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Dziki Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.11, 08:27 To ciekawe, że Panom Architektom, elewacja stadionu nie podoba się dopiero teraz. Jak pokazywano makietę, to dosłownie wszyscy piali z zachwytu że taka fajna, i że nawiązuje do barw narodowych. A teraz co ? Proszki przestały działać czy może wręcz przeciwnie, dopiero zaczęły ? Co przestanie podobać się następne ? Kolor murawy czy może krzesełek ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba IP: *.starnettelecom.pl 01.03.11, 08:29 Nowy dyżurny temat po krzyżach, smoleńskach, gejach i kupach na trawie: jazda po elewacji narodowego. Oceniajcie ją chociaż po zakończeniu budowy, kiedy za nią nie będzie rusztowań i całego bałaganu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wars Narodowa Hala Marcpol IP: *.134.130.147.static.crowley.pl 01.03.11, 08:30 Prawdopodobnie będzie coś, czego się obawiałem, a co będzie przypominało zburzoną z wielkim hukiem halę MarcPola pod PKiN. Przykre, że w Centrum Warszawy powstaje wielki blaszak godzien pól nadarzyńskich. Odpowiedz Link Zgłoś
asperamanka Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba się 01.03.11, 08:46 Makieta i wizualizacje były pokazywane już lata temu, i jakoś nie było wielkiej dyskusji na temat koncepcji stadionu, poza tym że ktoś zauważył że Narodowy to właściwie kopia stadionu chyba w Kapsztadzie, który projektowała ta sama pracownia architektoniczna. Dziś nagle wielkie aj waj się zrobiło. Czyżby planowano teraz budowe nowego stadionu np. Polonii i już architekci licząc na intratne zlecenie zaczęli nawzajem się obrzucać błotem żeby pogrążyć konkurentów? A tak w ogóle to tematy dyżurne GW stają się nudne. Może połączcie wątki. Proszę o artykuł krytykujący Narodowy ponieważ psy s.r.a.j.ą. na murawę, na trybunach nie zaprojektowano podwójnych kanap rodzinnych dla gejów, ale za to spisał się ZTM i dyr. Ruta uruchamiając nową krótką linię dowożącą kibiców parkujących na trawnikach w Parku Skaryszewskim pod samo główne wejście od strony Wisły, i kursującą co 2 minuty, z kierowcami kobietami i Murzynem z Senegalu. To by było coś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bart Re: Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba IP: *.stat.gov.pl 01.03.11, 13:58 Ja pierd***! kto na to pozwolił? stadion za miliony a wygląda jak z blachy, z siatki drucianej. znowu ktoś zapierd**** piniąchy. ten stadion nie będzie wart nawet miliona jak go skończą. zobaczcie jak wyglądają stadiony w niemczech, hiszpani, anglii... a nie ku*** dać projektować polskiej firmie. tusk musi odejsc! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janek Re: Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba IP: *.play-internet.pl 01.03.11, 08:49 Kuryłowicz tak ostro krytykuje bo sam nie wygrał konkursu na narodowy i teraz mu żal... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zxvzxzv Debile krytykują - gdzie byli na etapie projektu?? IP: *.dynamic.chello.pl 01.03.11, 08:53 jwt Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brumby Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba się IP: *.adsl.inetia.pl 01.03.11, 08:55 prof. Stefan Kuryłowicz, Kuryłowicz & Associates - Moja opinia jest negatywna.... należy chociaż powstrzymać się od jej malowania w biało-czerwone pola. Wystarczy kolor szary.....To drogi stadion, duży koszt stanowią trzypoziomowe parkingi pod płytą boiska..... Przecież stadion będziemy też oglądać w ciągu dnia. Ten Kuryłowicz to ma we łbie nieźle nasrane. On by wszystko szare zrobił, po ..uj jakieś inne kolory, szare jest super, wszystko szare, szare ulice, szarzy ludzie, szare komórki pana architekta. Parking trzypoziomowy? Tam jest parking dwupoziomowy, a to znaczy, że pan architekt nie ma pojęcia o czym w ogóle mówi, nie wie tzn nie zna się, a jednak mówi - zgroza. Ad 3. Ten stadion będziemy też oglądać w ciągu nocy panie architekcie! Twoje dzieła i wizualizacje też niestety musimy oglądać w deszczu, śniegu, w nocy, nie tylko w piękne letnie słoneczko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pszem. Re: Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.11, 09:21 Niech ta plejada starszych doświadczonych architektów warszawskich przestanie się w końcu bać stosować koloru w architekturze warszawy, również na zasadzie sillnych kontrastów bo to miasto ciągle będzie takie szare.. w berlinei nie mają z tym problemów www.flickr.com/photos/ichabodhides/4570476779/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: talib kweli Re: Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba IP: *.dynamic.chello.pl 01.03.11, 11:18 zobacz pozostałe zdjęcia w galerii, to zrozumiesz czym w oczach Niemców może być to co pokazałeś. Ludzie, wy nie macie pojęcia o czym piszecie, Warszawa przed wojną była nazywana Paryżem Europy Wschodniej między innymi ze względu na lekkie barwy, bardzo często właśnie rózne odcienie szarości. Wam zapewne podobają się kolorowe jarmarczne bloczki, każdy wymyślony przez spółdzielnie mieszkaniową, całe osiedla nie trzymające się kupy itd. Pojedźcie do tych Niemiec albo jeszcze dalej, zobaczycie co to jest szare miasto. Na dodatek wszystkie dachy takie same, wszystkie ze zwykłej cegły, ani zielonych ani niebieskich, normalnie nuda.. W Polsce za to każdy jest przemądrym indywidualistą i dom to sobie sam zaprojektuje. Miasta w Polsce zaczynają wyglądać jakby wszędzie wieśniactwo decydowało. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brumby Re: Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba IP: *.adsl.inetia.pl 01.03.11, 12:22 Właśnie! Pojedź go niemiec czy wspomnianego przez Ciebie Paryża i zobacz jak tam jest kolorowo na ulicach. Po powrocie do Warszawy przemyślisz jeszcze raz to co przed chwilą napisałeś. Poza tym masz racje Warszawa BYŁA nazywana, teraz w tej ogólnej szarości potrzeba nam ożywienia kolorami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kitt Re: Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba IP: 178.73.35.* 01.03.11, 13:30 Gość portalu: talib kweli napisał(a): > ojektuje. Miasta w Polsce zaczynają wyglądać jakby wszędzie wieśniactwo decydow > ało. Jak bys nie zauwazył Polska, to wiejski kraj, nie mamy miast tylko wielkie wsie. Sam jestes pewnie z wiochy, albo Twoi rodzice, więc od tego nie uciekniesz i jeżeli zadecydujesz za nas, także będzie to głos wieśniactwa. > Warszawa przed > wojną była nazywana Paryżem Europy Wschodniej Z przedwojennej Warszawy Paryż był taki, jak ze współczesnej NYC. To miasto nie było nigdy wybitnie piękne, z tym że przed wojna nie było, aż tak brzydkie >Pojedźcie do tych Niemiec albo jesz > cze dalej, zobaczycie co to jest szare miasto. Na dodatek wszystkie dachy takie > same, wszystkie ze zwykłej cegły To polec sobie do Madrytu. Taki np. hotel Hotel Puerta America jest kolorowy. W Paryżu, o którym piszesz Quai Branly Museum jest bardzo wyrazisty, jeżeli chodzi o kolor. To, że jakis budynek jest kolorowy, nie znaczy, że jest jarmarczny, podobnie szarość nie przesadaza o tym ,że budynej jest ładny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: W Sezam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.11, 09:42 A mi się nie podoba panie Kuryłowicz, że projektuje pan budynek na miejscu zburzonego Sezamu - czasem wypada powiedzieć nie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tim Re: Sezam IP: *.dynamic.chello.pl 01.03.11, 11:54 Kurylowicz za to ma sie czym pochwalic. Mega slepa czarna sciana budowanego domu handlowego przy brackiej/jerozolimskich. Koszmar, koles niech siedzi cicho. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WSW Architekci: rzucamy błotem, bo to nie nasz projekt IP: *.dynamic.chello.pl 01.03.11, 10:11 Jakie to typowe dla tego środowiska. Będą teraz anonimy pisać, oskarżać się nawzajem, robić piekło w prasie. Umiecie lepiej architekci krytykanci? To było zrobić lepszy projekt lata temu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tim Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba się IP: *.dynamic.chello.pl 01.03.11, 11:24 Ten ktory pisze te artykuly to pospolita szmata. Manipulacja i sianie fermentu. Homo zydy gazety w natarciu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sic Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba się IP: 192.193.245.* 01.03.11, 11:55 "należy chociaż powstrzymać się od jej malowania w biało-czerwone pola. Wystarczy kolor szary, by zdefiniować kształt bryły stadionu i zamaskować dość przypadkowy podział na jego kondygnacje." Co za matoły "architekty" wielkie, chyba trzeba to miasto ożywić a nie jak za PRLu wszystko szare i nijakie. Pewnie ci architekci których GW opinie drukuje też sa z czasów głębokiego PRL, teraz jest XXI wiek i tym panom już dziękujemy, idźcie sobie na emeryturkę kwiatki wąchać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koszmar Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gacie IP: *.icpnet.pl 01.03.11, 12:58 Stadion jak stare gacie taki Stadion Narodowy buduje nam warszawka! za kwotę prawie 2 mld złotych Wygląda jak rozprute gacie - alarmują architekci. - Trzeba ten koszmar powstrzymać! I to ma być nasz duma narodowa? Te rozprute gacie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sic Re: Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gac IP: 192.193.245.* 01.03.11, 13:05 Byłeś? Widziałeś? Jak nie to sie nie udzieliaj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koszmar Re: Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gac IP: *.icpnet.pl 01.03.11, 13:10 tak widać na zdjęciach, istny koszmar, te rozprute gacie lub pończochy jak mówią niektórzy będą naszym przekleństwem. Będą się z nas śmiać w całej europie! Nasza duma narodowa podarte pończochy? Jak się da coś warszawiakom to napewno spieprzą, może te pończochy podarte do was pasują ale cały naród się będzie musiał za nie wstydzić Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sic Re: Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gac IP: 192.193.245.* 01.03.11, 13:20 Gość portalu: koszmar napisał(a): > tak widać na zdjęciach, istny koszmar, te rozprute gacie lub pończochy jak mówi > ą niektórzy będą naszym przekleństwem. Będą się z nas śmiać w całej europie! > Nasza duma narodowa podarte pończochy? Jak się da coś warszawiakom to napewno s > pieprzą, może te pończochy podarte do was pasują ale cały naród się będzie musi > ał za nie wstydzić JUak sam widzisz na tych zdjęciach stadion jest jeszcze niedkonończony więc skąd wiesz jak będzie wyglądał, chyba jesteś zazdrosny ponieważ u ciebie w mieścinie/wiosce takiego obiektu nigdy nie będzie. Pozatym dlaczego zakładasz że wszyscy się będą śmiali, kpina to by była jeśli mecze EURO 2012 rozgrywane były na stadionie X lecia, a ten obiekt będzie porządnym europejskim stadionem, którego zapewniem cię nikt się śmiać nie będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziki Re: Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.11, 13:53 do @koszmar: cyt: "Stadion jak stare gacie taki Stadion Narodowy buduje nam warszawka! za kwotę prawie 2 mld złotych" A zauważyłeś niedouczony łosiu bagienny, że Stadion Narodowy budowany jest PRZEZ PANSTWO ??? Jaka warszawka i jaki stadion ? Warszawa nie daje i nie dała na ten obiekt ani grosza. Warto przeczytać wcześniej cokolwiek na temat który się komentuje a nie robić z siebie publicznie tłuka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sic Re: Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gac IP: 192.193.245.* 01.03.11, 13:59 > A zauważyłeś niedouczony łosiu bagienny, że Stadion Narodowy budowany jest P > RZEZ PANSTWO ??? > Jaka warszawka i jaki stadion ? Warszawa nie daje i nie dała na ten obiekt ani > grosza. > Warto przeczytać wcześniej cokolwiek na temat który się komentuje a nie robić z > siebie publicznie tłuka. Sam jesteś tłuk, skoro piszesz że budowę stadionu finansuje Państwo to Warszawa też się dokłada, pozatym są też środki z Unii Europejskiej. Więc sam się nie odzywaj fajfusie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziki Re: Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.11, 14:23 Warszawa o tyle się dokłada, że swoje podatki oddaje do budżetu centralnego. Na co one są przeznaczane, decyduje Rząd. Można w takim razie zaryzykować twierdzenie, że Warszawa dokłada się także do budowania dróg w twoim rodzinnym grajdole z którego pewnie pochodzisz. Do pociągów które jeżdżą do twojej wsi także zresztą się pośrednio dokłada. Więc mały robaczku, więcej wiedzy a mniej pieprzenia bez sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sic Re: Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gac IP: 192.193.245.* 01.03.11, 14:56 Gość portalu: Dziki napisał(a): > Warszawa o tyle się dokłada, że swoje podatki oddaje do budżetu centralnego. Na > co one są przeznaczane, decyduje Rząd. > Można w takim razie zaryzykować twierdzenie, że Warszawa dokłada się także d > o budowania dróg w twoim rodzinnym grajdole z którego pewnie pochodzisz. Do poc > iągów które jeżdżą do twojej wsi także zresztą się pośrednio dokłada. > > Więc mały robaczku, więcej wiedzy a mniej pieprzenia bez sensu. A o janosikowym słyszałaś żabciu, moje miasto dokłada się do rozwoju całego mazowsza. I chyba to ty jesteś jakoś słabo doinformowany, jeśli część moich podatków idzie do budżetu centralnego to i tak m.in. dokładam się do budowy tego stadionu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziki Re: Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.11, 15:53 cyt: "moje miasto dokłada się do rozwoju całego maz" Może weź sobie uwzględnij skalę tego dokładania się twojej wioski, co ? Sama warszawa daje ponad 900 mln złotych w żywej gotówce tego janosikowego. A ile twoja osada ? Misiu puszysty, zaryzykuje, że jednak to warszawa cię utrzymuje, a nie odwrotnie. Nawet uwzgędniając fakt, że moje pieniądze idą do ciebie przez budżet centralny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kitt Re: Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gac IP: 178.73.35.* 01.03.11, 14:00 Gość portalu: Dziki napisał(a): > Jaka warszawka i jaki stadion ? Warszawa nie daje i nie dała na ten obiekt ani > grosza. Tylko, że Panśtwo, przywłaszczyło sobie teren, na którym budowany jest stadion, który należał przed wojną do pewnej warszawskiej rodziny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziki Re: Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.11, 14:17 cyt: "Tylko, że Panśtwo, przywłaszczyło sobie teren, na którym budowany jest stadion, który należał przed wojną do pewnej warszawskiej rodziny" Jak sam zauważyłeś PAŃSTWO !!! Nie Warszawa ! Jak mnie pamięć nie zawodzi, to grunty pod stadionem (i nie tylko) zostały znacjonalizowane dekretem Bieruta (to był taki śmieszny mały wieśniak w okularach, były sekretarz PZPR) i akurat ani obecny, ani poprzednie rządy do tego zajęcia nic nie miały. A wspomniana przedwojenna rodzina Arpada Chowańczaka, ma zdaje się w tej chwili proces w sądzie o zwrot ziemi, zamienny grunt albo odszkodowanie. Proces przeciwko Państwu a nie miastu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lolo Re: Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gac IP: 192.193.245.* 01.03.11, 14:58 Dziki weź wracaj do lasu - skąd pochodzisz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziki Re: Warszawka buduje nam stadion jak rozprute gac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.11, 15:55 Wrócę, bo lepszy mój warszawski las niż twoje puste wsiowe kartoflisko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kitt polscy architekci -zawiść, czy głupota?ProstaTałer IP: 178.73.35.* 01.03.11, 13:08 To zabawne, że dyskusja o architekturze nowego stadioniu zaczęła sie, gdy prace nad obiektem są bardzo zaawansowane. Gdzie byli ci wszyscy architekci, gdy ogłoszono wyniki konkursu na nowy stadion. Czy nie można było wtedy zorganizować profesjonalnej dyskusji? To głupota, czy zawiść, a może jedno i drugie. w sumie czego spodziewac sie po ludziach, którzy nie potrafią wymyśleć sensownej nazwy obiektu Prosta Tower- ale wiocha Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pandzik dlaczego projektuje sie stadion IP: *.dynamic.chello.pl 01.03.11, 13:19 z parkingami, z których nie będzie można korzystać???? I jeszcze jedno. Ciekawe jest to że ta elewacja jest zupełnie dysfunkcyjna - nie chroni przed wiatrem i chłodem - to jakiś bubel !!! Nieźle tam bedzie dmuchac... No i drogo to coś wyszło... :P No i nie bedzie mial kto tam grać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziki Re: dlaczego projektuje sie stadion IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.11, 13:58 do @pandzik: cyt: " No i drogo to coś wyszło... :P No i nie bedzie mial kto tam grać." I jest jeszcze jedno "no i": No i spier*dalaj do siebie do kurnika a nie oceniac Stolicę. Twoja chałupa to jest pewnie artystycznie ocieplona słomą ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fil.. Re: Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba IP: 193.24.32.* 01.03.11, 13:27 Mnie sie elewacja do tej pory bardzo podoba.. i nie ma nic wspolnego z prymitiwizmem.. jest bardzo nowoczesna.. z odleglosci bialo czerwone elementy przypominaja pixele.. zatem chce zobaczyc calos.. ale zdaje sie ze jest bardzo dobrze! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: filipinski-wirus Cytując "Fokusa" IP: 93.175.68.* 01.03.11, 13:35 "Nic się nie podoba choćby było zajebiste" - taki zwykły przejaw polskiej mentalności. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kingab Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.11, 13:49 Żal d...ściska, że to nie wasze pracownie zarobiły krocie.! Odpowiedz Link Zgłoś
zstrucki Architekci o elewacji Narodowego: nie podoba się 01.03.11, 14:29 Fajnie, ja bardzo szanuję polskich architektów, mają na koncie wiele osiągnięć. Ale dlaczego zorientowali się dopiero teraz, gdy Stadion jest na wykończeniu? Odpowiedz Link Zgłoś
barbarach_pl Działka Chowańczaków a Stadion narodowy 03.03.11, 13:16 Dziki napisał" "Jak mnie pamięć nie zawodzi, to grunty pod stadionem (i nie tylko) zostały znacjonalizowane dekretem Bieruta" "A wspomniana przedwojenna rodzina Arpada Chowańczaka, ma zdaje się w tej chwili proces w sądzie o zwrot ziemi, zamienny grunt albo odszkodowanie. Proces przeciwko Państwu a nie miastu." ======================================================== Sądzę, że większość osób poprostu nie bardzo wie o co chodzi z tą działką i zwrotami właścielom innych nieruchomości warszawskich. 1.Dekret Bieruta decydował o komunalizacji czyli o przekazaniu za odszkodowaniem, we władanie - a nie na własność, warszawskich prywatnych gruntów, miastu. Nacjonalizacja to przejęcie jakiejś własności przez państwo. Na mocy decyzji wydanym na podstawie Dekretu, Ci którzy nie otrzymali odszkodowania są nadal właścicielami swoich nieruchomości. Tyle tylko , że są pozbawioni wpływu na to co z ich własnością robi miasto. Do lat 90-tych robiło wszystko co chciało (bezprawnie) nawet sprzedawało najcenniejsze nieruchomosci za grosze. 2. W praworządnej Polsce, Warszawa,niby to, próbuje zlikwidować to bezprawie. Z rzadka i najczęściej w naturze zwraca nieruchomości super nieatrakcyjne, lub gdy ich utrzymanie nadmiernie obciąża budżet miasta. Oczywiście fajnie jest zwrócić np. kamienicę ,odebraną wraz z gruntem, w dobrym stanie przed kilkoma dziesiątkami lat ,a dziś grożącą zawaleniem. Za eksmisję lokatorów i kapitalny remont miasto nie zapłaci, a za ew. katastrofę budowlaną będą odpowiadać właściciele. 3. W sprawie działki Chowańczaków (jak i wielu innych nieruchomości do zwrotu) miasto w sposób oczywisty grało na czas. Przecież Bazar Europa przez 10 lat znosił złote jajka dla budżetu. Czyli Rodzina Chowańczaków chcąc nie chcąc została hojnym sponsorem Warszawy. Aż jej władze doczekały się ekspresowej ustawy, która dla ważnych celów publicznych( Stadion Narodowy),pozwala na przymusowe wywłaszczenie. A jakże za odszkodowaniem wg. cen rynkowych. Tylko że, rynkowe ceny wg, Magistratu są śmiesznie niskie i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Wobec tego Rodzina Chowańczków miała prawo pójść do sądu, który z pewnością orzeknie sprawiedliwie, tylko nie wiadomo za ile lat i czy wówczas jeszcze będą na świecie uprawnieni do tego odszkodowania. Może też nie bedzie miał kto płacić. A pod paskudny i kosztowny stadion Warszawa przekazała (nie wiem komu) cenną działkę, a czy będa zyski niewiadomo. Z pewnością będą wysokie koszty utrzymania ponoszone przez podatników czyli nas wszystkich. *Jeśli kupiłeś (nawet w dobrej wierze) skradziony samochód możesz ponieść stratę. Jeśli go policja namierzy to odbierze bez odszkodowania. Będziesz miał prawo sądzić się z gangiem złodziei samochodów.* Odpowiedz Link Zgłoś