Dodaj do ulubionych

Wielka transakcja: 3 mld za stołeczne elektroci...

IP: 195.8.101.* 24.08.11, 08:23
CYMBAŁ "Państwowe Górnictwo Naftowe i Gazownictwo" pisze! A to cymbał
Obserwuj wątek
    • Gość: warszawiak Wielka transakcja: 3 mld za stołeczne elektroci... IP: *.polimex-mostostal.pl 24.08.11, 08:25
      W energetyce najważniejsza jest ciągłość i pewność produkcji energii, a bloki parowo-gazowo są w tej kwestii bardziej kapryśne od węglowych a ponadto węgiel można magazynować przy elektrowni a gazu już nie (w ostre mrozy spadek ciśnienia gazu w sieci jest zjawiskiem wystepującym), więc jaka jest pewność produkcji energii elektrycznej i ciepła ?
      A czy wystarczy zasobów krajowych gazu jak przez Białoruś przestanie płynąć gaz ?
      W dzisiejszych czasach nie trzeba czołgów czy samolotów, aby unieruchomić funkcjonowanie kraju - wystarczy unieruchomić energetykę....
      • Gość: Marcos Kilka uwag ... IP: 195.8.101.* 24.08.11, 09:14
        Oj warszawiaku :) ... jak milo siedzac w samym sercu tego piekielka (PGNiG) poczytac takie wesole teksty :) ...
        Zapewniam cie ze kaprysy blokow gazowych nie maja tu zadnego znaczenia. Pomysl jakiego paliwa ma uzywac firma zajmujaca sie szukaniem, wydobywaniem i dystrybucja gazu ... nasunela ci sie odpowiedz? :)
        Co do samego gazu to czy naprawde uwazasz ze kilka elekrocieplowni tak znaczaco wplynie na zuzycie gazu w skali ogolnopolskiej ze koniec gazu zajrzy nam w oczy? ;)
        No a tych spadkow cisnienia zima i problemow z tym zwiazanych nie bede komentowal bo nie ma o czym mowic - rozumiem ze ostra zima cala gospodarka pada bo mnostwo zakladow uzalezniona jest od gazu ... no dobra :)
        Pozdrawiam
    • Gość: PW Pgnig to polskie górnictwo naftowe i gazownict IP: *.polskieradio.pl 24.08.11, 09:01
      Przecież to jest jakaś masakra, żeby pisząc na temat firmy nie sprawdzić nawet jak się ona nazywa.
      A ten portal to jak się nazywa? Gazeta Wioskowa? Nie... Gazeta Wałkoni? Gazeta Wacków?
    • nessuno Tiaaaa,jasne 24.08.11, 09:47
      "Transakcja nie ma znaczenia dla cen ciepła. A na dłuższą metę ta zmiana może być korzystna - przekonuje wiceprezydent Warszawy Jarosław Kochaniak. "

      Ciemny lud wszystko kupi,prawda? Już widzę,jak ceny ciepła utrzymają się na stałym poziomie.Urzędasy bufetu już łapska zacierają,bo kasiorka na premie szerokim strumieniem popłynie. Kochaniak łże,jak bura suka.
    • Gość: ziuk Wielka transakcja: 3 mld za stołeczne elektroci... IP: *.adsl.inetia.pl 24.08.11, 10:15
      Kiedy będziemy odkupowali SPEC i za ile?
    • Gość: Patiota Wielka transakcja: 3 mld za stołeczne elektroci... IP: 195.42.249.* 31.08.11, 12:58
      Znowu wyprzedają Polski Majątek w obce ręce! Niedługo całą Polske sprzedadzą...złodzieje!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka