demostenes11 Etam subiektywne bzdety i bzdury 25.11.12, 14:03 Kochani. O gustach się trudno rozmawia. Nowy budynek zaprojektowany przez światowych architektów będzie powodem sporów : czy brzydki a może ładny. Także w planowaniu urbanistycznym jest wiele różnych podejść. Nie zapominajmy też o ekonomii i innych czynnikach których jak przy każdej inwestycji jest bardzo wiele i nie o wszystkich wiemy na codzień. Warszawa jest oszpecana nie przez nowe budynki (są wyjątki) ale przez reklamy ktore je zasłaniają i szum wizualny jaki one wprowadzaja. Dodam jeszcze, że denerwuję się bardzo gdy słyszę jak to Polacy chcą być zauważeni na tle światowym. To narodowe pragnienie przyćmiewa zdrowy rozsądek i udowadnia zaściankowość naszego społeczństwa... Powinno nam bardziej zależeć na tym by było czysto, wygodnie i schludnie dla nas samych. Mogę się założyć o całą fortunę że agresja społeczna by wówczas opadła. Więcej rozsądku i pogody ducha. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: martin Re: Chałtura i dziennikarski bełkot IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.12, 14:30 Nic innego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fidel Oś Stanisławowska IP: *.centertel.pl 25.11.12, 14:32 Na osi ul. Nowowiejskiej - nowy budynek Filtrów Na osi Polnej, w jej środku - obrzydliwa Zebra, widoczna też z Waryńskiego Na osi Śniadeckich - fatalny Deutsche Bank Na osi Kanału Piaseczyńskiego - baraki Straży Miejskiej. Na Pl. Unii zamykającym oś Marszałkowskiej i inne - nowy Supersam Wspaniale, gratulacje dla urbanistów i decydentów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: urbanista Re: Oś Stanisławowska IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.12, 15:21 Urbaniści od lat postulują o ochronę i "uczytelnienie" tej i innych osi historycznych (zwlaszcza Osi Saskiej) do kolejnych decydentow - zwłaszcza o otwarcie Osi Satnislawowskiej na zakole Wisły przez likwidację baraków Straży Miejskiej i odpowiednie zarządzanie zielenią tej okolicy... Tyle tylko, że decydenci maja takie apele i postulaty za nic... Urbaniści wprowadzili do Studium Warszawy zapis ograniczający wysokość zabudowy przy Placu Unii Lubeskiej do maksimum 30 metrów, tyle tylko że odpowiedzialna za sporządzenie projektu planu miejscowego tego 'ekipa" p. Prezydent "pracuje nad nim już od początku poprzedniej kadencji, jednocześnie dopuszczając realizację zabudowy sprzeczną z jego przyszłymi koniecznymi ustaleniami. itd. itp. ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tirinti Rudery są obrzydliwe a nie piękne IP: *.acn.waw.pl 25.11.12, 14:52 Jak ktoś lubi rudery niech przeniesie się do Łodzi tam całe miasto jest ruderlandią. Dla mnie piękne widoki to ma Tokyo, Szanghai i Sheenzen. Odpowiedz Link Zgłoś
demostenes11 Re: Rudery są obrzydliwe a nie piękne 25.11.12, 15:08 Etam ... Owszem i w Tokio są rudery i to jeszcze w jakim zagęszczeniu. Czy naprawdę trzeba szukać aż tak daleko? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek22631 Re: Rudery są obrzydliwe a nie piękne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.12, 18:22 a najpiekniejsze jest= Sydney Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realista Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? IP: *.home.aster.pl 25.11.12, 15:00 Jakbysmy caly czas tak jeczeli ,to Wawel bylby ciagle drewniany Odpowiedz Link Zgłoś
demostenes11 Re: Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? 25.11.12, 15:11 święta racja :) albo planty krakowskie były by murem z fosą zamiast parkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
forester44 Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? 25.11.12, 15:08 Nie rozumiem tego pomstowania! Takie zdjęcia jak to z budynkiem UW i budowanym w tle wieżowcem przy Twardej można zrobić z niema każdego miejsca. Równie dobrze można stanąć na praskim brzegu Wisły i strzelić fotkę Zamku Królewskiego, a za nim cały las wieżowców. To niby gdzie ona mają być budowane? Na Tarchominie? W Rembertowie? Odpowiedz Link Zgłoś
lesio_111 Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? 25.11.12, 15:15 Jest jedna główna przyczyna - władze miasta z panią prezydent na czele. To oni odpowiadają za bałagan w mieście. Aktualna polityka obecnej ekipy wygląda następująco. Inwestor może wybudować wszystko co tylko zechce i gdzie tylko zechce (no może z niewielkimi wyjątkami, bo czasami uda się zmobilizować społeczeństwo i władze miasta oraz inwestorzy muszą ustąpić. Bałagan jaki nam serwuje pani Walc jest przerażający. Tracimy ostatnie szanse, żeby uczynić nasze miasto pięknym i harmonijnym, przyjaznym dla ludzi. Zabudowujemy koszmarkami, nie wymagamy świetnej architektury, odpowiednich materiałów, kompleksowych rozwiązań dla całych dużych obszarów miasta. Kompletny brak wizji, a jeżeli już jest wizja (z reguły przed wyborami) to po wydaniu olbrzymich pieniędzy na założenia projektowe, pomysł jest odkładany na półkę. Odpowiedz Link Zgłoś
demostenes11 Re: Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? 25.11.12, 15:43 Polityka dotyczy spraw naszego życia codziennego od pory kiedy rano wstajemy i idziemy do pracy przez co jemy i w jakim stężeniu i za jaką kwotę kupimy to jedzenie i którym sklepie otwartym w jakich godzinach. Jakim autobusem wrócimy do domu z jakim biletem przez jaką ulice z jaką prędkością mijając jakie budynki. Polityka nas otacza i ważne jest aby prowadzić ją z rozsądkiem i ze zrozumieniem. Jest wiele przyczyn dlaczego jest bałagan w naszym miescie a pierwszą jest brak konstruktywnej polityki i upartyjnienie. Czy jest to wina Gronkiewicz- waltz pewności nie mam. Wydaje mi się ze jest to wina społeczeństwa które zajmuje się rzeczami które są mało istotne dla ogółu i wywołują brudy uliczne albo dziwaczne ruchy poparcia pomnikow na nowym świecie Odpowiedz Link Zgłoś
perculator Re: Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? 25.11.12, 18:17 nie moge zrozumiec, dlaczego na to pozwalacie? Warszawiacy placa podatki, Warszawiacy wybieraja w wyborach i biernie poddaja sie partyjnej polityce, zwlaszcza przy wydawaniu ich ciezko zarobionych pieniedzy. Dlaczego? Nie rozumiem polskiego systemu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek226315 Re: Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.12, 18:25 dlaczego pozwalaja? bo w Warszawiie juz nie ma Warszawian sa tylko Warszawiacy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.12, 15:19 Jezdze <rszalkowska i to co zrobiono Z placem Unii to w glowie sie nie miesci !!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.12, 15:26 Popieram artykuł w całej jego rozciągłości, mnie widok na Pałac Kultury zasłoniły wieżowce od strony Woli, a chciałbym go widzieć ze słynnej osi widokowej z okna mojego bloku. Czas najwyższy by domagać się całkowitego rozebrania wszystkich budynków wybudowanych po 1989 roku ponieważ niszczą zabytkowe i PRLowskie piękne widoki. Stadion Narodowy też, bez sensu tak się świeci i powoduje, że gorzej nocne niebo widać z Pragi, a jak już miałby zostać to Most Świętokorzyski zburzyć bo zasłania nam ów stadion. A tak na poważnie.. panowie dziennikarze, czas znaleźć poważne tematy dotyczące Warszawy, bo to co tu wypisujecie woła o pomstę do nieba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inżynier Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.11.12, 15:43 bardzo trafny artykuł, już się nie zwraca uwagi na wygląd, estetykę, architekturę pewnych miejsc. Liczy się tylko pieniądz i wymagania dyktowane przez ludzi którzy mają pieniądze. nie mamy dobrych architektów, no bo co to za architekt, który nie potrafi zaprojektować budynku, bryły, która komponuje się z resztą zabudowy, która pasuje do otoczenia? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 'oburzony' Re: Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? IP: *.warszawa.vectranet.pl 25.11.12, 16:29 Dopóki nie będzie planów zagospodarowania w Warszawie obejmujących 100% powierzchni miasta to będą wydawane warunki zabudowy. Zgodnie z obowiązującym prawem wtedy wydaje się warunki zabudowy które tworzone są przez osoby o ograniczonych zdolnościach urbanistycznych - ale wpisanych na listę urbanistów. W ramach WZ określa się wyłącznie ograniczoną przestrzeń w pobliżu działki. I tu jest pies pogrzebany. Prawo mamy złe - i taki jest skutek. Moja działka w dzielnicy z której pochodzi Pani Prezydent (HGW) próbuje od roku 1996 uchwalić plan. Do dnia dzisiejszego nie został nawet wyłożony jego projekt - bo wciąż jest na etapie uzgodnień wewnętrznych co oznacza że nigdy nie zostanie uchwalony. Bo nie można się z nim zapoznać w jakimkolwiek trybie. I chyba wszystko jest już jasne. Przecież w tak mętnej wodzie można zaganiać kasę pod stołem - w nieograniczonej wysokości. A ja dzięki bogu ze swoją działką nic nie mogę zrobić - bo nie daję łapówek. Co bylo do udowodnienia. A co robią nasi parlamentarzyści i rzad - czekają aż wszyscy chętni zarobią. Bez zmiany złego prawa - wszystko będzie złe. Odpowiedz Link Zgłoś
nikanor W Warszawie? Cenne widoki? Bitcha please... 25.11.12, 15:47 Jakie osie? Jakie panoramy? Może oś Saska - obsrany przez gołębie Prus, dziadek Piłsudski pilnujący kurwów na parkingu pod Europejskim, jakiś żelazny krzyż obłożony zdechłymi goździkami i kolumnada w ruince pilnowana przez dzielnych żołnierzy. Przecież Warszawa to odbudowany z ruin konglomerat podwórek: jedne ładniejsze, inne brzydsze. Z jednych widać drugie, z jednego świata widać inny. Wiednia się z tego nie zrobi ani Pragi. I dobrze. Takie miasto - jacy mieszkańcy i ich losy. Trochę dzikie, trochę gubi słomę z butów, trochę świeci blichtrem i bardzo jest ludzkie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciesiol Re: W Warszawie? Cenne widoki? Bitcha please... IP: *.home.aster.pl 26.11.12, 08:22 tak, wlasnie tak, bardzo mi milo to slyszec Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paweł Re:Jakie "niszczymy" durni dziennikarze IP: *.celestynet.pl 25.11.12, 16:17 Kolejne bzdury o psuciu widoków, mam nadzieje że przyjdzie dzien że agora padnie na pysk Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warsawMAN glupi temat IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.12, 16:40 nie rozumiem w czym problem, wychodzi na to ze wysokich budynkow w Warszawie wcale byc nie powinno, bo gdzie sie takiego nie postawi to bedzie wystawal nad jakas stara kamienica. I sadze ze w okolicy Cosmopolitana i Pl. Grzybowskiego powinny powstawac kolejne wyskosciowce ktore stworza wielkomiejski klimat miasta w tej lokalizacji. A wtedy i widok z Powiśla bedzie ladny na pieknie oswietlone w nocy wiezowce wylaniajace sie zza zabytkowych kamienic... Odpowiedz Link Zgłoś
synziemi nie widze problemu 25.11.12, 16:49 Akurat nowoczesne wiezowce wystajace znad starej zabudowy bardzo dobrze sie prezentuja. Nie widze problemu. Warszawa to rozwijajace sie miasto a nie jakis skansen. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warszawiak Re: Dziennikarska prowokacja czy głupota ?? IP: *.celestynet.pl 25.11.12, 17:25 podejrzewam to drugie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cro Re: Dziennikarska prowokacja czy głupota ?? IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.12, 18:33 Dla mnie nie ma piękniejszego widoku w Warszawie niż panorama starówki z mostu gdańskiego, nad którą wyłaniają sie wieżowce. Niesamowity obraz tego, jak to miasto się kształtowało przez lata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: butapren Re: nie widze problemu... IP: *.hsd1.tn.comcast.net 26.11.12, 05:08 Coz.. wiekszosc Polakow to inwalidzi pod wzgledem estetycznego postrzegania swojego otoczenia. Problemow nie sa w stanie dostrzec! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zz Re: Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.12, 17:48 Brednie. Odpowiedz Link Zgłoś
vonsmroden Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? 25.11.12, 18:03 Warszawa Radomiem Polski... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stalowy władzę "ludową" zastąpiła władza "obywatelska" IP: *.warszawa.vectranet.pl 25.11.12, 18:38 dziś nie niszczy się burżujów, dziś pomaga się burżujom w niszczeniu. Między innymi miejskiego piękna. "Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi zazwyczaj o pieniądze". Liberalny punkt widzenia: 'Za pieniądze zrobimy wszystko, zniszczymy przyrodę i środowisko a z miast zrobimy śmierdzące przechowalnie dla podludzi'. Dziękuję państwu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z miasta Re: Budowanie osi to nie niszczenie IP: *.celestynet.pl 25.11.12, 18:41 Jak w panoramie powstaje nowy budynek to nie jest to niszczenie osi tylko jej budowanie panie Bartoszewicz, trzymam kciuki za nowe inwestycje i rozwój miasta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: t78 W Paryżu ładnie upchali wieżowce z boku.. IP: *.99.wv.cust.t-mobile.co.uk 25.11.12, 19:27 ..tak że nie profanują kultury i historii architektonicznej Tekst linka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bufet Ludzie ludziom zgotowali te widoki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.12, 19:46 to nie krasnoludki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przesiewane wpisy Przesiewane wpisy-a ufo-bubel? IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.12, 21:13 pare godzin temu wpisalam uwage o bublu na prawym brzegu. Siedi jak duza filizanka ufo-ludkow na tle mostu Poniatowksiego ALE WYCIELI. Na ten bubel spojzcie np z rogu Nowy Świat -aleje spod gieldy. Horrrorrrr!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: an1005 Re: Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.12, 21:16 A co mnie obchodzi La Defance, Louvre. Chca niech niszcza. Czy my ciagle musimy patrzec co spierniczyli inni? Mdli mnie od tego ciagle porownywani ogladania sie co na to zachod, co na zachodzie. To juz wlasnego gustu nie mozemy miec??????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andru_lub Re: Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? IP: 80.54.46.* 25.11.12, 21:43 No jasne, najlepiej to zakazać budowy wszystkiego powyżej 5 pięter... Miasta się rozwijają i już nigdy nie będą takie jak 50 czy 100 lat temu. Całe to ględzenie jest bezcelowe. Po za tym autorowi nie podoba się widok Belwederu, a za nic wieżowca, a mi się podoba bardzo. Nie ma nic piękniejszego niż obrazek żywej historii połączony ze "szklanymi domami" przyszłości. To jest piękne, to jest dowód dynamicznego rozwoju miasta tuż obok jego historii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maciej Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.12, 21:57 Teraz jest już za późno na ubolewanie, ale można to było zorganizować jak w Paryżu, jedna dzielnica daleko od centrum do której jest dojazd przede wszystkim metrem :). My musielibyśmy czekać na to jakieś 20 lat ale wtedy widoki byłyby ładne i Warszawa byłaby małym skansenikiem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franek Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.12, 22:55 Bo Lech Kaczyński (śp) jako Prezydent Warszawy BYŁ Gospodarzem miasta. A Pani Prezydent Gronkiewicz Waltz to tylko gosposia. I to niestety widać. I piszę to ja, popierający PO !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gfhjjk Niszczymy kolejne piękne widoki. Dlaczego? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.11.12, 23:02 Przecież to chore miasto rządzone przez bufetową z PO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: welarg Re: Odpowiadam na pytanie "Dlaczego?" IP: *.warszawa.vectranet.pl 25.11.12, 23:24 Bo nie ma Naczelnego Architekta Warszawy, tak jak był kiedyś, albo się nie ujawnia. Odpowiedz Link Zgłoś