Dodaj do ulubionych

czynszówka zamiast kina Wars!!!

18.10.05, 09:06

Witam,
niedawno Skarb Państwa sprzedał dawne kino Wars developerowi. Na miejscu tym
ma powstać "budynek mieszkalny pięciopiętrowy" z dojazdem dla samochodów
(chyba przez Rynek Nowego Miasta)...
Nie pytam już, kto na tym zarobił, dlaczego Skarb Państwa wyprzedaje
najbardziej atrakcyjny grunt na świecie etc.
Może macie jakiś pomysł, jak powstrzymać ten idiotyczny projekt?
Obserwuj wątek
    • lmalczewski Re: czynszówka zamiast kina Wars!!! 18.10.05, 09:55
      Teraz to już nic zrobić nie można poza zwracaniem uwagi konserwatorowi by
      uważał na to co tam robią.
      • lmalczewski Re: czynszówka zamiast kina Wars!!! 18.10.05, 10:06
        Ciekawe co to za developer i kto tam w nim szefuje.
    • margala Re: czynszówka zamiast kina Wars!!! 18.10.05, 10:12
      Likwidacja kina "Wars" to straszna głupota.
      Przecież to było idealne miejsce, aby pokazywać obcokrajowcom polskie filmy.

      pozdrawiaM.
      • chinique Mało kiedy, mało kto ... 18.10.05, 14:31
        ... do tego kina przychodził. Często seanse były wyświetlane dla kilku osób, nic
        dziwnego, że Gucio wycofał się z tego kina ze względów ekonomicznych. Co do
        polskich filmów, to akurat w Warsie były najczęściej grane powtórki
        ambitniejszego kina międzynarodowego, twórców tj. Wong Kar Wai, Greenaway,
        Wenders, Jarmusch, Trier i inne, mniej znane obrazy. A skoro taki
        intelektualno-randkowy repertuar w tej okolicy się nie sprawdził, to jaki by się
        sprawdził?
        • margala Re: Mało kiedy, mało kto ... 19.10.05, 09:37
          To że Gutek nie mial dobrego pomysłu na to kino, nie znaczy, że kto inny by go
          nie rozkrecił.
          Nie ma w Warszawie - a nawet w całej Polsce! - kina, w którym obcokrajowcy
          mogliby zobaczyć filmy polskie z odpowiednimi napisami.
          A przecież mamy czym się pochwalić.

          Rynek Nowomiejski to idelna lokalizacja dla takiej instytucji.
          • chinique TV Polonia 21.10.05, 16:41
            Racja, Lab albo Cinema 1 "wzięłyby" na klatę powtórki bieżączki kina
            międzynarodowego, a w Warsie rzeczywiście możnaby zorbić fajne kino dla turystów
            z ładną knajpą. Niestety trzebaby to wypromować, być może ściągać całe
            zorganizowane wycieczki - angielskie napisy już są - TV Polonia opracowała
            napisy do wielu polskich filmów. Nie jestem jednak przekonany, czy kapitał
            prywatny byłby przekonany co do szybkiego zwrotu z inwestycji w takie
            przedsięwzięcie ...
    • jarekzielinski Kino będzie 18.10.05, 20:45
      W nowym budynku (w sumie nie takim złym, ale na pewno mniej ciekawym niż stary)
      będzie kino, inwestor nawet wystawi w nim ocalone socrealistyczne rzeźby. Nie
      widzę powodu (ani możliwości), aby wstrzymywać budowę, starego kina już nie ma,
      a chyba nie życzymy sobie kolejnej wiecznej dziury niemal w centrum miasta?
      Jakoś nikt nie zwraca uwagi na pseudo-architekturę w najbliższym sąsiedztwie -
      spójrzcie na niedawno przebudowane elewacje zabytkowych kamienic z 1898 r. -
      obecnie hotel Wileński przy Kłopotowskiego 36 - architektura w sam raz dla
      delegatów z kołchozu - bardziej postzamordyzm niż postmodernizm. Tyły hotelu to
      dwie kolejne kamienice od ul. Okrzei - tu nieco lepiej, ale częściowo
      odtworzony detal utopiono w styropianie. Pzdr.
    • jarekzielinski Przepraszam, pomyliłem "Warsa" z "Prahą"! 18.10.05, 21:02
      Coś mi się pozajączkowało. Pewnie dlatego, że zbyt absurdalny wydaje mi się
      pomysł o wyburzeniu "Warsa" - można zlikwidować kino, ale nie kamienice, w
      których się ono mieści. To jest Rejestr Zabytków i w wyglądzie budynków - tych
      od strony rynku - nic zmienić nie można. Inna sprawa z dziedzińcem, ale też nie
      wydaje mi się możliwe, aby za kamienicą dwupiętrową postawić dom
      pięciopiętrowy!. Przecież będzie go widać z Rynku! Skąd krokodylica ma te
      informacje? I na jakim etapie są ustalenia dla inwestora?
      • chinique I po ile? 18.10.05, 21:11
        I po ile przewiduje się metr kwadratowy mieszkania w orestaurowanym budynku?
        • krokodylica Re: I po ile? 18.10.05, 21:24
          Ha, ha,
          a najciekawsze jest, którędy ci mieszkańcy będą tam dojeżdżać - czy developera
          było stać na wykupienie miejsc parkingowych na Rynku?
          • chinique Do klubu. 18.10.05, 22:32
            Przecież na nowym mieście kamienice mają parterek, dwa pięterka i poddasze, a
            ile mieszkań można zrobić na tych 2 pięterkach? 4? 6? Każde mieszkanie max. po
            dwa samochody ... Będą se parkować na Koźlej udając, że przyjechali do klubu.
            • miszka44 Re: Do klubu. 19.10.05, 11:26
              chinique napisał:
              > Będą se parkować na Koźlej udając, że przyjechali do klubu.

              To dlatego władze, deklarujące niedawno może nie tyle sympatię, co neutralność
              względem Le Madame, nasłały na klub komornika?
              Nie rozumiem, czemu przy okazji każdej inwestycji tak dba się o parkingi. Czy ma
              to być przeznaczone tylko dla inwalidów?

              Pzdr
              M44

              Warszawa subiektywnie
              • chinique Komornik. 19.10.05, 12:40
                Dziwi mnie taka postawa Państwa potencjalnie kupujących. Jeżeli chce się
                mieszkać w Centrum, trzeba się liczyć z hałasem, jak chce się mieszkać na wsi,
                trzeba się liczyć z dojazdem, jeżeli chce się mieszkać na Starym (tu: Nowym)
                Mieście trzeba się liczyć z brakiem parkingu i niemożliwością powieszenia na
                ścianie obrazka bez zgody konserwatora. Po prostu coś za coś. Osobiście cieszę
                się, że kamienica przejdzie w prywatne ręce ludzi, których będzie stać za parę
                lat na zrzutę na nowy dach, rynny, malowanko i kwiatki w oknach, byleby tylko
                pan konserwator przypilnował tego remontu.

                Co do komornika - na Le Madame nie składa się te pare stołków i rura z piwem,
                tylko specyficzni ludzie, którzy tworzą klimat tego miejsca (i tzw. "sławę").
                Nie wiem zatem co komornik mógł im zabrać ... sofę?
                • tripper Re: Komornik. 23.10.05, 01:36
                  lokalizacje, na przyklad. lubie lemadame, czesto tam bywam, ale jesli sie
                  wyniosa dalekodaleko za aleje jerozolimskie, to juz pieszo nie bede mial
                  takiego latwego powrotu...
                  • chinique Jak zabytkowy jest budynek Mińska 25? 23.10.05, 02:13
                    Kandydat na posła 2005, Krystian Legierski dla swojego i "sprawy" bezpieczeństwa
                    odpalił już był nowe "miejsce" o nazwie identycznej z obwodnicą Londynu. A
                    wracając do dyskusji o zabytkach przy pomocy szerokiej analogi - chrystianizacja
                    na terenach Polski w X/XI w. lubowała się w budowie świątyń na miejscach dawnych
                    kultów pogańskich, być może w IV RP lokalizację przy Koźlej 12 miasto wynajmie
                    na biuro ogłoszeń Radia Maryja, or so.
      • erazm1 Po co w ogóle budować na Nowym Mieście? 23.10.05, 18:47
        Przecież to jest wspaniała pamiątka powojennej odbudowy, akurat to co się
        udało, zamknięty układ urbanistyczny, będzie czyms niebywałym jełśi konserwator
        pozowli zabudowywac dziedzińce tych kamieniczek, jak widze co oznaczają
        stylizacje w wydaniu naszych architektów (za wyjątkiem Anny Rostkowskiej)to
        włos się jerzy co oni zrobią na zapleczu Rynku Nowego Miasta, a więc nie
        apartamentowcom na Nowym Mieście, jak zabytek to zabytek!
    • miszka44 Kino Palladium 10.11.05, 11:54
      Jest szansa, że to ważne dla historii Miasta kino wróci do swojej właściwej roli.
      "W budynku historycznego kina Palladium trwają prace. Za rok ma tam być mała
      sala kinowa. Warszawiacy mają powoli dość wielkich mulitipleksów. – Jeśli
      wszystko pójdzie zgodnie z planem, już pod koniec 2006 roku odbędzie się
      otwarcie Akademickiego Centrum Multimedialnego Palladium – zapowiada Sławomir
      Sokołowski. – To będzie ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy."

      Więcej tutaj: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=51&w=31752703


      Pzdr
      M44
      Warszawa subiektywnie
      • erazm1 Re: Kino Palladium 10.11.05, 17:00
        a więć jednak jak się chce to można, to czemu Kino Wars miasto sobie tak lekką
        rączką odpuściło?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka