mbarszcz 03.04.06, 23:31 Teraz czekamy na "Dzien Pieszego Pasazera" oraz urozmaicenie podrozy PKP wystepami Wesolego Romka z Przedmiescia... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: WIC-PIC A bedzie Kalendarz Szalonego Małolata? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 09:05 A bedzie Kalendarz Szalonego Małolata, wielkie dzielo mastera Jacka Przeslugi, obecnego prezesa tej nedznej firemki? A moze jego wrazenia z wojazy do Kazachstanu i uprawiania tam bawelny? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mamadoo Re: A bedzie Kalendarz Szalonego Małolata? IP: 212.191.130.* 04.04.06, 12:13 Z zaściankowej perspektywy taka inicjatywa może się wydawać śmieszna. Wystarczy jednak pojechać do Madrytu, żeby się przekonać, że tam na większych stacjach metra są biblioteki, z których mogą korzystać pasażerowie, którzy mają bilety miesięczne. Książki do tych bibliotek są dostarczane przez wydawców, często można wypożyczać nawet bestsellery. Widać, że pasażerowie czytają w czasie podróży, u nas natomiast czytanie książek jest chyba passe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nocoty Re: A bedzie Kalendarz Szalonego Małolata? IP: *.gprspla.plusgsm.pl 04.04.06, 18:33 Ja uwazam,ze to ciekawe rozwiazanie.Trzeba troche "odchamic" spoleczenstwo.Brawa dla pomyslodawcow! Odpowiedz Link Zgłoś
anuszka_ha3.agh.edu.pl Promocja dla wydawców 05.04.06, 08:47 Bardzo dobra promocja dla wydawców. Powinni w ten sposób udostępniać książki reklamowane jako chodliwe nowości. Z punktu widzenia kampanii reklamowej do doskonały pomysł. → → → → → → → → → → Odkryjmy Białoruś! odkryjmybialorus.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kragg Re: A bedzie Kalendarz Szalonego Małolata? IP: *.acn.waw.pl 04.04.06, 18:58 > A bedzie Kalendarz Szalonego Małolata, wielkie dzielo mastera Jacka Przeslugi, > obecnego prezesa tej nedznej firemki? > A moze jego wrazenia z wojazy do Kazachstanu i uprawiania tam bawelny? eeee... no i co z tego ze wydał jakiś kalendarz i był w Kazachstanie? Czy to wpływa na jakość jego pracy w IC? Odpowiedz Link Zgłoś
tom_aszek Lepiej ułóżmy listę książek do tych bibliotek 04.04.06, 13:54 Moja propozycja: Hrabal "Pociągi pod specjalnym nadzorem" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.dissent.birch.net 04.04.06, 18:28 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiwaczek Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 18:28 No proszę! To pierwszy krok do bardziej wyrafinowanych form umilania podróży. Proponuję możliwość wynajęcia sympatycznej towarzyszki lub towarzysza podróży - oczywiście w celu prowadzenia filozoficznej konwersacji. A w dalszej perspektywie urozmaicenie tejże gimnastyką relaksacyjną. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia A moze na poczatek posprzatac smierdzace toalety IP: *.dissent.birch.net 04.04.06, 18:29 a panie oblsugujace Wars nauczyc uprzejmosci?????? Odpowiedz Link Zgłoś
srull Re: Biblioteki w pociągach InterCity 04.04.06, 18:32 Udostepniona powinna byc tylko biblioteczka Madzi Buczek. Na lancuchu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erni Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 18:33 niech lepiej kible sprzataja... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Realista Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 04.04.06, 18:36 Już widzę oczami wyobraźni jak książki trafiają do rozklekotanych, brudnych i śmierdzących pociągów regionalnych. Za książkami może trafią tam inne dobrodziejstwa. Wkrótce siedząc między wystającymi z siedzeń sprężynami, w oparach dymu tytoniowego i smrodku z kibelka będę czytał "Dyskretny Urok Burżuazji", popijał szampana i wcinał krewetki, a konduktorka będzie masowała mi stopy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podroznik Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.w83-205.abo.wanadoo.fr 04.04.06, 18:40 lepiej by bylo jakby gazety pozyczali a nie ksiazki, gazetke sie szybciej przeczyta i nie trzeba pieniazkow wydawac w kiosku dworcowym na zakup ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Molist Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.bracz.edu.pl 05.04.06, 07:41 Oczywiście,ze czasopisma!!! Każdy przed podróżą zaopatruje się w prasę, czasami "mało ambitną" ale umilającą czas podróży.Pasażerowie po przeczytaniu, zostawiają czasemi ową prasę w przedziale i mozna sobie poczytać.Sama korzystałam z takiej możliwości na trasie Puławy-Poznań. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: weno Znając zamiłowanie Polaków do czytelnictwa... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.06, 18:41 ... nawet trasa Gdynia - Zakopane nie wystarczy. Ci, którzy czytają, podróżują osobowymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mb Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 19:45 czy ktos wreszcie poniesie konsekwencje swoich debilowatych pomysłów ??? coza bzdury; ja poprosze o zwykłe gniazdka z 220V do notebooków!!! łacze internetowe było by juz szczytem marzen; ... zamiast biblioteki proponuje ruchome cygańskie kapele Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jeti Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.04.06, 20:01 Co to za beznadziejny pomysl. Knajackie koleje wpadly na "ambitny" pomysl. Pociagi powinny byc nowoczesne, CZYSTE, a cena odpowiednia do jakosci uslug. Szczytem marzen pasazera jest takze czysty i mily konduktor. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mamadoo Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 20:31 > Knajackie koleje ha, ha, ha! Dawno się tak nie uśmiałem...gratuluję nowego związku frazelogicznego...to chyba o hipostazowanie już zakrawa. Proponuję inne tego typu związki: mądry dym, inteligentna czekolada, bezczelny wagon, knajackie autobusy. Możliwość pożyczenia książki w pociągu to rzeczywiście bardzo niedorzeczne. Przecież jest tyle powodów: ogólnie brudne pociągi, ogólnie brudne kible w tych pociągach, ogólnie głodujące dzieci. Jest w ogóle źle, nawet bardzo źle, zatem książek nie należy czytać. Sparafrazuję pewne hasło: - NIE CZYTAJ KSIĄŻEK! BĄDŹ GŁUPI! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monika Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.chello.pl 04.04.06, 20:54 To dobry pomysł - książkę wypozyczy ten, kto bedzie chciał. Przeciez to nie przymus... Odpowiedz Link Zgłoś
mbarszcz Jasne, ksiazka zamiast czego? 05.04.06, 01:22 Owszem, mammdoo, to JEST niedorzeczne, bo jak pisze tu sporo ludzi, obowiazkiem kolei NIE JEST zapewnianie rozrywki intelektualnej tylko wozenie ludzi w mozliwie najlepszych warunkach za mozliwie najnizsze pieniadze. Proponuje pojechac ICE u sasiadow za Odra i przekonac sie, ze wagony moga byc czyste i schludne, ze ubikacje nie musza miec wygladu wychodka sprzed czasow Slawoja-Skladkowskiego, ze konduktorzy nie musza byc chamowaci i wyniosli "bo oni tu rzadza", ze mozna miec internet i telefon na pokladzie i co najwazniejsze, ze gdyby kolej dzialala jak nalezy to NIE byloby CZASU na czytanie ksiazek w drodze np. z Warszawy do Krakowa czy Gdyni. A tak to jasne, skoro pociag wlecze sie odpowienio 2,5 i 3,5 h na odcinku ponizej 300 km to jest czas na przeczytanie "Historii filozofi zachodu" Russela wiec kolej "wychodzi naprzeciw zainteresowaniu". I straszno, i smieszno... Odpowiedz Link Zgłoś
przewoz_pw Re: Jasne, ksiazka zamiast czego? 05.04.06, 10:13 Nie porównujmy tej jednej spółki PKP IC do całej naszej kolei. Akurat PKP IC stara się jak może, no i nie ma wpływu na czas przejazdu na różnych trasach. Przecież to nie oni utrzymują tory. Więc jak nie mogą wyremontować torów, to chociaż książki do poczytania dadzą. Źle? Na pewno ta usługa wiele kosztować nie będzie, a może umili przejazd pociągiem wielu pasażerowm - i o to chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
mbarszcz Re: Jasne, ksiazka zamiast czego? 05.04.06, 14:05 Nie, nie zle, wrecz bardzo dobrze tylko, ze jest to potrzeba n-tej kolejnosci. Najpierw trzeba zajac sie tym, co mowi przytlaczajaca wiekszosc pasazerow. Dopiero po zapewnieniu czystosci, milej obslugi, dostepu do pradu do laptopow i byc moze WLANu mozna pozwolic sobie na mily drobiazg w postaci biblioteczki pokladowej. Tak jak domu nie buduje sie od dachu, tak samo nie powinno sie reformowac kolei od rzeczy najmniej istotnych z punktu widzenia przecietnego podroznego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mizary A moze bedzie mozna wypozyczyc psa, ktory jezdzil IP: *.server.ntli.net 04.04.06, 20:25 koleja?... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pipi Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.04.06, 20:55 A kiedy bedzie czysto i sucho w kiblu ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mamadoo Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 21:03 A kiedy dzieci nie będą głodowały? Odpowiedz Link Zgłoś
mark.parker Re: Biblioteki w pociągach InterCity 05.04.06, 05:58 Gość portalu: mamadoo napisał(a): > A kiedy dzieci nie będą głodowały? Jak się je nakarmi kaczką z przystawkami ;) Odpowiedz Link Zgłoś
gajowa3 Re: Biblioteki w pociągach InterCity 04.04.06, 21:53 ja uwazam ze pomysl chwyci,ksiazki dostepne za darmo to swietny pomysl,kultura dostepna na kazdym kroku!brawa dla pkp! Odpowiedz Link Zgłoś
wuk4 Tytuły preferowane w Bibliotece: 04.04.06, 22:09 Jeżeli Polska nadal będzie miała takich ludzi u sterów, jakich ma, to pierwszymi pozycjami kolejowej biblioteki, jakie dofinansuje rząd będą: "Protokoły Mędrców Syjonu" "Jak poznać Żyda" "Szósty rozbiór Polski" Nazwiska autorów z grzeczności pominę milczeniem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja, czyli kluska Re: zaraz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.06, 07:54 dokładnie. wyobraźcie sobie taką sytuacje: jedziesz sobie światowidem z przemyśla do szczecina. wypożyczasz jakąś encyklopedie. czytasz czytasz. tracisz poczucie czasu. gó.. cię wszystko obchodzi. patrzysz. a tu twoja stacja docelowa. co robisz??? biegniesz oddać książke czy też masz gdzieś względy moralne i wybiegasz jak najszybciej z książką w plecaku??? zawartość tych bibliotek szybko zniknie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brawo Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 23:02 brawa dla PKP za szerzenie dostępu do literatury :)) w czasach zanikajacego znaczenia pisma nie-elektronicznego to naprawde dobry pomysł...z checią skorzystam z tego typu udogodnienia jesli tylko bedę mieć taką okazję Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darkuss a może internet ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 23:43 lepszy by był dostęp do internetu... W cenie biletu oczywiście.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paulus Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.os1.kn.pl 04.04.06, 23:56 Kolejny bezsensowny pomysł Pana Prześlugi, który ciągle staje na głowie, aby wymyśleć coś głupiego. I mu się udaje! A w dodatku odwraca uwagę od tego, czym naprawdę powinien zająć się prezes spółki kolejowej, szczególnie od jakości rozkładu jazdy, czystości wagonów, kultury konduktorów, idiotycznego systemu cen biletów itp. P.S. Też najchętniej przeczytałbym wiekopomne dzieło Pana Prezesa "Kalendarz szalonego małolata" lub "Jak to z kazachską bawełną było". Prosimy o te dzieła w bibliotekach IC! Odpowiedz Link Zgłoś
jotwu61 Re: Biblioteki w pociągach InterCity 05.04.06, 00:45 A moze by jakies kapliczki wagonowe, zamiast tych ksiazek, aby bylo gdzie pacierz odmowic? Lud bardziej Bogobojny do ksiazek sie nie rwie. Odpowiedz Link Zgłoś
uhuhu Lista książek - pod rozwagę! 05.04.06, 08:03 1. Pociągi pod specjalnym nadzorem (Hrabal) 2. O psie, który jeździł koleją (Pisarski) 3. Morderstwo w Orient Ekspressie (!!! - Christie) 4. Lokomotywa (Tuwim) A pomysł - niezły. Książki powinny być w wagonie jadalnym - jak już ktoś się pofatyguje do biblioteki, to i kawkę może zamówi? Odpowiedz Link Zgłoś
tom_aszek Re: Lista książek - pod rozwagę! 05.04.06, 15:18 uhuhu napisał: > Książki powinny być w wagonie jadalnym - jak już ktoś się > pofatyguje do biblioteki, to i kawkę może zamówi? To nierozważny pomysł. Pociąg szarpie, kołysze, można te kawkę rozlać na książkę, no i plama (dosłownie). Pamiętaj: jak nie umiesz czytać przy jedzeniu, to nie jedz :) Odpowiedz Link Zgłoś
zoo_keeper Re: Biblioteki w pociągach InterCity 05.04.06, 08:54 Całkiem sprytny wybieg PKP. Dzięki temu zniwelują skargi na kolej. Zaczytani pasażerowie nie zauważą ani opóźnień, ani brudnych kibli. Mam nadzieję, że w dalszych planach są też biblioteki w pociągach pośopiesznych i osobowych. Naród trzeba odchamiać. -- sprawdź się-- Odpowiedz Link Zgłoś
przewoz_pw Re: Biblioteki w pociągach InterCity 05.04.06, 10:17 zoo_keeper napisała: > Mam nadzieję, że w dalszych planach są też biblioteki w pociągach pośopiesznych > > i osobowych. Naród trzeba odchamiać. A żebyś wiedział, że trzeba. Trochę prawdziwej kultury nikomu nie zaszkodzi. Odpowiedz Link Zgłoś