Dodaj do ulubionych

Biblioteki w pociągach InterCity

03.04.06, 23:31
Teraz czekamy na "Dzien Pieszego Pasazera" oraz urozmaicenie podrozy PKP
wystepami Wesolego Romka z Przedmiescia...
Obserwuj wątek
    • Gość: WIC-PIC A bedzie Kalendarz Szalonego Małolata? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 09:05
      A bedzie Kalendarz Szalonego Małolata, wielkie dzielo mastera Jacka Przeslugi,
      obecnego prezesa tej nedznej firemki?
      A moze jego wrazenia z wojazy do Kazachstanu i uprawiania tam bawelny?
      • Gość: mamadoo Re: A bedzie Kalendarz Szalonego Małolata? IP: 212.191.130.* 04.04.06, 12:13
        Z zaściankowej perspektywy taka inicjatywa może się wydawać śmieszna. Wystarczy
        jednak pojechać do Madrytu, żeby się przekonać, że tam na większych stacjach
        metra są biblioteki, z których mogą korzystać pasażerowie, którzy mają bilety
        miesięczne. Książki do tych bibliotek są dostarczane przez wydawców, często
        można wypożyczać nawet bestsellery.
        Widać, że pasażerowie czytają w czasie podróży, u nas natomiast czytanie
        książek jest chyba passe...
        • Gość: nocoty Re: A bedzie Kalendarz Szalonego Małolata? IP: *.gprspla.plusgsm.pl 04.04.06, 18:33
          Ja uwazam,ze to ciekawe rozwiazanie.Trzeba troche "odchamic"
          spoleczenstwo.Brawa dla pomyslodawcow!
          • anuszka_ha3.agh.edu.pl Promocja dla wydawców 05.04.06, 08:47
            Bardzo dobra promocja dla wydawców. Powinni w ten sposób udostępniać książki
            reklamowane jako chodliwe nowości. Z punktu widzenia kampanii reklamowej do
            doskonały pomysł.

            → → → → → → → → → →
            Odkryjmy Białoruś!
            odkryjmybialorus.blox.pl
      • Gość: kragg Re: A bedzie Kalendarz Szalonego Małolata? IP: *.acn.waw.pl 04.04.06, 18:58
        > A bedzie Kalendarz Szalonego Małolata, wielkie dzielo mastera Jacka Przeslugi,
        > obecnego prezesa tej nedznej firemki?
        > A moze jego wrazenia z wojazy do Kazachstanu i uprawiania tam bawelny?

        eeee... no i co z tego ze wydał jakiś kalendarz i był w Kazachstanie?
        Czy to wpływa na jakość jego pracy w IC?
    • tom_aszek Lepiej ułóżmy listę książek do tych bibliotek 04.04.06, 13:54
      Moja propozycja:
      Hrabal "Pociągi pod specjalnym nadzorem"
    • Gość: Kasia Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.dissent.birch.net 04.04.06, 18:28
    • Gość: kiwaczek Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 18:28
      No proszę! To pierwszy krok do bardziej wyrafinowanych form umilania podróży.
      Proponuję możliwość wynajęcia sympatycznej towarzyszki lub towarzysza podróży -
      oczywiście w celu prowadzenia filozoficznej konwersacji. A w dalszej
      perspektywie urozmaicenie tejże gimnastyką relaksacyjną.
    • Gość: Kasia A moze na poczatek posprzatac smierdzace toalety IP: *.dissent.birch.net 04.04.06, 18:29
      a panie oblsugujace Wars nauczyc uprzejmosci??????
    • srull Re: Biblioteki w pociągach InterCity 04.04.06, 18:32
      Udostepniona powinna byc tylko biblioteczka Madzi Buczek. Na lancuchu.
    • Gość: erni Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 18:33
      niech lepiej kible sprzataja...
    • Gość: Realista Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 04.04.06, 18:36
      Już widzę oczami wyobraźni jak książki trafiają do rozklekotanych, brudnych i
      śmierdzących pociągów regionalnych. Za książkami może trafią tam inne
      dobrodziejstwa. Wkrótce siedząc między wystającymi z siedzeń sprężynami, w
      oparach dymu tytoniowego i smrodku z kibelka będę czytał "Dyskretny Urok
      Burżuazji", popijał szampana i wcinał krewetki, a konduktorka będzie masowała mi
      stopy...
    • Gość: podroznik Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.w83-205.abo.wanadoo.fr 04.04.06, 18:40
      lepiej by bylo jakby gazety pozyczali a nie ksiazki, gazetke sie szybciej
      przeczyta i nie trzeba pieniazkow wydawac w kiosku dworcowym na zakup ...
      • Gość: Molist Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.bracz.edu.pl 05.04.06, 07:41
        Oczywiście,ze czasopisma!!! Każdy przed podróżą zaopatruje się w prasę,
        czasami "mało ambitną" ale umilającą czas podróży.Pasażerowie po przeczytaniu,
        zostawiają czasemi ową prasę w przedziale i mozna sobie poczytać.Sama
        korzystałam z takiej możliwości na trasie Puławy-Poznań.
    • Gość: weno Znając zamiłowanie Polaków do czytelnictwa... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.06, 18:41
      ... nawet trasa Gdynia - Zakopane nie wystarczy. Ci, którzy czytają, podróżują
      osobowymi.
    • Gość: mb Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 19:45
      czy ktos wreszcie poniesie konsekwencje swoich debilowatych pomysłów ???
      coza bzdury; ja poprosze o zwykłe gniazdka z 220V do notebooków!!!
      łacze internetowe było by juz szczytem marzen;
      ... zamiast biblioteki proponuje ruchome cygańskie kapele
      • Gość: jeti Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.04.06, 20:01
        Co to za beznadziejny pomysl. Knajackie koleje wpadly na "ambitny" pomysl.
        Pociagi powinny byc nowoczesne, CZYSTE, a cena odpowiednia do jakosci uslug.
        Szczytem marzen pasazera jest takze czysty i mily konduktor.
        • Gość: mamadoo Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 20:31
          > Knajackie koleje
          ha, ha, ha! Dawno się tak nie uśmiałem...gratuluję nowego związku
          frazelogicznego...to chyba o hipostazowanie już zakrawa. Proponuję inne tego
          typu związki: mądry dym, inteligentna czekolada, bezczelny wagon, knajackie
          autobusy.

          Możliwość pożyczenia książki w pociągu to rzeczywiście bardzo niedorzeczne.
          Przecież jest tyle powodów: ogólnie brudne pociągi, ogólnie brudne kible w tych
          pociągach, ogólnie głodujące dzieci. Jest w ogóle źle, nawet bardzo źle, zatem
          książek nie należy czytać. Sparafrazuję pewne hasło:
          - NIE CZYTAJ KSIĄŻEK! BĄDŹ GŁUPI!
          • Gość: monika Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.chello.pl 04.04.06, 20:54
            To dobry pomysł - książkę wypozyczy ten, kto bedzie chciał. Przeciez to nie
            przymus...
          • mbarszcz Jasne, ksiazka zamiast czego? 05.04.06, 01:22
            Owszem, mammdoo, to JEST niedorzeczne, bo jak pisze tu sporo ludzi, obowiazkiem
            kolei NIE JEST zapewnianie rozrywki intelektualnej tylko wozenie ludzi w
            mozliwie najlepszych warunkach za mozliwie najnizsze pieniadze. Proponuje
            pojechac ICE u sasiadow za Odra i przekonac sie, ze wagony moga byc czyste i
            schludne, ze ubikacje nie musza miec wygladu wychodka sprzed czasow
            Slawoja-Skladkowskiego, ze konduktorzy nie musza byc chamowaci i wyniosli "bo
            oni tu rzadza", ze mozna miec internet i telefon na pokladzie i co
            najwazniejsze, ze gdyby kolej dzialala jak nalezy to NIE byloby CZASU na
            czytanie ksiazek w drodze np. z Warszawy do Krakowa czy Gdyni. A tak to jasne,
            skoro pociag wlecze sie odpowienio 2,5 i 3,5 h na odcinku ponizej 300 km to jest
            czas na przeczytanie "Historii filozofi zachodu" Russela wiec kolej "wychodzi
            naprzeciw zainteresowaniu". I straszno, i smieszno...
            • przewoz_pw Re: Jasne, ksiazka zamiast czego? 05.04.06, 10:13
              Nie porównujmy tej jednej spółki PKP IC do całej naszej kolei. Akurat PKP IC
              stara się jak może, no i nie ma wpływu na czas przejazdu na różnych trasach.
              Przecież to nie oni utrzymują tory. Więc jak nie mogą wyremontować torów, to
              chociaż książki do poczytania dadzą. Źle? Na pewno ta usługa wiele kosztować nie
              będzie, a może umili przejazd pociągiem wielu pasażerowm - i o to chodzi.
              • mbarszcz Re: Jasne, ksiazka zamiast czego? 05.04.06, 14:05
                Nie, nie zle, wrecz bardzo dobrze tylko, ze jest to potrzeba n-tej kolejnosci.
                Najpierw trzeba zajac sie tym, co mowi przytlaczajaca wiekszosc pasazerow.
                Dopiero po zapewnieniu czystosci, milej obslugi, dostepu do pradu do laptopow i
                byc moze WLANu mozna pozwolic sobie na mily drobiazg w postaci biblioteczki
                pokladowej. Tak jak domu nie buduje sie od dachu, tak samo nie powinno sie
                reformowac kolei od rzeczy najmniej istotnych z punktu widzenia przecietnego
                podroznego.
    • Gość: mizary A moze bedzie mozna wypozyczyc psa, ktory jezdzil IP: *.server.ntli.net 04.04.06, 20:25
      koleja?... :)
    • Gość: Pipi Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.04.06, 20:55
      A kiedy bedzie czysto i sucho w kiblu ???
      • Gość: mamadoo Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 21:03
        A kiedy dzieci nie będą głodowały?
        • mark.parker Re: Biblioteki w pociągach InterCity 05.04.06, 05:58
          Gość portalu: mamadoo napisał(a):

          > A kiedy dzieci nie będą głodowały?

          Jak się je nakarmi kaczką z przystawkami ;)
    • gajowa3 Re: Biblioteki w pociągach InterCity 04.04.06, 21:53
      ja uwazam ze pomysl chwyci,ksiazki dostepne za darmo to swietny pomysl,kultura
      dostepna na kazdym kroku!brawa dla pkp!
    • wuk4 Tytuły preferowane w Bibliotece: 04.04.06, 22:09
      Jeżeli Polska nadal będzie miała takich ludzi u sterów, jakich ma, to
      pierwszymi pozycjami kolejowej biblioteki, jakie dofinansuje rząd będą:

      "Protokoły Mędrców Syjonu"

      "Jak poznać Żyda"

      "Szósty rozbiór Polski"

      Nazwiska autorów z grzeczności pominę milczeniem
    • Gość: he he zaraz IP: *.CNet2.Gawex.PL 04.04.06, 22:53
      ukradną
      • Gość: ja, czyli kluska Re: zaraz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.06, 07:54
        dokładnie.

        wyobraźcie sobie taką sytuacje: jedziesz sobie światowidem z przemyśla do
        szczecina. wypożyczasz jakąś encyklopedie. czytasz czytasz. tracisz poczucie
        czasu. gó.. cię wszystko obchodzi. patrzysz. a tu twoja stacja docelowa. co
        robisz??? biegniesz oddać książke czy też masz gdzieś względy moralne i
        wybiegasz jak najszybciej z książką w plecaku???

        zawartość tych bibliotek szybko zniknie...
    • Gość: brawo Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 23:02
      brawa dla PKP za szerzenie dostępu do literatury :))
      w czasach zanikajacego znaczenia pisma nie-elektronicznego to naprawde dobry pomysł...z checią skorzystam z tego typu udogodnienia jesli tylko bedę mieć taką okazję
    • Gość: darkuss a może internet ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 23:43
      lepszy by był dostęp do internetu... W cenie biletu oczywiście..
    • Gość: Paulus Re: Biblioteki w pociągach InterCity IP: *.os1.kn.pl 04.04.06, 23:56
      Kolejny bezsensowny pomysł Pana Prześlugi, który ciągle staje na głowie, aby
      wymyśleć coś głupiego. I mu się udaje! A w dodatku odwraca uwagę od tego, czym
      naprawdę powinien zająć się prezes spółki kolejowej, szczególnie od jakości
      rozkładu jazdy, czystości wagonów, kultury konduktorów, idiotycznego systemu
      cen biletów itp.
      P.S. Też najchętniej przeczytałbym wiekopomne dzieło Pana Prezesa "Kalendarz
      szalonego małolata" lub "Jak to z kazachską bawełną było". Prosimy o te dzieła
      w bibliotekach IC!
    • jotwu61 Re: Biblioteki w pociągach InterCity 05.04.06, 00:45
      A moze by jakies kapliczki wagonowe, zamiast tych ksiazek, aby bylo gdzie
      pacierz odmowic? Lud bardziej Bogobojny do ksiazek sie nie rwie.
    • uhuhu Lista książek - pod rozwagę! 05.04.06, 08:03
      1. Pociągi pod specjalnym nadzorem (Hrabal)
      2. O psie, który jeździł koleją (Pisarski)
      3. Morderstwo w Orient Ekspressie (!!! - Christie)
      4. Lokomotywa (Tuwim)

      A pomysł - niezły. Książki powinny być w wagonie jadalnym - jak już ktoś się
      pofatyguje do biblioteki, to i kawkę może zamówi?
      • tom_aszek Re: Lista książek - pod rozwagę! 05.04.06, 15:18
        uhuhu napisał:

        > Książki powinny być w wagonie jadalnym - jak już ktoś się
        > pofatyguje do biblioteki, to i kawkę może zamówi?

        To nierozważny pomysł. Pociąg szarpie, kołysze, można te kawkę rozlać na
        książkę, no i plama (dosłownie).
        Pamiętaj: jak nie umiesz czytać przy jedzeniu, to nie jedz :)
    • zoo_keeper Re: Biblioteki w pociągach InterCity 05.04.06, 08:54
      Całkiem sprytny wybieg PKP. Dzięki temu zniwelują skargi na kolej. Zaczytani
      pasażerowie nie zauważą ani opóźnień, ani brudnych kibli.
      Mam nadzieję, że w dalszych planach są też biblioteki w pociągach pośopiesznych
      i osobowych. Naród trzeba odchamiać.
      --
      sprawdź się--
      • przewoz_pw Re: Biblioteki w pociągach InterCity 05.04.06, 10:17
        zoo_keeper napisała:
        > Mam nadzieję, że w dalszych planach są też biblioteki w pociągach pośopiesznych
        >
        > i osobowych. Naród trzeba odchamiać.
        A żebyś wiedział, że trzeba. Trochę prawdziwej kultury nikomu nie zaszkodzi.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka