Dodaj do ulubionych

cafe brama

IP: *.merinet.pl 07.09.06, 16:13
znacie i co sadzicie
Obserwuj wątek
    • illiterate Re: cafe brama 09.09.06, 23:39
      Pamietam, ze brama byla pierwsza, nowa, inna. Kiedy wchodzilo sie do wnetrza
      urzadzonego 'po prostu', zatykalo. Ta bezpretensjonalnosc! Zadnych rozyczek w
      wazoniczkach, zadnych cholernych krakowskich dzierganych serweteczek, zadnych
      ozdobnych zyrandoli, wyfiokowanych kelnerek i kelnerow z pretensjami, zadnego
      taniego glamour, ktore gnebilo stoleczna gastronomie od lat. I to zarcie -
      proste, pyszne, tanie. Pierwsza brama przy Rozmaitosciach stala sie w ciagu
      miesiaca 'the place', gdzie wypadalo sie umawiac, gdzie pracowali najfajniejsza
      obsluga, gdzie nie mozna bylo uzywac komorek. Łał. Wlasciciele otwierali
      kolejne, i codziennie kontrolowali jakosc uslug i jedzenia, objezdzajac
      wszystkie lokale.

      I bum. Nagle z tajemniczych przyczyn zarcie zaczelo przypominac fakdonalda -
      wszystko, pomijajac frytki i omlety, bylo dowozone w postaci zamrozonej i
      odgrzewane w mikrofali. Znakomita podpalana tarta tatin zmienila sie w zenujacy
      placek z jablczanym przecierem ze sloika. Pasty - w rozgotowany, pokruszony
      makaron (jak mozna pokruszyc makaron?) w nijakich sosikach. Zmiane na gorsze
      bylo widac, slychac i czuc. A brama nie byla juz ani taka nowa, ani odkrywcza -
      konkurencja uczy sie bardzo szybko. I fajne miejsce szlag trafil.

      Ostala sie chyba jedna - ta jedyna, w ktorej mozna bylo zamowic alkohol.
      Bylismy tam dzisiaj o 21: troje gosci i smetny personel zaplecza poziewujacy i
      przegladajacy gazety. W ladzie - nedzne resztki nieapetycznych plackow, menu
      odbite na czaro-bialym xero, w okladkach jak z PRL (to akurat bylo cool ;). Z
      ulga sie zmylismy do pobliskich numerow i liter.

      Smutna historia z moralem dla knajpiarzy: w pogoni za zyskiem nie oszczedzaj na
      jakosci, bo publika glosuje jezykami i nosami. RIP.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka