Gość: wyborca z dworca IP: *.MAN.atcom.net.pl 15.10.07, 23:28 myślałem że to o drzewach z których robi sie papier a na nim drukuje się reklamy, np. w Wyborczej. Bez reklam w gazetach - ileż drzew by ocalało z codziennej rzexi! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: blackjackbouvier Reklama wycina drzewa w pień IP: *.rev.stofanet.dk 15.10.07, 23:32 Tak,nikt nic nie wie,kazdy sie wypiera i morde drze,jak bardzo kocha nature.Ale jakos tak mi sie wydaje,ze ci co krzycza glosno,maja swoj udzial w niszczeniu srodowiska.Nic sie nie da zrobic dotad,dopoki nie bedzie ostrego przepisu,ktory zakazuje takie praktyki.I powinno sie zrobic zasade,ze ta firma,ktora jest odpowiedzialna za dany bilboard i w ktorego okolicy zostana okaleczone drzewa,bedzie bulic.Zgodnie i bez przepychanek,ze to nie ja,to nie on...bla bla bla.Tylko tak skoncza sie te barbarzynskie praktyki.Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wyborca z dworca Re: Ta reklama i jedno drzewo IP: *.MAN.atcom.net.pl 15.10.07, 23:38 to ptica. Oblicz, ile drzew wycieto, by wydrukowa te reklamy w dzisiejszej Wyborczej! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AMS AMS IP: *.adsl.inetia.pl 15.10.07, 23:50 www.agora.pl/agora_pl/0,66389.html Odpowiedz Link Zgłoś
powiedz_to_koniowi Propozycja dla radykalnych zielonych: 16.10.07, 22:31 A może za każde takie przycięte drzewo powinna się spalić ta "odsłonięta" tablica ??? Może wtedy pan prezes pomyślałby dwa razy zanim by zlecił znowu taką "robótkę"? A co do AMS - fakt że Gazeta nagłaśnia takie anonimowe wycinki jest dobry, niezależnie od tego czy ma swoją firmę outdoorową czy nie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: majari Re: Ta reklama i jedno drzewo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.07, 01:22 a policz ile drzew trzeba wyciąć, aby wydrukować to, co potem nakleja się na billboard Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wzw Re: Ale na reklamę w gazetach IP: *.MAN.atcom.net.pl 16.10.07, 12:07 nieporównywalnie więcej! 400 tys. egz. x 1m kw. - 400 tys.m kwa - to jest ok 300 drzew na jeden numer -razy 300 numwrów - 90000 drzew! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty plyniu Re: Ale na reklamę w gazetach IP: *.aster.pl 16.10.07, 15:49 a ja myslalem, ze papier gazetowy, jest wytwarzany z makulatury, przynajmniej w duzym procencie, i stad jego szarawy kolor Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wzw Re: Makulatura IP: *.MAN.atcom.net.pl 16.10.07, 16:57 jest tylko dodatkiem do celulozy wytwarzanej z drewna! W paierze gazetowym jest jej nie więcej niz 10% Odpowiedz Link Zgłoś
neuroup Reklama wycina drzewa w pień 15.10.07, 23:51 Mam wrażenie, że szefowie agencji reklamowych myślą, że mogą wszystko i wszędzie robić co im się tylko podoba. A ja mam takie pytanie. Jeśli właściciele billboardów uważają, że są tacy super bo dają ludziom prace to może niech przez chwilę pomyślą ilu ludzią zabierają pracę?? Bo nie długo to żaden turysta do nas nie przyjedzie bo on reklamy i to o wiele lepsze może oglądać u siebie a do Warszawy to on przyjeżdża obejrzeć zabytki i architekturę a nie reklamy na billboardach, które co tu dużo nie oszukiwać się są czasami na bardzo niskim poziomie. Pozdrawiam Ps.A sprawę wycinania drzew nawet nie skomentuje bo mnie krew zalewa. Odpowiedz Link Zgłoś
zegrz Reklama wycina drzewa w pień 16.10.07, 08:25 W mieście powinien obowiązywać absolutny zakaz stawiania reklam "wolnostojących" oraz umieszczania reklam o dużej powierzchni (np. powyżej 2 m2) na budynkach - tylko neony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emes A czy AMS nie wycina drzew, tylko konkurencja ? :) IP: 62.29.248.* 16.10.07, 08:37 Agora czepia sie (i słusznie) wycinania drzew, ale nie publikuje takich praktyk czynionych przez AMS, który jest jej własnościa. Czyzby AMS był bez skazy?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mr. X Koniec z outdoorem! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.07, 08:52 Precz z nosnikami wielkoformatowymi! Niszczmy billboardy! Koktajl molotowa w dlon!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DYMNA Reklama wycina drzewa w pień IP: *.aster.pl 16.10.07, 08:56 Byłam na tej konferencji, na której referat był przedstawiony przez agencję Outdoorową. Była to czysta manipulacja – nasza firma jest super – ale wszyscy inni są źli... Pani Rzecznik firmy broniła zarzuty przedstawiając kilkakrotnie badania z których wynika ( według nich), że Warszawiacy uwielbiają reklamę. Problem w tym, że badania były przeprowadzone w 2004r, gdzie z mojego subiektywnego punktu odbioru przestrzeni było stanowczo mniej billbordów i wielkoformatowych reklam. Poza tym pokazano uczestnikom piękne zdjęcia, gdzie stoi jeden pusty billbord na czystej przestrzeni. Ja też jestem za tym, aby tak to wyglądało ! Dziś wygląda to inaczej – są lasy bilbordów, małoformatowe a nad nimi giganty, całe centrum jest oblepione płachtami reklamowymi, a w miejscu informacji są kierunkowskazy do pizzy i hamburgera. Firmy nie myślą o ulicach, budynkach, trawnikach jako o naszej wspólnej przestrzeni publicznej. Miasto jest naszym wizerunkiem, wizerunkiem ludzi którzy w nim mieszkają. Jak cię widzą tak cię piszą - czy nie ? Co nie oznacza, że jestem przeciwko reklamie - to cenny nośnik informacji - ale na Boga - niech będzie w przyzwoitej formie i ilości serwowana. A co do wyciętych drzew i zarzutów pana pod linkiem „wyborca z dworca” – wydrukowanie gazety i ścięcie drzew to jest zupełnie inny temat, niż wycinanie drzew na potrzeby bilbordu – tu chodzi o to, aby miasta wyglądały estetycznie, zresztą zacznij segregować śmieci, to drzew będzie się wycinać coraz mniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Inout Wynocha z miasta IP: *.acn.waw.pl 16.10.07, 09:05 Firmy outdoorowe, wynocha z miasta! Madryt już to zrobił. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zwr Re: Wynocha z miasta IP: *.acn.waw.pl 16.10.07, 09:51 Popieram! Wynocha - nie tylko z ulic miasta ale i z domów. Jak można ludziom zasłaniać dostęp do światła ohydną płachtą?! Olbrzymie reklamy szpecą miasto a skandalem jest wycinanie lub przycinanie drzew, żeby ten chłam było lepiej widać. A poza tym: kto tak naprawdę "czyta" te reklamy i kieruje się nimi przy wyborze towaru w sklepie??? Ja mam odruch odwrotny - nie kupuję rzeczy nachalnie reklamowanych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Reklama wycina drzewa w pień IP: 195.8.217.* 16.10.07, 09:42 Dość juz tego wszechobecnego syfu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty Reklama wycina drzewa w pień IP: *.bik.pl 16.10.07, 09:43 Pytanie - może ktoś się orientuje co grozi osobnikowi, który zniszczy nośnik reklamowy? A jak to wygląda w przypadku reklamy, która stoi nielegalnie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: drzewiec Trzeba chyba zacząć wycinkę billboardów.. IP: *.novartis.com 16.10.07, 10:05 .. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mojo a moze tak! IP: *.hapay.pl 16.10.07, 10:36 Bilbordy się przydają! Można je twórczo wykorzystać rozumiecie klina klinem! rat.bzzz.net/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blackjackbouvier Re: a moze tak! IP: *.rev.stofanet.dk 16.10.07, 10:59 No pewnie,ze tak!Nie ma co wojowac,bo jak zniszczymy te ichnie bilboardy to Bog jeden wie,co z nami zrobia.Kto z mieczem wojuje ten od miecza ginie.Ale ta idea mi sie spodobala.I jaka na czasie przed wyborami...Wyborco!Pedzel w dlon,spray i do roboty - mamy obowiazek patrityczny do wykonania! Odpowiedz Link Zgłoś
robert_wwa Re: Reklama wycina drzewa w pień 16.10.07, 11:09 Jeśli "billboardami" rządzą tacy ludzie jak pani Bryła to nic dziwnego że reklamy są tak postrzegane. Bo trzeba być zwyczajnie głupim pokazując wolną od reklam elewacje i liczyć że ludzie powiedzą "ohyda, tak to nie może wyglądać, chcemy reklam". I aż strach pomyśleć kto w tym biznesie pracuje, skoro taka pani jako zapewne jedna z lepszych jest wysuwana na pierwszą linię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obiektywny Reklama wycina drzewa w pień IP: *.171.146.6.crowley.pl 16.10.07, 13:00 bardzo "lubię" wszystkie skrajne wypowiedzi - piszecie wywalić;szpecą;szmaty. Aczy czanowni czytelnicy zauważyli że wszystkie firmy bilbordowe włączają się w kampanie społeczne i czynią to za darmochę!! Po reklamie "niepełnosprawni sprawni w pracy" szefowie w mojej firmie zainteresowali sie sprawa i przystosowali miejsce pracy dla takiej osoby. A pomysł powstał w korku gdy z nudów boss parzył na bilbord. A co do przepisów dzięki którym mamy taką sytuację że reklamy stają gdzie chcą to można temu przeciwdziałać, niech ci urbaniści miejscy wytypują miejsca ich zdaniem dobre do stawiania reklam i ogłoszą przetarg w którym wezmą udział wszystkie zainteresowane firmy. Niech ustalą cennik za przycinanie dzrzew i kasują tych od reklamy. Reklamy są na całym świecie i jakoś to nie bulwersuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kubakik Przeciw reklamie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.10.07, 15:18 Ja też byłem na tej dyskusji. Manipulowanie informacją przez firmy reklamiarskie niebywałe! Jak któryś z prezesów zauważył - reklama outdoorowa to taka, której nie można wyłączyć! I właśnie dzięki temu miasto tonie w tym paskudztwie. Firmy odgrażają się, że jeszcze jest miejsce na nowe! Jestem przeciwny reklamie w mieście poza elementami takimi jak citylight czyli coś w skali dawnego słupa ogłoszeniowego - żadnych dużych formatów na koszmarnych, gigantycznych konstrukcjach i wieszanych na elewacjach bannerów (szmat, jak zauważył Wacławek). Uważam, że reklama nie przenosi żadnych POTRZEBNYCH informacji - informacja to Miejski System Informacji, który nie wiadomo dlaczego zaplątał się na tej dyskusji (alibi dla rekinów reklamy?)Popieram Bartoszewicza i może wreszcie Urząd Miasta opracuje zasady regulujące reklamę w mieście, nie zasłaniając się pseudo-wykrętami o ogólnej niemożności. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szatan Re: Przeciw reklamie IP: 195.205.251.* 16.10.07, 15:58 1. w Wiedniu bilboardy są nieliczne, reklamują głównie wydarzenia kulturalne. 2. Warszawa za to dzięki outdoorowi wygląda jak miasto trzeciego świata. 3. trzeba wyciąć tego raka, zanim nas zabije, zaraza toczy miasto. 4. reklama dopada nas wszędzie - tylko, że telewizję i radio można na czas reklam wyłączyć, zmienić program, w internecie można ją zablokować, w gazecie nie zatrzymać na niej wzroku, natomiast odwracając głowę od bilbordu nasz wzrok odrazu trafia na następny a na nim ordynarna reklama przeznaczoną dla idiotów 6. reklamy z ulic można by częściowo przenieść do metra - tam jest nudno, moza by więc od niechcenia zawiesić wzrok na (dobrze zaprpjektowanej) reklamie. 5. redaktorom gazety podsuwam pomysł zorganizowania konkursu fotograficznego na najbardziej "zrakowaciałe" miejsca w warszawie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aldonka Re: Przeciw reklamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.07, 16:49 Niedługo zamiast pięknych zielonych badz żołtych (zalezy od pory roku) drzew bedziemy ogladac różnokolorowe gigantyczne bilbordy. TRAGEDIA!!! NIE POZWÓLMY NA TO!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dymna Re: Przeciw reklamie IP: *.aster.pl 16.10.07, 22:56 zapraszam na www.miastomojeawnim.pl możemy coś z tym zrobić :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stenia Reklama wycina drzewa w pień IP: 75.153.112.* 16.10.07, 17:55 Trafne opinie na forum. Mnie jednak zastanawia kwestia bezpieczeństwa mieszkańców tych budynków z reklamami. Wyobrażcie sobie co może sie stać w przypadku POZARU? Czy wszyscy pobiegną grzecznie po schodkach tup-tup na ulicę? Ludzie w takich chwilach uciekają, są nawet tacy co skaczą z okien...A co zrobią strażacy aby ratować ludzi??? Będą sie bawić w rozrywanie tej olbrzymiej i szkaradnej reklamy??? Wątpię . Dojdzie do tragedii gdzie ludzie żywcem się spalą i uduszą. Kto jest tak strasznym materialistą aby tylko chcieć zarobić? W głowie się nie mieści ponadto jak można żyć w takim mieszkaniu - nie dość, że ciemno to i duszno.Ludzie, dlaczego Wy pozwalacie tym "biznesmenom" tak sobą manipulować??? Ja mieszkam za granicą, ale tu gdyby chcieli to zrobić, to mielibysmy nie taki RABAN - protesty, sprawa w mediach - to by tu nie przeszło płazem jak jest w Polsce. I wtedy byłaby taka presja, że musieliby się wycofać z tego pomysłu a ponadto byłaby grupa ludzi( polityków też), którzy opracowaliby sensowne przepisy na ustawianie reklam. Daj Boże aby ktoś sie w Polsce znalazł z głową, mocnymi nerwami i wytrwałoscią. Znajomi czytają co się dzieje z tymi reklamami i mówią: Takie piękne miasto, a tak zeszpecili tymi reklamami.Po co tam jechać, To ludzi bardzo zniechęca. My chcemy widzieć urok, atmosferę, zabytki, póki jeszcze coś z nich zostało, a NIE reklamy.Będę w Polsce niedługo, porobię zdjęcia i postawię na web - patrzcie co zrobili z Warszawy!!!Wstyd i hańba, doprawdy. Przepraszam, uniosło mnie. Ale naprawdę "enough is enough".Za dużo tego, stanowczo. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dosc tego Precz ze wszystkimi reklamamu z miasta IP: *.aster.pl 16.10.07, 18:57 reklamy na bilobordarch to to ohydne smietniki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ko2006 Reklama wycina drzewa w pień IP: *.dsl.irvnca.sbcglobal.net 16.10.07, 19:17 dla mnie to jest szok ze w kraju cywlizowanym ktos wogole dyskutuje czy mozna bez zgody mieszkancow powiesic reklame ktora zaslania okna budynku . Ludzie, przeciez to jest kryminal, takie cos powinno sie zaskarzyc do sadu!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawiak Re: Reklama wycina drzewa w pień IP: *.aster.pl 16.10.07, 23:41 No cóż, przyszło nam żyć w kraju gdzie obok siebie istnieją: Wielkopolska... www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=15255638&postcount=1 ... i nasza kongresowa Bylejakapolska. Odpowiedz Link Zgłoś