Dodaj do ulubionych

Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie

    • Gość: michał wiadomo warszawa IP: *.wsb-nlu.edu.pl 21.12.07, 10:46
      Czy widział ktoś mniej kulturalnych ludzi niż w Warszawie???
      Mają tyle pieniędzy i nawet zbudowanie mostu przekracza ich
      mozliwości. Co to za miasto, gdzie człowiek musi zamykac się od
      wewnątrz w swoim aucie???
    • Gość: Andy "Najbliższy pas bagażowy w Terminalu 2" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.07, 10:50
      To nie żart wychodzę z Autobusu :) do losowo wybranego terminala. Nigdy nie wiem
      którego a tam gdzie powinny wyjść moje bagaże widzę napis "odbiór bagażu w
      terminalu 2" . ŚMIESZNE NIE?
      Dobrze, że nie w Poznaniu, Krakowie czy Łodzi.
      U nas dobrze funkcjonuje tylko zabieranie pianek do golenia i wody toaletowej
      Pasażerom. I inne procedury utrudniania życia i zniechęcania pasażerów.
      KATASTROFA TO JUŻ JEST OD DAWNA.
    • Gość: Tomek Warszafka IP: 194.98.63.* 21.12.07, 10:52

      Okecie to byla zawsze pomylka i jak widac dalej nic sie nie zmienia.
      W Warszafce panowie politycy i biznesmeni sa zbyt zajeci kloceniem
      sie kto ma sie przy okazji kolejnej inwestycji nachapac i zbudowac
      sobie 4 wille z kolei - dlatego nie ma czasu i nikt nie jest
      zainteresowany konczeniem budow na czas.
      Jesli chodzi o EURO - to samo - Warszawa jest ostatnia w Polsce
      jesli chodzi o budowe stadionu - inne miasta juz dawno pracuja.

      Powodzenia Stolyco !
      • 3krotek Re: Warszafka 21.12.07, 11:37
        > W Warszafce panowie politycy i biznesmeni sa zbyt zajeci kloceniem
        > sie kto ma sie przy okazji kolejnej inwestycji nachapac i zbudowac
        > sobie 4 wille z kolei - dlatego nie ma czasu i nikt nie jest
        > zainteresowany konczeniem budow na czas.
        > Jesli chodzi o EURO - to samo - Warszawa jest ostatnia w Polsce
        > jesli chodzi o budowe stadionu - inne miasta juz dawno pracuja.
        >
        > Powodzenia Stolyco !

        Drogi Tomku,
        problem w tym, że to prowincja ma przewagę we wszelkich wyborach i to Wy z
        prowincji wybieracie polityków, którzy potem rządzą w stolicy.
        Najpierw wybieracie chłopskich populistów, co to Wam poobiecuję KRUSY , becikowe
        i inne dobrodziejstwa, a potem odreagowujecie swoje kompleksy gdy okaże się, że
        ci wybrańcy g... znają się na gospodarce i polityce.
        Dlatego jestem za tym, żeby wsi nie wpuszczać na salony, a jeśli już muszą, to
        niech łapy trzymają przy sobie.
    • Gość: piter w srode wiecz tlum na paszportach na pol h stania IP: *.chello.pl 21.12.07, 10:59
      przyleciałem w środę wieczorem. kilka samolotów na raz. w sali przylotów
      nieziemski tłum tłoczy się czekając na odprawę paszportową, i w tej godzinie
      szczytu czynne były DWA okienka! To jest dopiero skandal! Także ja na własne
      oczy się dowiedziałem jak ZNAKOMICIE jesteśmy przygotowani.
      • Gość: ania Re: w srode wiecz tlum na paszportach na pol h st IP: 77.223.200.* 21.12.07, 21:24
        tez lecialam w srode, na szczescie przez Monachium do Katowic, Lufthansa. Bede
        omijac Okecie, jak tylko to mozliwe.
    • Gość: piotrek od razu skandal??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.07, 11:03
      raczej polska rzeczywistość
    • xyz112 Okęcie przedewszystkim jest nieprzygotowane 21.12.07, 11:09
      do przyjmowania pasażerów.
      • kerremit.20 To zasługa rządów Kaczyńskich..Niewyobrażalna !!! 21.12.07, 11:11
        • darkraj Re: To zasługa rządów Kaczyńskich..Niewyobrażalna 21.12.07, 11:40
          ================================================ No, co ty?
          Tusk juz rzadzi miesiac, a jeszcze nie spowodowal naprawy usterek?

          Przeciez to oczywista oczywistosc, ze "uklad" celowo sabotowal
          budowe terminala.
          A kwaczor napewno i to wiedzial, ze beda ich znowu na "naprawe
          Rzeczpospolitej" poniewierac i czepac sie niedorobek w jakims tam
          baraku.

          Czasami mam wrazenie, ze rozumiem pobudki komuchow organizowania
          zsylek na Syberie.
          W takich sprawach nawet szkoda angazowac aparatu scigania ciagnacych
          sie bez konca procesow Sadowych.
          Zeby nie marnowac pieniedzy podatnikow, proponuje wydzierzawic kilka
          tysiecy hektarow u Ruskich i poslac tam:
          tego co przygotowal felerny plan,
          tego, co tego bubla zatwierdzil (i zapewne nadzorowal),
          a takze Dyrektora PPL za brak nadzoru.
          I nie wazne, czy mial dostarczane takie czy smakie sprawozdania.
          Najwyzej moze zaprosic do towarzystwa swoich zastepcow lub
          pelnomocnikow.
          Profilaktyka na przyszlosc dla "tu-mi-wisi'zmu" wobec innych
          prezesow i dyrektorow: gwarantowana.
          • Gość: nogr Re: To zasługa rządów Kaczyńskich..Niewyobrażalna IP: *.chello.pl 22.12.07, 16:14
            dyrektora nie zeslesz bo nagle mu sie zmarlo w USA huehuehe... :)
    • Gość: autor Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.07, 11:15
      "Najlepszym przykładem jest choćby sprawa wentylacji kwestionowanej przez Straż
      Pożarną. Konsorcjum zapewniało, że problem jest rozwiązany, a tak nie jest -
      słyszymy od dyrektora Portów Lotniczych Pawła Łatacza."

      Pawle Lataczu, przestan pierdzielic, z laski swojej. Gdybys mial choc grosz
      honoru i odpowiedzialnosci, dawno powiedzialbys publicznie "jestem
      niekompetentnym gamoniem" i podalbys sie do dymisji. Jestes osobiscie
      odpowiedzialny za ta inwestycje i milionom pasazerow dynda to, ze kiedys w
      piaskownicy poklociles sie o foremki z konsorcjum wykonawczym T2. Pokazales, ze
      nie masz pojecia ani o portach lotniczych, ani o zarzadzaniu duzymi projektami
      publicznymi, ergo nie nadajesz sie na to stanowisko.

      100 glosnikow i pare kabli... i 20 okien. To sie robi w 2 tygodnie. Nie mozesz
      zakladac, ze opinia publiczna to banda bezmozgow.

      Za Twoja niekompetencje duzo ludzi placi utrata czasu i wstydem przed
      obcokrajowcami korzystajacymi z lotniska F. Chopina.
    • Gość: Stefan Wstyd!!! IP: *.ghnet.pl 21.12.07, 11:17
      Czy znowu staniemy się pośmiewiskiem Europy?

      Będzie to woda na młyn przeciwników rozszerzenia strefy Schengen.

      A wszystkiemu winne nasze "polactwo-bylejactwo".

      "(...) szlachta na koń wsiędzie.
      My z synowcem na czele i... jakoś to będzie."
      • Gość: gugu Re: Wstyd!!! Kto sie tym przejmuje - nikt IP: *.fwgc.dot.ca.gov 21.12.07, 15:19
    • Gość: tomek Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: 139.149.1.* 21.12.07, 11:27
      Kiedy w końcu ktoś usunie tych idiotów z zarządu PPL? Przecież oni
      normalnie szkodzą społeczeństu i robią obciach przed gośćmi z
      zagranicy. Przylatuję i odlatuję do Wwy na święta i już się stresuję
      tą kolejką w której będę musiał stać. Czas w kolejkach taki sam jak
      na Heathrow a ruch 30 razy mniejszy
    • Gość: pablo Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: *.subscribers.sferia.net 21.12.07, 11:29
      Hej POpaprańcu..przetarg roztrzygali twoi ulubieńcy z PO i SLD (dziś
      LID)

      Pzdr Pablo
      PO - Polska Oligarchów
      • Gość: chris30 Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: *.if.uj.edu.pl 21.12.07, 11:46
        Pablo, po co tak łżesz? Kto z PO "rozstrzygał przetarg"? A co robili
        przez dwa lata twoi idole z Polaczkiem na czele, poza składaniem
        fałszywych obietnic? Zrozum, że w wasze kłamstwa nikt już nie wierzy!
        • Gość: Kaczo i Boso Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie... IP: *.natpool3.outside.ucf.edu 21.12.07, 16:29
          "Pablo" to typowy przyklad PiSuarczyka, t.j. kieruje nim potrzeba
          klamania w "zaparte"... a moze znajdzie sie kilku naiwnych, ktorzy
          w te wyciagane z PiSuaru klamstwa i klamstewka (jednak) uwierza!
    • tppiotr Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 21.12.07, 11:53
      Boże, dziękuje że nie uczyniłeś mnie kamieniem, ale dlaczego uczyniłeś mnie POLAKIEM ???
      Znowu będe się wstydził na Okęciu za "syf,kiła i mogiła".
      • Gość: ubudubu4 Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: 88.220.125.* 21.12.07, 13:08
        No i cała śmieszna Warszawka!!

        Gdyby ta budowa była w Krakowie lub Poznaniu dawno wszystko byłoby skończone.

        PPPPrezydent GGGronkiewicz-Waltzz
        • Gość: ania Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: 77.223.200.* 21.12.07, 21:34
          W Krakowie to lepiej wlasnymi Balicami sie zajmijcie, bo narazie jest to
          tragedia i wizytowka dla miasta zadna. Uczcie sie od Katowic zamiast krytykowac
          innych.
          • swoboda_t Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 22.12.07, 19:58
            Pyrzowice nie są rządzone przez PPL, tylko przez Górnośląskie
            Towarzystwo Lotnicze S.A. - to chyba klucz do sukcesu. Gdyby
            zarządzały PPL to pewnie też byłby taki syf jak w Wawie czy Kraku.
            Lotniska w ręce samorządów i "prywadciarzy", skończyć z dominacją
            PPL i nagle się okaże, że nie ma rzeczy niemożliwych.
    • Gość: jurekj Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.07, 12:37
      Ręce opadają,gdzie był do tej pory nadzór nad robotami,skoro
      sytuacja jest "dynamiczna" i nikt nie potrafi jej właściwie
      ocenić,kto akceptował projekt w którym nie uwzględniono wentylacji
      czy robót elektrycznych? Nie szukajmy winy tylko wśród
      polityków,niech każdy kto przyłożył do tej realizacji swoją rękę
      dokona rachunku swojego sumienia.Dla Polski - wstyd.
      • led47 Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 22.12.07, 19:01
        Gość portalu: jurekj napisał(a):

        > Ręce opadają,gdzie był do tej pory nadzór nad robotami,skoro
        > sytuacja jest "dynamiczna" i nikt nie potrafi jej właściwie
        > ocenić,kto akceptował projekt w którym nie uwzględniono wentylacji
        > czy robót elektrycznych? Nie szukajmy winy tylko wśród
        > polityków,niech każdy kto przyłożył do tej realizacji swoją rękę
        > dokona rachunku swojego sumienia.Dla Polski - wstyd.

        1. Inwestor ma dostać dobry projekt. Nie ma obowiązku ani
        pracownikow do kontrolowania jakości rozwiązań.
        2. Wydzial urzędu miasta wydający pozwolenie na budowę sorawdza
        tylko projekt pod względem formalnym: czy sa wszystkie kwity i
        uzgodnienia wymagane prawem budowlanym.
        3. Straż Pożarna odbiera budynek i instalacje NIE PATRZĄC na to co
        bylo uzgodnione, tylko na to CO OBOWIAZUJE W MOMENCIE ODBIORU!!! a w
        tzw. międzyczasie mogly ulec zmianie przepisy.
        4. Jeśli nie bylo podpisanej umowy o nadzor autorski to za calość
        odpowiada inwestor, jeśli byla, to biuro projektow ktore nie
        wprowadzilo zmian od momentu obowiązywania nowych przepisow.
        5.Ponadto jeśli umowa o wykonanie byla zawarta na wartość ryczaltową
        to nie jest wcale latwe zmusić wykonawcę do wprowadzenia zmian.
        Chyba, że nowa umowa (i nowy przetarg) ale wtedy może wygrać ktoś
        inny - i co z gwarancja: stąd dotąd jedna firma, a od dotąd do
        damtąd ktoś inny? Inwestorowi zawsze będzie zależalo na jednym
        gwarancie.
        Masz rację - wstyd dla Polski. Okna oddymiające z centalkami -
        koszt ca 200 tys. zł. 10km kabli i przewodow - ca 1,5 mln, gorzej z
        wentylacją - ale to wszystko podpada pod Prawo zamowień
        publicznych - czyli ok. 6m-cy w plecy..
    • lipiowski Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 21.12.07, 12:46

      -A gdzie jest Pani Gronkiewicz ? Chyba prezydent miasta też za coś odpowiada !!
      • led47 Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 22.12.07, 19:26
        Pomyliłeś adres. Prezydent miasta to samorząd a nie strona w umowie
        PLL- Wykonawca okęcia.
    • stix Głupkowaci dziennikarze histeryzują. 21.12.07, 13:02
      Kto im kazał?
    • stix Zrzeknij się obywatelstwa. 21.12.07, 13:06
      I wyjedź na zawsze z Polski.
      • Gość: rumax Re: Zrzeknij się obywatelstwa. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.07, 18:38
        Głupi jesteś to warszawe trzeba z Polski wywieźć spadnie śrenia
        krajowa idiotów co najmniej o połowę
    • Gość: rumax Warszawa miasto przerośniętych ambicji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.07, 13:18
      A gdzie coś takiego mogło się stać tylko w mieście krawaciaży ,
      kalekiej komunikacji i przerośniętych ambicji
    • Gość: wawiak Okecie to skandal i dywersja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.07, 13:28
      Najpierw Pan , za przeproszeniem, prezydent miasta niejaki Kaczynski
      spralizowal procesy decyzyjne w miescie, potem rzad braciszka
      kompletnie zawalil sprawe bo wolal polowac na zdechle albo
      nieistniejace muchy. Do tego niekompetentny, od zawsze, zarzad PPL -
      i tak sobie po polsku kroimy nowy skandal i kompromitacje. No, ale
      chcemy aby nas szanowano i podziwiano.
    • Gość: ona Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: 86.157.125.* 21.12.07, 13:29
      "Jego budowa ciągnie się od ponad trzech lat, a jej końca wciąż nie
      widać. Pochłonęła już ok. 200 mln dolarów (...)"
      Ja tu czegoś nie rozumiem - nie było kosztorysu, planu? Ile taka
      czarna dziura jeszcze wciągnie? :) Nie dało się określic kosztów
      przed rozpoczęciem budowy? Może trzeba było zatrudnić jasnowidza...
      a może to znowu wina podpisania umowy z wykonawcą na jakąś
      kosmicznie niską sumę, która jednak okazała się niewystarczająca,
      żeby firma dała radę...? Hehe... taka wielka inwestycja i taka
      kupa... nie do wiary :)
    • Gość: Mokado Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: 212.51.205.* 21.12.07, 13:36
      Umowy o wielomilionowe odszkodowania można zakładać widocznie tylko
      w razie zwalniania jakiegoś VIPa ze stanowiska, w przypadku
      nieuczciwych(nieterminowych) firm takie zabezpieczenie się widocznie
      nikomu się nie opłaca.
    • Gość: autochton typowy polski bajzel, zabetonować stolyce IP: *.dip.t-dialin.net 21.12.07, 13:52
      lewobrzeżną cześć kraju oddać z powrotem Prusom zaś prawobrzeżną Rosji, Litwie,
      Biąłorusi czy komu to badziewie będzie chciał.
      A stolyce ogrodzić 12 metrowym murem i zabetonować - uprzednio zwoławszy Sejm,
      Senat i wszystkie urzędy centralne na naradę ;-)
    • Gość: tomo Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.12.07, 13:54
      "Przedłużająca się rozbudowa lotniska na Okęciu grozi wielką
      kompromitacją całej Polsce"

      Czemu całej Polsce? Warszawce!!! (duże "W" bo początek zdania)
    • reden6 Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 21.12.07, 14:09
      A to Warszawa tyż je we Schengen? Przeca to azjatyckie miasto...
    • aquarius1973 Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 21.12.07, 14:32
      Durnota z twojego pisania wychodzi! Jezyk tez na poziomie mniej niz zero! Budowa
      lotniska trwa latami a nie od 2 lat, to ze kiedys bedziemy w strefie Shengen
      bylo dawno wiadomo ale jak zwykle Polacy (nie wazne czy z lewa czy z prawa)
      budza sie na ostatnia chwile... zero planowania, wszystko na lapu capu...

      I jakos nie trawie jak wszystko zwala sie na partie polityczne... moze jeszcze
      powiesz, ze za przeproszeniem wysr... sie nie mozesz bo to przez jakas partie co
      kibla nie postawila tu i tam...

      zegnam ozieble

      Qba
    • Gość: Mariusz Na kazdym lotnisku jest szlaban! IP: 193.120.146.* 21.12.07, 14:51
      Moze ktos mi powie na czym ma polegac ta roznica na Okeciu, bo
      szczeze mowiac nie zdazylo mi sie na zadnym lotnisku w Europie aby
      ktos nie kontrolowal mojego paszportu/dowodu. Latam nie tylko z
      polski. Rozumiem przejscia drogowe gdzie rzeczywiscie jest tylko
      tabliczka informacyjna do jakiego panstwa przyjechalem - ale i
      samoloty i promy zawsze jest ktos kto sprawdza twoje papiery na
      wyjsciu i wejsciu.

      Pozdrawiam
    • Gość: tolek Lotniska jełopy mają czas do końca marca !!!!!!!! IP: 83.238.88.* 21.12.07, 15:02
      Znowu jakaś dziennikarzyna wypisuje dyrdymały !!!!!
      • Gość: dodo Re: A lampucera Gronk-Waltz co robila?To jej dzial IP: *.fwgc.dot.ca.gov 21.12.07, 15:16
        ka. to lotniska Warsiawie, gdzie rzadzi mafia zlodziei,
        okraglostolcowych. Cala ta post-komunistyczna cholota to Warsiawa
      • Gość: Pawel Re: Lotniska jełopy mają czas do końca marca !!!! IP: *.3s.pl 22.12.07, 18:34
        Znowu jakis jelop nie czyta ze zrozumieniem
        Przeciez stoi napisane, ze plan jest oddania 28 marca, ale sa coraz powazniejsze
        watpliwosci czy sie wyrobia i o tym jest artykul

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka