Gość: michał wiadomo warszawa IP: *.wsb-nlu.edu.pl 21.12.07, 10:46 Czy widział ktoś mniej kulturalnych ludzi niż w Warszawie??? Mają tyle pieniędzy i nawet zbudowanie mostu przekracza ich mozliwości. Co to za miasto, gdzie człowiek musi zamykac się od wewnątrz w swoim aucie??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andy "Najbliższy pas bagażowy w Terminalu 2" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.07, 10:50 To nie żart wychodzę z Autobusu :) do losowo wybranego terminala. Nigdy nie wiem którego a tam gdzie powinny wyjść moje bagaże widzę napis "odbiór bagażu w terminalu 2" . ŚMIESZNE NIE? Dobrze, że nie w Poznaniu, Krakowie czy Łodzi. U nas dobrze funkcjonuje tylko zabieranie pianek do golenia i wody toaletowej Pasażerom. I inne procedury utrudniania życia i zniechęcania pasażerów. KATASTROFA TO JUŻ JEST OD DAWNA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Warszafka IP: 194.98.63.* 21.12.07, 10:52 Okecie to byla zawsze pomylka i jak widac dalej nic sie nie zmienia. W Warszafce panowie politycy i biznesmeni sa zbyt zajeci kloceniem sie kto ma sie przy okazji kolejnej inwestycji nachapac i zbudowac sobie 4 wille z kolei - dlatego nie ma czasu i nikt nie jest zainteresowany konczeniem budow na czas. Jesli chodzi o EURO - to samo - Warszawa jest ostatnia w Polsce jesli chodzi o budowe stadionu - inne miasta juz dawno pracuja. Powodzenia Stolyco ! Odpowiedz Link Zgłoś
3krotek Re: Warszafka 21.12.07, 11:37 > W Warszafce panowie politycy i biznesmeni sa zbyt zajeci kloceniem > sie kto ma sie przy okazji kolejnej inwestycji nachapac i zbudowac > sobie 4 wille z kolei - dlatego nie ma czasu i nikt nie jest > zainteresowany konczeniem budow na czas. > Jesli chodzi o EURO - to samo - Warszawa jest ostatnia w Polsce > jesli chodzi o budowe stadionu - inne miasta juz dawno pracuja. > > Powodzenia Stolyco ! Drogi Tomku, problem w tym, że to prowincja ma przewagę we wszelkich wyborach i to Wy z prowincji wybieracie polityków, którzy potem rządzą w stolicy. Najpierw wybieracie chłopskich populistów, co to Wam poobiecuję KRUSY , becikowe i inne dobrodziejstwa, a potem odreagowujecie swoje kompleksy gdy okaże się, że ci wybrańcy g... znają się na gospodarce i polityce. Dlatego jestem za tym, żeby wsi nie wpuszczać na salony, a jeśli już muszą, to niech łapy trzymają przy sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piter w srode wiecz tlum na paszportach na pol h stania IP: *.chello.pl 21.12.07, 10:59 przyleciałem w środę wieczorem. kilka samolotów na raz. w sali przylotów nieziemski tłum tłoczy się czekając na odprawę paszportową, i w tej godzinie szczytu czynne były DWA okienka! To jest dopiero skandal! Także ja na własne oczy się dowiedziałem jak ZNAKOMICIE jesteśmy przygotowani. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: w srode wiecz tlum na paszportach na pol h st IP: 77.223.200.* 21.12.07, 21:24 tez lecialam w srode, na szczescie przez Monachium do Katowic, Lufthansa. Bede omijac Okecie, jak tylko to mozliwe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek od razu skandal??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.07, 11:03 raczej polska rzeczywistość Odpowiedz Link Zgłoś
xyz112 Okęcie przedewszystkim jest nieprzygotowane 21.12.07, 11:09 do przyjmowania pasażerów. Odpowiedz Link Zgłoś
darkraj Re: To zasługa rządów Kaczyńskich..Niewyobrażalna 21.12.07, 11:40 ================================================ No, co ty? Tusk juz rzadzi miesiac, a jeszcze nie spowodowal naprawy usterek? Przeciez to oczywista oczywistosc, ze "uklad" celowo sabotowal budowe terminala. A kwaczor napewno i to wiedzial, ze beda ich znowu na "naprawe Rzeczpospolitej" poniewierac i czepac sie niedorobek w jakims tam baraku. Czasami mam wrazenie, ze rozumiem pobudki komuchow organizowania zsylek na Syberie. W takich sprawach nawet szkoda angazowac aparatu scigania ciagnacych sie bez konca procesow Sadowych. Zeby nie marnowac pieniedzy podatnikow, proponuje wydzierzawic kilka tysiecy hektarow u Ruskich i poslac tam: tego co przygotowal felerny plan, tego, co tego bubla zatwierdzil (i zapewne nadzorowal), a takze Dyrektora PPL za brak nadzoru. I nie wazne, czy mial dostarczane takie czy smakie sprawozdania. Najwyzej moze zaprosic do towarzystwa swoich zastepcow lub pelnomocnikow. Profilaktyka na przyszlosc dla "tu-mi-wisi'zmu" wobec innych prezesow i dyrektorow: gwarantowana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nogr Re: To zasługa rządów Kaczyńskich..Niewyobrażalna IP: *.chello.pl 22.12.07, 16:14 dyrektora nie zeslesz bo nagle mu sie zmarlo w USA huehuehe... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autor Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.07, 11:15 "Najlepszym przykładem jest choćby sprawa wentylacji kwestionowanej przez Straż Pożarną. Konsorcjum zapewniało, że problem jest rozwiązany, a tak nie jest - słyszymy od dyrektora Portów Lotniczych Pawła Łatacza." Pawle Lataczu, przestan pierdzielic, z laski swojej. Gdybys mial choc grosz honoru i odpowiedzialnosci, dawno powiedzialbys publicznie "jestem niekompetentnym gamoniem" i podalbys sie do dymisji. Jestes osobiscie odpowiedzialny za ta inwestycje i milionom pasazerow dynda to, ze kiedys w piaskownicy poklociles sie o foremki z konsorcjum wykonawczym T2. Pokazales, ze nie masz pojecia ani o portach lotniczych, ani o zarzadzaniu duzymi projektami publicznymi, ergo nie nadajesz sie na to stanowisko. 100 glosnikow i pare kabli... i 20 okien. To sie robi w 2 tygodnie. Nie mozesz zakladac, ze opinia publiczna to banda bezmozgow. Za Twoja niekompetencje duzo ludzi placi utrata czasu i wstydem przed obcokrajowcami korzystajacymi z lotniska F. Chopina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan Wstyd!!! IP: *.ghnet.pl 21.12.07, 11:17 Czy znowu staniemy się pośmiewiskiem Europy? Będzie to woda na młyn przeciwników rozszerzenia strefy Schengen. A wszystkiemu winne nasze "polactwo-bylejactwo". "(...) szlachta na koń wsiędzie. My z synowcem na czele i... jakoś to będzie." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gugu Re: Wstyd!!! Kto sie tym przejmuje - nikt IP: *.fwgc.dot.ca.gov 21.12.07, 15:19 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: 139.149.1.* 21.12.07, 11:27 Kiedy w końcu ktoś usunie tych idiotów z zarządu PPL? Przecież oni normalnie szkodzą społeczeństu i robią obciach przed gośćmi z zagranicy. Przylatuję i odlatuję do Wwy na święta i już się stresuję tą kolejką w której będę musiał stać. Czas w kolejkach taki sam jak na Heathrow a ruch 30 razy mniejszy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pablo Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: *.subscribers.sferia.net 21.12.07, 11:29 Hej POpaprańcu..przetarg roztrzygali twoi ulubieńcy z PO i SLD (dziś LID) Pzdr Pablo PO - Polska Oligarchów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chris30 Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: *.if.uj.edu.pl 21.12.07, 11:46 Pablo, po co tak łżesz? Kto z PO "rozstrzygał przetarg"? A co robili przez dwa lata twoi idole z Polaczkiem na czele, poza składaniem fałszywych obietnic? Zrozum, że w wasze kłamstwa nikt już nie wierzy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaczo i Boso Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie... IP: *.natpool3.outside.ucf.edu 21.12.07, 16:29 "Pablo" to typowy przyklad PiSuarczyka, t.j. kieruje nim potrzeba klamania w "zaparte"... a moze znajdzie sie kilku naiwnych, ktorzy w te wyciagane z PiSuaru klamstwa i klamstewka (jednak) uwierza! Odpowiedz Link Zgłoś
tppiotr Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 21.12.07, 11:53 Boże, dziękuje że nie uczyniłeś mnie kamieniem, ale dlaczego uczyniłeś mnie POLAKIEM ??? Znowu będe się wstydził na Okęciu za "syf,kiła i mogiła". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ubudubu4 Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: 88.220.125.* 21.12.07, 13:08 No i cała śmieszna Warszawka!! Gdyby ta budowa była w Krakowie lub Poznaniu dawno wszystko byłoby skończone. PPPPrezydent GGGronkiewicz-Waltzz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: 77.223.200.* 21.12.07, 21:34 W Krakowie to lepiej wlasnymi Balicami sie zajmijcie, bo narazie jest to tragedia i wizytowka dla miasta zadna. Uczcie sie od Katowic zamiast krytykowac innych. Odpowiedz Link Zgłoś
swoboda_t Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 22.12.07, 19:58 Pyrzowice nie są rządzone przez PPL, tylko przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. - to chyba klucz do sukcesu. Gdyby zarządzały PPL to pewnie też byłby taki syf jak w Wawie czy Kraku. Lotniska w ręce samorządów i "prywadciarzy", skończyć z dominacją PPL i nagle się okaże, że nie ma rzeczy niemożliwych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jurekj Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.07, 12:37 Ręce opadają,gdzie był do tej pory nadzór nad robotami,skoro sytuacja jest "dynamiczna" i nikt nie potrafi jej właściwie ocenić,kto akceptował projekt w którym nie uwzględniono wentylacji czy robót elektrycznych? Nie szukajmy winy tylko wśród polityków,niech każdy kto przyłożył do tej realizacji swoją rękę dokona rachunku swojego sumienia.Dla Polski - wstyd. Odpowiedz Link Zgłoś
led47 Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 22.12.07, 19:01 Gość portalu: jurekj napisał(a): > Ręce opadają,gdzie był do tej pory nadzór nad robotami,skoro > sytuacja jest "dynamiczna" i nikt nie potrafi jej właściwie > ocenić,kto akceptował projekt w którym nie uwzględniono wentylacji > czy robót elektrycznych? Nie szukajmy winy tylko wśród > polityków,niech każdy kto przyłożył do tej realizacji swoją rękę > dokona rachunku swojego sumienia.Dla Polski - wstyd. 1. Inwestor ma dostać dobry projekt. Nie ma obowiązku ani pracownikow do kontrolowania jakości rozwiązań. 2. Wydzial urzędu miasta wydający pozwolenie na budowę sorawdza tylko projekt pod względem formalnym: czy sa wszystkie kwity i uzgodnienia wymagane prawem budowlanym. 3. Straż Pożarna odbiera budynek i instalacje NIE PATRZĄC na to co bylo uzgodnione, tylko na to CO OBOWIAZUJE W MOMENCIE ODBIORU!!! a w tzw. międzyczasie mogly ulec zmianie przepisy. 4. Jeśli nie bylo podpisanej umowy o nadzor autorski to za calość odpowiada inwestor, jeśli byla, to biuro projektow ktore nie wprowadzilo zmian od momentu obowiązywania nowych przepisow. 5.Ponadto jeśli umowa o wykonanie byla zawarta na wartość ryczaltową to nie jest wcale latwe zmusić wykonawcę do wprowadzenia zmian. Chyba, że nowa umowa (i nowy przetarg) ale wtedy może wygrać ktoś inny - i co z gwarancja: stąd dotąd jedna firma, a od dotąd do damtąd ktoś inny? Inwestorowi zawsze będzie zależalo na jednym gwarancie. Masz rację - wstyd dla Polski. Okna oddymiające z centalkami - koszt ca 200 tys. zł. 10km kabli i przewodow - ca 1,5 mln, gorzej z wentylacją - ale to wszystko podpada pod Prawo zamowień publicznych - czyli ok. 6m-cy w plecy.. Odpowiedz Link Zgłoś
lipiowski Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 21.12.07, 12:46 -A gdzie jest Pani Gronkiewicz ? Chyba prezydent miasta też za coś odpowiada !! Odpowiedz Link Zgłoś
led47 Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 22.12.07, 19:26 Pomyliłeś adres. Prezydent miasta to samorząd a nie strona w umowie PLL- Wykonawca okęcia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rumax Re: Zrzeknij się obywatelstwa. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.07, 18:38 Głupi jesteś to warszawe trzeba z Polski wywieźć spadnie śrenia krajowa idiotów co najmniej o połowę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rumax Warszawa miasto przerośniętych ambicji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.07, 13:18 A gdzie coś takiego mogło się stać tylko w mieście krawaciaży , kalekiej komunikacji i przerośniętych ambicji Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawiak Okecie to skandal i dywersja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.07, 13:28 Najpierw Pan , za przeproszeniem, prezydent miasta niejaki Kaczynski spralizowal procesy decyzyjne w miescie, potem rzad braciszka kompletnie zawalil sprawe bo wolal polowac na zdechle albo nieistniejace muchy. Do tego niekompetentny, od zawsze, zarzad PPL - i tak sobie po polsku kroimy nowy skandal i kompromitacje. No, ale chcemy aby nas szanowano i podziwiano. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ona Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: 86.157.125.* 21.12.07, 13:29 "Jego budowa ciągnie się od ponad trzech lat, a jej końca wciąż nie widać. Pochłonęła już ok. 200 mln dolarów (...)" Ja tu czegoś nie rozumiem - nie było kosztorysu, planu? Ile taka czarna dziura jeszcze wciągnie? :) Nie dało się określic kosztów przed rozpoczęciem budowy? Może trzeba było zatrudnić jasnowidza... a może to znowu wina podpisania umowy z wykonawcą na jakąś kosmicznie niską sumę, która jednak okazała się niewystarczająca, żeby firma dała radę...? Hehe... taka wielka inwestycja i taka kupa... nie do wiary :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mokado Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: 212.51.205.* 21.12.07, 13:36 Umowy o wielomilionowe odszkodowania można zakładać widocznie tylko w razie zwalniania jakiegoś VIPa ze stanowiska, w przypadku nieuczciwych(nieterminowych) firm takie zabezpieczenie się widocznie nikomu się nie opłaca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autochton typowy polski bajzel, zabetonować stolyce IP: *.dip.t-dialin.net 21.12.07, 13:52 lewobrzeżną cześć kraju oddać z powrotem Prusom zaś prawobrzeżną Rosji, Litwie, Biąłorusi czy komu to badziewie będzie chciał. A stolyce ogrodzić 12 metrowym murem i zabetonować - uprzednio zwoławszy Sejm, Senat i wszystkie urzędy centralne na naradę ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomo Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.12.07, 13:54 "Przedłużająca się rozbudowa lotniska na Okęciu grozi wielką kompromitacją całej Polsce" Czemu całej Polsce? Warszawce!!! (duże "W" bo początek zdania) Odpowiedz Link Zgłoś
reden6 Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 21.12.07, 14:09 A to Warszawa tyż je we Schengen? Przeca to azjatyckie miasto... Odpowiedz Link Zgłoś
aquarius1973 Re: Będzie skandal? Szlaban na granicy Okęcie 21.12.07, 14:32 Durnota z twojego pisania wychodzi! Jezyk tez na poziomie mniej niz zero! Budowa lotniska trwa latami a nie od 2 lat, to ze kiedys bedziemy w strefie Shengen bylo dawno wiadomo ale jak zwykle Polacy (nie wazne czy z lewa czy z prawa) budza sie na ostatnia chwile... zero planowania, wszystko na lapu capu... I jakos nie trawie jak wszystko zwala sie na partie polityczne... moze jeszcze powiesz, ze za przeproszeniem wysr... sie nie mozesz bo to przez jakas partie co kibla nie postawila tu i tam... zegnam ozieble Qba Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz Na kazdym lotnisku jest szlaban! IP: 193.120.146.* 21.12.07, 14:51 Moze ktos mi powie na czym ma polegac ta roznica na Okeciu, bo szczeze mowiac nie zdazylo mi sie na zadnym lotnisku w Europie aby ktos nie kontrolowal mojego paszportu/dowodu. Latam nie tylko z polski. Rozumiem przejscia drogowe gdzie rzeczywiscie jest tylko tabliczka informacyjna do jakiego panstwa przyjechalem - ale i samoloty i promy zawsze jest ktos kto sprawdza twoje papiery na wyjsciu i wejsciu. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tolek Lotniska jełopy mają czas do końca marca !!!!!!!! IP: 83.238.88.* 21.12.07, 15:02 Znowu jakaś dziennikarzyna wypisuje dyrdymały !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dodo Re: A lampucera Gronk-Waltz co robila?To jej dzial IP: *.fwgc.dot.ca.gov 21.12.07, 15:16 ka. to lotniska Warsiawie, gdzie rzadzi mafia zlodziei, okraglostolcowych. Cala ta post-komunistyczna cholota to Warsiawa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pawel Re: Lotniska jełopy mają czas do końca marca !!!! IP: *.3s.pl 22.12.07, 18:34 Znowu jakis jelop nie czyta ze zrozumieniem Przeciez stoi napisane, ze plan jest oddania 28 marca, ale sa coraz powazniejsze watpliwosci czy sie wyrobia i o tym jest artykul Odpowiedz Link Zgłoś