Dodaj do ulubionych

Zerówka w Szkole 231

18.04.14, 15:31
Szukam osób które zrezygnowały po spotkaniu z Panią Dyrektor z oddziału przedszkolnego w szkole 231 na Juranda i przeniosły się do innej szkoły. Teraz zostało 5 osób i Pani dyrektor twierdzi że nie utworzy oddziału bo jest ich za mało. Nieprawdą jest że w dzieci mogą być przeniesione do szkoły na Głębockiej jeżeli są z rejonu. Co najwyżej może utworzyć oddział zamiejscowy, Ale w dalszym ciągu uważam, że takie działania gminy były nie sprawiedliwe. szczególnie szukamy osób które mają już dzieci w szkole. Spotkanie z władzami na odbyć się 23 kwietnia. Takie działanie było specjalne aby rodzice tak jak ja zrezygnowali. Ale gdyby dołączyło do tych 5 jeszcze 10 musieli by otworzyć. Za rok to wszystko może się zdarzyć i powiedzą nam że skoro dziecko jest w 112 to tak musi iść do 1 klasy. I będziemy rano sobie jeżdzić w kółko. Uprzedzając pytania w biurze edukacji powiedziano mi że nie ma szkoły w Warszawie i oni sobie tego nie wyobrażają aby była 3 zmiana.
Proszę o kontak
Obserwuj wątek
    • jasiek33 Re: Zerówka w Szkole 231 22.04.14, 08:22
      Witam,
      ja nie mogłam być na spotkaniu ale dostałam telefon od dyrekcji z informacją , że musze podpsiać oswiadczenie o rezygnacji z "0". Też mam starsze dziecko w szkole. I też mam watpliwosci co do rzetelenosci tego przekazu. Czy na tym spotkaniu z gminą mogą byc rodzice?
      • 7karolinka22 Re: Zerówka w Szkole 231 22.04.14, 09:20
        Sytuacja wygląda tak, że niestety informacje nie były spójne. Namówiono nas na złożenie rezygnacji. Ale szkoła zgłosiła do gminy, że ma utworzyć 2 zerówki i powinna Pani dyrektor tak zrobić.
        Niestety ludzie są nieuczciwi i zgłosiło się więcej chętnych do 1 klasy. Przypuszczam, że domeldowali się w ostatniej chwili ale tez z opowieści przed szkołą wiem, że specjalnie się meldują u znajomych. Gmina nic z tym nie zrobiła, a powinna sprawdzić te meldunki czy fikcyjne zamieszkiwanie.
        Namówiono rodziców do tego aby złożyli rezygnację i większość złożyła.
        Niepokornych rodziców jest pięcioro. Ale teraz Pani dyrektor twierdzi, że nie utworzy zerówki dla "tylko" pięciorga dzieci. proponuje się rodzicom spotkanie z władzami gminy ale musi nas być więcej.
        propozycja jest taka aby utworzyć chociaż jedną zerówkę dla dzieci "z rejonu", które mają rodzeństwo w starszych klasach w szkole.
        proszę o kontakt co Pani na to.
        • drobinka231 Re: Zerówka w Szkole 231 22.04.14, 10:09
          Jesteśmy w tej samej sytuacji. W Biurze Edukacji powiedziano, ze skoro szkoła zgłosiła 36 miejsc na zerówki, to nie ma takiej możliwości, żeby ich nie utworzyła. Chyba, że zgłosi się za mało osób. Po akcji "złożenie rezygnacji" niestety tych osób zostało zbyt mało. Gdyby jeszcze z 7-10 osób nie złożyło tej rezygnacji, to zerówka musiałaby powstać... Może jeszcze ktoś wprowadzony w błąd się zgłosi i coś razem zdziałamy?
          • jasiek33 Re: Zerówka w Szkole 231 22.04.14, 11:35
            jestem jak najbardziej za - tym bardziej, że od początki miałam zastrzeżenia co do formy pisma, ze niby ja rezygnuję. Proszę o maila na jasiek33@gazeta.pl.
            Chociaż muszę tu powiedzieć, ze jeśli stanę przed wyborem: jedna zmaina na Ostródzkiej, czy 2 (lub 3)na Juranda wybiorę Ostródzką. Nie bardzo wyobrażam sobie aby dziecko szło do szkoły o 7.30 i do 13 siedziało na swietlicy.
            Co do tych słoików, którzy nie zameldowali dizeci to jestem wk....ich bezmyślnoscią!!! Bo teraz przez ich głupotę my mamy problem. Jak OC płacą w Pcimiu to neich tam poślą dzieci!
    • granurz22 Re: Zerówka w Szkole 231 25.04.14, 19:24
      Ja w przeciwieństwie do pozostałych nie zostałam poinformowana o żadnym dodatkowym zebraniu. Więc myślę , że to może być więcej niż piątka dzieci, a dyrekcja gra na zwłokę.
      W każdym razie ja też się przyłączam do "walki" i żadnej rezygnacji nie podpisuję.
      • 7karolinka22 Re: Zerówka w Szkole 231 26.04.14, 14:46
        Witam, ze spotkania Pani Dyrektor się wycofała. Ale mam dobrą wiadomość, po zgłoszeniu interwencji na stronie 6latki problem naszych zerówek zbada kurator, pod względem przestrzegania Uchwały Rady Miasta. Proponuję też rodzicom telefon do szkoły 112. tam już teraz jest nadkomplet. Wiosek jest taki że nie wszystkie dzieci się dostaną. A w szkole na Głębockiej miejsc było pomiędzy 10 a 20. Jeżeli upchnął dzieci na Ostródzkiej to i tak na 2 zmianę. W gminie wyparli się ze to był ich pomysł, są zdziwieni że Pani Dyrektor tak postępuje. Ale są bardzo wdzięczni rodzicom za zrozumienie i złożenie rezygnacji dzięki czemu "nie ma problemu".
    • granurz22 Re: Zerówka w Szkole 231 27.04.14, 19:58
      Czy wasze dzieci mają już zapewnione miejsce w zerówce na Ostródzkiej czy Głębockiej? Ja jak pisałam, nie dostałam żadnego powiadomienia i jutro zadzwonię do szkoły. Poza tym jutro na stronie ma się pojawić lista dzieci zakwalifikowanych z rejonu, więc zobaczymy, co podadzą. Może zbierzmy się wspólnie i jeszcze raz chodźmy do dyrekcji szkoły 231. Jesśli jest sens , to ja też mogę zadzwonić do wydziały oświaty dzielnicy i kuratorium.
      mój tel. 504 012 730
        • jasiek33 Re: Zerówka w Szkole 231 28.04.14, 14:11
          Jesli "0" w 231 będzie na pierwszą zmianę -zdecydowanie tak. Ale jesli na 2 (mimo, ze mam starsze dizecko w 231) nie zdecyduję się. Moim zdaniem jest duża różnica pomiędzy rozpoczynaniem lekcji o 8.00 a potem swietlica, niz świetlica do 13.40 a potem do 17.10 lekcje. Zostanę zatem przy Ostródzkiej (jeśli prawdą będzie pierwsza zmiana)
          • 7karolinka22 Re: Zerówka w Szkole 231 28.04.14, 14:21
            Z informacji uzyskanych w szkole 112 wiem, że już był nadkomplet. Na Głębockiej wolnych było od 10 do 20 miejsc. Jak utworzą dodatkowe oddziały na Ostródzkiej to Pani dziecko ma 50 % szans. Można się dowiadywać w szkole.
            • grzdek Re: Zerówka w Szkole 231 28.04.14, 20:27
              Pani Karolino wspolczuje Pani, ze musi Pani tak walczyc z urzednikami, ale prosze nie siac plotek. Moje dziecko tez bedzie chodzic do SP 112 do zerowki i bedzie jedna zmiana na ul. Ostródzką.
            • 7karolinka22 Re: Zerówka w Szkole 231 29.04.14, 08:05
              Informacje o miejscach na Ostródzkiej są od pań zajmujących się rekrutacją w szkole 112 i nie są to plotki . Mają utworzyć oddziały na pierwszą zmianę. Ale gdy będzie zbyt dużo podań to poinformowano mnie, że będą otwierać dodatkowe oddziały. I ostatecznie może być taka sytuacja że utworzą 2 zmianę. Dzwoniłam w czwartek i powiedziano że mają nadkomplet chętnych.
    • drobinka231 PETYCJA 30.04.14, 23:48
      Może jeszcze nie wszystko jeszcze stracone. Na liście wywieszonej w szkole widać, że do klas pierwszych zostało zakwalifikowanych 135 osób, a więc powstanie 6 klas pierwszych (i jeszcze jest parę miejsc dla spóźnialskich) a nie 7 jak było mówione na spotkaniu. A skoro tak, to może jednak jedna zerówka mogłaby w szkole powstać.

Jeżeli zatem ktoś jest zainteresowany posłaniem dziecka do zerówki w szkole na Juranda, to proszę o kontakt w sprawie podpisania petycji do burmistrza. Szansa na jeden oddział jest, więc najbardziej zainteresowani (czyli mający już starsze dzieci w szkole, mieszkający bardzo blisko albo po prostu ci, którzy nie bardzo widzą swoje dziecko w przekształconym na filię budynku usługowym na Ostródzkiej) niech piszą na maila: bialoleka.231@gmail.com.
      Naprawdę warto spróbować - piszę do szczególnie zdeterminowanych, jak ja...

Możliwe, że uda się odbyć spotkanie z burmistrzem w sprawie, żeby wreszcie ktoś rzetelnie wyjaśnił całą sytuację.

Pozdrawiam i zachęcam działania! smile
        • maleninki Re: PETYCJA 05.05.14, 23:51
          Witam, ja po spotkaniu złozylam oswiadczenie i moje dziecko dostało się na ostrodzka, co nawet jst dla mnie bardzo wygodne. Jednak po rozmowach ze znajomymi dochodzę do wniosku, że Pani Dyrektor Ofiara Sukcesu co roku zapewnia rodzicom podobną rozrywkę. I ma jeszcze czelność na spotkaniach prosic o 1% podatku... dziękuję za sukces z obsypujacymi się sufitami i 3 zmianami dla dzieci.. przydałaby się emerytura, bo na resocjalizację to chyba już za późno.
          Żaluję, że nie nagrywalismy wypowiedzi Pani dyrektor na spotkaniu... żenada.
          • drobinka231 Re: PETYCJA 06.05.14, 11:13
            Szkoda, ze pasuje Pani/Panu ta Ostrodzkasad Ale moze znacie kogos, kto woli Juranda i chcialby podpisac petycje?
            Rzeczywiscie rzeczy mowione na spotkaniu budza watpliwosci. Przykladem moze byc to, ze w wydziale oswiaty w gminie powiedziano, ze sprawa tych oswiadczen o rezygnacji byla inicjatywa dyrektora szkoly i nie zostala z nimi skonsultowana...
            • 7karolinka22 Re: PETYCJA 06.05.14, 11:30
              Czy ktoś może rozmawiał z Panią Dyrektor o następnym roku szklnym. Pamiętajmy, że za rok problem będzie taki sam a może nawet większy. Bo zerówki dla 6 latków już nie będzie. Ale do pierwszej klasy pójdzie rocznik 2009 oraz dzieci urodzone w drugie połowie 2008 r. Skoro nie ma miejsca w szkole w tym roku to za rok kto go dla nas wyczaruje. Tym bardziej, że do szkoły są przyjmowane dzieci, które nie mieszkają w rejonie a są tylko fikcyjnie zameldowane. Znam nazwiska więc wiem co piszę. Podsumowując potwierdzamy "wolę zapisu" dziecka do szkoły 112. Do I klasy zostaniemy przyjęci do 231.
              Ale czy na pewno zmienimy budynek?

• granurz22 Re: Zerówka w Szkole 231 07.05.14, 18:33
      Ja swoje zapisałam do fili na Ostródzką, ale pod petycją chętnie się podpiszę i wolałabym , żeby dziecko chodziło na ul. Juranda. Co do 1 klasy za rok pytałam w fili na Ostródzkiej i w Wydziale Oświaty dzielnicy- wszyscy mówią, że nie ma takiej opcji, żeby dziecko nie wróciło za rok do 231, tyle że czeka nas na nowo podobny schemat zapisu na nowo. Z rejonu dzieci muszą przyjąć, łaski nie robią a filia na Ostródzkiej będzie przyjmowała 5-latki i swoje 1-klasy. Mam nadzieję, że tak będzie. Chociaż nie jestem zachwycona szkołą 231 ani jej kadrą.
    • drobinka231 Kilka refleksji nt. filii na Ostródzkiej 07.05.14, 23:30
      Ze złożeniem potwierdzenia woli do filii nie mieliśmy wyjścia, ale trzeba jeszcze działać. Zgłaszajcie się do podpisania petycji - w tym przypadku siła tkwi w dużej liczbie osób!!!

A oto kilka informacji i refleksji nt. filii na Ostródzkiej (z pierwszej ręki):

1. W tym roku kilkoro rodziców dzieci, które uczęszczają do filii, zdecydowało się opłacać świetlicę w przedszkolu Cypisek, gdzie dzieciaki mają ludzkie warunki, a nie po 1 m2 "na łebka" (podobno od września ma tego nie być, bo nie będzie zmianowości i dzieci będą zostawać w swoich klasach, ale czy jest na to gwarancja? - okaże się we wrześniu).

2. Rodzice dziecka, które miało powiedzmy "przygodę" na placu zabaw nie zostali poinformowani, bo... nie nie było telefonu (uwaga! nie numeru do rodziców, ale fizycznie aparatu) - nie wiem, może już jest i nie ma się czym martwić.

3. Można pójść tam i obejrzeć dokładnie jak wyglądają schody, korytarze (czasem biegnące dziecko - choć nie wiem, czy tam w ogóle można biegać - może zostać "rozpłaszczone" na otwieranych z sali drzwiach; w zwykłej szkole też tak niby jest, ale w korytarzu o szerokości 10 m na pewno o to trudniej niż w korytarzu o szerokości 1,5 m). Wolę nawet nie myśleć, jak wyglądałaby ewakuacja osób z płonącego budynku...

Wielu rodziców twierdzi, że jakoś przez rok da się radę. Pewnie to racja, ale pamiętajmy o dwóch rzeczach:

- Za rok będzie powtórka z rozrywki! Znów do szkoły na Juranda pójdzie półtora rocznika. Jeśli ktoś jest zdania, że przez ten rok coś się zmieni na lepsze, coś dobudują itp., to naprawdę tylko pozazdrościć optymizmu smile

- Ważniejsze jednak jest to, że to NASZE DZIECI i godząc się na spędzanie przez nie kilku godzin dziennie w budynku, w którym tak wiele rzeczy budzi wątpliwości (choć pewnie przez fachowców został dopuszczony do użytku i spełnia normy (pytanie za ile wink), nie zapewniamy im tego, co najlepsze. Udając, że nie ma problemu i że potrwa to tylko rok (czy aby na pewno?), oszukujemy siebie i dzieciaki. Większość rodziców zapewne dba o jak najlepszą stymulację dzieci - zajęcia dodatkowe typu angielski, basen, balet, piłka nożna itd. Super. Ale jeśli jesteś takim właśnie troskliwym rodzicem, to spróbuj sobie szczerze odpowiedzieć, ile stymulujących zajęć zapewni Twojemu dziecku szkoła w budynku usługowym...
      • jasiek33 Re: Kilka refleksji nt. filii na Ostródzkiej 08.05.14, 08:54
        Dziewczyny,
        nie siejcie jakiejś niepotrzebnej paniki na forum! Tak jak wczesniej pisałam - jestem z rejonu 231, mam strasze wdziecko w 231 ale: wolę, żeby moje dziecko poszło na jedną zmianę na Ostródzką niz na 2 na Juranda. Moje strasze dziecko zaczynało "0" o 13.20 ( o ile dobrze pamiętam) i kończyło o 17.00 - jego szczęście było takie, ze nie siedział na swietlicy od 7.30 tylko był w domu z nianią obecnego zerówkowicza w domu. Ale jak dziecko ma funkcjonować, po połowie dnia spędzonego na swietlicy, po godz. 13 na lekcjach (jednak ...)? Jakie ma znaczenie czy będzie siedział na 1 m w 231 (razem z pierwsza klasą, która odrabia lekcje na świetlicy i wtedy musi panowac cisza?) czy na 1 m na Ostródzkiej ? - skoro jest szansa, że na Ostródzkiej nie będzie siedział na 1 m tylko w swojej sali jednak? Po co siać propagandę na temat pożaru? Po co opowieści o tym ,że nie było telefonu jak dziecko miało przygodę? Guza nabiło? Czy leciała mu krew z palca. No ludzie - zastanówcie się . Każdy pośle dziecko tam gdzie uwaza ale dla mnie, najważniejsze jest to, ze moje dziecko, jak człowiek, pójdzie na 8.00 na lekcje a PO lekjach będzie mogło "przeczekać".
        • drobinka231 Re: Kilka refleksji nt. filii na Ostródzkiej 08.05.14, 10:06
          No ok - Twoje dziecko w zerówce będzie codziennie chodziło na 8. Ale w pierwszej klasie już zmianowności nie unikniecie, o ile nadal pozostaniecie w 231...

Wiadomo - każdy chce zrobić, jak mu wygodnie. Tobie akurat pasuje Ostródzka. Mnie nie. Paniki nie sieję - po prostu dowiedziałam się tych rzeczy ostatnio, a ponieważ nie zdawałam sobie z nich sprawy wcześniej, to pomyślałam, że może inni też sobie nie zdają sprawy...
          I nie, nie chodziło o guza, ale o upadek ze szczytu drabinki na placu zabaw.
        • 7karolinka22 Re: Kilka refleksji nt. filii na Ostródzkiej 08.05.14, 11:13
          O przepraszam nie wszystkich stać na nianię to po pierwsze. Po drugie przedmiotem dyskusji nie jest to czy lepiej chodzić na pierwsza zmianą czy na drugą ale sam fakt, że zerówki nie zostały utworzone w szkole na Juranda gdzie zgodnie z obowiązującymi przepisami i ogłoszeniami miały być utworzone ale dzięki staraniom Pani dyrektor, niekoniecznie całkowicie uczciwym, nie zostały.
          To, że i Pan został oszukany przez innych nieuczciwych rodziców, bo do pierwszej klasy dziecko o inicjałach MP dostało się bez problemu, chociaż mieszka na Derbach. A gmina nie widzi swojej odpowiedzialności za brak kontroli.
          To że za rok będzie taki sam problem.
          I tak dalej ...
          Dla mnie tak broniona przez pana pierwsza zmiana nie ma znaczenia. Moje dziecko jest w szkole od 8 lub 9 do około 16.30 17.00 i nie wiem jak Panu ale zależy mi na boisku do grania w piłkę, fajnym placu zabaw i dobrze zorganizowanej świetlicy, zajęciach z logopedą , itp. Szkoła to nie przechowania i nie tylko lekcje ale całokształt się liczy.
          A przede wszystkim proszę zapytać się jakiego nauczyciela dostanie Pana dziecko. Nasi rejonowi ze 231 (co by nie mówić o pani dyrektor to wiem, że ma nosa do najlepszych i wymaga) są bardzo dobrzy, także ci z zerówek. Tego nie mogę powiedzieć o nauczycielach ze 112. Nie mam uprzedzeń ale śledzę rankingi szkół. Same wyniki się nie wypracowały. Może ktoś powie że to dopiero zerówka i ma to niewielkie znaczenie. Ale nauczyciel dla zerówkowicza to świętość. Pierwsza Pani.
          Mam nadzieję, że inaczej spojrzy Pan na problem czekając w korku przez 8.00 najpierw przed jedną a potem drugą szkołą.
          Ale każdy ma prawo do swojego zdania.
          • jasiek33 Re: Kilka refleksji nt. filii na Ostródzkiej 08.05.14, 12:08
            Czytanie ze zrozumieniem: niania była 6 lat temu - niejako przy okazji. Ponieważ zakładam, ze do 6 latka NIKT nie ma nani to ów 6 latek od 7.30 będzie tkwił na świetlicy- ja wolę , zeby na niej tkwił po 13.00 Jeśli ktoś z rodziców mysli, że świetlica (nawet w 231) organizuje zajefajne zajecia, logopedę , balet , aikido i szydełkowanie to niech zejdzie na ziemię. No ale najważeniejszy jest poziom w zerówce i rankingi (jesli myslicie, ze wyparcowuje szkoła to zacznijcie sie przestawiać ). Ja tylko podaję racjonalne argumenty a bicie piany odstawiam na boksmile Bo dla mnie przedmiotem dyskusji JEST to czy lepiej chodzić na pierwsza zmianą czy na drugą a nie sam fakt, że zerówki nie zostały utworzone w szkole na Juranda - bo to jest właśnie bicie piany.
            • 7karolinka22 Re: Kilka refleksji nt. filii na Ostródzkiej 08.05.14, 12:58
              To proszę się przenieść do innego wątku. Ten wątek dotyczy:
              NIE UTWORZENIA W SZKOLE 231 ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH.
              Szukamy rodziców, szczególnie tych których mają starsze dzieci w szkole, zainteresowanych spotkaniem z Burmistrzem a zaplanowanym wstępnie na 19 maja. Tematem ma być nie utworzenie oddziału przedszkolnego w szkole 231, co wiąże się ze załamaniem do uchwały nr LXXIII/1894/2013 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 12 grudnia 2013 r. zmienionej uchwałami LXXVI/1953/2014, LXXVII/1982/2014, LXXVII/1983/2014

Nie interesują nas Pańskie poglądy na temat wyższości pierwszej zmiany nad drugą. I jak widać nie posyłamy dzieci do szkoły jako sześciolatki wiec nie uczestniczymy w wyścigu szczurów. W szkole na Juranda jest logopeda, zajęcia karate, tańce , szachy, kącik kulinarny itp. na świetlicy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka