Dodaj do ulubionych

Remont Nowolipek

22.08.09, 07:58
Niektórzy z nas się ucieszą. Rozpoczyna się gruntowny remont ul. Nowolipki na
odcinku od JPII do Andersa.
Wymienią chodniki, wyleją nowy asfalt, zrobią zatoczki dla 107, nowe słupy
oświetleniowe itd. Szczegóły na:
www.przetargi.egospodarka.pl/116495_Remont-ulicy-Nowolipki-odc-Al-J-Pawla-II-Andersa-w-Warszawie_2009_2.html
Ja już się cieszę.
Nie wiem tylko, czy całkiem zamkną Nowolipki, czy tylko zrobią wahadłówkę...
Obserwuj wątek
    • ohayo1 A później remont Zamenhoffa 22.08.09, 08:04
      W trakcie przetargu jest podobny remont Zamenhoffa od Anielewicza do Nowolipek.
      Szczegóły na:
      www.przetargi.egospodarka.pl/132069_Remont-ulicy-Zamenhofa-odc-ul-Anielewicza-ul-Nowolipki-w-Warszawie_2009_2.html
      • karolski4n Re: A później remont Zamenhoffa 24.08.09, 11:31
        Witam,

Juz sie przywitalem w watku statystycznym, ale z checia powtorze :) : na dniach
        staje sie wlascicielem mieszkania na Nowolipkach. W zwiazku z tym witam
        wszystkich :)

Jezeli chodzi o remont, o ktorym wspominasz, rzeczywiscie sie przyda. Ten
        odcinek Nowolipek i Zamenhoffa w koncu zacznie przypominac zadbane Środmiescie.
        :) Co prawda ten remont bedzie pod moimi oknami, ale... ja tez planuje remont
        mieszkania wiec wspolnie pohalasujemy.

pozdrawiam
          • karolski4n Re: A później remont Zamenhoffa 03.09.09, 07:43
            Dzieki. :)
            Przez remont mam na mysli grubsze sprawy typu zrobienie podlog, czy przesuniecie
            scianki dzialowej. Ale prawda jest taka, ze pewnie przez najblizsze 2 lata bede
            caly czas cos "poprawial" i "remontowal". :) O budzecie wole nie myslec - plan
            sobie, zycie sobie.

Z gory przepraszam wszystkich sasiadow za mozliwe uciazliwosci w okolicach
            Nowolipek 4. :)
            • ps64 Re: A później remont Zamenhoffa 03.09.09, 08:59
              Bloki z okresu 300% normy więc ściany nie są proste, odchyłki od
              pionu, a sufit i podłoga od poziomu :)

rury zardzewiałe = słabe ciśnienie
              instalacja elektryczna 2 przewodowa zamiast 3

karolski4n napisał:

> Dzieki. :)
              > Przez remont mam na mysli grubsze sprawy typu zrobienie podlog,
              czy przesunieci
              > e
              > scianki dzialowej. Ale prawda jest taka, ze pewnie przez
              najblizsze 2 lata bede
              > caly czas cos "poprawial" i "remontowal". :) O budzecie wole nie
              myslec - plan
              > sobie, zycie sobie.
              >
              > Z gory przepraszam wszystkich sasiadow za mozliwe uciazliwosci w
              okolicach
              > Nowolipek 4. :)
    • ohayo1 Kojąca cisza na ulicy 29.09.09, 15:45
      Siedzę sobie w domu i upajam się ciszą od ulicy. Co jakiś czas tylko jakiś
      kretyn na siłę chce przejechać Nowolipkami. Ale to już jego i zawieszenia jego
      samochodu problem.
    • warszawianka_jedna mega zatoczka?! 01.10.09, 19:36
      przy Zamenhofa robią zatoczkę dla 107 tak wielką jakby miały tam stawać przegubowce. Chodnik przesuwa się pod mój blok a miejsc do parkowania będzie jeszcze mniej. Czy nigdzie nie ma dostępnych planów tej przebudowy?
      • el_condorpasa Re: mega zatoczka?! 01.10.09, 20:33
        Warszawianko....

Zgodnie z informacją jaką dostałem z ZTP zatoczka dla 107 zniknie z nowolipek
        tam gdzie była. Nowa zatoczka wspólna dla 3 linii (107,111 i nocnej) powstała w
        miejscu dawnego parkingu przy banku na Nowolipki 2A. Z tego co się zorientowałem
        ulica zostanie po prostu "wyprostowana" koło twojego bloku.
        • warszawianka_jedna Re: mega zatoczka?! 01.10.09, 21:08
          el_condorpasa napisał:

> Warszawianko....
          >
          > Zgodnie z informacją jaką dostałem z ZTP zatoczka dla 107 zniknie z nowolipek
          > tam gdzie była.

super, że nie będę już miała przystanku pod oknem ;-)

Nowa zatoczka wspólna dla 3 linii (107,111 i nocnej) powstała w
          > miejscu dawnego parkingu przy banku na Nowolipki 2A.

to trochę głupie, że autobusy będą miały przystanek po tak krótkim dystansie.

>Z tego co się zorientowałem
          > ulica zostanie po prostu "wyprostowana" koło twojego bloku.

oby nie wyszło nam to prostowanie bokiem ;-)
          • el_condorpasa Re: mega zatoczka?! 01.10.09, 21:54
            warszawianka_jedna napisała:
            > to trochę głupie, że autobusy będą miały przystanek po tak krótkim dystansie.

Może i głupie ale to ze względu pewnie na to muzeum Policji. A po za tym
            przystanek dla 111 na zamenhofa mają zlikwidować przy remoncie i dlatego tak
            sobie "zaplanowali". A w miejscu przystanku mają zrobić... miejsca parkingowe.
            Zastanawiam się dlaczego:
            1. nie mogli "skrócić" trawnika za przystankiem 107 na nowolipkach tylko
            pociągnęli chodnik po starym śladzie
            2. dlaczego projektują równoległe miejsca parkingowe skoro wiadomo,że na
            skośnych wejdzie więcej aut a już nie powiem, że na prostopadłych jeszcze więcej.
            Widocznie urzędasy nie myślą...
      • karolski4n Re: mega zatoczka?! 02.10.09, 07:33
        Ja mialem takie samo spostrzezenie - zatoczka autobusowa? Ale przeciez jedna juz
        zrobili miedzy Zamenhoffa a Andersa, wiec...? Przez ta cala zatoczke skrocili mi
        trawnik przed budynkiem! eh.... Wracajac dzis z pracy zobacze jak tam remont
        blizej JP.
        • warszawianka_jedna Re: mega zatoczka?! 02.10.09, 11:12
          karolski4n napisał:
          >Przez ta cala zatoczke skrocili mi trawnik przed budynkiem! eh....

to źle wygląda, krawężnik niebezpiecznie zbliżył się do kępy drzew na rogu ulic. W planach jest jakaś wycinka i karczowanie, co raz bardziej boję się efektów tego remontu ;-(
          • karolski4n Re: mega zatoczka?! 02.10.09, 11:50
            > to źle wygląda, krawężnik niebezpiecznie zbliżył się do kępy drzew na rogu ulic
            > . W planach jest jakaś wycinka i karczowanie, co raz bardziej boję się efektów
            > tego remontu ;-(

Ze co?!?!?!?!?!? Jaka wycinka?!?! Jakie karczowanie!!! Niech tylko sporobuja
            ruszyc te srebrne swierki na rogu pod moim budynkiem.... wrrrr.........
    • my-mami Re: Remont Nowolipek 02.10.09, 23:14
      Jestem mieszkanką domu przy ul. N. Dzisiaj skręcam sobie autem z
      Andersa w Nowolipki, a tu cyk...policja. Zatrzymali, poprosili o
      prawko itp. Na koniec powiedzieli,że dzisiaj tylko upomnienie, ale
      nastepnym razem wlepią mandat. ?Oczywiście na ulicach dojazdowych do
      N. są znaki zakazu, ale do cholery musimy jakoś wjechać w podwórka.
      Policjant uświadomił mnie,że wszystko byłoby ok, ale ktoś zapomniał
      o umieszczeniu obok znaku zakaz wjazdu, informacji, że nie dotyczy
      mieszkańców.O taką informację powinny wystąpić wspólnoty
      mieszkaniowe do ZDM. Jak dla mnie to trochę chore, wydawało by się
      że w tym przypadku znak zakaz wjazdu automatycznie wymusza
      pojawienie się, że nie dotyczy mieszkańców. A tak w ogóle remont
      ulicy jest ok. Szkoda tylko, że juz ktoś wyrwał kilka nowych
      nasadzeń. No cóż, na działce też coś musi rosnąć :)
      • bazylosss Re: Remont Nowolipek 25.10.09, 16:02
        w chodniku na świeżo ułożonej kostce zobaczyłem dziwne otwory co kilkadziesiąt
        cm . Czyżby były to dziury pod jakieś słupki uniemożliwiające parkowanie po
        jednej stronie ulicy???

ja akurat mieszkam przy nowolipki 6 i przez moim oknem jest też takie miejsce
        gdzie była wymieniana kostka i w tych miejscach gdzie parkowałem kiedyś auto też
        są te dziury czyżby tam też zrobili słupki ????

i gdzie tu teraz będzie się parkować jesli to jest to co myślę
        • warszawianka_jedna Re: Remont Nowolipek 25.10.09, 18:47
          bazylosss napisał:

>Czyżby były to dziury pod jakieś słupki uniemożliwiające parkowanie po jednej stronie ulicy???

takie są plany, parkowanie po stronie nieparzystej, nam zostanie tylko zatoczka między 6 a 8.

> ja akurat mieszkam przy nowolipki 6

ja też.
          • bazylosss Re: Remont Nowolipek 25.10.09, 19:44
            ale w tej zatoczce na pięknej kostce też widziałem te otwory :) więc chyba
            zatoczka też będzie niedostępna do parkowania ;/

a powiedz mi koleżanko jak mieszkasz w bloku nr 6 czy nie miałaś może takiego
            problemu że ktoś ci przerysował kiedyś auto jak stało pod blokiem?? ja już mam
            na swoim dwie krechy zrobione chyba jakimś kluczem czy nie wiem czym ;/
              • karolski4n Re: Remont Nowolipek 26.10.09, 08:57
                > 2 krechy, farciarz.
                > Mój samochód samochód przypomina wielkanocną pisankę.

No bez jaj... ;/
                Ja sie parkuje na dzielnej, poki co samochod nie mial kontaktu z gwozdziem. Odpukac.
                • kropkaa Re: Remont Nowolipek 26.10.09, 23:14
                  Mój jak kiedyś zniknął to na wieki wieków... A stał dokładnie przy
                  wejściu do chronionego apartamentowca. Nikt nic nie widział, kamery
                  są, ale tego odcinka akurat nie obejmują. Zostało wspomnienie i
                  sentyment po moim kochanym pierwszym autku.
            • el_condorpasa Re: Remont Nowolipek 25.10.09, 20:45
              Woli ścisłości,jeżeli piszesz o tej zatoczce co była między N6 a N8 to już jej
              nie ma. W tym miejscu jest podwyższony krawężnik i zrobiony chodnik. A w
              chodniku otwory na słupki,które "wyznaczają" nową zatoczkę. Przypatrz się uważnie :)
              • warszawianka_jedna Re: Remont Nowolipek 26.10.09, 09:48
                el_condorpasa napisał:
                otwory na słupki,które "wyznaczają" nową zatoczkę.

no właśnie, nowa zatoczka w starym miejscu, w tej formie, nie wiadomo komu-czemu ma służyć.
                W tym miejscu przydały by się pasy, tędy mnóstwo ludzi przechodzi przez ulicę.

Swoją drogą, słupki zagradzają wjazd, gdzie pod oknami parkowały samochody. Skoro ma ich nie być, to ten wielki chodnik jest od czapy. Powinni go zmniejszyć i zrobić większy trawnik.

• karolski4n Re: Remont Nowolipek 26.10.09, 09:53
                  Dokladnie o tym samym myslalem. Skad to uwielbienie dla betonu? Jezeli nie robia
                  miejsc parkingowych, ktorych i tak brakuje, to nie lepiej byloby trawke dac i
                  jakies krzewy? Choc znajac zycie, trawka zaraz bylaby w kupkach milusinskich
                  pieskow, no ale.... :)
                • bazylosss Re: Remont Nowolipek 26.10.09, 12:12
                  beznadziejnie że nie będzie można stawiać auta pod tymi oknami w sumie to zawsze
                  jakieś miejsce na auto ale coż może się znajdzie miejsce aby zaparkować auto.

ja to jak postawiłem raz w tej zatoczce auto tyłem do okna to miałem na następny
                  dzień kartkę na szybie pismem przypominającym osobę która ma chyba z 80 lat że
                  auto stoi tyłem do okna. matko co za ludzie myślą chyba że ich chciałem udusić
                  spalinami :))
                  • karolski4n Re: Remont Nowolipek 26.10.09, 13:53
                    bazylosss napisał:
                    > ja to jak postawiłem raz w tej zatoczce auto tyłem do okna to miałem na następn
                    > y
                    > dzień kartkę na szybie pismem przypominającym osobę która ma chyba z 80 lat że
                    > auto stoi tyłem do okna. matko co za ludzie myślą chyba że ich chciałem udusić
                    > spalinami :))

A ja sie milion razy zastanawialem, po co na wielu parkingach kaza sie parkowac
                    "tylko przodem do budynku".....
    • malysiusiak Re: Remont Nowolipek 03.11.09, 11:59
      Dzisiaj coś w końcu zaczęli robić, od rana łomoczą. Notabene to straszne
      czereśniaki tam pracują. Plują, przeklinają, chodzą z rozpiętymi rozporkami...
      kto takie warcholstwo do roboty dopuścił?!
        • ohayo1 Re: Remont Nowolipek 03.11.09, 15:09
          > malysiusiak napisała:
          >
          > > straszne czereśniaki tam pracują. Plują, przeklinają, chodzą z rozpiętymi
          > rozporkami...kto takie warcholstwo do roboty dopuścił?!

Nie przesadzasz czasem? A co? w Garniturach mają chodzić i mieć wyższe
          wykształcenie do tej pracy?
          Ważne, że robią to co potrafią i ja to szanuję.

• kropkaa Re: Remont Nowolipek 03.11.09, 20:02
            Ja bym rzekła raczej, że robić to nic nie potrafią, ale się załapali
            na budowę i udają, że uczciwie zarabiają... Więcej leserują, piją
            niż robią, jedno podremontują, drugie zniszczą, ale się kręci.
            • warszawianka_jedna Re: Remont Nowolipek 03.11.09, 22:42
              kropkaa napisała:

> jedno podremontują, drugie zniszczą,

a propos, jak kładli asfalt koło mnie, to zanim wystygł przejechała wielka
              ciężarówka (z budowy) i zrobiła KOLEINY!
              nie wiem czy walec je wyrównał.
          • el_condorpasa Re: ale tempo! 06.11.09, 22:12
            No właśnie wróciłem ze spaceru i muszę powiedzieć, że remont jezdni skończony.
            Nareszcie. I nawet pogodzili parkowanie z chodnikami. Mam nadzieję, że po
            weekendzie część parkujących na zamenhofa, dzielnej zmieni miejsce stacjonowania...
    • warszawianka_jedna słupkomania! 09.11.09, 11:18
      chyba nie rozumiem idei wysłupkowania chodnika na całej długości ulicy.
      Pod moimi oknami będą słupki, tylko po co? skoro zrobiono pas do parkowania, to
      nikt o zdrowych zmysłach nie będzie wjeżdzał na chodnik. Słupki powinny być tam
      gdzie będzie z nich pożytek a nie wszędzie. Poza tym za 2 lata będą zardzewiałe
      i ohydne.
      • el_condorpasa Re: słupkomania! 09.11.09, 14:40

> nikt o zdrowych zmysłach nie będzie wjeżdzał na chodnik.

Hahahahahahaha
        przypadek z wczoraj. placyk między N6 a N8 znalazł się jeden "o zdrowych
        zmysłach" i zaparkował pod samymi oknami.

Dalej twierdzisz,że słupki są niepotrzebne skoro są miejsca wzdłuż ulicy? 99%
        kierowców jak by mogło wjechało by do własnego domu i zaparkowało przy łóżku.
              • ohayo1 Re: Co z końcem remontu? 13.11.09, 14:16
                łoooo matko!! Jeszcze cały tydzień?? Dobrze zrobiłem, że wykupiłem
                abonament na parking strzeżony jeszcze na listopad. Wprawdzie
                mógłbym już parkować na Nowolipkach, ale wolę poczekać. Tymczasem
                parkowanie odbywa się już na dobre, nie pomijając DEBILI, którzy
                stawiają swoje samochody w poprzek chodnika (przy kiosku)
                uniemożliwiając przejście, nie mówiąc już o wózkach.
                • ps64 Re: Co z końcem remontu? 15.11.09, 13:33
                  Akurat parkowanie w poprzek to dobry pomysł bo więcej samochodów
                  może zaparkować równolegle koło sklepów jest wystarczająco szeroki
                  chodnik do chodzenia, tak samo jak po drugiej stronie.

ohayo1 napisał:

> łoooo matko!! Jeszcze cały tydzień?? Dobrze zrobiłem, że wykupiłem
                  > abonament na parking strzeżony jeszcze na listopad. Wprawdzie
                  > mógłbym już parkować na Nowolipkach, ale wolę poczekać. Tymczasem
                  > parkowanie odbywa się już na dobre, nie pomijając DEBILI, którzy
                  > stawiają swoje samochody w poprzek chodnika (przy kiosku)
                  > uniemożliwiając przejście, nie mówiąc już o wózkach.
                  • ohayo1 Re: Co z końcem remontu? 15.11.09, 20:27
                    ps64 napisał:

> Akurat parkowanie w poprzek to dobry pomysł bo więcej samochodów
                    > może zaparkować równolegle koło sklepów jest wystarczająco szeroki
                    > chodnik do chodzenia, tak samo jak po drugiej stronie.

A pomyślałeś jak mają tędy przejść ludzie z wózkami dziecięcymi albo
                    niepełnosprawni na wózkach? Wdrapywać się na chodnik koło Filara czy
                    też wrócić pod komendę stołeczną na przejście dla pieszych, aby
                    przejść na drugą stronę Nowolipek, żeby dojść do Karmelickiej?
                    A poza tym poczekamy i zobaczymy jak będą wskazywały znaki drogowe.
                    Jak na razie dzisiaj posypały się za ten "trend" mandaty od straży
                    miejskiej. A to oznacza, że nie parkowali prawidłowo.
                    • konradbryw Re: Co z końcem remontu? 15.11.09, 21:00
                      ohayo1 napisał:

> Jak na razie dzisiaj posypały się za ten "trend" mandaty od straży
                      > miejskiej. A to oznacza, że nie parkowali prawidłowo.

O strasznikach tu ostatnio było. Tzn. o ich nadwrażliwości w pewnych kwestiach. Na Franciszkańskiej jakiś czas temu jedną stronę zrobiono z zakazem, choć przez lata nikomu parkowanie po obu stronach nie przeszkadzało. Mandaty się sypią. Za to niesprzątnięte liście wokół ambasady ChRL nigdy im nie przeszkadzają. Ot, taki wybiórczy wzrok.
    • warszawianka_jedna zagadka 17.11.09, 16:17
      do czego będzie służyć niby-zatoczka na wysokości domów 6 i 8?
      ja nie mam pojęcia.

PS
      starym zwyczajem samochody parkują na placyku przy schodach, później wjazdu nie
      będzie.
    • majulika Dalszy ciąg remontu? 18.11.09, 08:02
      Czy może ktoś wie, co zaczyna się dziać na Nowolipkach po drugiej stronie Jana
      Pawła II, robione są już jakieś wykopki, zagrodzono miejsca parkingowe prawie na
      całej długości. Czyżby kontynuacja remontu ze śródmiejskiej części Nowolipek?
    • el_condorpasa Re: Remont Nowolipek - parkowanie koło skarpy 18.11.09, 15:16
      Dziś się przeszedłem po Nowolipkach i co widzę?. Kierowcy jak zwykle parkują
      równolegle do jezdni z jednym "wywrotowcem" co zaparkował prostopadle. Myślę
      sobie co za burak. W tym momencie minąłem znak informujący o parkowaniu i co
      zobaczyłem? Na całej długości od karmelickiej do budki z warzywami będzie
      parkowanie prostopadłe...(wg znaków oczywiście)
      • ps64 Re: Remont Nowolipek - parkowanie koło skarpy 18.11.09, 22:21
        Czyli tylko jeden patrzy na znaki :)

el_condorpasa napisał:

> Dziś się przeszedłem po Nowolipkach i co widzę?. Kierowcy jak
        zwykle parkują
        > równolegle do jezdni z jednym "wywrotowcem" co zaparkował
        prostopadle. Myślę
        > sobie co za burak. W tym momencie minąłem znak informujący o
        parkowaniu i co
        > zobaczyłem? Na całej długości od karmelickiej do budki z warzywami
        będzie
        > parkowanie prostopadłe...(wg znaków oczywiście)
        • warszawianka_jedna Re: Remont Nowolipek - parkowanie koło skarpy 19.11.09, 16:46
          myślałam, że z tym parkowaniem prostopadłym to dobry pomysł. Dziś przekonałam
          się, że nie do końca. Cały chodnik jest zastawiony samochodami tak, że nawet
          kierowca po zaparkowaniu nie ma dostępu do schodów na skarpę. A jeśli ktoś nie
          idzie do sklepu, to musi wejść na skarpę, inaczej nie ma szans na przejście.
          Osobom młodym to może nie przeszkadzać ale starsi i matki z wózkami mają problem.
          A na drugą stronę nie ma którędy się przeprawić.

Poza tym "moja" parzysta strona jest odcięta od sklepów.Zawsze przechodziło się
          na wprost zatoczki-zagadki i bez większych problemów docierało do najbliższych
          schodów. Teraz to niemal niemożliwe, bo nie ma jak do nich dojść.
          Aby z 6 prawidłowo dojść np. do "Filara", powinnam pójść aż do Karmelickiej,
          przejść przez przejście i tą samą drogą wrócić, czyli zrobić niezłe koło.
          Dlatego uważam, że pasy na wysokości zatoczki-zagadki są potrzebne.

P.S.
          dziś powtykali słupki (na szczęście nie biało/czerwone) ale ominęli ową
          zatoczkę, żeby nie odcinać wyjazdu samochodom z placyku.
          Jeśli stawiacie tam swoje autka, to lepiej je zabrać zanim zrobi to SM.
      • ohayo1 Re: placyk i schody 26.11.09, 18:38
        Fajnie, że się dowiedziałaś, czyje to "lotnisko" Tylko co dalej? Jak
        mają zamiar zagospodarować ten placyk? Budka z hamburgerami? A może
        wogóle nie mają pomysłu... Poczekamy, zobaczymy
        • warszawianka_jedna Re: placyk i schody 27.11.09, 12:58
          ohayo1 napisał:

> A może wogóle nie mają pomysłu...

to chyba właściwa odpowiedź.
          Tam pierwotnie miało wrócić parkowanie, najwyraźniej ktoś mocno lobbował w ADK za tym, żeby go nie było argumentując, że ósemka się osuwa i samochody mogą powodować dodatkowe wstrząsy(z wypowiedzi inspektora nadzoru).
          Z tego co wiem, 8 osuwała się, bo skarpa była zdewastowana ale teraz jest naprawiona. Poza tym, ten dom ma własność ziemi wyłącznie pod budynkiem, reszta należy do miasta.
          • ohayo1 Re: placyk i schody 27.11.09, 13:47
            Na zebraniach nie był poruszany temat parkujących na placyku
            samochodów - najwidoczniej nikomu to nie przeszkadzało. Jeśli chodzi
            o osuwanie się 8, to było to spowodowane ukrytą awarią wodociągową i
            woda systematycznie wypłukiwała gruz pod fundamentami i placykiem.
            Kilka centymetrów osiadły piwnice, na szczęście konstrukcja budynku
            nie została naruszona - pozostała na swoim miejscu. Po wywalczeniu
            od wodociągów marnego odszkodowania jesteśmy w trakcie remontu tych
            piwnic.
            A może zrobimy zrzutę i postawimy osiedlową budkę z hoddogami i
            zapiekankami w tym miejscu ;)
            • bazylosss Parkowanie i mandaty 25.01.10, 13:52
              w piątkowe przedpołudnie 22.01 znalazłem za swoją szybą wezwanie do siedzimy
              straży miejskiej ze względu na źle zaparkowany samochód między 6 a 8 zauważyłem
              te mandaty mieli wszyscy którzy mieli źle zaparkowane auta;/

masakra normlanie
                • warszawianka_jedna Re: Parkowanie i mandaty 26.01.10, 13:12
                  anulka77 napisała:

> Jak się źle parkuje, to i są mandaty - proste jak budowa cepa.
                  > Parkuj prawidłowo to nie będziesz płacił mandatów.

oczywiście masz rację, tyle że, nic tak nie wkurza jak wybiórcze traktowanie
                  kierowców. Mandaty dostają nie ci, którzy faktycznie blokują jezdnię czy
                  przejścia ale ci, na których jest donos do SM.
                  I tak, samochody przy skarpie parkują prostopadle, bo tak więcej ich się zmieści
                  ale znak każe parkować równolegle. Wystarczy więc, zadzwonić do SM aby wszyscy
                  dostali mandaty.

Przy skrzyżowaniu Nowolipki/Zamenhofa samochody parkują prawie na pasach, co
                  ogranicza widoczność kierowcom i pieszym. Mandatów jednak nie ma, bo nikt tego
                  nie zgłasza.

• krzysztof_25 Re: Parkowanie i mandaty 26.01.10, 23:26
                    >Przy skrzyżowaniu Nowolipki/Zamenhofa samochody parkują prawie na >pasach, co
                    ogranicza widoczność kierowcom i pieszym. Mandatów jednak >nie ma, bo nikt tego
                    nie zgłasza.

To ciut nie tak - mandatów nie ma, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że
                    są to samochody pracowników "Pałacu Mostowskich".
                    Podobny przypadek był na Pawiej i okazało się, że samochód stojący na
                    "kopercie" jest samochodem policjanta z pobliskiego Komisariatu - oczywiście nie
                    twierdzę, że jest to regułą ale ...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka