Dodaj do ulubionych

Motocykliści

31.07.09, 17:16
Nie wiem czy dobrze usłyszałem ale jeśli tak to na A-4 motocykliści nie chcą
płacić za przejazd twierdząc że oni w przeciwieństwie do kierowców nie niszczą
nawierzchni . Nie niszczyć może i nie niszczą ale ktoś musi i nad ich
bezpieczeństwem czuwać . Więc jak uważacie - płacić czy nie płacić powinni ?
Obserwuj wątek
    • wichura Re: Motocykliści 31.07.09, 18:37
      Nikt nie chce płacić :) i szuka jakiegokolwiek argumentu / punktu
      zaczepienia, choćby tak absurdalnego jak ten (bo płaci się za
      korzystanie z autostrady a nie za jej niszczenie).
      Ja generalnie uważam, że drogi powinny być bezpłatne - państwo
      powinno je budować i utrzymywać. Ale jeśli jest już droga w rękach
      prywatnych (właściciela lub operatora), to ma swój regulamin i
      cennik, które albo użytkownik akceptuje, albo nie (brak akceptacji =
      niekorzystanie).
      • sokolasty Re: Motocykliści 31.07.09, 19:02
        Jeżeli Państwo (czyli obywatele rękami swoich przedstawicieli) za swoje pieniądze może wybudować 25% autostrady, a UE dorzuci trzy razy tyle, to nie rozumiem, dlaczego mamy za nie płacić. Szczególnie absurdalne nazywanie odcinka Kraków-Katowice ze względu na obecność MOPów, a pomimo robót drogowych oraz to, że płatna A2 wymagała remontu w dniu otwarcia.

        Autostrady winne być bezpłatne, bo to nie jest dobro luksusowe jak Chivas Regal, tylko narzędzie pracy i im szybciej w Polsce przejedzie się z pktu A do pktu B, tym więcej Polacy będą zarabiać, bo każda minuta spędzona w transporcie to minuta stracona na pracę. Transport jest kosztem niedodającym wartości, a takich należy unikać i redukować je gdy tylko jest to możliwe.
    • inguszetia_2006 Re: Motocykliści 31.07.09, 18:53
      Witam,
      Nie wiem sama. Może motór sobie kupię i wtedy przywileje się
      przydadzą;-D
      Pzdr.
      Inguszetia
    • kaqkaba Re: Motocykliści 31.07.09, 21:41
      No nie chcą płacić tyle samo co kierowcy osobówek. Jeno taniej. Że dwa
      kółka tylko i lżejsze pojazdy.
    • fastaxe77 Re: Motocykliści 01.08.09, 03:40
      źle usłyszałeś. ale to nic nadzwyczajnego.
      • szto_tawariszczi Re: Motocykliści 01.08.09, 07:35

        odpłatność za pseudoautostrady to inny temat trzeba założyć..

        a motocykliści...

        no cóż rzućmy fakty:
        kupują sobie swoje zabawki i "jeżdżą" nimi na ogól dla rozrywki
        pomijając już ceny samej zabawki to ceny
        ich "kostiumów" do jazdy są wyższe niż ceny
        sporej części samochodów osobowych używanych w Polsce :-)

        tak że chyba mają z czego płacić
        szczególnie że autostrady traktują jako tor do zabawy-wyścigu
        z szybkościami 250km/h
      • fastaxe77 Re: Motocykliści 02.08.09, 22:28
        > źle usłyszałeś. ale to nic nadzwyczajnego.

        to do "prawosławnego" budzika jest. ;)

        forum.gazeta.pl/forum/w,52,98518703,98554997,Re_Zderzenie_z_radiowozem_i_masa_kontrowersji.html
    • macgregor-72 Re: Motocykliści 01.08.09, 10:25
      Szczególnie spodobał mi się jeden z argumentów, że jeżdżą szybko, więc krócej używają autostrady;) Figlarze.
      Osobiście uważam, że powinni płacić z 8-9zł zamiast 13.
      • fastaxe77 Re: Motocykliści 01.08.09, 11:31
        No to i ja se "rzuce faktem"
        Kierowcy jeżdżą meśkami i innymi porszakami więc "osobiście uważam", że powinni
        płacić 70-80 zł. zamiast 13. Stać ich na to! ;-)
        • habudzik Re: Motocykliści 01.08.09, 15:38
          Ludzie nie jeżdżą motorami tylko dlatego że ich nie stać na samochody . Pewnie
          część z nich nie ma innego wyjścia ale nie większość .
          • staszek585 Re: Motocykliści 01.08.09, 21:00
            A o czym tu dyskutować?
            Nie chcę płacić, nie korzystam z autostrady.
            Chcę nią jechać to i opłatę uiszczam.
            Natomiast faktycznie drogi powinny być zwolnione z opłat. Z prostej przyczyny: kierowcy za nie i tak płacą. Np. w paliwie, ale nie tylko.
            • habudzik Re: Motocykliści 01.08.09, 21:04
              staszek585 napisał:
              > Natomiast faktycznie drogi powinny być zwolnione z opłat. Z prostej przyczyn
              > y: kierowcy za nie i tak płacą. Np. w paliwie, ale nie tylko.

              Za to z drugiej strony kierowcy powinni płacić za paliwo połowę ceny bo nie
              wszyscy jeżdżą po drogach .
            • fastaxe77 Re: Motocykliści 01.08.09, 22:11
              no właśnie staszku.
              wczoraj chcieli jechać autostradą więc uiszczali. A że trochę to
              trwało, to już nie ich wina... ;)
              • staszek585 Re: Motocykliści 02.08.09, 20:13
                Protesty to niestety coraz powszechniejsze zjawisko. I coraz trudniej o ocenę.
                A "strajk włoski" wymyślono już dawno :-)
                • fastaxe77 Re: Motocykliści 02.08.09, 21:41
                  Ja oceniam ten "protest" motocykielistów - pozytywnie. ;)
                  • rekrut1 Re: Motocykliści 02.08.09, 22:29
                    Gdybym posiadał motocykl pewnie też bym podpisał się z ochotą pod
                    tym protestem a tak, co mi do tego? . Gdzie tu interes? Biznes to
                    biznes.
                    Pozdr.
                    Pazdzioch
                    • fastaxe77 Re: Motocykliści 05.08.09, 17:08
                      No i kto ma rację?
                      Chłopaki poszukali i znaleźli! Prześlijcie to co ponizej na
                      wszystkie możliwe fora, a zatkacie gęby wszystkim przeciwnikom.
                      Niższe stawki mamy zagwarantowane prawnie, tylko do tej pory nikt
                      sie o to nie upominał. A przy okazji: wygląda na to, że rzeczniczka
                      autostrady bezwstydnie kłamie, alebo nie zna obowiązujących
                      przepisów.
                      Oto cennik Autostrad:

                      Wskaźniki i stawki
                      Maksymalne stawki opłat za przejazd 1 km autostrady
                      Zobacz inne wskaźniki
                      Obowiązywał:
                      od 2008-01-01 do 2008-12-31
                      Zobacz aktualną wersję
                      Podstawa prawna:
                      Dz.U.2004.256.2571
                      Maksymalne stawki opłat za przejazd 1 km autostrady w 2008 r.



                      Kategorie Opis kategorii Stawka za 1 km w zł
                      Kategoria 0 Motocykle 0,11
                      Kategoria 1 Pojazdy samochodowe o dwóch osiach 0,24
                      Kategoria 2 Pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co
                      najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze, pojazdy
                      samochodowe o dwóch osiach z przyczepami 0,35
                      Kategoria 3 Pojazdy samochodowe o trzech osiach, pojazdy
                      samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona
                      jest w koło bliźniacze z przyczepami 0,50
                      Kategoria 4 Pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach,
                      pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami, pojazdy
                      samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami 0,79
                      Kategoria 5 Pojazdy niemieszczące się w kategoriach od 1 do 4
                      oraz pojazdy, których wymiary albo nacisk osi lub ciężar
                      przekraczają normy określone w przepisach o ruchu drogowym (10
                      x stawka dla kat. 1)

                      Podstawa prawna: Obwieszczenie Ministra Infrastruktury z dnia 5
                      grudnia 2007 r. w sprawie wysokości maksymalnych stawek opłat za
                      przejazd 1 km autostrady na rok 2008 (M.P. z 2007 r. Nr 94, poz.
                      1032).
                      No to cytaty z dokumentu do którego link zamieścił kolega goryczka:

                      § 3. (...) W przypadku opłat jednorazowych możliwe
                      jest stosowanie bonifikaty.

                      § 5.1. Opłaty mogą być zmienione przez koncesjonariusza
                      po ich uzgodnieniu z Generalnym Dyrektorem
                      Dróg Krajowych i Autostrad, z uwzględnieniem
                      warunków określonych w umowie koncesyjnej .

                      I coś na czym powinniśmy IMHO bazować:
                      2. Opłaty mogą być zmieniane częściej, jeżeli poprzednia
                      zmiana ma niekorzystny wpływ na poziom
                      ruchu.

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka