Gość: EX-PAT IP: *.epo.ericsson.se / 159.107.89.* 29.08.02, 14:16 jaką nagrywarke DVD wybrać??? Tak do 2000PLN. może ktoś ma doświadczenie w domowym nagrywaniu???? każda pomoc mile widziana :-))) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Stereophile Re: nagrywarka DVD IP: 198.138.227.* 29.08.02, 16:25 Gość portalu: EX-PAT napisał(a): > jaką nagrywarke DVD wybrać??? Tak do 2000PLN. > może ktoś ma doświadczenie w domowym nagrywaniu???? > każda pomoc mile widziana :-))) jesli interesuje cie stacjonarna to polecam DVDR985 Philipsa, po pierwsze jako DVD ma wejscia i wyjscia component ma wyjscia video bez przeplotu(progressive scan), nagrywarka dziala z max przepustowoscia 9.72Mbs aby nagrac z jakoscia DVD wystarczy okolo 5Mbs wiec rzecz z perspektywami (choc nie wystarczy aby nagrac sygnal HDTV 19.2Mbs - tu potrzeba VHS-D ᡔMbs - to w tej chwlili najwyzszej jakosci nagrywarki, jedyne ktore sa w stanie nagrac sygnal HDTV bez straty), wejscie cyfrowe IEEE1994 (czyli mozesz w postaci cyfrowej wypalac krazki DVD+R/RW bezposrednio z kamer DV (np Sony D8). Co wazne dla audiofila jest wyjscie digital audio 24/96Kb zatem mozna podlaczyc zewnetrzny przetwornik i miec namaistke SACD/DVD-A za jednym zamachem musiasz tylko kupic specjalne plyty DAD (audio only DVD-V). nagrywarka nagrywa tylko na plytach DVD+R/RW (sa one udoskonalonymi plytami DVD- R/RW) odtwarza plyty w standarcie DVD+R/RW,DVD-R/RW DVD-V, Super VCD, Video CD, Audio CD, CD-R/RW. Cena w USA kole 1000$ urzywane okolo 700$ jest to jak narazie jedyne w swoim rodzaju urzadzenie o tak wszechstronnym mozliwosciach, byla prezentowane wiosna tego roku w NY na wystawie Elektroniki Komercyjnej w Hiltonie jako glowne osiagniecie Phlilipsa. Nie wiem czy jest juz dostepne w Polsce. Jesli szukasz wysokiej jakosc nagrywarki i wysokiej jakosci DVD za rozsadne pieniadze (pamietaj ze dobre DVD alone potrafi kosztowac 3k$) to polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Arecki Re: nagrywarka DVD IP: *.chello.pl 05.09.02, 22:57 Zgadzam się z opinią kolegi. Philips DVDR 985 to niezły model, w Niemczech cena w granicach 1000 EUR, jest już w Polsce, można kupić w MediaMarkt w Warszawie Markach w M1. Nie daj się natomiast skusić na wyprzedaż pierwszego modelu Philipsa DVDR 1000 za 3000 zł. Model ten, mimo iż ma wyższy numer, jest niedopracowany i jakość nagrania nawet w jakości HQ 9,72 Mb/s jest gorsza niż źródło z kamery cyfrowej (mam taką nagraną płytę). Ponoć najlepszą stacjonarną nagrywarką jest jej następca Philips DVDR 1000 MKII,z Progresive Scan, Digital Natural Motion. Ale w Niemczech w hurtowniach kosztuje 1500 EUR. Odpowiedz Link Zgłoś