Dodaj do ulubionych

nagrywarka DVD

IP: *.epo.ericsson.se / 159.107.89.* 29.08.02, 14:16
jaką nagrywarke DVD wybrać??? Tak do 2000PLN.
może ktoś ma doświadczenie w domowym nagrywaniu????
każda pomoc mile widziana :-)))
Obserwuj wątek
    • Gość: Stereophile Re: nagrywarka DVD IP: 198.138.227.* 29.08.02, 16:25
      Gość portalu: EX-PAT napisał(a):

      > jaką nagrywarke DVD wybrać??? Tak do 2000PLN.
      > może ktoś ma doświadczenie w domowym nagrywaniu????
      > każda pomoc mile widziana :-)))
      jesli interesuje cie stacjonarna to polecam DVDR985 Philipsa, po pierwsze jako
      DVD ma wejscia i wyjscia component ma wyjscia video bez przeplotu(progressive
      scan), nagrywarka dziala z max przepustowoscia 9.72Mbs aby nagrac z jakoscia
      DVD wystarczy okolo 5Mbs wiec rzecz z perspektywami (choc nie wystarczy aby
      nagrac sygnal HDTV 19.2Mbs - tu potrzeba VHS-D ᡔMbs - to w tej chwlili
      najwyzszej jakosci nagrywarki, jedyne ktore sa w stanie nagrac sygnal HDTV bez
      straty), wejscie cyfrowe IEEE1994 (czyli mozesz w postaci cyfrowej wypalac
      krazki DVD+R/RW bezposrednio z kamer DV (np Sony D8).
      Co wazne dla audiofila jest wyjscie digital audio 24/96Kb zatem mozna podlaczyc
      zewnetrzny przetwornik i miec namaistke SACD/DVD-A za jednym zamachem musiasz
      tylko kupic specjalne plyty DAD (audio only DVD-V).

      nagrywarka nagrywa tylko na plytach DVD+R/RW (sa one udoskonalonymi plytami DVD-
      R/RW) odtwarza plyty w standarcie DVD+R/RW,DVD-R/RW DVD-V, Super VCD, Video CD,
      Audio CD, CD-R/RW.
      Cena w USA kole 1000$ urzywane okolo 700$ jest to jak narazie jedyne w swoim
      rodzaju urzadzenie o tak wszechstronnym mozliwosciach, byla prezentowane wiosna
      tego roku w NY na wystawie Elektroniki Komercyjnej w Hiltonie jako glowne
      osiagniecie Phlilipsa.
      Nie wiem czy jest juz dostepne w Polsce.
      Jesli szukasz wysokiej jakosc nagrywarki i wysokiej jakosci DVD za rozsadne
      pieniadze (pamietaj ze dobre DVD alone potrafi kosztowac 3k$) to polecam.
    • Gość: Arecki Re: nagrywarka DVD IP: *.chello.pl 05.09.02, 22:57
      Zgadzam się z opinią kolegi. Philips DVDR 985 to niezły model, w Niemczech
      cena w granicach 1000 EUR, jest już w Polsce, można kupić w MediaMarkt w
      Warszawie Markach w M1. Nie daj się natomiast skusić na wyprzedaż pierwszego
      modelu Philipsa DVDR 1000 za 3000 zł. Model ten, mimo iż ma wyższy numer, jest
      niedopracowany i jakość nagrania nawet w jakości HQ 9,72 Mb/s jest gorsza niż
      źródło z kamery cyfrowej (mam taką nagraną płytę).
      Ponoć najlepszą stacjonarną nagrywarką jest jej następca Philips DVDR 1000
      MKII,z Progresive Scan, Digital Natural Motion. Ale w Niemczech w hurtowniach
      kosztuje 1500 EUR.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka