Dodaj do ulubionych

Jaką kamerę cyfrową kupić

IP: *.tlsa.pl 20.09.02, 11:14
Właśnie, co jest najważniejsze przy wyborze.
Rozważam zakup Sony TRV 18 albo 25 (miniDV).
Czy do amatorskiego filmowania (rodzina, wakacje,) wystarcza 800.000 punktów,
czy lepiej 1.100.000, kupić z wbudowaną lampą czy bez.
Proszę o porady

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Wil Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.tlsa.pl 20.09.02, 11:18
      Dodatkowe pytanie: czy ktoś wie, gdzie mozna kupić w Niemczech tanio kamery
      cyfrowe (byłem w kilku Mediamarkt w Belinie, ale moze są jeszcze inne sieci
      sklepów z elektroniką )

      Dzięki wielkie za wszelkie porady
      • Gość: cichy Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.vline.pl 02.10.02, 20:23
        Odwiedź w berlinie sklep na kantstrase 139. Tam są b.dobre ceny.Jeden z
        właścicieli to Polak .Telefon:0049303121989 lub 00493031868912 -mówią po
        polsku!
      • Gość: Ryszard Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.dip.t-dialin.net 03.10.02, 00:26
        Prosze sprobowac w sieci sklepów SATURN
    • Gość: ex-pat Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.epo.ericsson.se / 159.107.89.* 20.09.02, 14:45
      Gość portalu: Wil napisał(a):

      > Właśnie, co jest najważniejsze przy wyborze.
      > Rozważam zakup Sony TRV 18 albo 25 (miniDV).
      > Czy do amatorskiego filmowania (rodzina, wakacje,) wystarcza 800.000 punktów,
      > czy lepiej 1.100.000, kupić z wbudowaną lampą czy bez.
      > Proszę o porady
      >
      > Pozdrawiam

      a spróbuj tutaj:
      www.filmowiec.pl

      pzdr
      • Gość: Hobbysta Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.telia.com 28.09.02, 20:03
        Krotko odpowiem .Wszystkie kamery na swiecie sa produkowane przez jednego
        producenta,oczywiscie Japonia.Nastepnie werk czyli wnetrze zamawiane jest przez
        rozne firmy ktore dorabiaja obudowe i sprzedaja pod swoja marka.Oczywiscie sa
        rozne rozdzielczosci czulosci itp.Optyka jest taka sama we wszystkich
        kamerach.Wedlug mnie wybierz taka ktora bedzie sie Tobie podobala i pasowala
        marka nie odgrywa wiekszej roli.Kamera uzytkowana z poszanowaniem zawsze
        wytrzyma 10lat.Zwracaj uwage na cene ,latwosc obslugi sa firmy co udziwniaja
        oprzyrzadowanie okrutnie.Jezeli wybierzesz Samsunga i Sony i JVC lub Philipsa
        ale wtej samej klasie ,to cena bedzie na korzysc Samsunga i taka sama jakosc
        jak Sony.Rozebralem w swoim zyciu duzo kamer,wypowiadam sie dlatego poniewaz
        widzialem te werki wszystkie sa jednakowe.
        • Gość: Platon Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.acn.pl / *.acn.waw.pl 10.10.02, 13:08
          Philips produkuje kamery amatorskie!? Wszystkie kamery produkuje jedna firma - Japonia!?
          Coś tu chyba nie do końca jest zgodne z prawdą. Kamery się od siebie różnią i to zarówno te wyprodukowane w Japonii jak i gdzie indziej. Jest bardzo duża różnica między kamerą Sony VXD 2000 oraz Canon XL1s, o czym wie chyba każdy, któ ich używał, a nie rozkręcał i przeglądał wnętrze (z czego przecież niewiele wynika!). Przetworniki cyfrowe oraz inne orządzenia przetwarzające obraz są tu inne, inny jest efekt ich pracy. W przypadku tych dwóch kamer paletę kolorów oddaje lepiej Canon, natomiast Sony lepiej oddaje biel i obraz kręcony wewnątrz pomieszczeń, mniej oświetlony... Wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na ten zakup pieniędzy i do jakich zastosowań chcesz zakupić kamerę cyfrową (moim zdaniem Canon produkuje bardziej uniwersalny sprzęt od Sony - na poziomie nie- i półprofesjonalnym oczywiście)
    • Gość: mack Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.rubikon.zgierz.pl / 192.168.0.* 27.09.02, 19:04
      Jestem posiadaczem sony trv740 (digital 8) uważam że ma przewagę nad miniDV
      ceną, zoomem optycznym 15x, cięższa waga jest zaletą dla stabilności obrazu
      przy filmowaniu z ręki. Rozdzielczość w zupełności wystarczy do domowych
      zastosowań. Wbudowana lampa zapewne nie da dobrego oświetlenia > 2 m.
      • Gość: MaciekS Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.mad.east.verizon.net 31.10.02, 21:29
        Gość portalu: mack napisał(a):

        > Jestem posiadaczem sony trv740 (digital 8) uważam że ma
        przewagę nad miniDV
        > ceną, zoomem optycznym 15x, cięższa waga jest zaletą
        dla stabilności obrazu
        > przy filmowaniu z ręki.


        Ze co prosze, przepraszam? A nie czujesz jak Ci sie meczy
        reka? Do stabilnosci obrazu to jest Ci potrzebna wlasnie
        lzejsza kamera a jak to nie starcza to statyw. I wlacz
        cyfrowa eliminacje wstrzasow ktora maja w wiekszosci
        kamery Sony.

        Rozdzielczość w zupełności wystarczy do domowych
        > zastosowań. Wbudowana lampa zapewne nie da dobrego
        oświetlenia > 2 m.


        Kamery Digital8 maja tylko sens gdy sie ma stare nagrania
        na kasetach 8mm i Hi8. Inaczej to tylko pozorna oszczednosc.
    • Gość: toni Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.as2.nwbl1.wi.voyager.net 02.10.02, 05:33
      Kup Sony TRV900 ma 3 czipy i obraz taki jak kamery telewizyjne.
      Ja mam Sony PD150 i bardzo sobie chwale.
      Kamery sa albo jednoczipowe albo 3 czipowe, ktore maja obraz znacznie lepszy i
      lepiej sobie radza przy slabym swietle.
      Wbudowane lampy so wlasciwie bezuzyteczne.
      • Gość: MaciekS Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.mad.east.verizon.net 31.10.02, 21:32
        Gość portalu: toni napisał(a):

        > Kup Sony TRV900 ma 3 czipy i obraz taki jak kamery
        telewizyjne.


        Obraz jest niezly (glebia) to prawda, ale z tym "jak
        telewizyjny" to przesadziles. Poza tym TRV 900 juz jest
        wycofany. Obecnie na rynku jest TRV940 i TRV950.

        > Ja mam Sony PD150 i bardzo sobie chwale.
        > Kamery sa albo jednoczipowe albo 3 czipowe, ktore maja
        obraz znacznie lepszy i
        > lepiej sobie radza przy slabym swietle.
        > Wbudowane lampy so wlasciwie bezuzyteczne.

        Lampy sa uzyteczne ale do bliskich scen. Jednak prawda
        jest ze lepej uzyc lampy zewnetrznej. Nieststy to dotyczy
        zarowno kamer z jednym jak i z trzema przetwornikami CCD.

        pozdrawiam
    • Gość: JKK Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.sejm.gov.pl 03.10.02, 11:28
      Sam mialem ten dylemat i w koncu zdecydowalem sie na TRV740 Sony (zwracaj uwage
      na zoom optyczny, ilosc prztwornikow CCD i ich rozdzielczosc) to
      najwazniejse... A jak sie jeszcze bedziesz bawil w podlanczanie do kompa +
      karta do obrobki video (np. Pinnacle Studio Delux - ok 2000) to warto miec
      aktywne wejscie/wyjscie DV. Mam nadzieje ze to pomoze.
      Cze...
      • Gość: MaciekS Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.mad.east.verizon.net 31.10.02, 21:40
        Gość portalu: JKK napisał(a):

        > Sam mialem ten dylemat i w koncu zdecydowalem sie na
        TRV740 Sony (zwracaj uwage
        >
        > na zoom optyczny, ilosc prztwornikow CCD i ich
        rozdzielczosc) to
        > najwazniejse... A jak sie jeszcze bedziesz bawil w
        podlanczanie do kompa +
        > karta do obrobki video (np. Pinnacle Studio Delux - ok
        2000) to warto miec
        > aktywne wejscie/wyjscie DV. Mam nadzieje ze to pomoze.
        > Cze...


        Nie aktywne wejscie/wyjscie DV tylko odblokowane wejscie
        DV. Kazda kamera ma odblokowane wyjscie do transmisji na
        zewnatrz. Problem pojawia sie z nagrywaniem spowrotem na
        kamere bo w Europie obowiazuja nieco glupawe normy
        zapobiegajace piractwu i kopiowaniu wysokiej jakosci
        materialu.

        Kamery Sony kuowane w USA (te PAlowskie) maja odblokowane
        wejscie DV/Firewire gdy tylkoi sa sprowadzane
        bezposrednio z Japonii (no tak scislej z fabryk
        azjatyckich produkujacych na inne rynki niz europejskie).
        Kamery Sony w wersji turystycznej ktore mozna nabyc w
        Japonii sa oczywiscie PALowskie i maja wejscie odblokowane.

        Nawet gdy wejscie jest zablokowane to mozna je odblokowac
        kupujac tzw. Widget od brytujskiej firmy przez internet.
        jednak to jest kosztowna sprawa:

        www.dvinshop.com/dvw.php

        lub bezposrednio od producenta:

        www.datavision.co.uk/
        Pozdrawiam
    • Gość: Elka Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: 5.3R* / *.mst.lanl.gov 08.10.02, 02:44
      A jaka kamere kupic jak sie jest w USA?
      Tutaj elektronika tania, wiec warto, ale podobno system nagrywania inny niz w
      Europie. Nic sie na tym nie znam. Gdzie szukac informacji?
      • Gość: toni Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.as27.nwbl1.wi.voyager.net 08.10.02, 19:26
        Chcesz wrocic do Polski czy zostac w Stanach?
        Jesli zostajesz to kup to co Ci sie podoba. Jesli wracasz to kup kamere w
        systamie PAL. Mozna je kupic w sklepach z elektronika w polskich dzielnicach
        Nowego Jorku i Chicago.
        • Gość: WiesiekG Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: 63.87.6.* 11.10.02, 17:24
          Kamery na system PAL mozna rowniez kupic w USA w sklepach internetowych, ja
          kupilem swojego Panasonica NV-DS28EN za ok 600 USD kiedy w Polsce ta sama
          kamera kosztowala 2x tyle...
          Kupujac kamere warto od razu kupic dodatkowa baterie (najlepiej zamiennik), bo
          ta standardowa wystarcza zazwyczaj na godzine krecenia.
          przykladowy sklep - www.220depot.com
          • luka Canon 500i 17.10.02, 16:02
            Dostałem jakieś 3 miesiące temu Canona 500i i jak na razie jest wszystko ok.
            Kiedy podłączyłem kamerę do TV to byłem w szoku jakiej jakości jest obraz. No
            ale jestem kompletnym laikiem więc nie wiem czy na pewno powinienem się
            zachwycać (np.myślałem że stabilizacja mogła być lepsza ale może ja nie
            potrafię trzymać tej kamery, może bateria mogłaby trochę dłużej działać).
            • Gość: MaciekS Re: Canon 500i IP: *.mad.east.verizon.net 31.10.02, 21:56
              luka napisał:

              > Dostałem jakieś 3 miesiące temu Canona 500i i jak na
              razie jest wszystko ok.
              > Kiedy podłączyłem kamerę do TV to byłem w szoku jakiej
              jakości jest obraz. No
              > ale jestem kompletnym laikiem więc nie wiem czy na
              pewno powinienem się
              > zachwycać (np.myślałem że stabilizacja mogła być lepsza
              ale może ja nie
              > potrafię trzymać tej kamery, może bateria mogłaby
              trochę dłużej działać).


              Drobna rada (chodzi o trzymanie kamery). Jesli mozesz to
              wstrzymaj oddech przy kreceniu. Zwykle nie kreci sie
              dluzej niz kilkanascie sekund. Dluzsze sceny nie maja
              sensu i beda nudne po jakims czasie. W wideo edycji robi
              sie ciecia mniej wiecej co 5-10 sekund zeby zaciekawic i
              nadac dynamiki. Poza tym zaleca sie zeby nie robic
              efektow weza strazackiego czyli latanie kamera tu i tam.
              Wtedy nie wiadomo o co Ci chodzi w ujeciu no i wlasnie
              wtedy najwiecej trzesiesz kamera. Opanuj emocje, wez
              wdech i krec. Jak to nie pomaga to kup statyw. Do
              niektorych scen moze on byc niezbedny. Na duzych
              przyblizeniach drgania reki wychodza najbardziej
              oczywiscie, a wynika to z geometrii. Staraj sie trzymac
              kamere obiema rekoma to bedzie stabilniejszy obraz.
              Znajdz optimum polozenia swojego ciala gdy Twoje rece sie
              nie mecza szybko i jestes "pewniakiem" jesli chodzi o
              sprawnosc Twoich miesni. Ludzie czesto uzywaja ekranu
              monitorka kamery i robia z reki wysiegnik. Wlasnie wtedy
              najlatwiej drgaja rece. Ja uzywam do nagrywania tylko
              viewfindera ("oczka"), bo kamere trzymam wtedy blisko i
              moje rece sa zwearte przy ciele. To daje dobra stabilnosc
              i rece mi sie nie mecza.

              Jak sie uzywa monitorka to zawodowcy w ruchu uzywaja
              patenow typu Steadycam, ktore wykorzystuja grawitacje i
              tlumiki drgan. Te patenty jednak sa w cenie kamery albo i
              wiecej. Myslalem jednak ze takie urzadzenie w wersji
              prymitywnej daje sie zmajstrowac we wlasnym zakresie z
              podrecznych materialow jak rurki alumniowe i koncowki do
              nich oraz proste i tanie lozyska. Jednak to nie bedzie to
              samo co orginal.


              Powodzenia
          • Gość: MaciekS Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.mad.east.verizon.net 31.10.02, 21:43
            Gość portalu: WiesiekG napisał(a):

            > Kamery na system PAL mozna rowniez kupic w USA w
            sklepach internetowych, ja
            > kupilem swojego Panasonica NV-DS28EN za ok 600 USD
            kiedy w Polsce ta sama
            > kamera kosztowala 2x tyle...
            > Kupujac kamere warto od razu kupic dodatkowa baterie
            (najlepiej zamiennik), bo
            > ta standardowa wystarcza zazwyczaj na godzine krecenia.
            > przykladowy sklep - <a
            href="http://www.220depot.com"target="_blank">www.220dep
            > ot.com</a>


            Tanszy sklep niz 220depot z duzym wybortem kamer
            PALowskich (uwaga jaka sie wybiera bo maja i wersje NTSC,
            i PAL) jest tutaj:

            www.profeel.com
            • Gość: kubas Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 01.11.02, 11:38
              to tak konkretnie co polecacie, miniDV czy digital 8, dodam, że potrzebuję
              kamery z monitorkiem minimum 3,5 ponieważ używam czasami kamery do pokazywania
              klientom swojej firmy pewnych szczegółów technicznych maszyn, mam też pewną
              ilość kaset ze starymi nagraniami, kolejne pytanie: jeżeli kupię miniDV czy
              jest możliwość przekopiowania starych nagrań z kasety 8mm na miniDV, kolejne
              pytanie: czym, poza ceną różni się kaseta 8 od digital8 (sprzedawca w MM
              powiedział, że niczym). Z góry dziękuję fachowcom za rady i opinie.
              • Gość: MaciekS Re: Jaką kamerę cyfrową kupić IP: *.mad.east.verizon.net 01.11.02, 16:06
                Gość portalu: kubas napisał(a):

                > to tak konkretnie co polecacie, miniDV czy digital 8,
                dodam, że potrzebuję
                > kamery z monitorkiem minimum 3,5 ponieważ używam
                czasami kamery do pokazywania
                > klientom swojej firmy pewnych szczegółów technicznych
                maszyn, mam też pewną
                > ilość kaset ze starymi nagraniami, kolejne pytanie:
                jeżeli kupię miniDV czy
                > jest możliwość przekopiowania starych nagrań z kasety
                8mm na miniDV, kolejne
                > pytanie: czym, poza ceną różni się kaseta 8 od digital8
                (sprzedawca w MM
                > powiedział, że niczym). Z góry dziękuję fachowcom za
                rady i opinie.


                Jak nie masz starych nagran w Hi8 czy 8mm ktore chcialbys
                odtwarzac za pomoca nowego sprzetu (bo starego chcialbys
                sie np. pozbyc) to nie ma sensu kupowac kamery Digital8.
                Kup miniDV. One tak stanialy ze roznica cen jest
                nieznaczna, akamera jest tak mala ze wsadzisz ja do
                takiego pokrowca na pasek u spodni. Kaset tez sa ze dwa
                trzy razy mniejsze.

                Jak masz kasety to mozesz wybrac kamere Digital8 alke sa
                one duze i toporne przy czym nie maja chyba 3.5 calowego
                wyswietlacza.


                Pytanie powinno byc raczej dlaczego nie nowe kamery
                microMV ktore mieszcza sie na dloni a kamera jest jeszcze
                mniejsza o jakies 50% od tej miniDV. No one maja jeszcze
                problem z wideo edycja bo dzialaja tylko z nielicznymi
                programami. Poza tym monitorek z pewnoscia nie bedzie Ci
                odpowiadal wielkoscia. Dodatkowo to jest kamera
                zapisujaca material MPEG-2 czyli takim jak na DVD a nie w
                formacie DV. Wydaje sie ze format DV daje obraz lepszej
                jakosci niz MPEG-2 i latwiejk go obrabiac bez wiekszych
                strat. No ale to juz etap wideo edycji. Na razie kamery
                miocroMV sa stosunkowo drogie i ponoc niedopracowane.


                Jesli chcesz monitor nie mniejszy niz 3.5 cala to spradz
                kamery Sony: DCR-TRV17E, DCR-TRV27E, DCR-TRV40E,
                DCR-TRV50E, DCR-TRV940E, DCR-TRV950E.

                Dwie ostatnie maja 3 przetworniki CCD i powinny dawac
                swietnej jakosci obraz, ale nie wiem czy dla Twoich
                klientow to bedzie zauwazalne.

                Wszystkie modele wymienione model maja wyswietlacz 3.5
                cala. Litera "E" w numeru modelu oznacza ze sa to wersje
                PALowskie. Wersje NTSC po prostu nie beda mialy tej litery.

                Oczywiscie nie koniecznie musi byc kamera Sony, ale
                najwiecej z tych maa monitor 3.5 cala. Zwykle jest jednak
                tak ze producenci przescigaja sie w miniaturyzacji
                (niedlugo bedziesz musial uzywac olowka by naciskac
                przyciski... albo rak Japonczyka...
                producenta/projektanta kamery) zapominajac o tym, ze
                wlasnie ten monitorek moze byc potrzebny w wiekszej
                wersji do takich celow jak Twoj... no i moj. Gdy
                wyjezdzam na wakacje po USA z kamera PALowska to nie
                zabieram konwertera systemow by wyswietlac nakrecony
                material na telewizorze NTSC w motelu. Poza tym wielu
                ludzi moze nie miec dostepu do telewizora "w terenie" i
                musi sobie wyswietlic film na kamerze.


                Dobra. Przegrac zawsze mozesz material analogowy na
                kamere cyfrowa. Ja nagrywalem nawet dla proby fragment
                programu z telewizji... zupelnie tak jak bym to robil
                magnetowidem. Nie bylo problemu na mojej kamerze. Byc
                moze ktores kamery nie akceptuja sygnalu wejsciowego, ale
                to bym spradzil z konkretnym modelem.


                Sprzedawca powiedzial Ci prawde. Te kasety niczym sie nie
                roznia jesli chodzi o nagranie. Jednak jesli chodzi o
                inne rzeczy to chyba ttyylko wielkosc jest zasadniczo
                rozna, bo cena kaset miniDV tak poszla w dol ze nie sa
                one zabojczo drozsze od kaset Hi8. Szczerze mowiac to od
                kaset ktorych musisz uzywac w kamerach Digital8 (Hi8 ale
                lepszej jakosci np. "metal evaporated") to nie roznia sie
                w cenie prawie nic (no o jednego dolara chyba).

                W USA warto kasety kupowac hurtowo np. tutaj:

                www.taperesources.com/
                Powodzenia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka