Dodaj do ulubionych

Po deregulacji zawodów

30.07.16, 14:35
Czy osoba bez licencji zarządcy może podpisać umowę o zarządzanie nieruchomością? czy taka umowa jest ważna? Nie zatrudnia on również nikogo z licencją. Nie posiada ubezpieczenia oc zarządcy.
Obserwuj wątek
  • majkowa Re: Po deregulacji zawodów 30.07.16, 14:54
   Jeżeli ktoś nie szanuje swojej własności i prosi się o kłopoty, to może.
   Dotyczy to np. wspólnot mieszkaniowych

   Nie dotyczy umów o zarządzanie nieruchomościami w pojęciu ustawy o gospodarce nieruchomościami, która określa zasady gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Skarbu Państwa
   oraz własność jednostek samorządu terytorialnego.
   • haneczka_wm Cwany benek2004 18.08.16, 23:44
    benek2004 napisał:
    > czy istnieje jakiś bat na podszywających się pod zarządców? Bez licencji i ubez
    > pieczenia?

    Uważasz, że z licencją i ubezpieczeniem to same anioły od zarządzania zstępują do wspólnot?

    Twój naiwny sposób pytania sugeruje, że to właśnie Ty jesteś takim lisim (czytaj: cwanym) zarządcą z licencją i ubezpieczeniem, który chce sobie nawet tu (przez to forum) naganiać klientelę.
    Masz ludzi za matołów...?! :/
    Oj, źle... bardzo źle, benek2004, świadczy to o Tobie - nie tylko jako o zarządcy.

     • wp44 Re: Po deregulacji zawodów 06.09.16, 08:56
      Wiem, jak się podszyć pod kominiarza, strażaka, albo policjanta. Oni mają mundurki, więc wystarczy założyć taki mundurek i już. Można wtedy chodzić po mieszkaniach i sprzedawać kalendarze kominarskie, lub strażackie, za 10 zł/szt.

      Zarządcy z odznaką, albo w uniformie branżowym, jeszcze nie widziałem. Wyjaśnij j666, jaki byłby sens podszywania się pod zarządcę? Po deregulacji tego zawodu zarządcą jest każdy, kto się zajmuje zarządzaniem. Jeśli ja jutro zdecyduję, że zabieram się za zarządzanie, to od jutra jestem zarządcą. Oczywiście prawdziwym, nie podszywającym się.
      • j666 Re: Po deregulacji zawodów 08.09.16, 22:12
       Niektórzy znajdują sens podszywania się pod zarządcę w podszywaniu się pod zarządcę.
       Poczytaj UoWL, w tym art. 18.


       -----
       > jaki byłby sens podszywania się pod zarządcę?
       > Po deregulacji tego zawodu zarządcą jest każdy, kto się zajmuje zarządzaniem.
   • haneczka_wm Czy istnieje 13.10.16, 23:54
    benek2004 napisał:
    > czy istnieje jakiś bat na podszywających się pod zarządców?

    Na pewno istnieje... To jest wirtualny bat. Taki substytut, na poprawę samopoczucia. Śtućny, bo śtućny, ale... od czego jest fantazja? :)

    benek2004 napisał:
    > Bez licencji i ubezpieczenia?

    Bat...???? :/
    Nie wszystkie wyroby spełniają swoje normy, o ile je w ogóle posiadają. Zwłaszcza te wirtualne... W psychice normą wydaje się większość, ale... jeśli jest to psychika operująca wirtualnie, to... cholera wie. :)
  • codar Re: Po deregulacji zawodów 05.10.16, 11:46
   Przecież w Polsce po 15 latach funkcjonowania przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami, które regulowały dostęp do zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości, nastąpiła całkowita deregulacja znosząca wymogi na wykonywanie zawodu pośrednika i zarządcy nieruchomości. A to za sprawą ustawy z dnia 13 czerwca 2013 roku o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów. Rządowa deregulacja likwiduje również zasady świadczenia usług pośrednictwa i zarządzania. Od 1 stycznia 2014 roku NIE OBOWIĄZUJĄ ŻADNE WYMOGI zarówno w zakresie niekaralności, WYKSZTAŁCENIA, jak i KWALIFIKACJI dla osób, które będą świadczyć usługi pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami. Jedynie na przedsiębiorcy ciąży obowiązek ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Przy czym ustawodawca nie przewidział żadnych restrykcji za brak takowego ubezpieczenia. W czym problem ? Teraz każdy MOŻE być Zarządcą, nie musi się podszywać. Coraz trudniej teraz nabrać właścicieli na... tzw. licencję !!!
  • dorawernic Re: Po deregulacji zawodów 28.01.18, 02:01
   Z własnego doświadczenia powiem, że próbowaliśmy, w małym budynku przejętym od upadłej spółdzielni rządzić się sami. Mieliśmy po dziurki ... kłopotów z finansami jakie zafundowała nam była już łódzka spółdzielnia. Sami szukaliśmy firm sprzątających, konserwatorów, ekip remontowych, księgowych, wydawało się, że to nie jest trudne, w końcu to powtarzalne czynności. Pewnie podobnie myślą ci administratorzy bez licencji. Dopiero kiedy szukaliśmy specjalistycznej pomocy prawnej z powodu kłopotów z jednym z sąsiadów skorzystaliśmy z pomocy prawnej firmy profesjonalnie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami w Łodzi www.pfm.nieruchomosci.pl/ i poznaliśmy pracę profesjonalistów. Problem z sąsiadem szybko rozwiązaliśmy i nawiązaliśmy współpracę w kwestii administrowania naszym budynkiem. Okazało się, że bez dużego własnego zaangażowania można robić taniej, można lepiej administrować. Taka jest praca profesjonalistów. Amatorzy nie dają rady.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka