geronimo
06.09.02, 19:15
Jestem wpolwlascicielem kamienicy w ktorej jest 20
mieszkan i 2 sklepy. Przymierzam sie do podzialu i
powolania wspolnoty ( mam nadzieje w zgodzie z
pozostalymi wlascicielami ) . Sklepy maja oczywiscie
duzo wieksza wartosc w stosunku do swojej powiezchni
niz mieszkania i zamierzam to uwzglednic przy podziale.
Oznacza to ze wlasciclel ktory ma np 30% udzialu w
nieruchomosci przed podzialem po podziale stanie sie
wlascicielem 1go sklepu. Jezeli udzial w nieruchomosci
wspolnej zostanie ustalony na podstawie powierzchi da
mu to powiedzmy 10% udzialu po podziale. Skutek bedzie
taki ze wlascieciel sklepu zyska dochody ( bo sklep
daje wiecej wzgledem swoje wartosci) i obnizy sobie
koszty bo bedzie ponosil tylko 10% wplat np na fundusz
remontowy
Pytania:
1) czy mozna ustalic udzial w nier.wspolnej nie na
podstawie powierzchni lokalu ?
2) jak po podziale beda rozlozone glosy: 1glos = 1lokal
czy 1glos=1wlasciciel ?
3) czy to bedzie decydowala wiekoszosc glosow?
4) czy udzial w nier wspolnej faktycznie decyduje o
proporcji ponoszonych kosztow na fundusz remontowy,
dozorce , sprzatanie , zarzad i inne wspolne koszty (
sa jeszcze jakies )
z gory dziekuje za odpowiedz
Rafal