Dodaj do ulubionych

dziwne zachowanie psa do dziecka

26.04.19, 09:08
Witam,
Mamy problem z psem...
Mamy psa, ma już prawie 4 lata. Nie jest to pies po przejściach, jest wzięty jako szczeniak przez nas. Moim zdaniem jego życie mogę określić jak " pączek w maśle", jest lubiany, przytulany, ma dużo ruchu, spacerów itp. Pies nie potrafi zostawać sam w domu, od małego nigdy nie zostawał sam, mieszkaliśmy z rodziną i zawsze był ktoś w domu. Teraz już nie mieszkamy, więc psa odwozimy przed pracą i zabieramy po pracy od rodziny. Gdy zostaje sam, cały się trzęsie i robi w domu demolkę. Pies jest bardzo z nami( ja i mąż ) zżyty.
Potrafi skoczyć na kogoś gdy ktoś się z nami wita, przytula itp. Nie możemy wziąć na ręce czyjegoś dziecka bo pies zachowuje się wówczas niespokojnie, skacze na nas lub podgryza. Pogłaskać innego psa w jego obecności też kończy się warczeniem na drugiego psa.
Problem się zaczął niedawno kiedy w domu w którym zostaje na część dnia pojawia się dziecko. Dziecko jest małe, póki co noszone na rękach, nic go nie interesuje tak bardzo jak dziecko, skacze, podgryza nóżki, zdejmuje skarpetki. Wszyscy wówczas się denerwują, krzyczą na psa itp. a problem się pogłębia. Atmosfera robi się naprawdę gorąca i nerwowa. Nie wiemy co robić, co może być przyczyną ? Staramy się unikać takich kontaktów, ale nie zawsze się da.
Z tego co mówi rodzina gdy nie ma nas ( ja i mąż ) pies jest spokojny, średnio się interesuje dzieckiem, natomiast gdy pojawiamy się my on robi się niegrzeczny, o wiele pewniejszy siebie, potrafi powarkiwać itp.
Czy pies może być zazdrosny o nas ? Może być za bardzo zżyty ? Jak rozwiązać tą sytuacje.
Miał ktoś podobną sytuację ?

Obserwuj wątek
  • maria88 Re: dziwne zachowanie psa do dziecka 27.04.19, 17:36
   Ten pies to i tak dobrze że nie zwariował. Jak mozna nie nauczyc psa bay pozostawał w domu i czekał na przyjście
   swojego pana i pani tylko wozić do rodziny. Pies wie gdzie jest jego miejsce i buntuje sie na takie jego traktowanie.
   Mam psa i nie problemu że musze wyjść na dłużej lub krócej. Pies wie,że wrócę i czeka. Wie że po moim
   powrocie czeka go nagroda w postaci przysmaku lub spacerku.Psa trzeba wychowywac tak jak dziecko.
   Za dobre uczynki nagradzac. Proste.Atakuje dziecko i wszystkich bo psina jest zestresowany.Ot co.
   • an_7 Re: dziwne zachowanie psa do dziecka 06.05.19, 21:06
    Po co wozicie psa do miejsca, gdzie jest małe dziecko? Na miejscu matki tego malucha nie zgodziłabym się na coś takiego, bo w tej sytuacji trzeba myśleć przede wszystkim o bezpieczeństwie dziecka. Zrozumiecie, jak będziecie mieli własne. I wtedy możecie mieć jeszcze większy problem z psem, bo będzie zazdrosny.
  • luxvet Re: dziwne zachowanie psa do dziecka 14.02.20, 10:50
   To co zostało opisane świadczy o tym, że problem jest poważny. Pies jest bardzo emocjnalnie związany z właścicielami. Przyzwyczajony przez całe swoje życie, że jest w centrum uwagi staje się "zazdrosny" w obecności dziecka. Dla dziecka niestety jest to niebezpieczne. Z takim psem należy zgłosić się do behawiorysty, który pomoże rozwiązać problem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że będzie to wymagało dużej konsekwencji i sporo czasu. Jednak gdy zwierzę zrozumie jakie zachowania według nas są nieporządane i zrozumie, że nie może ich okazywać będzie to dla niego bardzej komfortowe - będzie wiedział co może, a czego nie. W taiej sytuacji jak teraz jego zachowania wywołują frustrację całej rodziny, a on nie rozumie dlaczego.

   Więcej o psach na naszym blogu weterynaryjnym www.lux-vet.pl/category/blog/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka