Dodaj do ulubionych

mam maluszki!!!

24.11.11, 16:39
mam maluszki 3chłopaki i 1panienka w czoraj w nocy Puska od 12 zaczęła rodzić zaskoczyła mnie bo spodziewałam sie na 1grudnia ale cóż jakoś dałam rade chociaż wciąż jestem w szoku a miałam sie was pytać jak sie mam przygotować i weta też miał być bo sie bałam a w nocy nawet niepomyślałam dzwonić za nim na razie Pusia ma problem z cycusiami małe i mało mleczka było ale już będzie lepiej bo wróciłyśmy od weta dał zastrzyk i mleczko leci .troche mi smutno bo było ich 5 a jeden był nieżywy niemoge zapomnieć jego widoku był zdeformowany niemiał by szans na życie normalne wet to potwierdził bo niemiał kosci i skóry na czole głowie okolica mózgu on był na wieżchu ...może niepowinnam tego pisać ...pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • maria0511 Re: mam maluszki!!! 24.11.11, 18:03
      Gratulacje z powiększenia RODZINKI niech MALUSZKI się zdrowo chowają.
      Zaczynam Wam wszystkim trochę zazdrościć tych maluszków ostatnio mamy na forum trzecią
      mamusię. Ale zazdrość to brzydka cecha ale cóż!!!! Życzę zdrówka i siły dla opiekunki bo z tego co czytam będą Ci potrzebne. Pozdrawiam M.M.
    • lilia170 Re: mam maluszki!!! 25.11.11, 09:18
      dziś jest lepiej małe same zaczynają szukać cyca ale pomagam jeszcze gorzej mam z jednym bo dostaje strzykawką mleko niewiem czy sie utrzyma bo najsłabszy ma duży język i nieradzi sobie ze ssaniem zobaczymy ja padam niemam siły i niema czego zazdroscić jak jest dobrze to dobrze a jak źle to trzeba sie męczyć ale coś za coś żeby te 2tygodnie zleciały szybko to już myśle że bedzie dużo lepiej pozdrawiam
      • an3czka2 Re: Pytanie do właścicielek shih ale płci męskiej 25.11.11, 10:23
        Jestem przekonana że rozróżniają, miałam zawsze psy i widziałam jak się zachowują. Mój np. nigdy nie zaatakował suczki, a z psami się żarł jak diabli, sunię nawet ujadającą powąchał i odchodził. Nigdy nie ruszył suni. Druga rzecz to to że nigdy psu nie pozwolił na ,,dosiadanie" go, natychmiast atakował, i sam też tego nie robił.
      • an3czka2 Re: mam maluszki!!! Ważne! 25.11.11, 10:37
        Jeżeli mogę coś doradzić , to kiedy karmisz strzykawka, staraj się podawać mleczko z boku pyszczka. Unikniesz zachłyśnięcia małego. Ja miałam maluszka po zachłyśnięciu, zapadnięciu płuc i wyprowadziłam go z tego. Znaczy wyprowadzili wspaniali lekarze, a ja karmiłam strzykawka koło tygodnia i dałam radę. Karm go nawet co dwie godziny jeżeli dasz radę. Wiem jak to ciężko jest. Mnie chociaż Maxia trzymała córka czasem, to wygodniejsze. Miałam większą kontrolę nad strzykawką, aby nie zalać małego. Potem było okey, sama mamunia dorwała się do niego i nakarmiła go pierwszy raz pod moją nieobecność. Wyszłam z pokoju dosłownie na 5 minut, a lila załatwiła sprawę. Sunie są niesamowite. Życzę Ci dużo sił, w drugim tygodniu będzie lepiej, maluszki same już odkasłują nadmiar mleczka. Maluszka też po każdym jedzeniu oklepuj, aby mu się odbiło. Rób to delikatnie. Ja moje musiałam wszystkie oklepywać, bo jadły bardzo pazernie, za dużo i stale się krztusiły. Do dziś są łakomczuchami:). Pozdrawiam Ania.Uściskaj maluszki:).
          • lilia170 Re: mam maluszki!!! Ważne! 28.11.11, 16:43
            dziękuje za słowa otuchy już jest lepiej ...puśka troche gorączkuje zostało jej łożysko wet daje zastrzyki do tego usg ,[samo się usuwa,] ale jest nadobrze maluchy rosną jedzą bez mojej pomocy same trafiają do cyca tylko maluszka tego najsłabszego straciłam wet mówił że niedawał mu szansy dużej bo jednak był nierozwinięty szkoda mi go taki ślicznusi ale trudno wskupiam sie na tych co mam wtygodniu wrzucę fotki pozdrawiam
            • maria0511 Re: mam maluszki!!! 28.11.11, 17:24
              Lilia to naprawdę dużo na Ciebie spadło trosk,ale w końcu musi być dobrze Puśka wraca do
              zdrowia maluszki sobie radzą to i Ty będziesz miała więcej radości i spokoju czego Ci życzę z
              całego serca. Pozdrawiam,całuski dla Puśki i maluszków M.M.
              • an3czka2 Re: mam maluszki!!! 29.11.11, 12:22
                Lilia szkoda że straciłaś następne maleństwo, to na prawdę trudne wychować maluszki, znaczy pomóc mamuśce suni. Moje były wszystkie zdrowe i udało nam się je wychować na małe rozrabiaki. Bardzo szkoda Pusi, zmęczona porodem, a do tego komplikacje. Życzę Wam wszystkim dużo sił i oby Pusia szybko doszła do siebie:). Jestem ciekawa co lekarz na te komplikacje?, wyjaśnił Ci z czego to wynikło?. Myślę że nie powinnaś jej więcej dopuszczać, dla jej dobra:). Ja dostałam również nauczkę i to przez głupi katar u maluszków(nie wspomnę juz o kieszeni:), nigdy więcej nie dopuszczę malutkiej:). Za dużo pracy, nerwów o maleństwa, i jedyna rekompensata to miłość maluszków, i ich słodkie rozrabianie:). Kochamy je do szaleństwa i znowu problem bo bardzo się boimy aby trafiły do jak najlepszych domków.
                Selekcja jest ostra, ale to odpowiedzialność za moje maleństwa. Ciężko jest na prawdę.
                Życzymy z Lila dużo zdrowia Pusi i maluszkom, Ania.
                • lilia170 Re: mam maluszki!!! 29.11.11, 12:39
                  ja już postanowiłam zero więcej szkoda mi Puski ja cierpie razem z nią i jednak nienamoje nerwy ja wnocy wstaje i ją dosłownie bawie przytulam maluchy są słodkie rosną jak szalone a jednak cena jest wysoka tego wszystkiego [nie kasy]a wet na to że ona do 10 dni sie oczysci dzisiaj jest w lepszej kondycji i niejest ruchliwa boprzecież zastrzyki brała to jednak jest obolała nawet niemam sił nazwać maluszków może jakieś propozycje 1dziewczyna 2chłopaków pozdrawiam
                  • maria0511 Re: mam maluszki!!! 29.11.11, 16:32
                    Myślę że jak już się wszystko ułoży na lepsze, trochę odpoczniesz to sama dasz imiona
                    maluszkom bo to Ty teraz przez dwa miesiące będziesz do nich mówiła i je pieściła bo będą teraz Twoje.A nowi właściciele na ogół sami wybierają imię dla swego pupilka.Pozdrawiam M.M.
                  • an3czka2 Re: mam maluszki!!! 29.11.11, 18:02
                    Popieram słowa Marii:), sama jak odpoczniesz to nadasz im imionka:). Najgorsze są pierwsze dwa tygodnie, potem jest lżej. Nocki co prawda zarwane będą na bank, ale taka uroda posiadania kudłatych ,,wnuczków". Ja już jestem na etapie zadymy w całym domu, bo maluchy to istne demolki:).,, Wrzask " psi od rana, czasem od piątej, i awantura o jedzonko:). Czasem brak mi już cierpliwości, mam ochotę nawrzeszczeć na nie, ale jak tylko popatrzymy na te mordki kochane, to od razu przechodzi wszystko:). Życzę dużo sił i cierpliwości tobie i maluszkom:).
                    Ps: Pusia może się czyścić dużo dłużej, bo moja lila plamiła ponad miesiąc. W sumie to do końca karmienia pojawiały się plamki u niej. Dbaj o Pusię:), i dokarmiaj ją non stop. Moja pochłaniała dosłownie ilość karmy jak owczarek. Podawaj jej też preparaty wapniowe i biały ser chudy, to ważne.
                    Pozdrawiam Ania z Lilą.
                  • maby-baby Teraz już coraz lepiej będzie :) 29.11.11, 23:56
                    Gratulacje! Dasz radę!
                    Współczuję tylko,że tyle przykrości przeżyłaś.
                    Ja (jak dotychczas) miałam szczęście, bo dosłownie zero jakichkolwiek problemów i komplikacji. Byłam przygotowana na duże koszty, ale na razie wydaję tylko na karmę (oczywiście najlepszą), nieprzemakalne podkłady, odrobaczenia i szczepienia.
                    Najgorsze jst dla mnie to,że pieski musza iść do nowych domów. Za Noddym będę wyła :(
      • megg_mb Re: mam maluszki!!! 29.11.11, 19:39
        Gratuluję, zazdroszczę, współczuję...cały mix uczuciowy:-) Lilia dasz radę szczególnie przy pomocy Ani i Justyny, zaprawione w boju jak mało kto, a przy tym naprawdę "pozytywne wariatki" jeżeli chodzi o pieski. Pozdrawiam i czekamy na bieżące wieści o maluchach.
      • maby-baby Re: mam maluszki!!!mam pytanko! 30.11.11, 11:10
        Jest możliwość przeniesienia niektórych wirusów! Moja Tosia gdy była malutka, zaraziła się od córci i odchorowała bardzo. Miała wtedy zapalenie oskrzeli i płuc. Już myśleliśmy,że będzie bardzo źle. Natomiast nasza poprzednia sunia miała anginę i zaraziła się ode mnie.
        Także, jest możliwość zarażenia. Czyli radzę postępować ostrożnie: nie całować, nie kichać itp.
        Pozdrawiam!
        • an3czka2 Re: mam maluszki!!!mam pytanko! 30.11.11, 22:44
          Witaj.
          Zgadzam się z Justynką, można przenieść bakterie na psiaczki tak malutkie szczególnie. Najlepszą radą jest myć ręce dokładnie podchodząc do maluszków, nie kichać przy nich, nie całować:). Sama byłam przeziębiona jak moje były malusie i tak właśnie robiłam i udało sie:). Potem jednak dostała Fabia i łasuch katarku, ale to od pazernego jedzenia, bańki szły im noskami jak jadły pazeroty:), ale to inna historia. Dziś to zdrowe rozrabiaki, i powoli odchodzą do nowych domków:(. To jest najgorsze chyba:(. Pozdrawiam z Lilunią i bandą Ania:).
    • lilia170 Re: mam maluszki!!!zdjęcia!! 02.12.11, 17:04
      dodałam fotki ale niewiem gdzie sie podziały niełape tu jak je wkleić .moje pusiaki mają sie dobrze tylko śpią i rosną już po40 dkg ważą narazie jestem spokojna tzn na luzie i czekam jak otworzą oczka i wogóle troche współczuje dziewczyną że już się roztają ze swoimi pupilkami no ale nieda się wszystkich zatrzymać a inni też chcą je kochać pozdrawiam
        • cccykoria Re: mam maluszki!!!zdjęcia!! 06.12.11, 12:01
          ja tak robię, wpisuję w google foto-forum

klikam w ten link FotoForum - galeria fotografii,Wasze zdjęcia/Gazeta.pl
          link
          fotoforum.gazeta.pl/0,0.html

tam gdzie jest szukaj wpisujesz nick np lilia170 i obok nicku jest "strzałeczka" kilkasz w nią i klikasz w użytkowników i klikasz w OK i gotowe

fotoforum.gazeta.pl/u/lilia170.html
          • maria0511 Re: mam maluszki!!!zdjęcia!! 06.12.11, 23:00
            No i mamy nareszcie zdjęcia dobrze że mamy kogoś tak bystrego że je nam zapisze.
            Maluszki prześliczne słodziki takie maleńkie kruszynki,niech się zdrowo chowają mamusia też
            myślę że już problemy z mamusia się skończyły i się lepiej czuje? Pozdrawiam M.M.
    • lilia170 Re: mam maluszki!!! 05.12.11, 21:43
      kiedy te moje pusiaczki będą patrzeć na oczka już 2tydzień mają w czwartek ,waże je co 2,3 dzień i wydaje mi się że zadużo ważą 2 mają po 60dkg 1 48dkg no i non stop śpią i rosną a jak będą takie ciężkie to jak będą chodzić chyba na zapas się martwie pozdrawiam
      • an3czka2 Re: mam maluszki!!! 05.12.11, 22:05
        Na oczka popatrzą lada dzień:), to już pora. Przybierają tez pięknie, prawidłowo tak samo jak moje i Justynki. Nim się obejrzysz będzie dom pełen małych rozrabiaków:). U mnie zostały już trzy(w tym moja malutka) i mało mieszkania nie rozniosą razem z mamuśką:D. Lilunia wróciła do normy i wariuje jak dawniej, moje kochane ADHD. Pozdrawiamy was serdecznie, z Lilą, Maxiem, Łasiem i Fabią. Ania.
          • lilia170 Re: Zdjęcia 14.12.11, 16:21
            witam chcę sie pochwalić że moje pusiaczki mają sie bardzo dobrze [ Afrodyta Posejdon Herkules oczywiście to pomysł moich dzieci wiadomo mitologia jest przerabiana] ważą już po 1kg mają 3tygodnie szybko robię pożądki świąteczne pokątne bo już pomalutku się ruszają z legowiska dziewczyny kiedy pierwsze odrobaczenia szczepienia itp ,już myslę jak im będzie u nowych właścicieli moja Puśka ma cudownie u nas a malenstwa niewiadomo jak trafią myślę że Afrodyta zostanie z nami dlatego żeto kobietka będzie mi milej bo mam 2 synów no ...i ..mąż same chłopy musi być jakaś równowaga ...pozdrawiamy maleństwa i ich właścicielki
            • an3czka2 Re: Zdjęcia 14.12.11, 22:53
              Lilia to super:). Ja też zostawiam sobie sunię Fabię. Będą się dziewczyny lepiej chowały, jest towarzyszka do zabawy:). Już w tym tygodniu powinnaś odrobaczyć maluszki. Najlepiej żeby nie ciągnąć maluchów do weta ,poważ je(zapisz wagę każdego) i pójdź po preparat. Moja wet dała mi tą zawiesinę dla każdego maluszka w strzykawce(odpowiednio do wagi). Podałam im w domu i spokój. Po tygodniu trzeba powtórzyć, ja podałam tabletkę matce i ta z mlekiem przekazała maluszkom. po odrobaczeniu można zrobić pierwsze szczepienie:). Tu wyznaczy ci termin wet. O tym jak będzie maluszkom w nowych domkach też myślimy, moje dwoje już poszło i trafiły cudownie:). Moja kruszynka już nas odwiedziła i wygląda super, jest szczęśliwa tak jak u nas była. Luzio też super trafił, jest oczkiem w głowie Pani Marty i Marcelka. Jeszcze zostali mi chłopcy, i na razie rozrabiają u nas :), czym wcale się nie martwię. Kocham te łobuzy:). Pozdrawiamy twoje łobuziaki Ania z bandą lili:).
    • lilia170 Re: mam maluszki!!! 20.12.11, 13:23
      jakie mam dać pierwsze jedzonko narazie mocze karme rojal starter od 3tygodni ale niezbyt to idzie poodrobince próbują a może coś domowego tylko co??? prosze o rade pozdrawiam
      • an3czka2 Re: mam maluszki!!! 20.12.11, 16:58
        Lilia mocz karmę około 30 minut . Nie nalewaj za dużo wody, tylko tyle aby wsiąknęło wszystko w karmę, potem zgnieć ją widelcem porządnie na papkę, na pewno maluszki zjedzą. Staraj się nic nie odlewać bo wylewasz rozpuszczone witaminy. Moje jadły bardzo chętnie. Na gotowane jedzonko masz jeszcze czas. Gotowane jest najlepsze w proporcjach: 1/3 mięsko(indyk, jagnięcina, cielęcina lub wołowina) 1/3 ryż, lub 2 razy w tyg. płatki owsiane, i 1/3 jarzynki(marchew, pietruszka, por, burak,). Wszystko pogotować z 35-40 minut .Po ugotowaniu porządnie zgnieść widelcem jarzynki, mięsko posiekać, dodać ryż, i gotowe. Możesz też wprowadzić maluszkom ser biały chudy, dosłownie na talerzyk skruszyć odrobinkę i niech sobie posmakują, z czasem żółtko na parze. Z owocami trzeba poczekać:). Teraz jednak najlepszy jest dla nich Royal. Pozdrawiam Ania.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka