Dodaj do ulubionych

Kastrakcja psa.

01.05.20, 11:28
Wiem, że jest taki wątek, ale mój jest w trochę innym kierunku.
Mam ok. 5letniego pieska - znajdę.Jest u mnie miesiąc. To wulkan energii, zajadle szczeka na psy przy płocie, obsikuje wszystkie słupy na spacerze. I niestety znaczy teren w domu.
Na początku myślałam, że to lęk separacyjny, jak wychodziłam z domu, po powrocie zastawalam małe kałuże i obsikane sprzęty, ale piesek zaczął to robić także, jak jestem w domu.
Czy wykastrowanie spowoduje, że zniknie takie zachowanie?
Obserwuj wątek
    • aniakoziel2005 Re: Kastrakcja psa. 03.05.20, 01:00
      Nie jestem pewna bo nie miałam takiego problemu z moimi psiakami,ale moja ciocia mówiła że jej piesek ze "złości na nią" sikal w domu mimo tego,że był nauczony sikania na dworzu, a co do zaznaczania terenu to po kastracji to nie nastąpi. Mam wykastrowanego pieska od jakiś 2 tygodni i jeszcze nie widziałam, żeby zaznaczał teraz gdziekolwiek.
    • mamtrzykotyidwa Re: Kastrakcja psa. 04.05.20, 08:42
      Może pies jest chory i musi ciągle sikać, a może nigdy nie mieszkał w domu i nie wie, że nie należy w domu sikać?
      Najpierw solidne badania psa z równoczesną próbą oduczenia go od sikania w domu.
      Kastracja, jak najbardziej, zmniejszy agresję u psa, ale sikania, gdzie popadnie, nie oduczy - w to trzeba włożyć dużo pracy.
      Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem, to może powinnaś zainstalować psie drzwiczki, aby pies mógł wchodzić i wychodzić, kiedy chce i nie zamykać go całkiem w domu, kiedy wychodzisz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka