Dodaj do ulubionych

Obgryzanie ścian

05.03.07, 09:38
Dlaczego moj 11-tygodniowy szczeniak obgryza mi sicany?
Czy czegos mu brakuje?
Jak temu zaradzic?
Obserwuj wątek
      • cpt1 Re: Obgryzanie ścian 05.03.07, 09:59
        Karmie psa pedigri, 3 razy dziennie po 1 saszetce (100g).
        Nie wiem czy to dobrze.To moj 1 pies i zupelnie nie wiem co robic.
        Dostaje tez troche sera lub jogurtu naturalnego.
        • kathharina Re: Obgryzanie ścian 05.03.07, 14:01
          A i zapomnialam dodac:)Szczeniakowi dajesz jedzenie dla szczeniakow mam
          nadzieje?To jeszcze maluch wiec dawaj mu duzo białka Płatki owsiane , Ryz nie
          dawaj mu caly czas gotowego jedzenia . Gotuj mu mięsko z ryzem makaronem kaszą
          ale nie jęczmienną tylko gryczaną do tego mogą byc warzywa np marchewka.Mięso
          moze byc tez surowe :)A i (to moja opinia) nie polecam pedigree.W tych samych
          cenach jak pedigree jest purina a jest lepsza :))Narazie odbrze ze go karmisz 3
          razy dziennie gdy bedzie mial pół roku dawaj juz 2 razy dziennie a gdy skonczy
          9 miesiecy stosuj juz karme dla psow doroslych znaczy wprowadzaj powoli i karm
          go juz raz dziennie :)Pozdrawiam
      • kathharina Re: Obgryzanie ścian 05.03.07, 13:54
        Co do tego fosforanu wapnia to TRZEBA podawac.Szczeniakowi sie nudzi....moze ma
        za malo zabawek albo moze nie ma ich wcale.A robi to gdy Cie nie ma?Jesli tak
        mozliwe ze tęskni.Szczeniaki czesto tak robią kup sobie ksiazke J.iC.Bower "Mój
        Pies" tam duzo jest wyjasnione na te tematy.
        • jottka Re: Obgryzanie ścian 05.03.07, 14:02
          co do diety, to nie dajemy niczego w ciemno, tylko bierzemy malucha pod pachę i
          udajemy się do weta, z którym ustalamy typ i szczegóły diety. nie wiemy, co to
          za rasa, nie wiemy, ile pies waży i czy nic mu nie dolega, nie znamy jego trybu
          życia, no nie da się udzielać cennych rad w takich warunkach:) ale pedigree to
          raczej nie jest najlepsza karma

a szczepienia, odrobaczenie itepe już załatwiłaś? widział go wet w ogóle?

a obgryzanie ścian zdaje się może wskazywać na brak żelaza, a nie wapnia, ale
          nie pamiętam - tyle że równie prawdopodobne jest to, o czym pisze kathharina, że
          psu sie nudzi. wtedy należy zapewnić mu odpowiednią ilość rozrywek (to może być
          bardzo dużo z naszego punktu widzenia:)
    • cpt1 Re: Obgryzanie ścian 06.03.07, 11:25
      Pies to 11 - tygodniowy sznaucer miniaturka.Ma sporo zabawek, byl szczepiony i
      odrobaczony dopiero raz.A sciany obgryza nawet przy mnie.Zrezygnuje z pedigri i
      bede podawac purine.Mam nadzieje ze mozna ja dostac w wiekszosci sklepow.Podaje
      mu teraz 2 razy gotowe jedzenie i raz dziennie ryz z miesem i marchewka.Nie
      wiem tylko co robic z nabialem?W jakich ilosciach podawac?Czy podawac zamiast
      posilku czy racej jako dodatek?I czy codziennie?
      Dzis pojdziemy do weterynarza dowiedziec sie o witaminy.
      • belfastowa Re: Obgryzanie ścian 06.03.07, 16:20
        Według mnie nabiał raczej jako dodatek - zbyt dużo może zaszkodzić (psy z
        wiekiem tracą enzym niezbędny do trawienia laktozy) ale to zależy od
        indywidualnej tolerancji.Moja poprzednia suka wypijała codziennie miseczkę
        mleka i nic się nie działo, a u psa, którego mam teraz nawet z twarożkiem muszę
        uważać.
      • kathharina Re: Obgryzanie ścian 07.03.07, 15:41
        Jezeli ma duzo zabawek to pewnie brak wapna :) Chyba ze szczeniak to maruda i
        juz mu sie znudzily zabawki;p
        Purine raczej znajdziesz w zoologicznych w supermarketach raczej nie
        przynajmniej jeszcze nigdy nie widzialam.Jezeli chodzi o nabiał...Gdy moj
        golduś byl w wieku Twojego pieska podawalam mu jako normalny posiłek.Robilam mu
        platki owsiane z mlekiem i to bylo jego sniadańko.Pa:*

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka