Dodaj do ulubionych

Kto kontroluje działalność fundacji

19.06.09, 10:03
Jak w temacie,czy ktoś może wie jaka instytucja zajmuje się kontrolą
działalności fundacji zwierzęcych ?
Obserwuj wątek
    • kontik_71 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 11:37
      Organem kontrolnym jest odpowiednie ministerstwo, ktore wydalo
      pozwolenie na dzialalnosc fundacji..
      • albert.flasz1 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 11:52
        W Polsce ministerstwa nie są organami kontrolnymi. Od kontroli są
        różne inspekcje: handlowa, skarbowa, sanitarno - epidemiologiczna,
        weterynaryjna, farmaceutyczna, ochrony środowiska, jakości handlowej
        artykułów rolno - spożywczych, drogowa, nadzoru budowlanego, urząd
        dozoru technicznego itd..
        • salimis Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 12:54
          Czyli w tym przypadku albercie którą inspekcję byś obstawiał.
          załóżmy że fundacja istnieje kilka lat,ma statut organizacji pożytku
          publicznego.W sprawozdaniu rocznym w zestawieniu przychody,wydatki znajduje się
          punkt
          Wsparcie (dofinansowanie) osób fizycznych i organizacji opiekujących się
          zwierzętami i jest wyszczególniona kwota,natomiast osoby te nigdy żadnego
          wsparcia od tej fundacji nie otrzymały.Leczą i karmią zwierzęta wskazane przez
          fundację na własny kosz bo ta wiecznie tłumaczy się że nie ma pieniędzy lub
          obiecuje wsparcie finansowe i na obiecankach się kończy.
          Sprawozdanie pięknie wygląda,takie na pokaz a rzeczywistość jest inna.
          • albert.flasz1 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 13:17
            Cóż, jeśli mają problemy z przychodami, rozchodami oraz ich
            udokumentowaniem, to raczej nie Służba Celna ani Polski Rejestr
            Statków, tylko skarbówka...:)
        • kontik_71 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 13:29
          Zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy o fundacjach o wpisaniu fundacji do
          Krajowego Rejestru Sądowego sąd zawiadamia ministra właściwego ze
          względu na zakres jego działania oraz cele fundacji. Przy wskazywaniu
          organu nadzoru należy kierować się zakresem działania ministra oraz
          celami fundacji.
          • albert.flasz1 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 14:08
            Tu się dokształciłeś?
            tiny.pl/343g
            Co innego nadzór, co innego kontrola. Od kontrolowania
            poszczególnych podmiotów są odpowiednie - podległe poszczególnym
            ministrom służby i do nich powinno się kierować żale. Najwyżej,
            przekażą sprawę zgodnie z kompetencjami lub wystąpią z wnioskiem o
            zarządzenie kontroli. Artykuł 29:
            isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20030960873&type=3
            • kontik_71 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 14:11
              Wiesz, gdyby nie twoja (wrodzona lub nabyta) arogancja to daloby sie
              calkiem normalnie rozmawiac.. ale coz...
              • albert.flasz1 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 14:24
                Bo ja jestem cham w gumofilcach i dobrze mi z tym. Taki nie musi się
                z niczym pitolić, tylko od razu bykiem go albo kłonicą i dobra
                jest.:P
                • kontik_71 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 14:33
                  To juz sam powiedziales... pewnie wiesz co mowisz..
    • j_adore Salimis 19.06.09, 14:58
      a może najpierw w samej fundacji zapytać? Może to pomyłka, na przykład darczyńca
      wpisany jako obdarowany lub coś w tym stylu?
      W fundacji pewnie jest jakiś prezes, być może księgowa? Może na piśmie zadać
      pytanie? Czasem jedna pomyłka lub jedna nieuczciwa osoba wystarczy, by rzucić
      cień na całą działalność.
      Jeśli to nic nie da, to wtedy tak jak radzi albert. A może nawet NIK?
      • salimis Re: Salimis 19.06.09, 16:27
        Jeśli chodzi o tą akurat fundacje to już kilka osób na nią się skarżyło.I już
        nie chodzi tylko o to o czym wspomniałam wcześniej ale także o inne
        sprawy.Choćby że lokal przeznaczony na siedzibę świeci pustkami.Znajdują się w
        nim puste klatki natomiast wszelkie odłowione zwierzęta z interwencji pani
        prezes stara się upychać w domach prywatnych nie martwiąc się w ogóle o to czy
        ta osoba ma dodatkowe środki na utrzymanie zwierzęcia.
        Wszyscy muszą być gotowi na każde klaśnięcie natomiast gdy sami proszą o pomoc
        są odprawiani z kwitkiem.I to nie jest pierwszy raz.Jedyny "miły" gest ze strony
        pani prezes to udostępnienie klatek.
        • salimis Re: Salimis 19.06.09, 16:31
          Pisząc udostępnienie mam na myśli oczywiście pożyczenie a nie przetrzymywanie
          zwierząt w klatkach w tymże lokalu który wspaniale by się do twego nadawał aby
          przechować w nim tymczasy.
          • j_adore Re: Salimis 19.06.09, 17:44
            No to działaj. Powodzenia!
            A może najpierw jednak jakieś pisma-prośby do pani prezes? Dobrze mieć jakieś
            dowody.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka