salimis 19.06.09, 10:03 Jak w temacie,czy ktoś może wie jaka instytucja zajmuje się kontrolą działalności fundacji zwierzęcych ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kontik_71 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 11:37 Organem kontrolnym jest odpowiednie ministerstwo, ktore wydalo pozwolenie na dzialalnosc fundacji.. Odpowiedz Link Zgłoś
albert.flasz1 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 11:52 W Polsce ministerstwa nie są organami kontrolnymi. Od kontroli są różne inspekcje: handlowa, skarbowa, sanitarno - epidemiologiczna, weterynaryjna, farmaceutyczna, ochrony środowiska, jakości handlowej artykułów rolno - spożywczych, drogowa, nadzoru budowlanego, urząd dozoru technicznego itd.. Odpowiedz Link Zgłoś
salimis Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 12:54 Czyli w tym przypadku albercie którą inspekcję byś obstawiał. załóżmy że fundacja istnieje kilka lat,ma statut organizacji pożytku publicznego.W sprawozdaniu rocznym w zestawieniu przychody,wydatki znajduje się punkt Wsparcie (dofinansowanie) osób fizycznych i organizacji opiekujących się zwierzętami i jest wyszczególniona kwota,natomiast osoby te nigdy żadnego wsparcia od tej fundacji nie otrzymały.Leczą i karmią zwierzęta wskazane przez fundację na własny kosz bo ta wiecznie tłumaczy się że nie ma pieniędzy lub obiecuje wsparcie finansowe i na obiecankach się kończy. Sprawozdanie pięknie wygląda,takie na pokaz a rzeczywistość jest inna. Odpowiedz Link Zgłoś
albert.flasz1 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 13:17 Cóż, jeśli mają problemy z przychodami, rozchodami oraz ich udokumentowaniem, to raczej nie Służba Celna ani Polski Rejestr Statków, tylko skarbówka...:) Odpowiedz Link Zgłoś
kontik_71 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 13:29 Zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy o fundacjach o wpisaniu fundacji do Krajowego Rejestru Sądowego sąd zawiadamia ministra właściwego ze względu na zakres jego działania oraz cele fundacji. Przy wskazywaniu organu nadzoru należy kierować się zakresem działania ministra oraz celami fundacji. Odpowiedz Link Zgłoś
albert.flasz1 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 14:08 Tu się dokształciłeś? tiny.pl/343g Co innego nadzór, co innego kontrola. Od kontrolowania poszczególnych podmiotów są odpowiednie - podległe poszczególnym ministrom służby i do nich powinno się kierować żale. Najwyżej, przekażą sprawę zgodnie z kompetencjami lub wystąpią z wnioskiem o zarządzenie kontroli. Artykuł 29: isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20030960873&type=3 Odpowiedz Link Zgłoś
kontik_71 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 14:11 Wiesz, gdyby nie twoja (wrodzona lub nabyta) arogancja to daloby sie calkiem normalnie rozmawiac.. ale coz... Odpowiedz Link Zgłoś
albert.flasz1 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 14:24 Bo ja jestem cham w gumofilcach i dobrze mi z tym. Taki nie musi się z niczym pitolić, tylko od razu bykiem go albo kłonicą i dobra jest.:P Odpowiedz Link Zgłoś
kontik_71 Re: Kto kontroluje działalność fundacji 19.06.09, 14:33 To juz sam powiedziales... pewnie wiesz co mowisz.. Odpowiedz Link Zgłoś
j_adore Salimis 19.06.09, 14:58 a może najpierw w samej fundacji zapytać? Może to pomyłka, na przykład darczyńca wpisany jako obdarowany lub coś w tym stylu? W fundacji pewnie jest jakiś prezes, być może księgowa? Może na piśmie zadać pytanie? Czasem jedna pomyłka lub jedna nieuczciwa osoba wystarczy, by rzucić cień na całą działalność. Jeśli to nic nie da, to wtedy tak jak radzi albert. A może nawet NIK? Odpowiedz Link Zgłoś
salimis Re: Salimis 19.06.09, 16:27 Jeśli chodzi o tą akurat fundacje to już kilka osób na nią się skarżyło.I już nie chodzi tylko o to o czym wspomniałam wcześniej ale także o inne sprawy.Choćby że lokal przeznaczony na siedzibę świeci pustkami.Znajdują się w nim puste klatki natomiast wszelkie odłowione zwierzęta z interwencji pani prezes stara się upychać w domach prywatnych nie martwiąc się w ogóle o to czy ta osoba ma dodatkowe środki na utrzymanie zwierzęcia. Wszyscy muszą być gotowi na każde klaśnięcie natomiast gdy sami proszą o pomoc są odprawiani z kwitkiem.I to nie jest pierwszy raz.Jedyny "miły" gest ze strony pani prezes to udostępnienie klatek. Odpowiedz Link Zgłoś
salimis Re: Salimis 19.06.09, 16:31 Pisząc udostępnienie mam na myśli oczywiście pożyczenie a nie przetrzymywanie zwierząt w klatkach w tymże lokalu który wspaniale by się do twego nadawał aby przechować w nim tymczasy. Odpowiedz Link Zgłoś
j_adore Re: Salimis 19.06.09, 17:44 No to działaj. Powodzenia! A może najpierw jednak jakieś pisma-prośby do pani prezes? Dobrze mieć jakieś dowody. Odpowiedz Link Zgłoś