Dodaj do ulubionych

Może Bóg nie istnieje, ale teoria Darwina nicze...

    • arahat1 bog/honor/ojczyna smycz dla plebsu aby byl poslusz 19.03.11, 09:53
      namaszczonym i zapierd..na chwale ich potzreb...


      buddha.blog.onet.pl/
    • Gość: Bogdan Może Bóg nie istnieje, ale teoria Darwina nicze... IP: 210.50.40.* 19.03.11, 10:05
      Nie ma zadnego znaczenia czy jest to 20 wiek czy tez 21 wiek. Bog isnial i bedzie zawsze isnial .A to ze niektorzy tego nie moga zrozumiec to mnie bardzo dziwi. Szukaja dowodow Jego istnienia gdy codziennie ogladaja conajmniej kilkanascie razy ten dowod. Tym dowodem jestes Ty czlowieku, ilekroc spojrzysz w lustro. Tak to nie pomylka gdyby Bog nie istnial nie byloby Ciebie. To dla nas stworzona zostala ta planeta i wszystko co sie na niej znajduje zostalo stworzone dla nas. To dlatego ze to wszystko stworzone jest dla nas mamy wszelkiego rodzaju pozywienie i wszystko to co nam potrzebne do egzystencji na tej przepieknej planecie. Czytajac te delikatnie mowiac brednie zaprzeczajace istnienie Boga dochodze do wniosku, jak bardzo trzeba byc ciemnym zeby tego nie mozna zrozumiec. Wielka szkoda ze naukowcy nie pracuja nad wynalezienim odpowuedniego lekarstwa usprawniajacego funkcjonowanie mozgu. Ludzkosc uniknela by wielu nieszczesc a ludziom zylo by znacznie lepiej i bezpieczniej
      • Gość: JAM Re: Może Bóg nie istnieje, ale teoria Darwina nic IP: *.pool.mediaWays.net 19.03.11, 10:25
        "Wielka szkoda ze naukowcy nie pracuja nad wynalezienim odpowuedniego lekarstwa usprawniajacego funkcjonowanie mozgu"

        Moj drogi, wiara w boga, jest wlasnie defektem mozgu.

        Gdyby wlasnie nie ten defekt mozgu czyt. wiara w bogow/boga ludzkosc uniknela by wielu konfliktow, wojen, klotni i niepotrzebnych dyskusji. Tej, na tym forum rowniez, nie prawda?
    • Gość: Collonna Ale Allah .... IP: *.pool.mediaWays.net 19.03.11, 10:12
      na pewno jest. Bo jak Mohammed to w takiej pieczarze przemysliwal, to przyszedl do niego aniol i mu to opowiedzial. Nawet mu ten raj pokazal-czyli musi on egzystowac.
      Potem jeszcze spotykali sie wiele razy i zawsze jak Mahommed mial problemy, to aniol mu to wytlumaczyl-oczywiscie po arabsku i dlatego ta mowa jest w zasadzie jedyna, ktora idzie o Allahu opowiedziec. Wszystko to pisze w swietym Koranie ,. Dlatego jest to ostatnia i niepodwarzalna prawda i kazdy kto temu zaprzecza przyjdzie do piekla.
      Miliard wyznawcow nie moze sie mylic. Amen.
      • jacgg Re: Ale Allah .... 19.03.11, 22:47
        Przez chrześcijańskich Arabów Bóg był i jest określany tak samo. Jako Allah... To nie jest imię Boga islamu - to jest arabski odpowiednik słowa "Bóg", jako takiego. Wyznawcy islamu twierdzą jedynie, że ich wersja Allaha jest jedyną właściwą. Podobnie, jak wiele innych religii.

        Muzułmanie odrzucają Chrystusa jako Mesjasza (uznając go jedynie za jednego z proroków - po nim zaś przyszedł prorok ostatni i największy ich zdaniem - czyli Mahomet, żydzi na ogół uznają go za fałszywego proroka - odstępcę, a nawet podważali jego istnienie, choć są także żydzi mesjanistyczni), z kolei niektórzy hinduiści uznali go za wcielenie samego Boga podobnie, jak chrześcijanie...

        pl.wikipedia.org/wiki/Jezus_Chrystus#Religie_ksi.C4.99gi_a_Jezus
        pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi_mesjanistyczni
        pl.wikipedia.org/wiki/Mahomet
        Wersja islamska to ...wariacja (taki żarcik słowny, bez cienia ironii)... na ten sam temat. Praktycznie wszędzie ludzie przeczuwają sacrum w ramach tych kultur, jakie zbudowali - żyjących w dużej izolacji od siebie na ogromnych przestrzeniach naszego globu, który dopiero ostatnio pozornie się skurczył i próbujemy nawiązać jakiś dialog międzykulturowy. W chrześcijaństwie, islamie, buddyzmie, shinto, a nawet konfucjanizmie (wbrew bardzo dyletanckim, obiegowym opiniom czasem wygłaszanym, że tam nie ma sacrum - to tylko taka egzotyczna filozofia...)...

        Allahu mahabbah = "Bóg jest miłością"...

        pl.wikipedia.org/wiki/Allah
        pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Allah.svg&filetimestamp=20101018180511
        • m_16 Re: Ale Allah .... 19.03.11, 23:07
          No trudno kurde by nie było podobieństw -jak Żydzi byli obecni w Arabii i Mahomet odwoływał się do ich tradycji....a odwoływać się do czegoś w zasadzie musiał...bo tak łatwiej zdobyć poparcie...

          No a jak wygląda ta duchowość w konfucjanizmie...I którym? Pierwotnym czy obecnym ?
          • jacgg Re: Ale Allah .... 19.03.11, 23:23
            pl.wikipedia.org/wiki/Konfucjanizm#Niebo
            pl.wikipedia.org/wiki/Mandat_Niebios
            Shinto:

            pl.wikipedia.org/wiki/Amenominakanushi
            Koma, AMEN! Pa!

            pl.wikipedia.org/wiki/Pow%C4%85tpiewanie
            pl.wikipedia.org/wiki/Aporia_%28filozofia%29
            "Zmysły mówią, że jest wielość i zmienność, a rozum, że jedność i stałość".

            PS. Emo to bujda...:)))

            pl.wikipedia.org/wiki/Aporia
            pl.wikipedia.org/wiki/Emo_%28slang%29
            • m_16 Re: Ale Allah .... 19.03.11, 23:34
              A może by tak trochę własnych myśli a nie wikipedia....Konfucjanizm powstał jako filozofia polityczna -religijne elementy wziął z tradycyjnej religii ludowej -poza tym takie sacrum wygląda mi na hipostazę...
              • jacgg Re: Ale Allah .... 20.03.11, 14:51
                Pozostaje mi zatem jedynie powtórzyć: porzuć zwątpienie, jeśli chcesz uwolnić się od Tzhulhu - albo pozostaniesz ślepy i głuchy na to, co oczywiste. To już chyba ostatni przykład o charakterze przestrogi, który i tak w stanie umysłu, w jakim obecnie się znajdujesz, chyba do Ciebie nie przemówi, o ile w ogóle zechcesz mu się przyjrzeć (prawdopodobnie potrzebujesz więcej własnych DOŚWIADCZEŃ, zresztą nie jestem Klucznikiem...):

                pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_Thule
                • m_16 Re: Ale Allah .... 20.03.11, 16:36
                  Ależ ja porzuciłem sceptycyzm -problem właśnie w tym że można to uczynić TYLKO wiedząc ku CZEMU należy go porzucić.....I mogę widzieć co mam wspóln ego z towarzystwem Thule? Bo jakoś nie widzę bym cokolwiek miał...
    • Gość: Cyrus Może Bóg nie istnieje, ale teoria Darwina nicze... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.11, 10:18
      A ja widziałem, jak Bóg przeszedł obo mnie.
    • Gość: dziwny22 Może Bóg nie istnieje, ale teoria Darwina nicze... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.11, 10:31
      Rozum jest wrogiem wiary.
      • jacgg Re: Może Bóg nie istnieje, ale teoria Darwina nic 19.03.11, 23:05
        Wrogiem wiary jest powierzchowność, a dokładnie: zwątpienie (szeroko rozumiane - to się rozlewa od kwestii podstawowych na najdrobniejsze).
    • Gość: DCLX Może Bóg nie istnieje, ale teoria Darwina nicze... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.11, 10:36
      Wiara nigdy nie zginie, nie ważne czy mamy 21 wiek czy 12. Gros ludzi bez nadziei na lepsze warunki życia, musi mieć religię, aby po śmierci zaznać zadośćuczynienia, które niby należy im się tylko dlatego, że inni mieli za życia lepiej i ogólnie, żeby było "sprawiedliwie". Takie życzeniowe myślenie to bardzo częsta postawa w naszym kraju. Nic nie robić dla poprawy swojego losu, narzekać, obgadywać zamożniejszych lub szczęśliwych ( wbrew pozorom te dwa pojęcia nie wykluczają się) i oczekiwać nagrody za to, że ja miałem gorzej. Klepanie zdrowasiek nie pomaga biednym dzieciom w Afryce,a ni nawet w Polsce, natomiast jest świetnym zjadaczem kapitału ludzkiego i do tego energii ( jeżeli modlimy się w kościele). Ale czego ludność nie zrobi dla szczypty DMT. Uprzedzając pytania uważam, że szczęśliwe, zamożne, lub oba naraz wierzące osoby dlatego wierzą, że patrz zdanie wyżej, DMT
      • jacques_lacan Re: Może Bóg nie istnieje, ale teoria Darwina nic 19.03.11, 10:54
        Trochę to straszne, a trochę smutne, że kreacjonizm dotarł do Polski. Ludzie zamiast się uczyć i zdobywać rzetelną wiedzę, wykonują intelektualne wygibasy, żeby "pogodzić" rzeczywistość z bajeczkami, tj. z wiarą. Gdyby kreacjoniści mieli jakiekolwiek sensowne argumenty (nie wspomnę o dowodach:), to byłaby ciekawa dyskusja. A tak, to jest kilka powtarzanych z uporem mitów o ewolucji i głębokie przekonanie o faktyczności Biblii.
        Swoją drogą zdumiewa mnie - przy wielu okazjach - jak ludzie trzymają się swoich wierzeń, nawet wtedy, gdy powodują one niesamowite aporie. Jakby życie samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane: piękne, smutne..., ale jednak "swoje" - pewnie lepiej/łatwiej oddać je komuś innemu, najlepiej symbolicznemu ojcu:)
        • jacgg Re: Może Bóg nie istnieje, ale teoria Darwina nic 19.03.11, 23:10
          Najbardziej niesamowita aporia:

          "Zmysły mówią, że jest wielość i zmienność, a rozum, że jedność i stałość". :)))

          pl.wikipedia.org/wiki/Aporia_%28filozofia%29
          pl.wikipedia.org/wiki/Pow%C4%85tpiewanie
    • Gość: porada Ludzie opamiętajcie się !!! IP: *.c198.msk.pl 19.03.11, 11:09
      A może tak opamietajcie się w końcu ludzie, bo armagedon tuż tuż, sytuacja na świecie gwałtownie się rujnuje a wy dalej zastanawiacie się czy Bóg istnieje, ludzie przeczytajcie choć jeden fragment z Biblii i porównajcie z tym co się obecnie dzieje - dalej to bajki? Ludzie opamiętajcie się nie widzicie tych wspaniałych cudów jakim są cudownie wyratowani ludzie w Japoni? przykład: wioska cała wyginęła prócz jednej osoby i jednego całego ocalałego cudownie domu? W czasach Noego identycznie, tylko On i jego rodzina przetrwała. Ludzie macie ostatnią szansę się wyratować albo spać dalej POWODZENIA!.
      • jacgg Re: Ludzie opamiętajcie się !!! 19.03.11, 23:11
        Capsa se włącz jeszcze!
    • fackir jest znany i udowodniony mechanizm 19.03.11, 11:49
      , który sprawiałby, aby z form prostszych stopniowo powstawały formy bardziej złożone

      NAUKA i TECHNIKA

      a może najpierw był internet z którego ludzie dowiedzieli się jak rozpalać ogień i robić maczugi? ;)
    • m_16 Re: Może Bóg nie istnieje, ale teoria Darwina nic 19.03.11, 13:12
      Kolejna nawalanka....
    • Gość: Ekumeniczny Zyd, mason i malpa mieli wspolnego przodka ??????? IP: *.dsl.bell.ca 19.03.11, 15:51
      Zyd, mason i malpa mieli wspolnego przodka?
      jesli istotnie zydzi i masoni wierza w ewolucje to nie powinni sie obrazac
      ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
      ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
      skasowanie tego postu udowodni tylko ze zydzi i masoni w przewrotny sposob usiluja narzucic kretynskie teorie w ktore sami nie wierza.

      Z takim kretynizmem mielismy juz do czynienia w przeszlosci gdy pewien zydowski idiota obiecywal ze da kazdemu wedlug potrzeb !!!!!!!!!!!!!!!!! Ten sam NIEpolski kretyn mowil tez ze jego idee beda wiecznie zywe. Nie przetrwaly nawet 100 lat
      ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
      • Gość: żaba Re: Bóg stworzył tylko katoli i od tego czasu nic IP: *.icpnet.pl 19.03.11, 16:54
        Z twojego wywodu wynika, że Bóg stworzył tylko katoli i od tego czasu już nic nie robił by poprawić swoje dzieło. To widać, słychać i czuć....
        • jacgg Nie tobie sądzić, szatanie! 20.03.11, 14:54
          Żaba!

          pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Po_prostu_ewolucja.jpg
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka