ffred
07.07.04, 09:31
na www.airpolonia.com napisali:
-------------------------------------------
Air Polonia na plusie
1,2 mln PLN zysku netto w pierwszym półroczu 2004 r.
Pierwsze półrocze działalności podstawowej (loty rejsowe i czarterowe) Air
Polonia zamknęła zyskiem netto w wysokości 1,2 mln PLN.
"Osiągnięty wynik finansowy w pełni potwierdza słuszność naszej strategii
rozwoju. W branży niskokosztowych przewozów lotniczych dochodzenie do
rentowności z reguły trwa znacznie dłużej", powiedział, Jan Litwiński, Prezes
Zarządu i Dyrektor Generalny Air Polonia Sp. z o.o.
Na połączeniach rozkładowych Airpolonia.com przewiozła w okresie pierwszych
sześciu miesięcy br. 120 tys. pasażerów. To kilkakrotnie więcej niż razem
wzięci wszyscy inni tani przewoźnicy oferujący połączenia z Polską. W tym
czasie samoloty Airpolonia.com wykonały 1144 rejsy.
Średni wskaźnik wykorzystania miejsc w samolotach wyniósł 65%. Zdaniem
ekspertów z branży jest to wynik bardzo dobry dla przewoźnika, który działa
zaledwie kilka miesięcy.
Do dobrych wyników Air Polonii istotnie przyczyniła się współpraca z jedną z
największych europejskich niskokosztowych linii lotniczych, włoską
Volareweb.com. Airpolonia.com i Volareweb.com są pierwszymi tanimi liniami,
które współpracują w ramach umów code-share.