Dodaj do ulubionych

APN - nowe info o finansach

07.07.04, 09:31
na www.airpolonia.com napisali:
-------------------------------------------
Air Polonia na plusie
1,2 mln PLN zysku netto w pierwszym półroczu 2004 r.

Pierwsze półrocze działalności podstawowej (loty rejsowe i czarterowe) Air
Polonia zamknęła zyskiem netto w wysokości 1,2 mln PLN.

"Osiągnięty wynik finansowy w pełni potwierdza słuszność naszej strategii
rozwoju. W branży niskokosztowych przewozów lotniczych dochodzenie do
rentowności z reguły trwa znacznie dłużej", powiedział, Jan Litwiński, Prezes
Zarządu i Dyrektor Generalny Air Polonia Sp. z o.o.

Na połączeniach rozkładowych Airpolonia.com przewiozła w okresie pierwszych
sześciu miesięcy br. 120 tys. pasażerów. To kilkakrotnie więcej niż razem
wzięci wszyscy inni tani przewoźnicy oferujący połączenia z Polską. W tym
czasie samoloty Airpolonia.com wykonały 1144 rejsy.

Średni wskaźnik wykorzystania miejsc w samolotach wyniósł 65%. Zdaniem
ekspertów z branży jest to wynik bardzo dobry dla przewoźnika, który działa
zaledwie kilka miesięcy.

Do dobrych wyników Air Polonii istotnie przyczyniła się współpraca z jedną z
największych europejskich niskokosztowych linii lotniczych, włoską
Volareweb.com. Airpolonia.com i Volareweb.com są pierwszymi tanimi liniami,
które współpracują w ramach umów code-share.
Obserwuj wątek
    • Gość: jacek taki polski enron IP: *.u.mcnet.pl 07.07.04, 10:11
      kit i tyle
      • Gość: Visitor Re: taki polski enron IP: 62.233.197.* 07.07.04, 10:16
        120 000 pasażerów dzielimy przez 1144 rejsów i wychodzi nam średnio 105
        pasażerów na pokładzie. Wiedząc że ich samoloty mają po 168 miejsc, dzielimy
        ilość wykorzystanych foteli, czyli 105 na te te, którę są zamontowane w
        samolocie, czyli 168 i wychodzi 62,5% a nie 65%. A gdzie te 2,5%? Panie
        Litwiński, sprzedam liczydła w dobrej cenie - low costowej.
        Visitor
        • Gość: gość Re: taki polski enron IP: *.chello.pl 07.07.04, 10:36
          2 samolty mają 168 miejsc a jeden 148 miejsc więc się zgadza
          • Gość: Visitor Re: taki polski enron IP: 62.233.197.* 07.07.04, 10:44
            Zgadza się, jeden z trzech ma 148 foteli, ale on "wylatał" tylko ok. 30 rejsów,
            czyli 2,62% wszystkich rejsów. Czyli mam 30 rejsów po 105 pasażerów w 148
            miejscowym samolocie, co daje wykorzystanie na poziomie ok. 71%. To ile daje
            razem? A loty odwołane na które zostały sprzedane bilety, a loty "łączone" -
            czyli z międzylądowaniami?

            • Gość: jacek liczby sa do zonglowania i manipulacji IP: *.u.mcnet.pl 07.07.04, 11:20
              KLM dzisiaj podal ze zwiekszyl capacity o 11 pct, pasazerow przybylo o 8,3 pct -
              ale oblozenie wzroslo !!!

              czyli dwa i dwa do piec ....

              co tu sie dziwic airpomylce, ze kantuje

              a jak sie zamieni zobowiazania na naleznosci - to wychodzi zysk - jest to nawet
              bardziej skuteczne od zwyklego umarzania zobowiazan ....
    • Gość: Duszek Re: APN - nowe info o finansach IP: 62.233.197.* 07.07.04, 10:45
      Gwoli przypomnienia: pierwsze wynika AP za 2003 mialy zysk w wysokości + 0,6mln
      PLN, po wyjściu rewidenta ten wynik był już na poziomie - 11 mln PLN ( z prasy).
      Piszą, że mają wynik netto, czyli po podatku - jednym słowem wystawili już
      deklarację CIT. To jest dziwne, jak to po sześciu dniach od zakończenia
      pierwszego półrocza mają już CIT? Czy mają już wszystkie koszty tego okresu? Z
      tego co ja pamiętam, sam opisywałem faktury, które przychodziły z miesięcznym
      czy nawet dwumiesięcznym opóźnieniem i oddawałem do finansów. Raczej nie mają
      wszystkich kosztów. Czy wliczyli w przychód pierwszego półrocza sprzedażbiletów
      na rejsy od 1-go lipca do 27 października? Jeżeli tak, to można mieć taki
      wynik. A obłożenie to są low costy i czarterty czy same low costy? Dlaczego
      piszą że do takich dobrych wyników przyczyniła się współpraca z Volare, jeżeli
      zaczeli latać na code share dopiero w drugiej połowie czerwca? Piszą, że
      przewieźli 120 000 ludzi i a wskażnik wykorzystania stanowi 65% (zakładam, że
      tylko low costy), to znaczy, że miejsca oferowane zamykają się liczbą: ok. 184
      600 foteli. Coś tu się nie zgadza: mam przed sobą zestawienie wszystkich rejsów
      AP od 1-go stycznia do 30 czerwca i z sumy wszystkich rejsów wynika że miejsca
      oferowane są na poziomie 192 224 foteli.

      Duszek
    • Gość: Edding Re: APN - nowe info o finansach IP: 62.233.197.* 07.07.04, 11:37
      1,2 mln PLN zysku nett! No, no.... ale za czerwiec nie wypłacili w terminie
      wynagrodzenia. Razem z ZUS-em i wynagrodzeniem dla peronelu latającego to jest
      ok. 1 mln PLN, i nie przyszły jeszcze faktury za rozmowy telefoniczne
      (stacjonarne i komórkowe), co w sumie daje ok. 200 000PLN netto. A chyba to nie
      będzie zaksięgowane w koszty pierwszego półrocza bo już CIT jest wystawiony.

      Edding AP member
      • Gość: apn Re: APN - nowe info o finansach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.04, 11:40
        Co za bzdura! Wypłacili wszystkim wynagrodzenia. APN nie ma żadnych zaległości
        finansowych i wykazuje czysty, uczciwy zysk. Można latać tanio i solidnie i
        generować zyski.
        • Gość: Edding Re: APN - nowe info o finansach IP: 62.233.197.* 07.07.04, 11:53
          Tak? To kiedy dostałeś wynagrodzenie? A kiedy ono wyszło z konta firmowego?
        • Gość: Edding Re: APN - nowe info o finansach IP: 62.233.197.* 07.07.04, 11:59
          A tak a propos APN.... jesteś pracownikiem Air Polonia? I siedzisz teraz w
          biurze? To szapytaj się w finansach czy wszystkie faktury za pierwsze półrocze
          już są, czy przypadkiem nie brakuje faktur za paliwa, za handling, itd...
          • Gość: apn Re: APN - nowe info o finansach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.04, 12:04
            Wypłatę dostałem w terminie. APN szczególnie dba o płynność finansową i
            wszystkie rachunki płaci na bierząco.
            • Gość: Edding Re: APN - nowe info o finansach IP: 62.233.197.* 07.07.04, 12:20
              ROTLF, ROTFL......kim Ty jesteś w firmie? Spadachroniarzem wrocławskim? To
              wiedz, że nie wszyscy w takim razie dostali w czerwcu wynagrodzenia i tak samo
              w maju, w kwietniu, marcu......

              • Gość: jacek lubu dubu, lubu dubu niech zyje nam !!! IP: *.u.mcnet.pl 07.07.04, 12:52
                nie moge uwierzyc !!!

                Mis ozyl !!!

                hahahaahahha
              • Gość: Szyszek Re: APN - nowe info o finansach IP: 5.2.* / *.server.ntli.net 07.07.04, 21:09
                Myślę, że apn nie pracuje w APN, ponieważ jeszcze nigdy nie odpowiedział na
                żadne pytanie, zawsze powtarza tylko wytarte frazesy z poradnika PR-owca.
    • Gość: jacek jak to airpomylka wierzycieli zaskoczyla !!!!!! IP: *.u.mcnet.pl 07.07.04, 14:58
      oni juz aipomylke wpisali do rejestru dluznikow, domagali sie zaplaty zaleglych
      zobowiazan airpomylki - a tu bach !!!

      nie ma zadnych dlugow - same zyski !!!!

      z dlugow - darowizny wyszly !!!
      zamiast pensji - dobrowolne wplaty pracownicz na fundusz rozwoju !!!!

      no i co mi pan zrobi - jak nie mam - uprze sie taki i daj, jak nie ma !!!!

      no i co pismaki ? lyso wam ??
    • Gość: Kamil Re: APN - nowe info o finansach IP: 62.233.197.* 09.07.04, 12:48
      Air Poloni ma zysk (sic!) ale gubi się w oświadczeniach:
      - w oświadczeniu na stronie internetowej jest napisane, że przewieźli 120 000
      pasażerów;
      - a w wywiadzie dla Pulsu Biznesu, że 112 000 pasażerów.

      To samo z zyskiem:
      - w oświadczeniu, że 1,2 mln zł. to zysk netto (czyli wystawili już CIT);
      - a w Pulsie Biznesu, że 1,2 mln zł z działalności podstawowej.

      To jest znaczna różnica!

      Chyba bedą zmuszenie zmienić pijarowca :-(

      Kamil
      • Gość: jacek a na spamie w onecie 190 tysiecy !!! IP: *.u.mcnet.pl 09.07.04, 13:10
        niedlugo beda sami placic kase pasazerom - takie beda mieli zyski !!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka