Dodaj do ulubionych

Rodzina Warmate

30.04.22, 21:21
www.wbgroup.pl/produkt/system-amunicji-krazacej-warmate/
Jak widac rodzina sie powieksza. Brawo!
Obserwuj wątek
    • maxikasek Re: Rodzina Warmate 01.05.22, 15:49
      "Jak widac rodzina sie powieksza. Brawo!"
      Gdzie się powieksza? Przegapiłeś kilka ostatnich lat. SWARM produkują już Ukraińcy na licencji, WB robi go od 2017 (wtedy kupili go Ukraińcy). Warmate 2 to 2018 rok- zaprezentowano go na targach w 2019.
      • ignorant11 Re: Rodzina Warmate 01.05.22, 22:56
        maxikasek napisał:

        > "Jak widac rodzina sie powieksza. Brawo!"
        > Gdzie się powieksza? Przegapiłeś kilka ostatnich lat. SWARM produkują już Ukrai
        > ńcy na licencji, WB robi go od 2017 (wtedy kupili go Ukraińcy). Warmate 2 to 20
        > 18 rok- zaprezentowano go na targach w 2019.

        Masz jeszcze TL i R, których kilka miesiecy temu nie było
        • maxikasek Re: Rodzina Warmate 01.05.22, 23:18
          Nie było?
          milmag.pl/mspo2019-prezentacja-warmate-tube-launch/
      • bmc3i Re: Rodzina Warmate 02.05.22, 01:29
        Tak, powiększa się. Rodzina prostych latawców, które w Ameryce konstruują prywatni majsterkowicze w garażu.
        Ile praktycznych testów przeciwpancernych na prawdziwym T-72 lub odpowiedniku WB Electronics przeprowadził?
        • maxikasek Re: Rodzina Warmate 02.05.22, 16:05
          Głowica jest WITU i to on robił testy w Zielonce. Dla obliczeniowej 180mm- uzyskano 220mm.
          Ukraińcy na licencji dali swoją głowicę na bazie RDX (nasza to HV-5)- nie podali przebijalności.
          • bmc3i Re: Rodzina Warmate 02.05.22, 16:17
            maxikasek napisał:

            > Głowica jest WITU i to on robił testy w Zielonce. Dla obliczeniowej 180mm- uz
            > yskano 220mm.
            > Ukraińcy na licencji dali swoją głowicę na bazie RDX (nasza to HV-5)- nie poda
            > li przebijalności.


            To jest system broni, a nie pistolet. Systemy testuje się jako całość, a nie tylko ich głowice, przed uczynieniem ich operacyjnymi. Jako całość, a wiec począwszy od działania układu rozpoznania, aż po trafienie w cel i weryfikację jego zniszczenia. I jeszcze raz, jakkolwiek lepiej go mieć do dyspozycji niż nie mieć, to nie jest żaden cud techniki. Prosty przyrząd, odpowiednik skonstruowanego na zlecenie Pentagonu praktycznie w garażu specjalnie na potrzeby Ukrainy, przez byłego oficera amerykańskich sił specjalnych, szkolącego wcześniej ukraińskich żołnierzy. Jeden z tych które teraz Amerykanie wysyłają na Ukrainę.
            • ignorant11 Re: Rodzina Warmate 02.05.22, 16:54
              Prostota broni jest zaleta. Łatwośc produkcji taniośc łatwość uzytkowania i masowość.

              Oczywiście uzytecznośc ale raczej wiekszy zasieg niz dowolnej bazooki.

              Przeciw jakim celon jakie głowice ale baze paliwa zawsze zniszczy i pewnie inne mniej wymagajace cele.

              I zasieg az 30km, bo Ukraińcy wymyslili, nie bezposrednie sterowanie Warmatem ale przez Flyeya.
              • maxikasek Re: Rodzina Warmate 02.05.22, 17:29
                "I zasieg az 30km, bo Ukraińcy wymyslili, nie bezposrednie sterowanie Warmatem ale przez Flyeya."
                Nie Ukraińcy tylko raczej WB. SWARM. Działa to tak, że najpierw Flyeye zbiera dane o celu, obsługa warmate wprowadza koordynaty i odpala go.
                I nie o zasięg tu chodzi- bo normalnie Warmate ma do 40 km zasięg ;-)
                • ignorant11 Re: Rodzina Warmate 02.05.22, 18:32
                  maxikasek napisał:

                  > "I zasieg az 30km, bo Ukraińcy wymyslili, nie bezposrednie sterowanie Warmatem
                  > ale przez Flyeya."
                  > Nie Ukraińcy tylko raczej WB. SWARM. Działa to tak, że najpierw Flyeye zbiera d
                  > ane o celu, obsługa warmate wprowadza koordynaty i odpala go.
                  > I nie o zasięg tu chodzi- bo normalnie Warmate ma do 40 km zasięg ;-)


                  Chyba wczesniejsze dane mowia o 10km, co tez sporo... Ale wiadomośc o zwiekszaniu zasiegu do 30km przyszła jeszcze przed wojna i z Ukrainy. Wtedy, może ściema, było ze podwyższyli maszty.
            • maxikasek Re: Rodzina Warmate 02.05.22, 17:23
              " I jeszcze raz, jakkolwiek lepiej go mieć do dyspozycji niż nie mieć, to nie jest żaden cud techniki."
              Ale nikt tu, może poza Ignorem, nie nazywa tego cudem techniki. Tak samo prosty jak Byaktary. Warmate zostal stworzony dla specjalsów, ale to żaden cud techniki jak napisałeś.
              • ignorant11 Re: Rodzina Warmate 02.05.22, 18:31
                maxikasek napisał:

                > " I jeszcze raz, jakkolwiek lepiej go mieć do dyspozycji niż nie mieć, to nie j
                > est żaden cud techniki."
                > Ale nikt tu, może poza Ignorem, nie nazywa tego cudem techniki. Tak samo prosty
                > jak Byaktary. Warmate zostal stworzony dla specjalsów, ale to żaden cud techni
                > ki jak napisałeś.

                TY na prawde nie posiadłes umiejestnosci czytania, bo ja nigdzie nie napisałem, że to cud tiochniki. Przeciwnie jego zaleta jest nie wyrafinowanie ale włąsnie prostota i taniośc.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka