Dodaj do ulubionych

Cała BGT do piachu

18.05.22, 07:33
Zamieściłem wczoraj te zdjęcia, bez bliższego opisu.

Teraz mam wyjaśnienie co się stało. CNN wysłała tam swojego dziennikarza, który rozmawiał z obecnymi na miejscu ukraińskimi żołnierzami. Z informacji które uzyskał, wynikało że dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu, Ukraińcy wiedzieli gdzie i kiedy orki będą usiłowali się przeprawić. Rozstawili zawczasu swoją artylerię, pozwolili Ruskom zbudować most, i przepuścili przez niego cześć jednostek Mordoru, po czym otworzyli zmasowany ogień artyleryjski. Stąd niektóre zdjęcia pokazują wraki ruskich pojazdów na suchym lądzie - to te które przeszły przez rzekę zanim Ukraińcy otworzyli ogień. Jednocześnie Ukraińcy otworzyli ogień na most, odcinając tym samym drogę ucieczki tym pojazdom które zdołały się przeprawić. Ukraińcy stworzyli na miejscu Kill Box, i zlikwidowali w ten sposób całą Batalionową Grupę Bojową z tysiącem ruskich żołnierzy
Obserwuj wątek
  • patmate Re: Cała BGT do piachu 20.05.22, 23:39
   Ukraińcy użyli GIS Arta system informacji dotyczącej pozycji wojsk rosyjskich "podrasowany" Starlinkiem . W ciągu 30 sekund od zgłoszenia zapotrzebowania pozycje wroga mogą już być ostrzeliwane.

   System walki , opisywany przez samych twórców jako "Uber dla artylerii", łączy informacje z dronów, GPS-ów, zdjęć satelitarnych, map wysokościowych terenu, danych na temat amunicji w oddziałach ukraińskiej armii tj. szybkość i opadanie.

   Pzdr
   • patmate Re: Cała BGT do piachu 20.05.22, 23:44
    przy okazji Ukraińcy odrobili lekcję z 2016 gdy Rosjanie zhakowali system na Androida, co doprowadiło do utraty wielu haubic D-30.

    cyberdefence24.pl/rosyjscy-hakerzy-namierzyli-ukrainska-artyleriePzdr

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka