dociekliwy-2 28.07.12, 10:02 Ale w nowej części chyba nie odbywają się jeszcze zajęcia? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: artdeco Re: "Plastyk" zdobywa miliony. Czy powstanie najp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.12, 12:18 Brawo, oby tylko włodarz miasta nie wsadził tam swoich paluchów jak to zrobił do Gaude Mater, a pani dyrektor życzę wszystkiego najlepszego, brawo pani Aniu jest pani bardzo dobrym menadżerem i dawno szkoła pokonała Wydział Plastycz. na AJD, tą przepaść widać na każdym kroku. Plastyk powinien się skrzyknąć z Katowicami i stworzyć filię katowickiej ASP to byłby dla naszego miasta największy zaszczyt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: "Plastyk" zdobywa miliony. Czy powstanie najp IP: *.icis.pcz.pl 28.07.12, 13:09 1. Szkola jest niezalezna od miasta. 2. Promowac i rozwijac wlasne to jest zaszczyt. Byc filia kogokolwiek to droga do nikad, bo łaska pańska na pstrym koniu jeździ - wszelkie filie, jesli sie nie usamodzielnią, a na to w tym przypadku nie byloby szans, wczesniej czy pozniej marnie kończa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: artdeco do xx Re: "Plastyk" zdobywa miliony. Czy powstanie najp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.12, 15:02 Dzięki Bogu bo już się balem ze ten pomiot polityczny zabierze naszemu miastu tak cudowny budynek KM słynie z tego ze co jego kolesie chcą to on spełnia.Ta szkoła to wielki prestiż dla Naszego Miasta! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogi Re: "Plastyk" zdobywa miliony. Czy powstanie najp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.12, 13:44 Tak, taki dobry menadżer, że nie jest w stanie zagospodarować czasu na swoje zajęcia lekcyjne :), burdel w tej szkole jak na Akademii Jedi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Max do Bogi Re: "Plastyk" zdobywa miliony. Czy powstanie najp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.12, 15:05 Synku nie pisz bzdur, bo jest jeszcze jeden historyk sztuki w szkole i co nie kumata jest pani EC?, czy nie przyjmuje zastępstw?, przecież to pupilka pani dyr., dlatego nie wierzę w to ze lekcje się nie odbywają z historii sztuki!, bo pani dyr. ma taka specjalizację. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogi Re: "Plastyk" zdobywa miliony. Czy powstanie najp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.12, 18:29 Córo, nie opowiadaj bajek, ten drugi historyk sztuki profesor Ciosek ma według ciebie nauczać 10 klas z czego maturalne mają 4 godziny tygodniowo? Nie, tak jak zasugerowałeś pani dyr. zazwyczaj nie przyjmuje zastępstw, najbardziej mi się podobało jak mieliśmy my we wtorek 2 h na 8:15 (rok wcześniej na 7:25), a dyr. robiła nam kolejne dwie godziny po tych na które też się niekoniecznie zjawiała, trochę zeszło jej na śniadanie najwidoczniej w gabinecie. Co do teorii, że jest ulubienicą prof. Ciosek nie przesadzał bym, pupilkami są osobami, które sponsorują żywot tego przybytku wątpliwej rozkoszy i poświęcają swój wolny czas na usługi dla dyrektorki. :) Także konkluzja: Ponad 50% lekcji nie odbyła się, sześć lat tam byłem, skończyłem w tym roku i mam na to przyzwoity widok. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Filip W Re: "Plastyk" zdobywa miliony. Czy powstanie najp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.12, 16:06 Niesamowite informacje o szkole czyzby syn pani EC pisal, bo swietnie wie z kim p. dyr trzyma::))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogi Re: "Plastyk" zdobywa miliony. Czy powstanie najp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.12, 17:25 Nie, ale chodziłem z nim do klasy ;). Odpowiedz Link Zgłoś
najlepszy-arslonga Re: "Plastyk" zdobywa miliony. Czy powstanie najp 31.07.12, 19:54 prof. to jest skrót dla profesora na uniwersytecie nie mylcie aż tak Odpowiedz Link Zgłoś
niemasily zajęcia z historii sztuki 28.07.12, 15:20 Znam historyka sztuki po UJ, dlaczego nie miałby tam uczyć! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do niemasily Re: zajęcia z historii sztuki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.12, 15:29 A ja znam po UW i dlaczego by nie miał tam uczyć?, odpowiadam na twoje pytanie bo tam jest już sprawdzona kadra i ciuli nie potrzebują kumasz głąbie! Odpowiedz Link Zgłoś
niemasily Re: zajęcia z historii sztuki 28.07.12, 15:43 Jakby skądś znane to "wyrafinowane słownictwo".... Odpowiedz Link Zgłoś
niemasily Re: zajęcia z historii sztuki 28.07.12, 15:48 I kadra też tak od ciuli i głąbów wali? To chyba powinno być dla nich obraźliwe ?! Odpowiedz Link Zgłoś
ewarest Re: do "Gość" 28.07.12, 16:49 jdm2010 najpierw obrażasz a potem straszysz?, oj nie ładnie! Odpowiedz Link Zgłoś
jdm2010 Re: do EWarest 28.07.12, 17:56 Gdzie obraziłam. To Gość zwymyśla komuś, że jest po UJ od ciuli (może miał na myśi czule) i głąbów, a tak na prawdę to chyba absolwent ATK...i takie tam o człowieku co się nie lękał KUL-i. Odpowiedz Link Zgłoś
niemasily dyrektorka jest wspaniałm menedżerm 28.07.12, 15:23 Ale właśnie trzeba mieć jeszcze czas na nauczanie i przypilnowanie poziomu nauczania. Odpowiedz Link Zgłoś
angrusz1 Re: dyrektorka jest wspaniałm menedżerm 29.07.12, 14:23 Niemasily wspomniał o przypilnowaniu poziomu nauczania . Oto ranking szkół w woj. śląskim od 50 tej do 100 . Hmm jest tam i liceum plastyczne .... w Katowicach , BB ale jakoś nie widać tego w Częstochowie. Czyżby tutaj poziom był niższy ... jak bardzo niższy , jak niski ? www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3431&Itemid=0 Przy pominam , poziom tworzą głównie uczniowie . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogi Re: dyrektorka jest wspaniałm menedżerm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.12, 14:56 Nie kop leżącego! :) Spójrz jeszcze w wolnej chwili na wyniki tegoroczne testów gimnazjalnych i maturalnych w Częstochowie, w Plastyku 1/6 nie zdała matury :]. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogi Re: "Plastyk" zdobywa miliony. Czy powstanie najp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.12, 13:42 Ale będą od września. Odpowiedz Link Zgłoś
dociekliwy-2 Zajęcia trwają do wieczora, a 28.07.12, 15:41 Dyrektorka ma nadzieję, że stanie się to późną jesienią tego roku. Firma, która wygra przetarg, będzie miała zadanie skomplikowane logistycznie, ponieważ w remontowanej części nadal muszą się odbywać zajęcia. ... Zajęcia trwają do wieczora, a sale warsztatowe są przeciążone.?????!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogi Re: Zajęcia trwają do wieczora, a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.12, 18:30 Tak :), w zeszłym roku kończyliśmy w piątki o 18:25, a zaczynaliśmy zajęcia o 8:15 :). Odpowiedz Link Zgłoś
nomanswoman Re: Zajęcia trwają do wieczora, a 29.07.12, 12:17 Nie wiem dlaczego większość osób to dziwi, to normalne siedzieć w plastyku na zajęciach do 20, a co najmniej na warsztatach. W klasie maturalnej czasem nawet nie było weekendów. Pani AM jest wspaniałą i zaradną Panią Dyrektor, ale nie nauczycielką, choć wiedzę ma ogromną. Ale w tej szkole jest kilku takich belfrów, słynnych artystów, którzy daru do nauczania nie mają za grosz i tylko grzeją krzesła, zamiast odstąpić je komuś, komu naprawdę to miejsce się należy. A zajęcia w nowej szkole będą się odbywać od września i do tego zostanie chyba już na całość otwarta Galeria J. Dudy-Gracza, która teoretycznie powinna juz działać niezależnie od godzin pracy szkoły. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogi Re: Zajęcia trwają do wieczora, a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.12, 13:00 Tak, w niedziele historia sztuki o 12, genialne. :) Na szczęście w przypadku grafiki są teraz dwie sale. Nawet nie artystów, część ścisła to dopiero kpina, choć sympatyczni ludzie. Większości. Chyba działa galeria już, byłem już po roku szkolnym i nie było problemów się dostać. Odpowiedz Link Zgłoś
nomanswoman Re: Zajęcia trwają do wieczora, a 30.07.12, 14:47 hihi, z zewnątrz typowy neoplastycyzm, wewnątrz dużo inspiracji ASP w Katowicach, a najlepszy jest brak łazienki na piętrze (co najmniej jednym z tego co wiem)- brawo dla architektów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zap Re: Zajęcia trwają do wieczora, a IP: *.Netcominternet.pl 29.07.12, 15:03 Nie narzekajcie, ;], jeszcze kilkanaście lat temu to była normalka, zajecia na dwie zmiany i regularnie w soboty, bo brakowało sal, teraz niż. Gratuluje Pani Dyrektor osiągniecia, jakim jest rozwój szkoły, fajnie, że w naszym miescie są ludzie, którzy z determinacja działają i odnoszą sukcesy, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców. Byle tak dalej, serdecznie życzę :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czosnek Jedno ale IP: *.96.236.232.tvksmp.pl 29.07.12, 22:27 Nie byłem w środku, ale z zewnątrz, jak na budynek szkoły mieniącej się kuźnią sztuki, obekt ten jest szczytem sztampy, przeciętności i braku jakiegokolwiek polotu w sesnie architektonicznym i artystycznym. Szkoda. Trudno o lepszy pretekst, niż rozbudowa "Plastyka" na postawienie czegoś ciekawego. Renoma tej szkoły zasługuje bowiem na więcej. Zmarnowano wspaniałą szansę, gdyż mogliśmy mieć w Częstochowie budynek godny rangi szkoły artystów. Coś porównywalnego z Biblioteką Akademicką w Katowicach lub Instytutem Informatyki w Lublinie. Można było zaprzeczyć schematom i zaproponować coś za co moglibyśmy być chwaleni w kraju. Ale nie... Woleli postawić półwalcowatą kupę od frontu z dużym klockiem na tyłach-kłujący w oczy plastikowymi oknami. Zupełnie jakby postawił go jakiś prywaciarz deweloper na biura pod wynajem jakich pełno w naszej wsi. Jak dla mnie, budynek ten nie ma nic wspólnego ze sztuką. Nie wiem, czy decydował Dyrektor szkoły, czy Minister Kultury, ale stawiam dwóję z minusem. Dwója dla architektów i dla tego, kto klepnął ten projekt. Dwója za postawienie sztampowego klocka mającego się nijak do ducha szkoły i do niepokornego charakteru artystów plastyków. Dwója za powalający minimalizm i ignorancję potencjału, mając do dyspozycji miliony z państwowej kasy. Tak poza tym, bardzo się cieszę, że przynajmniej wewnątrz szkoły uczniowie będą mieli dobre warunki do rozwijania swoich pasji i talentów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogi Re: Jedno ale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.12, 17:26 W środku strasznie sterylnie, mi osobiście nie odpowiada, także zgadzam się z twoją oceną :). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolo Re: Jedno ale IP: *.womczest.edu.pl 31.07.12, 12:44 No, klakierzy SLD pracują aż miło :))) Odpowiedz Link Zgłoś
karapiur Re: Jedno ale 31.07.12, 15:23 Na miejscu architekta wstyd by mi było się pod czymś takim podpisać. Przykro mówić, ale w całości zgadzam się z komentującym. To jest właśnie przykład jak czegoś takiego nie robić i dlaczego urzędnicy realizujący ten projekt powinni się spalić ze wstydu, bo o niekompetencji i braku myślenia na przyszłość chyba nie ma ma co wspominać. Przykłady z Holandii, Danii, Włoch nie mogą być inspirujące? Tam też (zwłaszcza Włochy) zapewne było mnóstwo problemów podobnych do tych z naszego podwórka, a jednak u nich widać jakość, spójność myśli architekta i zarządzającego (Szkoły) w zakresie celów jakim placówka ma służyć. U nas gry do wspólnej bramki (co może być bardziej przyszłościowe i powinno być ponad podziałami niż edukacja?) niestety nie widać. Szkoda dzieciaków, których talent i niepokój artystyczny, będący podstawą ich geniuszu, ma się rozwijać w tak inspirującym otoczeniu. O tradycjach gadka, ale jasno sobie powiedzieć i bardzo szczerze. W świecie ich prawie nie ma, a w kraju wystarczy spojrzeć za okno jakimi koszmarami w aranżacji przestrzeni publicznej nas się raczy. Panie i panowie odpowiadający za ten projekt spieprzyliście zwyczajnie swoją robotę. Odpowiedz Link Zgłoś
angrusz1 Re: Jedno ale 31.07.12, 18:33 Niejaki karapiur napisał : "Na miejscu architekta wstyd by mi było się pod czymś takim podpisać. Przykro mówić, ale w całości zgadzam się z komentującym. To jest właśnie przykład jak czegoś takiego nie robić i dlaczego urzędnicy realizujący ten projekt powinni się spalić ze wstydu, bo o niekompetencji i braku myślenia na przyszłość chyba nie ma ma co wspominać. Przykłady z Holandii, Danii, Włoch nie mogą być inspirujące? Tam też (zwłaszcza Włochy) zapewne było mnóstwo problemów podobnych do tych z naszego podwórka, a jednak u nich widać jakość, spójność myśli architekta i zarządzającego (Szkoły) w zakresie celów jakim placówka ma służyć. U nas gry do wspólnej bramki (co może być bardziej przyszłościowe i powinno być ponad podziałami niż edukacja?) niestety nie widać. Szkoda dzieciaków, których talent i niepokój artystyczny, będący podstawą ich geniuszu, ma się rozwijać w tak inspirującym otoczeniu. O tradycjach gadka, ale jasno sobie powiedzieć i bardzo szczerze. W świecie ich prawie nie ma, a w kraju wystarczy spojrzeć za okno jakimi koszmarami w aranżacji przestrzeni publicznej nas się raczy. Panie i panowie odpowiadający za ten projekt spieprzyliście zwyczajnie swoją robotę." Dość długi tekst - totalna krytyka ale żadnych szczegółów - takie wodolejstwo . Hmm, ale bywa tak że jeden ma taki gust a inny ma inny i trudno tu dyskutować . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czosnek Re: Jedno ale IP: *.96.236.232.tvksmp.pl 31.07.12, 22:53 Człowieku, jakie wodolejstwo? Czyżbyś nie dostrzegał oczywistego absurdu sączącego się z tego artykułu? Postawili zwykły kloc nie wyróżniający się NICZYM, a Wyborcza ma czelność w tytule pisać o najpiękniejszej szkole w Polsce. Heloł??? O gustach można rozmawiać wtedy, gdy budynek wzbudza jakiekolwiek emocje. Budynek Plastyka wzbudza jedynie współczucie dla uczniów i smutek nad faktem jak niewiele potrzeba częstochowianom do szczęścia... Pośmigajcie sobie po architektonicznych stronkach, czy forach i zobaczcie, co inne miasta budują za państwowe dotacje. Może poczujecie to samo, co ja, czyli utrwalanie częstochowskiego prowincjonalizmu na wszystkich możliwych frontach, teraz również architektonicznych. Odpowiedz Link Zgłoś