Dodaj do ulubionych

Absolwenci SP39

IP: *.prenet.pl 04.10.05, 18:54
Proszę o wpisy :)
ja mam z tej szkoły niemiłe doświadczenia...
Obserwuj wątek
    • Gość: Barone Re: Absolwenci SP39 IP: *.eranet.pl 04.10.05, 19:52
      Jestem z rocznika '84, a więc chodziłem tam w latach 1991-1999. Klasa "b", wychowawczyni klas 5-8 Ewa Brewczyńska.

Pozdrawiam
      • facia Re: Absolwenci SP39 04.10.05, 20:19
        A ja jestem z klasy Pani Haliny Kaczmarek rocznik 1974 i bardzo milo wspominam
        szkole podstawowa.Chodzilam do klasy "b".Moze odezwie sie ktos kto chodzil do
        tej samej klasy ; Ewa Badura , Mariusz Błażewicz ,Przemek Borkowski,Chwist
        Basia, Mariusz Czerkaski,Lidka Dobrosz,Pawel Jasinski,Jarek Nowak,Michal
        Goral,Krysia Gadomska ,Beata Przybylska,Hania Jablonowska,Grazyna Hiszpanska ,I
        wiele innych

"

• Gość: Absolwent Re: Absolwenci SP39 IP: *.brama.prenet.pl 20.10.05, 15:46
        ja rocznik 89 czyli zaraz po Tobie przejąłem wychowawczynię p. Ewę Brewczynska
        serdecznie pozdrawiam ps chyba jak dotad najlepszy okres w zyciu :D szkolny
        oczywiscie bo to gimnazjum to shit
    • facia Re: Absolwenci SP39 05.10.05, 07:24
      ?
    • Gość: Marcyś Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.05, 08:59
      Ja podobnie jak ty niemiło wspominam tę szkołę. Pani w klasie I-III z uporem
      maniaka powtarzała że gdyby nie partia i socjalizm tobyśmy owce pasali.
      Pamietam pania od rosyjskiego która w ramach przebranżowienia uczyła nas
      historii nie mając o niej zielonego pojęcia a szczytem było powiedzenie że
      Lenin i Stalin to chcieli dobrze ale im nie wyszło. Pamietam też nauke
      miedzynarodówki na lekcji muzyki choć mieliśmy już rok 1991. Taka to była
      czerwona szkoła.
      • Gość: ? Re: Absolwenci SP39 IP: *.100.inds.pl 30.10.05, 17:05
        ????????????????????????????
    • Gość: podnosze Re: Absolwenci SP39 IP: *.prenet.pl 05.10.05, 18:41
      Ktoś jeszcze chodził do SP39??
      JAk wspomnienia?? JAK nauczyciele?
      • Gość: ??? Re: Absolwenci SP39 IP: *.inds.pl / *.inds.pl 05.10.05, 20:50
    • marlinka12 Re: Absolwenci SP39 06.10.05, 08:27
      Bardzo fajna szkola ale wtedy gdy dyrektorem byl p Lisowski
      • segel Re: Absolwenci SP39 06.10.05, 10:35
        Oj dawno to było, ale rzeczywiście byli tam świetni nauczyciele:
        pan Lisowski -fizyka, pan Kafka - jezyk polski, pani Pluta - historia.
        To były lekcje, pamiętam je do dziś, nie odbębnione, ale prowadzone z pasją i
        naprawdę interesujące. Widać było, że wybierając zawód nauczyciela nie pomylili
        się i praca dawała im dodatkowo przyjemność i satysfakcję.
    • milka2004 Re: Absolwenci SP39 06.10.05, 12:59
      Ja chodziłam do 39 i mam bardzo dobre wspomnienia. Rocznik `77.
      • Gość: Homo absolwenticus Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.05, 20:47
        Ooooo :)
        No to i ja się dopiszę do listy uczniaków tejże szkoły. Jestem rocznik 78 i
        wspominam szkołę całkiem dobrze.
        Przejdę teraz do krótkiej charakterystyki poszczególnych postaci "wbijających"
        nam wiedzę do głowiny.Z powodu braku lecytyny, skoncentruję się na latach
        ostatnich.A więc:
        Historii uczyła pani Trzcionka.No wiedzę to ona miała całkiem całkiem.Jednak
        swoją osobowością potrafiła zbudować taką atmosferę strachu i paniki przed
        lekcją, że niejednemu kawalerowi zdarzyło się napuścić w kaleson, a panience w
        rajtuzy :)
        Polskiego uczyła pani ...Polak. Sympatyczna kobieta,ale wymagająca. Nosiła
        okulary przez które nie patzyła. Kiedy do kogoś mówiła,okulary miała na samym
        końcu nosa, a patrzyła ponad nimi. To spojrzenie budowało poczucie respektu i
        szacunku do jej osoby. No i często robiła dyktanda, (w tym byłem dobry, więc
        poprawiałem sobie średnią, hi hi)
        Fizyka: Tutaj postacią kultową był pan Płonka, chadzający po klasie z kijkiem i
        czasem znienacka uderzający o biurko, czym wzbudzał ...politowanie, bo nikt się
        go nie bał :) Jako stary kawaler często przesiadywał na zapleczu w sali obok u
        pani Dudek. Nic z tego nie wyszło bo ona miała męża :)
        Chemia: Tego przedmiotu starała się nauczyć pani Dudek.Może i dobra była,ale ja
        z chemii byłem tępy więc mi ten przedmiot nie leżał za cholerę. Kobieta o miłej
        aparycji :) Po jakichś tam przetasowaniach personalnych, później podobno "znała
        się" także na polskim i tego przedmiotu uczyła.
        Plastyka: W języku francuskim "la plastique". Malarstwa w technice "a'la
        Picasso" uczyła pani ...Francuz. Szkice węglem też nie były mi obce, a i na
        akwareli się znam ;)
        Muzyka: Ten przedmiot nazwałbym raczej "W przedsionku do Idola". Do dziś
        pamiętam jak ważne było dla pani Kluczniak, aby znać piosenkę o cebuli: "Cebula
        staniała..." i coś tam coś tam dalej. No i na blachę wykute życiorysy Bacha,
        Mozarta, Chopina, przydają się bardzo ;) Dzisiaj sporadyczny kontakt mam tylko z
        Chopinem w "czystej" postaci, hi hi.
        W-F: Skok przez kozła, fikołek do przodu i do tyłu, szpagat. Tak, tak, proszę
        pamiętać: Sport albo zdrowie :) Przez szpagat nie będę miał dzieci ;) Pan
        Zajęcki ma w tym swój udział, pozbawił mnie potomstwa!!! :)
        Geografia: "W kilka lat dookoła świata" Przewodnikiem w tej podróży była pani
        Hołubiczko. Atrakcyjna i miła babinka. A na dowód tego że w moim czajniku coś
        zostało napiszę że stolicą Francji jest Paryż :)

No i to by było na tyle tej "sentymentalnej podróży do przeszłości" :)
        Aaaaaaaa, przypomniało mi się że w świetlicy można było dostać gorący kubek
        mleka :) (z kożuchem na wierzchu, pycha) :)

"Milewspomnieniowo" pozdrawiam i zasyłam serdeczny uścisk dłoni wszystkim
        absolwentom SP 39 :)

• Gość: yvresse do segela IP: *.inds.pl / *.inds.pl 06.10.05, 21:18
          Witaj, jak miło, że ktoś jeszcz pamięta ten piękny czas, kiedy w 39 uczył pan
          Kafka!!! Czy u was też jadł kanapki na lekcjach? Ale gość był super. Pamiętam
          panie: Plutę, Sojdę, Mach, Soluch i tę która grała na skrzypcach, chyba
          Każmierczak. Fajne czasy, mimo że obowiązkowo chodziliśmy na pochody i akademie
          ku czci, ale w V B poznałam mojego męża, w VII byliśmy parą a w VIII p. Kafka
          pozwolił nam razem siedzieć w ławce:) Pozdrawiam.
          • Gość: Joanna Re: do yvresse IP: *.net.pl / *.realestate.net.pl 07.10.05, 16:57
            Ja kończyłam SP39 w 1978 roku. Pamietam tych samych nauczycieli , co ty. A
            do tego jeszcze p. Stanisława Ławnikowska była moją wychowawczynią przez 8 lat.
            Bardzo ceniłam p.Borkowską Helenę, p.Lisowskiego Jerzego, p.Połcik (
            historia) p.Milicz Janinę. Ta ostatnia tak zarazila mnie miloscią do
            geografii, że po latach zdawałam maturę z tego przedmiotu. Jako absolwentka
            wróciłam tam po latach jako praktykantka - studentka. Bardzo mile bylam tam
            przyjęta przez ówcześnie pracujace grono pedagogiczne z pania Kunicką na czele.
            Dziś jako nauczycielka pracuję w zawodzie już 20 lat. Pani Kunicka czy
            p.Borkowska też poznaje mnie na ulicy. A przecież wkrótce to 30 lat jak
            odeszłam jako absolwentka z sp 39. Z tej szkoły wyszło dużo madrych ludzi, a
            chodzenie na pochody 1-majowe - to tylko wspomnienie egzotyczne........
            Pozdrawiam wszystkich absolwentów starych i młodych.
            • Gość: malgo Re: do yvresse IP: *.brama.prenet.pl 07.10.05, 21:19
              Hej, no to jesteśmy z tego samego rocznika, ale ja chodziłam do "b" -
              wychowawczyni najpierw pani Pluta ( Boże, do dzis pamietam te lekcje, nigdy
              potem nie spotkałam takiej historyczki, ani takiego człowieka - pedagoga z
              powołania ), potem pani Soluch ( j, rosyjski, nie przepadałam za nią, ale
              języka uczyła dobrze ). Polskiego uczyła nas najpierw Polakowa ( wielkie
              dzięki, ona mnie rozpisała, rozczytała i ukierunkowała humanistycznie; tylko
              dzieki niej zdałam na studia, bo gramatyki w liceum nie tknęliśmy w ogóle, a
              dzięki pani Polak środki stylistyczne miałam w małym paluszku, rozbiory
              logiczne i gramatyczne też i okazało się, że ta wiedza wyniesiona właśnie z
              podstawówki wystarczy mi, żeby zdać egzamin wstępny ( oczywiście + literatura,
              historia i język ). W ostatniej klasie nastał pan Kafka, bardzo specyficzny,ale
              fajny; pamiętał nawet o naszych kręgosłupach i robił nam ćwiczenia sródlekcyjne
              przy otwartych oknach, czy ktoś to pamięta ? Wspięcie na palcach - wdech,
              opuścić piety - wydech...Który nauczyciel o tym pomysli ? To byli moi
              ulubieńcy. Ceniłam też panią Sitarz od matematyki, była solidna i chciała
              nauczyć największe beztalencia. W ogóle nauczyciele "tamtej daty" byli
              odpowiedzialni i mieli poczucie misji. Któremu dziesiejszemu nauczycielowi
              zależy, żeby lekcja nie przepadła, żeby wszyscy zrozumieli, żeby dotrzeć do
              każdego ucznia, żeby utrwalić materiał, itd.? Moje dzieci są w wieku szkolnym i
              jestem przerażona jak to teraz wygląda.
              A pamiętasz panią Brzozowską od zajęć praktycznych ? Wymyślała różne
              dziwadła, np. szycie siatek z plastikowymi kółkami - uszami ( trzeba je było
              sobie kupić ), chodziły słuchy, że potem nasze siatki sprzedawała na Zawodziu;
              nie wiem czy to prawda, ale fakt, że nigdy naszych robótek nam nie zwracała.
              No, łezka się kręci... Moje dzieci też kończyły 39, ale niestety, nikt już
              z "moich" nie uczył. Najlepiej wspominają p. Brewczyńską i p. Trzcionkę - wbrew
              innym głosom, była to pani, która wiedziała, czego chce, owszem, surowa, ale
              sprawiedliwa i konsekwentna. Dała uczniom solidną "bazę" na której w gimnazjum
              i liceum można już spokojnie budować dalej, a nie nadrabiać zaległości.
              Pozdrawiam wszystkich z mojej klasy, może się ktoś odezwie ? Magda P. ( w
              USA),Ola Cz., Ilona M. ( chyba uczy w 39 ?), Beta B., Jadzia B., Aśka P. (
              chyba gdzieś jest na Śląsku ?), Krysia P.,Asia O. ( miłosniczka zwierzątek
              wszelakich, może została weterynarzem ? nie wiem ), Paweł G. ( po filozofi na
              UJ ), Wojtek W. ( chyba Straż POżarna ?), Robert J. ( policjant ?), Darek B.,
              Sławek G., Darek M. ( siedzieliśmy w VIII klasie w jednej ławce)... nawet nie
              wiedziałam, że tylu pamiętam :-) Dajcie znać co porabiacie...
            • Gość: Asia Re: do yvresse IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 08.10.05, 03:52
              No to chodziłysmy do tej samej klasy. Ja i druga Asia siedziałysmy w pierwszej
              ławce i sprawdzałysmy stopnie w dzienniku. Pani Ławnikowska była wspaniałą
              wychowawczynią. Będąc już w szkole sredniej, w dniu nauczyciela, chodzilismy
              do niej z kwiatami i chyba wielu z nas ciągle jest z nią w kontakcie. Na pewno
              szanowalismy naszych nauczycieli, a oni nie tylko przekazywali nam wiedzę
              książkową, ale też starali się wychować nas na porządnych ludzi. I myslę, że im
              się to udało.
              Do dzisiaj miło wspominam wyjscia do MDK, żeby przygotować akademie; to nie był
              czas stracony, bo tam nauczyłam się (mam nadzieję, że nie tylko ja) deklamować
              wiersze i pracować w grupie. A co do nauczycieli, to pani Maria Polak naprawdę
              nauczyła mnie polskiego i rozbudziła zainteresowanie gramatyką. Dzięki niej na
              studiach całkiem nieżle sobie radziłam i nie miałam kłopotów z językoznawstwem.
              Dla mnie SP39 to nie był czas udręki, ale czas nauki, zabawy, przyjażni.
              Pozdrowienia z Kanady
              Asia M.
            • nefromn Re: do yvresse 31.08.22, 22:56
              Super. To chodziliśmy do tej samej klasy. Pamiętam niestety tylko p. Ławnikowską. Michał Nowicki
              • nefromn Re: do yvresse 31.08.22, 22:57
                E-mail nefro@wp.pl
        • Gość: aga Re: Absolwenci SP39 IP: *.inds.pl / *.inds.pl 07.10.05, 11:44
          Rocznik 85. Wszystkich tych o ktorych napisales wspominam milo;) Tez mnie uczyli
          i jeszcze Pani Zajączkoska, Pani Gnatowska, Pani Kukula...Ech dobre to byly czasy;D
        • Gość: Bartek rocznik 81 Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.10.05, 13:47
          Hehe. Bardzo dobrze opisałeś nauczycieli z 39. Aż się łezka w oku kręci na myśl
          o niektórych z nich . Pozdrawiam

PS. Szatniarki i pan woźny co wyglądał jakby ze 3 piłki połknął też byli dobrzy :D
        • Gość: ewa Re: Absolwenci SP39 IP: *.cn.com.pl / *.cn.com.pl 08.10.05, 22:10
          na jezyku polskim ,,się nie znam" i nigdy go nie uczyłam. Pozdrawiam.
          • Gość: Homo absolwenticus Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.05, 17:26
            Witam ponownie :)
            Pani Ewo, jak widać, niepotwierdzone wiadomości to tylko plotki. Doszły mnie
            słuchy o tym że uczyła pani także języka polskiego. Być może chodziło tu o
            chwilowe zastępstwo, a ja pewnie zrozumiałem że pani się przekwalifikowała. Biję
            się w piersi. Inna informacja głosi że podobno teraz uczy pani w gimnazjum nr 9.
            Czy to także plotka?
            Hmmm, tyle wpisów, a nie ma nikogo z naszej dawnej klasy :( (Była pani naszą
            wychowawczynią :)

"Wspominająco" pozdrawiam :)
          • Gość: Agnieszka Re: Absolwenci SP39 IP: *.inds.pl / *.inds.pl 11.10.05, 00:20
            Pani Ewo! Serdeczne pozdrowienia od wychowanki;) Agnieszka Z.
            • Gość: ewa Re: Absolwenci SP39 IP: *.cn.com.pl / *.cn.com.pl 11.10.05, 13:50
              Agnieszko dziekuję za pozdrowienia.
    • Gość: absolwent 80' Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.05, 11:19
      Ojoj!!!Ale fajowo ze można pamięcią wrócić do tamtych lat i ktoś to jeszcze pamięta:)Ja wspominam z wielką sympatią tę szkołę bo ona pewnie ukształtowała po części moją osobowość.A jestem z rocznika 1980.Początki mojej edukacji w tej szkółce miały miejsce pod okiem Pani Czerwik-bardzo sympatyczna Pani wychowawczyni:)A potem to już była wyższa szkoła jazdy:geografia-p.Pyrkowska;polski-p.Zakrzewska, która chodziła po sali z drewnianą deseczką, służącą do celów dydaktycznych czyli do poprawy koncentracji w razie jej chwilowej utraty-sama raz dostałam po "łapach"-oj bolało troche:(A potem zastąpiła ją p. Kluza przez którą cała szkoła musiała dostać w pupcie igłą ze szczepionką przeciw żółtaczce!fizyka-wspomniany już p.Płonka-pamiętam szczególnie gęste włosy na jego rękach i wystające z nosa:)matematyka-p.Kapałka, któą pamiętam jako młoda nauczycielkę ale z wielkim zapałem i umiejętnością zainteresowania i wytłumaczenia tej dziwnej sztuki liczenia:)historia-p.Trzcionka, to był jeden wielki terror, który pozostawił swe ślady w mojej głowie po dzień dzisiejszy,bo z historią nadal nie chce mieć nic wspólnego:)jeśli zaś chodzi o muzyke to pamiętam jak pani Kluczniak robiła nam zawsze zabawy andrzejkowe no i to granie na cymbałkach-moje ulubione:)No i pozostał do wspomnienia w-f,dzięki któremu moja kondycja fizyczna i całej drużyny koszykówki dziewcząt dawała świadectwo szkole w postaci dyplomów i pucharów-a są do dziś na korytarzu bo widziałam przy okazji wyborów:)))
      Pozdrowionka dla wszystkich "podstawówkowiczów 39'"
      • Gość: Johny M Re: Absolwenci SP39 IP: *.iplus.com.pl 07.10.05, 12:46
        Ja kończyłem w 87r. I oprócz Pani Polak i Pluty - szacunek, pamiętam wybryki
        paru gagatków: Marchewy, Konia, Gada, i paru jeszcze :D:D:D
      • Gość: karolina'77 Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.05, 15:46
        ojeju! ja byłam w klasie "C" i bardzo miło wspominam panią Zbrzezny (Super
        Wychowawczyni), do dzisiaj zresztą utrzymujemy kontakt! Polskiego uczyła nas
        pani Zakrzewska, a rosyjskiego pani Kukuła :-))) i bardzo miło, bo jak na ulicy
        mówię "dzień dobry" pani Kunickiej - ówczesnej dyr., to wiem, że mnie pamięta i
        to w dodatku z imienia :-) pozdrawiam wszystkich 39-wiczów !!!
        • Gość: yvresse Re: Absolwenci SP39 IP: *.inds.pl / *.inds.pl 07.10.05, 17:32
          Moją wychowawczynią była pani Mach, później pani Soluch (świetne)i jeszcze jedna
          której bardzo nie lubiłam Migdalska czy jakoś tak. W mojej klasie był Tomek
          Tylec, Elka Patrzałek, Wiesiek Szymonik, Jolka Polanowska.....A "Kaplaty"
          fantastycznie wykonywał taniec pelikana, kiedy nie było nauczyciela w klasie.
          Niestety Pawła już nie ma. Czy ktoś ich pamieta? Pani Sojda na zapleczu pracowni
          chemicznej zawsze piła kawę i jadła ciateczka, chyba z Ławnikowską :)
          • facia Re: Absolwenci SP39 07.10.05, 21:41
            A pamietacie p Irene Pabjanczyk =jezyk polski,p Zofia Wnuk-biologia swietna
            kobieta,p Irena Kalwajt-jezyk rosyjski.Byla tez p Milek ,ale mnie nie uczyla
            ale tez wszyscy wspominaja ja z lezka w oku.Pani Milicz- geografia,p Mroczko -
            historia no i pani od wielu przedmiotow Gawronska -harcmistrz.Pani Sojda
            niestety juz nie zyje.A p Brzozowska i jej pracownia ZPT tuz przy pokoju
            nauczycielskim.
            • Gość: yvresse Re: Absolwenci SP39 IP: *.inds.pl / *.inds.pl 07.10.05, 22:04
              Faciu, dzięki, że przypomniałaś o pani Wnuk!!! Do dziś lubię biologię i wiem co
              to stułbia i chełbia :). Losowało się u niej pytania na kartkach, w tamtych
              czasach (rocznik 72) to było cos nowego. A jej ubrania! do dziś pamiętam
              sznurowany, aksamitny gorsecik. Super! I zawsze uśmiechnięta. Co do pani
              Miłek...jestem na nie.
              :)
              • Gość: yvresse Re: Absolwenci SP39 IP: *.inds.pl / *.inds.pl 07.10.05, 22:18
                Malgo, witaj, ja kończyłam szkołę w 72 r. w VIII B. Brzozowską pamiętam. To było
                indywiduum dopiero! Dobrze, że moja kochana Babcia pięknie haftowała, więc jakoś
                zaliczyłam prace ręczne :)Też słyszałam, że sprzedawała nasze rękodzieło. Ale
                pamiętam też jak się wywyższała, i żle mówiła o rodzicach i rodzinach uczniów.
                Dzisiaj nie do pomyślenia!
        • Gość: Marcyś Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.05, 09:23
          Witam Karolino! Ile ludzi tyle pogladów. Chodziliśmy do tej samej klasy a nasze
          opinie o pedagogach nas uczących sa tak różne. Ale tak bywa. Niemniej z
          szacunkiem zawsze będę się wypowiadał o Pani prof. (tytularna prof.) Plucie
          później Nowak i jej lekcjach historii i wos-u. Myśle że to te lekcje
          ukształtowały nasz światopoglad, bardziej niż inne. Musimy także docenić
          historię z Panią Trzcianką która głośno mówiła o sprawach tak długo
          przemilczanych przez innych historyków a Pronobis do którego kupna nas
          zachęciła przydał mi się jeszcze nie raz podczas studiów. No i pamietać zawsze
          miło będę Pana Płonkę którego lekcje fizyki były pełne magii i doświadczen
          których ide zrozumiałem dopiero z perspektywy lekcji fizyki w liceum. Karolino
          moze masz jakieś informacje o naszej klasie o późniejszych ścieżkach 8c?
          Pozdrawiam. Marcin B.
          • Gość: karolina Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.05, 10:57
            Po wpisach jakie tutaj przeczytałam dochodzę do wniosku że zostałam z kimś
            pomylona...z wymienionych nauczycieli uczył mnie jedynie Pan Płonka...W klasie
            nie miałam żadnego Marcina i tylko jedna Agnieszka...I Nie chodziłam do ==>>8c
            doszła tylko do 6 z wiadomych przyczyn:)).Wiec albo ten post nie był skierowany
            do mnie, tylko innej Karoliny wypowiadającej się wyżej której wypowiedzi nie
            zauważyłam ...albo ktoś mnie tutaj pomylił.... Pozdrowiona for all….
            • Gość: karolina Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.05, 19:36
              Ups sorry nie zauważyłam wypowiedzi innej karoliny;)
        • milka2004 Re: Absolwenci SP39 10.10.05, 14:59
          Cześć Karolina, fajnie tak poznać kogoś znajomego :) Gdzieś na dole Marcin B.
          nawiązał do Twojego tematu.
          Pozdrawiam
          Agnieszka
          • Gość: Marcyś Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.05, 15:32
            Witaj Agnieszko! Dziękuje że dostrzegłaś mój wpis. Co u Ciebie? Tylko że w
            naszej klasie były dwie Agnieszki? Ot i mam kalambur. Pozdrawiam was obie...
            • Gość: Marcyś Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.05, 09:11
              przepraszam ale teraz już wiem że Agnieszkę mieliśmy tylko jedną. Obfitość Mart
              była natomiast. Pozdrawiam.
              Marcin B.

P.S. Ot i rozwiązałem moja enigmę.
          • Gość: Marcyś Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.05, 15:38
            I jeszcze coś: Widuje się z Tomkiem, czasem Kamilem (na naukach
            przedmałżenskich), Bartkiem (ma sklep na Waszyngtona) oraz pracowałem trochę z
            Sylwiuszem. O innych niestety nic nie wiem. Inne licea a póżniej studia poza
            Częstochową zrobiły swoje.

"jesienią zawsze myślę o latach, tak starych jak te kamienice..."
            • milka2004 Re: Absolwenci SP39 11.10.05, 10:22
              Cześć Marcin, Mart rzeczywiście było dużo i to było smieszne, bo gdy już
              skończyłam podstawówkę, sama odwracałam się, gdy ktoś zawołał MARTA.... Kiedyś
              widziałam Cie w Castoramie, ale chyba mnie nie poznałeś. Chętnie bym się
              dowiedziała, co u Ciebie. Może prześlesz mi swojego maila na adres:
              milka2004@gazeta.pl ????
              • Gość: Marcyś Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.05, 12:13
                Przesłałem
    • Gość: Tomek Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.05, 22:22
      rocznik '86 klasa "a" u Krzemińskiej, potem z Poradą... widziałem go kiedys na ulicy - nie poznał mnie :) (profesorze, jak bede miał całą trylogię Gwiezdnych Wojen naprawde przyniose :D ) ale w końcu to było 8 lat temu...pamiętam jeszcze matematyke z Zakrzewską albo muzyke z Kluczniakową, pamiętacie ? zawsze miała zęby w szmince :) a kobitka od plastyki ? nie pamiętam jak miała na nazwisko, (Francuz?) zresztą mało już pamiętam... i oczywiscie unforgettable Czcionka/Trzcionka czy ktoś w końcu wie jak to sie pisało :DDDD ? aha jeszcze afera z dyrektorką po studniówce :D (oczywiscie nie mojej, ja dotrwałem tam do 5 klasy...) pozdrawiam !
      • Gość: karolina Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.10.05, 01:08
        Czemu tylko do 5 klasy chodziłeś??Chyba 6?? Ja tez jestem z rocznika 86... i
        mimo to ze stresowałam się przed lekcjami to miło wspominam ta szkołę...
        Pamiętam ze pierwszym wychowawca był Jacek Burek ,Gburek 0_o<jejq nie pamiętam
        jak miął na nazwisko;/ >z nim było wesoło, lubiła sobie...:D
        a później mięliśmy Pania Kluczniak heh nom Pani zawsze ząbki miała pomalowane
        lol ale ogólnie była ok... Polskiego uczyła nas Pani Kukuła ,a wcześniej
        Zakrzewska biedna Pani :P nasza klasa to jej dała popalić;)... A maty uczyła
        nas dyrektorka, strasznie dużo lekcji nam zleciało na oczekiwaniu,kiedy się
        pojawi :D :D :Dale ogólnie to dla Nas było suuper…choć za Nią osobiście nie
        przepadałam .. a Histy natomiast uczyła Nas Pani Kunicka z całego grona
        nauczycieli czasami tylko Ja spotykam na ulicy... ogólnie ech fajnie było :P :P
        Zle wspomnienia mam jedynie o PANIACH DENTYSTKACH :D:D …Pozdro dla nich i dla
        wszystkich absolwentów ;)

• facia Re: Absolwenci SP39 08.10.05, 12:22
          Ajeszcze mi sie przypomnial wozny Matysiak i szatniarka p Zosia.Niestety p
          Matysiak tez juz nie zyje.A ktop pamieta pierwszych kierownikow (bo wtedy nie
          bylo dyrektorow) p Nabialek ,ktora kaligrafowala litery i p Andree?
        • Gość: Tomek Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.05, 21:53
          chodziłem do 5... zniknąłem rok wcześniej :)
          • Gość: k Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.10.05, 23:09
            ahaa czyli jednak wolales inna szkołe od 39 :P Jak mogłes heheh
            • Gość: Tomek Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.05, 11:31
              tak po prostu wyszło :) ale wspomnienia bardzo miłe... mimo wszystko :P
              • Gość: k Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.05, 14:53
                aha nom ja tez mam mile ... ech w sumie fajnie było...a Ciebie chyba kojarze
                chociaz w sumie nie jestem pewna...pozdrowionak dla wsyztskich absolwentow;)
      • Gość: P.S. Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.05, 20:04
        Sorry, ze Cię nie poznałem. Jak sam napisałeś, było to parę lat temu. Miałeś
        wtedy jakieś 11 lat.Co do Gwiezdnych Wojen to mam IV,V i VI ( nowe są kiepskie,
        może oprócz III), ale dzięki za dobre chęci. Pozdrawiam! Sławek
        • Gość: Tomek Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.05, 21:56
          o jak miło !! mam nadzieje ze mnie Pan kojarzy... ten gość co to uciekł w muzykę :) odwiedze kiedyś, w miare mozliwosci :) prosze pozdrowić synka (tylko jednego pamiętam :> ale jak jest i drugi to drugiego też ;))
          • Gość: a Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.05, 21:39
            up
            • Gość: Re do Asia Re: Absolwenci SP39 IP: *.net.pl / *.realestate.net.pl 10.10.05, 10:58
              Pamiętam Cie! A pamiętasz Joanne C? Widuję Twoją mamę, widuje pojedyńcze
              osoby z naszej dawnej klasy. Trzymaj się!!!!!!!!!!!
              • Gość: Tomek Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.05, 22:09
                szczerze ? niestety nie... pamietam Pauline (widuje ja czasami) Magde D. (widuje jej mame) Pawła, Łukaszów obu ;) Piotrka P. widuje mame Piotrka K. i dużo dużo innych których teraz nie pamiętam :P tez z innych klas... pozdrawiam ;)
            • Gość: Joanna Re: do Malgo IP: *.net.pl / *.realestate.net.pl 10.10.05, 11:01
              praktycznie to my z jednego rocznika. Pamietam osoby, o których wspomniałaś. Z
              naszego rocznika jest duzo wykształconych ludzi. Kiedyś był zjazd absolwentów,
              ale malo kto o nim wiedział. Teraz dawno juz nic się nie dzialo takiego. SP 39
              faktycznie teraz podupadło na duchu.............
              • Gość: Łosiek Re: do Malgo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.05, 21:57
                Ja skończyłam tę szkołę 4 lata temu. Byłam w niej tylko 2 lata ale wspomnienia
                mam wspaniałe!! Wychowawczynią była pani E. Brewczyńska urocza kobieta!! Fajne
                to były czasy!! Pozdro dla 6a
                • Gość: Margo12 absolwenci sp nr 8 na Groszu odezwijcie się IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.05, 10:29
                  Może jest wśród czytajacych ktos kto jest absolwentem SP nr 8 z ul Szczytowej i kto konczył tę szkołę w 1980 roku???
          • alutenka Re: Absolwenci SP39 12.10.05, 16:29
            Witam Wszystkich!! O co chodzi z tymi "Gwiezdnymi Wojnwmi"?? :D
    • Gość: eff Re: Absolwenci SP39 IP: *.brama.prenet.pl 10.10.05, 23:11
      A ja skończyłam 5 lat temu i wspominam całkiem fajnie. W klasach 1-3 uczyła
      mnie pani Wojaczek. Potem wychowawcą była pani Ewa (piękne imie)Francuz.
      Polskiego uczyła mnie pani Plebanek a potem chyba tylko przez rok Ewa (znowu
      piękne imie) Brewczyńska, maty najpierw Teresa (?) Zbrzezny, a potem pani
      dyrektor. Też mile wspominam te oczekiwania : przyjdzie? czy nie? Co
      jeszcze...? historia oczywiście Trzcionka, ale też chyba nie całe 3 lata tylko
      krócej niestety, geografia pani Pyrkowska, biologia najpierw pani Atłasik,
      potem Mistarz, muzyka pani Kluczniak i oczywiście mój ulubiony przedmiot: W-F
      państwo Zajęccy. Tych wspominam najmilej. Chciałam w tym miejscu wypisać tych
      których wspominam najgorzej ale chyba jednak takich nie ma
      • Gość: ola Re: Absolwenci SP39 IP: *.brama.prenet.pl 11.10.05, 20:50
        heh... a ja sobie czytam wszystkie wpisy i dochodze do wniosku, ze niektórzy
        nauczyciele są niesmierteli. np. pani Trzcionka. Wielokrotnie pojawia sie w
        wpisach a uczyła takze mnie (skończyłam 39 trzy miesiące temu) i uczy nadal.
        Wspaniały pedagog i nauczyciel z pasją, chociaż u wielu budziła strach to także
        szacunek i podziw. W klasach 1-3 uczyła pani Nawizowska. Potem wychowawczynią
        była pani Ewa Brewczyńska. Wyrozumiała... zawsze miala czas i dobra rade dla
        swoich uczniów. darzyłam ją wielkim zaufaniem. przyrody uczyła pani pyrkowska-
        niesamowite poczucie humoru. plastyki uczyła pani francuz. muzyki pani
        kluczniak (niestety juz na emeryturze). matematyki pani ścibielska. informatyki-
        pan Porada (wspomniany już na tym forum), a wychowania fizycznnego pani
        Cybulska i Zajęcka. Ta druga wymagająca ale wyrozumiała i sprawiedliwa.
        Słynne ,,gamoniu'' pozostanie chyba na zawsze w pamięci... No i nie wolno
        zapomnieć o przemądrych i przemiłych paniach bibliotekarkach które zawsze
        znalazły czas na pomoc. a klasa... pozdrowienia dla 6b :)
        • Gość: Dziunia Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.13, 17:36
          Ale jak widać nie nauczono pani poprawnej pisowni w żadnej szkole...szkoda.
    • Gość: Beata Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.05, 22:33
      a ja skonczylam te szkole 10 lat temu hm ale do tej pory pani trzcionka i pani
      zbrzezny wywoluja u mnie gesia skorke :) plonka i kukula szczery usmiech zajeccy
      bol miesni i pot hihi fajne czasy byly
      • Gość: aa Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.05, 19:05
        up
        • Gość: r Re: Absolwenci SP39 IP: *.inds.pl / *.inds.pl 14.10.05, 12:48
          Wydaje sie , ze do tej szkoly chodzilo zaledwie pare osob.
    • Gość: klasa d rocznik 82 Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.05, 17:36
      jak to milo sobie wspomniec po 8 latach:)
      p. Gnatowska, Trzcionka, Polak, Francuz, Houłbiczko, Czarnecka, Francuz,
      Kluczniak, ... do kazdego nuczyciela niemal mozna juz legędy można pisac.
      Bywalo różnie, ale milo wspominam tą podstawówkę, bo przecież ideałów nigdy i
      nigdzie nie bedzie. A propos mojej klasy "d" pamietacie, na koniec roku
      obiecalismy sobie spotkac sie po 10 latach! i co? zostaly jeszcze nie całe 2 lata.
      Pozdrawiam:)
    • Gość: lidka Re: Absolwenci SP39 IP: *.inds.pl / *.inds.pl 15.10.05, 08:52
      Miło wspominam Pania bibliotekarke -Dziwińska.
    • eme30 Re: Absolwenci SP39 15.10.05, 11:16
      SP39 dzieciństwo szalone ... koledzy zabawa nauka .... cudowne wspomnienia z
      perspektywy czasu mam już 30 ... a te wspomnienia nadal tkwia i teg nikt mi już
      nie może zabrać .... i miło że moge mieć takie cudne wspomnienia (choć nie
      zawsze było dobrze ale chyba zawsze sprawiedliwie - teraz w życiu to dopiero
      mam nauke - a w SP39 wychowaczyni mówiła " Cicha woda brzegi rwie " :-) )...
      pozdrowienia dla całego grona Pedagogicznego ..... :-)
    • Gość: kl.C rocz 1975 Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.05, 12:27
      może są jeszcze dinozaury na tym świecie to niech dadzą znać :-) miłego dnia i
      dobrej zabawy
      paweltarczynski@vp.pl
    • Gość: wspominacz Re: Absolwenci SP39 IP: *.186-136-217.adsl.skynet.be 15.10.05, 12:31
      the best; ploonka pocierajacy z calych swoich sil rurke doprowadzajac skrawki papieru do bialego orgazmu, wogole nie zorientowany ze wszyscy maja z nieg polew, nie no tego sie nie da zapomniec,
      worst; francuzowa, pseudo-kobieta-kon cos takiego,
      interesting; trzcionka, teraz te meczarnie na historii milo sie wspomina,
      another one; kapalka czy cos takiego, jako jedyny osbonik na swiecie potrafila patrzec na sufit a mowic do podlogi; pzdr 84'
      • Gość: 39 Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.05, 13:52
        Do góóóry...
        • Gość: jku Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.10.05, 17:36
          :)
          • Gość: xx Re: Absolwenci SP39 IP: *.brama.prenet.pl 17.10.05, 19:15
            up
    • Gość: a Re: Absolwenci SP39 IP: *.100.inds.pl 18.10.05, 14:59
    • Gość: Krzys -dinozaur Re: Absolwenci SP39 IP: *.pkp.com.pl / *.tktelekom.pl 19.10.05, 01:59
      Gdy otwierali szkołę byłem w 3 klasie wych p.Jędrysiak później Morawcowa kto
      pamięta pana Szlasę i jego Japońce-uczył polskiego,kier.oczywiście Andree,
      Kazimierczak śpiew i te nieśmiertelne skrzypce,póżniej śpiew z Lisowskim pani
      Grabowska geografia,Tronina,Sojda,Mazur i moja "ulubienica" Soluch do dziś mi
      się śni po nocy,fajna była Kożuch.Nie pamiętam nazwiska W-Fisty fajnie
      opowiadał filmy. Wtedy jeszcze za grzeszki zostawało sie w kozie.Były gorsze
      szkoły nie ma co narzekać.Może jakiś inny dinozaur się odezwie powspominamy.
    • Gość: Raafu Re: Absolwenci SP39 IP: *.iplus.com.pl 19.10.05, 08:50
      Heh a kto pamieta gościa od wychowania fizycznego??? Przezywaliśmy go UFO??
      Gonił nas za to heheh.
      • Gość: lidka Re: Absolwenci SP39 IP: *.100.inds.pl 19.10.05, 11:16
        Pamietam p Szczepana Szlase.Byla jeszcze taka p Bojarska ,ktorej chyba nikt nie
        lubil.
    • zaxoniec Re: Absolwenci SP39 19.10.05, 12:26
      Też sie dopisze,rocznik,hmm nie pamiętam,89 czy 90,wychowawczynią była pani
      Trzcionka, całe 9 lat, od zerówki do 8 klasy.Pozdrawiam całe grono pedaGOGOCZNE.
      • renica45 Re: Absolwenci SP39 20.10.05, 07:47
        Bardzo bym sie cieszyla gdyby odezwal sie ktos z mojego rocznika 1959.Ale
        czyzby takie dinozaury nie czytaly forum? Chodzilam do tej szkoly w latach
        1966 -1974 do klasy "b" wychowawczyni p Halina Kaczmarek.
    • Gość: Ewelina,rocznik 77 Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.10.05, 11:26
      Miło poczytać o dawnych czasach. Ja tam mam miłe chwile w pamięci, może
      dlatego, że mieliśmy fajną i zgraną klasę, no i przede wszystkim
      wychowawczynię, która dbała o to, Panią Jadwigę Plutę-Nowak. Pamiętam, jak po
      zbiorowych wagarach bardziej potrafiła ochrzanić tą osobę, która została, od
      reszty, która uciekała. Poza tym miło wspominam p.Czcionkę, p.Polak, p.Kapałko
      (dopiero w 8 klasie, jak ona przyszła, nauczyłam się matematyki), p.Hałubiczko,
      p.Płonkę, p.od biologii, niestety nie pamiętam jej nazwiska, i pewnie kilku
      innych wartościowych nauczycieli też pominęłam, ale wszystkich bardzo
      pozdrawiam. No i oczywiście cały rocznik 77', a przede wszystkim ludzi z
      kl."a". Co teraz porabiacie, może ktoś to czyta i się odezwie ?
      • Gość: gość Re: Absolwenci SP39 IP: *.pl 20.10.05, 12:40
        Ewelina,
        ja też jestem '77, tylko, że klasa "c". A tak w ogóle,to znamy się z podwórka.
        Pozdrawiam - Agnieszka
        • Gość: mazi Re: Absolwenci SP39 IP: *.czestochowa.um.gov.pl / *.um.gov.pl 20.10.05, 12:47
          ach te bloki z "Przemysłówki", sami znajomi, pozdrowienia dla rocznika 77 i 76,
          szczególnie dla klas "c" oj działo się działo,
          • Gość: Ewelina Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.10.05, 16:33
            Cześć, pozdrowienia dla Agnieszki, wiem, że wróciłaś po studiach i nadal tam
            mieszkasz, już z rodzinką :) Ja narazie mieszkam w innej części miasta, ale tam
            ciągle mieszkają moi rodzice i pewnie niedługo pojawię się tam na spacerkach
            też z wózkiem :)
            A Mazi to chyba Marcin, prawda? też pozrawiam.
            • milka2004 Re: Absolwenci SP39 21.10.05, 11:42
              Będzie dzidziuś? A już wiesz co? Napisz może do mnie na maila:
              milka2004@gazeta.pl. Chętnie pogadam, tym bardziej, że od czasu do czasu
              widywałam Cię u rodziców. Pozdr-Agnieszka
              • Gość: Ewelina Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.05, 15:50
                A ja piszę i piszę te maile i nikt mi nie odpowiada...
          • Gość: Marcyś Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.05, 09:10
            Cześć Kurzu (Maziu)! Tak bloki z przemysłówki, armata z gazrurki, silnik na CO2
            no i Słoń. A co u Słonia? Pozdr. Berni
            • Gość: karolina Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.05, 13:34
              Cześć Marcinie B. Cieszę się, że mnie rozpoznałeś w tym tłumie wpisów! Sorry,
              że tak długo mi zeszło na odpowiadaniu. już Ci przekazuję wszystko co wiem na
              temat naszej 8 c: Kamila Z. widuję, czasem nawet przychodzi do naszej knajpki i
              łoji piwko / cole / itp. O Kamilu T. niestety mam złe wieści, ostatnio się
              dowiedziałam, że zginął w wypadku na motorze jakieś dwa miesiące temu (a
              podobno wreszcie wiodło mu się całkiem, całkiem - ożenił się, otworzył firmę)
              :-(( smutna wiadomość, zbiło mnie z nóg jak sie dowiedziałam. Wiem, ze Bartek
              Z. ma sklep na Waszyngtona, czasami się u niego nawet zaopatruję. Marta B. (ta
              z dłuższym nazwiskiem) siedzi w Warszawie, pracuje przy unijnych projektach,
              ostatnio na Nią wpadłam - po dzisięciu latach!!! Świetne przeżycie! Marta B.
              (ta z krótszym nazwiskiem) siedzi podobno w Holandii, już kupę czasu -
              spotkałam się z jej mama przy okazji szczepień na żółtaczkę w przychodni na
              Kopernika :-) Ewa S. jest nauczycielem niemieckiego i podobno mieszka w
              Alejach. Martę H. widuję czasami na ulicy, ale nie wiem co u niej. Marta N.
              zmieniła już nazwisko, uczyłam jej siostrę (!) w L.O. kopernika, akurat w
              czasie jak Marta wychodziła za mąż. Mam za to stały konktakt z Martą Cz. :-)
              tak nam już zostało od czasów szkoły. Marta mieszka na Kopernika z mężem i
              psem, obecnie jest w Irlandii, ale niedługo wraca. wiem też, że Agnieszka H.
              też nie jest już H. i że po studiach wróciła do Czewy. Kilka razy spotkałam
              Tomaka P. w sklepie i nawet się pamiętaliśmy. To cieszy. Aha, spotkałam,
              również na zakupach Pawłą K. (z żoną i dzidziusiem), a przy okazji innych
              zakupów Mariusza G. no i często widuję Mariusza J. i Jordana W... hm. rany
              julek, kogo tam jeszcze. no, oczywiście Marcina M., ale on już się wpisał, więc
              tylko Cię pozdrawiam Maziu ! aha, spotkałam kilka razy Sylwię S. z dziećmi, jej
              siostra pracuje / pracowała w Tesco. No i wiem, że Ada W. wyszła za mąż i ma
              bliźniaki, a jej mąż ma komis samochodowy na rynku Wieluńskim. Ostatnio
              widziałam też Gosię Z. ale albo mnie nie widziała, albo nie chciała. Zdarza
              się. Uff, to chyba wszystko, co wiem. Ale jak sam zauważyłeś, większość z tych
              opisów zaczyna się od "podobno" albo "słyszałam, że" :-( Odezwij się, co u
              Ciebie. Jeśli wolisz na maila: kahroleena@op.pl
              Pozdrawiam Cię serdecznie i wszystkich absolwentów SP39.
              • Gość: Teresa Z. Re: Absolwenci SP39 IP: *.107.inds.pl 22.10.05, 15:03
                Pozdrawiam wszystkie swoje dzieci. Dobrze dowiedzieć się czegoś o Was. Straciłam
                kontakt ze szkołą, bo od 5 lat tam nie pracuję. Spotkałam Anetę Sz. pracuje w
                szkole 50. Spotykam ją co poniedziałek. Jestem zszokowana wiadomością o Kamilu.
                Cieszę się z Waszych sukcesów. Dziekuję Karolinie za taką opinię o mnie (wiesz,
                że Cię lubię :). Miło byłoby spotkać się razem i pooglądać zdjęcia Waszych
                dzieci. Dziwne to, że dzieci (którymi zawsze dla mnie będziecie) maja dzieci.
                Ostatnio wspominałam naszą wycieczkę do Zakopanego i wejście na Morskie Oko.
                Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Oglądam właśnie Waszą konikę od pierwszej do
                ósmej klasy (mam ją!!!). Nie ma to jak 39-ta.
                • milka2004 Re: Absolwenci SP39 22.10.05, 21:49
                  Wiadomość o Kamilu po prostu zbiła mnie z nóg!!! Przez forum nawiązałam kontakt
                  z Marcinem B. i właśnie ostatnio rozmawialiśmy na temat naszej klasy. Nawet
                  mówiłam Marcinowi, że jakiś czas temu często przychodził mi na myśl właśnie
                  Kamil (spotkałam go jedyny raz po podstawówce na wakacjach w Ustroniu Morskim
                  (!), na których byłam z Martami B., Martą N. i Ewą).
                  Karolina - napiszę do Ciebie maila, na adres, który podałaś na forum. Ciekawa
                  jestem czy jesteś już męzatką, masz dzieci, itd.....
                  Bardzo serdecznie pozdrawiam p. Teresę. Może uda nam się kiedyś spotkać choć w
                  większości razem (bo wszystkim już nie).
                  Pozdrawiam - Agnieszka (już nie) H.
              • Gość: Agata Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.10.05, 22:51
                Tak nie moze byc! Klasa 'c' tak wzorowo sie odliczyla, a my? Rocznik 77 klasa 'b' wychowawczyni p. Kluczniak - odezwijcie sie! Pozdrawiam wszystkich Agata R.
              • mazi13 Re: Absolwenci SP39 24.10.05, 13:49
                ojojoj, tyle inicjałów, muszę jakieś zdjęcie znaleźć bo się pogubiłem
            • mazi13 Re: Absolwenci SP39 24.10.05, 13:40
              Oj, ze Słoniem to już dawno nie miałem kontaktu, wiem, że krążył między
              Warszawą a Częstochową, ale gdzie ostatecznie zakotwiczył to nie wiem - jakiś
              czas temu (kiedy częściej bywał w Cz-wie) spotykaliśmy się czasami na piwku
              ale ostatnio się nie widzieliśmy, pozdrowienia
              • Gość: Słonik Re: Absolwenci SP39 IP: *.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.05, 00:19
                Slonik zakotwiczyl w Warszawie... Maziu kupe lat.. Od Dariusza dowiedzialem sie
                o forum SP39 i to wlasnie dzisiaj. Ile znajomych "nazwisk" a raczej literek..hi
                Pozdrowienia dla calej klasy 8c... Ide spac...hi
    • Gość: Jesse Re: Absolwenci SP39 IP: *.dyn.iinet.net.au 22.10.05, 18:52
      I am sorry I am writing it in English, but my Polish, especially written, is
      far from adequate.

I was born in Dec 1960, so I guess I graduated in mid 70s. The only fellow
      students I can recall are J Flisk (a pretty good chess player) and Marysia and
      Wojtek who are now a married couple.

The only teacher I can remember is Mr Kafka, and I do not hold very fond
      memories of him. And the guy was a teacher of Polish language; quite amusing
      really.

Once again, my apologies for not being able to post it in Polish.

Regards to You all

J R from Perth, Western Australia
      • Gość: Joanna Re: Absolwenci SP39 IP: *.net.pl / *.realestate.net.pl 23.10.05, 22:44
        A szanowni bywalcy nie wiedzą, że spośród absolwentów SP39 są m.in. dr
        Wojciech Podhorecki, dr Grzegorz Pacyk, dr Beata Seweryn, małżeństwo dr Anna i
        Slawomir Nowińscy, dr Joanna Rudniak (Baruch), dr Aleksandra Baruch, dr Cezary
        Czyzewski i wielu wielu innych wykształconych madrych ludzi. Ja tez pamietam
        wspaniałą bibliotekarkę p. Dziwińską.
        • Gość: wych. Pan Kafka Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.05, 18:34
          Dzisiaj żałuje ,ze nie utrzymujemy z nim kontaktu.
          To był prawdziwy nauczyciel z jakim już nigdy się nie spotkałam./acha jadał na
          lekcji/
          Była jednak taka sytuacja.
          W 8 lub siódmej klasie zrobiliśmy dzien wagrowicza.
          Wszyscy rodzice wezwani- usprawiedliwienia pisemnne nie były honorowane .
          Jednej dziewczyny opiekunowie nie musieli przychodzic gdyż tej kujonce uwierzył
          Pan Kafka na słowo,że była chora .
          Och panie wychowawco -zachwiało nam sie wtedy pojecie o tym co dobre i co złe.

Acha i standardem u Kafki było zostawianie w KOZIE!!!!!!.
          Chyba nie do pomyslenia dzisiaj.
          Ja lubiłam jak miał po naszej, młodszej klasie- zajęcia z ósmą - były tam
          starsze chłopaki hahahaha
          A Pani Wnuk -bilogica to było zjawisko!!!!!.
          Chyba nieszkała niedaleko szkoły na Buczka .
          Jak ona chodziła ubrana/och/ .

Na jednej z lekcji biologi odsłoniła swoją kość obojczykową
          -obrazowo pokazując jej/kości/ budowe .
          A patyczaki w pracowni biologicznej i rybki ,które podkarmiano.
          Otrzymanie klucza od bilogicznej było wielka nobilitacją.

Z robót ręcznych zrobiłam "na zaliczenie" wyklejanke ze słomy.
          Dwa dni mi zeszło ,a wzór zakupiłam w budce pod Jasna Górą ,a słome ze wsi.

Czy pamiętacie roboty ręczne
          gdy roznosiło się własne wyroby np :sałatka jarzynowa z majonezem.
          Częstowało się wszystkich belfrów po całej szkole
          i oni to chyba jedli.)))))))))

No i musze wspomnieć Panią Tronine -ech polubiłam geografie i najważniejsze -do
          dzisiaj wymieniam wszystkie rzeki od lewa do prawa i dopływy.
          Mapki tylko z konturami lądów ,które kupowało się w księgarni na Kopernika i
          trzeba było wpisywać nazwy ......O stołówce z ziemniakami z parówką nie sposób
          zapomnieć ))))
          ech to były czasy.
          Mój syn "załapał"w 39-ej
          nalepszego rozbiorce logicznego zdań w całym świecie
          Panią Moczarską-POLAK>Chapeau bas

Rocznik 1972
          • facia Re: Absolwenci SP39 26.10.05, 07:37
            Bardzo sie ciesze , ze odezwal sie jeszcze starszy ode mnie dinozaur (Pan
            Kafka).I cieszy mnie tez to , ze przypomniala o Panu Kafce.Mnie niestety nie
            uczyl a szkoda.
            • mazi13 Re: Absolwenci SP39 27.10.05, 11:37
              hmm, coś mało absolwentów 39 - i, zagląda na forum
              • Gość: Ewelina Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.10.05, 17:12
                I tak z twojej klasy najwięcej, z mojej jeszcze nikt nie odpowiedział.
                • Gość: Homo absolwenticus Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.05, 18:37
                  A z mojej klasy? Ani widu ani słychu, jak powiedział Hamlet...
                  • facia Re: Absolwenci SP39 27.10.05, 21:24
                    I moj rocznik sie nie odzywa?
                • mazi13 Re: Absolwenci SP39 28.10.05, 10:26
                  a co tam Ewelina u Seby słychać, też kawał czasu go nie widziałem.
                  • Gość: Ewelina Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.05, 10:48
                    2 miesiące temu się ożenił, Bastek i Darek też byli na weselu. Po studiach
                    został w Katowicach, tam mieszka i pracuje. Tu zagląda na niedzielne obiadki :)
                    • mazi13 Re: Absolwenci SP39 28.10.05, 12:33
                      dzięki - pozdrów go oczywiście, no i miłego oczekiwania do pozostania ciocią Ci
                      życzę, <lol>.
                      • Gość: Ewelina Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.05, 13:41
                        dzięki, pozdrowię, ale na razie to on zostanie wujkiem :)
                        • mazi13 Re: Absolwenci SP39 28.10.05, 13:59
                          wow, gratulacje, ale ty też się doczekasz
                          • marcys_czwa Re: Absolwenci SP39 28.10.05, 15:19
                            Cześć Maziu, coraz nas więcej tutaj. Jesteśmy chyba najliczniej reprezentowaną
                            klasa w tym wątku. Oby tak dalej a może odnajdą się inne znajomości?
                • Gość: nocna_roleta Re: Absolwenci SP39 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.05, 19:47
                  Mnie raczej nie podobalo sie w naszej szkole. Kazda nastepna byla lepsza.
                  Pozdrowienia z klasy A (Ostatnio spotkalem Ewe S cos napomknela o spotkaniu
                  klasowym)
                  • Gość: Ewelina Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.05, 09:47
                    Hej, czy Ewa S. też z rocznika 77'?
                    Jeśli tak, to też z nią kieeeedyś rozmawiałam.
                    Pozdrawiam
    • Gość: Asia J Re: Absolwenci SP39 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.11.05, 11:25
      Pozdrawiam wszystkich absolwentów SP 39 szczególnie rocznik 78 wychowawczyni P.
      Ewa Francuz Odezwijcie sie jak możecie
    • Gość: up Re: Absolwenci SP39 IP: *.prenet.pl 05.11.05, 10:55
      <<<<<<<<<<<
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka