Dodaj do ulubionych

Płyty DVD RW

IP: 80.48.49.* 26.03.07, 06:46
To pytanie na pewno niektórym wyda się głupie ale ja jestem w tym temacie
zielona więc ... Czy płytę DVD RW która jest zamknięta można sformatować i
ponownie nagrywać? Czy formatowanie jest możliwe tylko do momentu zamknięcia
płyty? Pytam dlatego że zastanawiam się nad kupnem kamery która nagrywa
bezpośrednio na płyty DVD ale z tego co wiem to aby odtworzyć takie nagranie
na odtwarzaczu lub komputerze to płyta musi być zamknięta a jeśli takiej płyty
nie da rady później sformatować i trzeba nowy film nagrywać na nowej płycie to
może się to okazać bardzo kosztowne. Osoby orientujące się w tym temacie
proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
    • lookas.prv.pl Re: Płyty DVD RW 26.03.07, 07:22
      Płytę DVD RW można formatować.

      Pojęcie "zamknięcie płyty" oznacza zamknięcie sesji nagrywania danych i braku
      możliwości dogrania czegokolwiek na płytę. Czyli nie można wykonać multisesji.

      Np. jak nagrasz na płytę DVD RW tylko 100MB danych i ją zamkniesz to nie masz
      możliwości dodania czegokolwiek na nią. Dopiero po jej sformatowaniu możesz
      nagrywać jeszcze raz.

      Zamknięcie płyty jest wymagane przy właśnie różnego rodzaju sprzęcie RTV, bo nie
      każdy odtwarzacz razi sobie tak dobrze z odczytem jak czytniki komputerowe.
      To samo się tyczy np. nagrywania płyt CD-Audio, które mają służyć do
      odsłuchiwania na domowym sprzęcie hi-fi - nie każdy wie, że aby taka płyta
      działa poprawnie na takich odtwarzaczach to musi nagrywana przy jak
      najmniejszych prędkościach. Tymczasem ludzie wrzucają nagrywanie CD-Audio na 52x
      (bo taką mają max prędkość) i potem się dziwią, że słyszą trzaski lub że płyta w
      ogóle nie działa im w ich wieży za 2tys ;-)



      ________________________
      www.lookas.prv.pl
      • Gość: Edyta Re: Płyty DVD RW IP: 80.48.49.* 26.03.07, 07:58
        Wielkie dzięki za informację. Jeszcze jedno malutkie pytanie. Formatowanie płyty
        zamkniętej wygląda dokładnie tak samo jak takiej gdzie sesja nie jest zamknięta?
        • lookas.prv.pl Re: Płyty DVD RW 26.03.07, 13:04
          Jeśli jest to zwykła płyta DVD RW, a nie jakaś specjalna do kamery, to nie ma
          żadnej różnicy ;-)

          Pozdrawiam.


          ________________________
          www.lookas.prv.pl
          • Gość: Edyta Re: Płyty DVD RW IP: 80.48.49.* 26.03.07, 13:47
            Jeszcze raz wielkie dzięki. Są to płyty DVD o średnicy 8 cm wiec troszkę
            mniejsze niż zwykłe ale to już chyba nie robi większej różnicy
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka