Gość: buba IP: 80.48.49.* 04.05.07, 16:13 Bzdury piszecie : nie Tadeusz Różewicz a TOMASZ RÓŻYCKI - w drugim temacie na poziomie rozszerzonym. Maturzyści dostrzegli różnicę. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: buba poziom rozszerzony z j.pol. IP: 80.48.49.* 04.05.07, 16:14 Bzdury piszecie : nie Tadeusz Różewicz a TOMASZ RÓŻYCKI - w drugim temacie na poziomie rozszerzonym. Maturzyści dostrzegli różnicę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 04.05.07, 16:43 eee... bzdury... Norwid nie jest najlepszy... Tam same kujony chodzą... Wystarczy porównać studniówke ich a mojej szkoły... Nigdy nie byłem na tak drętwej imprezie jak u Norwida... Troche z życia kożystać a nie tylko pauken i knigi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 04.05.07, 16:45 oczywiście miało byc koRZystać to przez tą matÓre :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nauczyciel Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.07, 22:45 Panie Redaktorze - ogromna szkoda i jeszcze większy nietakt , że nie raczył pan wspomniec słowem o tych zdolnych, pracowitych uczniach, ktorzy mieli to ogromne szczęscie ,że ukonczyli inne , rownie dobre ,choc nie zabiegające za wszelką cene o reklame, częstochowskie szkoły. Czyżby to taka dla nich lekcja wychowania obywatelskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rowniez nauczyciel Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:50 Lecz sie kobieto!Choc nie ucze w Norwidzie, nie uwazam, by akurat ta szkola zabiegala o reklame w miescie...- nie musi! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Pierwszy dzień matur IP: 80.48.49.* 05.05.07, 14:13 nie TĄ tylko TĘ "maturzyści"....... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 05.05.07, 14:55 ale drobiazgowy... uuu współczuje żonie lub mężowi :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Morgana Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 00:53 Aha i te teksty w stylu "nie była trudna-stwierdzili uczniowie". Jedna uczennica...chyba...Albo m Norwid. Bo z mojej szkoły (Traugutt) ludzie nie wychodzili zachwyceni. A już na pewno nie wszyscy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: .... :) Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:47 A gdzie do szkoły chodzisz? Mam nadzieje, ze nie obrazisz sie, gdy poprawie Twoja wypowiedz?? koRZystac :) moze popracuj najpierw troche nad soba i swoim IQ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 06.05.07, 15:32 Cwaniaczku nie obraź się ale gdybyś był bardziej uważny to byś zauważył że się sam poprawiłem dwie minuty po napisaniu wiadomosci zawierajacej błąd... A jesli chcesz wiedzieć jestem z Kopernika Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x druga bzdura IP: 80.48.49.* 04.05.07, 17:43 Dwa obrazy prowincji. Porównaj sposoby ich kreacji w podanych fragmentach Pani Bovary Gustawa Flauberta i Republiki marzeń Brunona Schulza. Taki był temat na rozszerzonym. A nie sposoby przedstawienia miasta... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Pierwszy dzień matur IP: 212.87.244.* 04.05.07, 18:20 Dlaczego głównym tematem są maturzyści z prestiżowych szkół jak norwid ?? przeciez inni to tez ludzie i mozna ich zapytac o opinie... Znam jedna osobę która skonczyła tą renomowana szkole i nie jest na tyle "doskonale" wykształcona jakby sie mogło wydawac i ma problemy w kontakcie z innymi osobami... A matura to bzdura i tylko wyjatkowo oporna osoba moze jej nie zdac... w koncu giertych to wszystko wymyślil... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 123 Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.05.07, 00:08 wiadomo... --- www.czestochowaforum.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orfeusz Re: Pierwszy dzień matur IP: 80.48.49.* 07.05.07, 15:28 Norwid czasem przoduje w niektórych rankingach,ale żeby caly artykul poświęcić tej szkole, to rzeczywiście przesada. A matura? Z perspektywy czasu,można stwierdzić,że to tylko jeden z wielu egzaminów w życiu,który trzeba zdać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kleiner arschloch na kolana warcholstwo!!!! IP: *.v.pppool.de 04.05.07, 23:56 NORWID idzie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm Re: na kolana warcholstwo!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.05.07, 00:07 rzeczywiście, młodzież norwidowska co uwidacznia się zwłaszcza w Twoim wpisie jest naszym powodem do dumy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: na kolana warcholstwo!!!! IP: 212.160.86.* 05.05.07, 13:00 A niech sobie idzie... nic tu po nim w Częstochowie :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kobietka Re: Pierwszy dzień matur IP: 217.153.246.* 05.05.07, 09:28 Trzeba było to zatytułować MATURA W NORWIDZIE! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a to Polska właśni Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 11:40 Jesteśmy w Polsce, Jeśli o kimś napisze sie cos pozytywnego to nalezy zgnoić, zniszczyć - równo ścinac wszystkie głowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 05.05.07, 13:02 Nie to tylko sprzeciw przeciwko przerostowi formy nad treścią pewnej szkoły :] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Pierwszy dzień matur IP: 195.205.202.* 05.05.07, 13:28 "tematy nie były trudne" co innego moga powiedzec w Norwidzie. tam nikt sie nie przyzna, ze mu cos sprawilo trudnosc. zapytajcie lepiej co ma do powiedzenia jakis przecietny uczen a nie paniusia, ktora cos tam wygrala i wydaje jej sie, ze Bog wie kim jest :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gfdfg Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 16:13 Ale przeciez nie były. Więc o co chodzi? Czy gdyby powiedzial to ktoś z innej szkoły to byłoby już dobrze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 21:10 tak się składa Kolego (czy Koleżanko), że fakt, że wygrałam to 'coś tam' wcale nie sprawia, że czuję się lepsza od Ciebie czy od kogokolwiek. I kolejna sprawa jest taka, że sama się do tego nie zgłosiłam, wierz mi. A to, że to Norwid? Jakie to ma znaczenie? Skąd się biorą te wszystkie chore stereotypy? Zakładam, że czytałeś te tematy. Nie wydały Ci się proste? Nawet jeśli tak nie uważasz, to to jest tylko moja opinia, z którą wcale nie musisz się utożsamiać. Ludzie, skąd w Was tyle zawiści? I jeszcze PS. Zawsze zastanawiam się, dlaczego ludzie wygłaszający negatywne opinie nie umieją się pod nimi podpisać? To by sugerowało, że wstydzą się swoich poglądów. Choć może się mylę.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wytranstytułowany Re: Pierwszy dzień matur IP: *.126.inds.pl 06.05.07, 11:35 Ludzie, o co wam w ogole chodzi, nie wiedziałem, ze mozna być az tak zawistnym i zazdrosnym. Jeżeli nie podobają wam sie artykuły w GW to kupcie sobie dziennik. To jest żenujące, waszym zdaniem powinien być opisany każdy maturzysta z osobna? To ze farmuła artykułu była taka a nie inna to tylko i wyłącznie sprawa redakcji, ona o tym decyduje, a jak sie nie podoba to czytajćie fakt. Takst ma wiele niedociągnięć, ale przynajmniej gdy zobaczyłem gazete to widziałem coś nowego a nie odgzrewany temat z przed roku. Odrazu pragnę zaznaczyć, ze do Norwida nie chodze, a bohaterki artykułu nie znam, chyba ze z widzenia, albo byłem pijany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 13:33 kurde, jestem z norwida, ale też mi się ten artykuł nie podoba. Co to tylko w jednej szkole dzisiaj matury pisali?! i co mnie obchodzi jak była ubrana Kasia Ciepiela?! tak jak 3/4 dziewczyn. PS do Maturzysty. widocznie podczas studniówki siedziałeś nie przy tym stole co trzeba. Może nie wszyscy się dobrze bawili (chociaż ja tego nie zauważyłam). ale myśl sobie co chcesz, kto się miał dobrze bawić to się dobrze bawił.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 05.05.07, 14:58 No gdybym miał tak "nagrzane" może jak ta część dobrze się bawiąca to pewnie i bym zadowolony był :] ale nie samym chlebem i % człowiek żyje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kobietka Re: Pierwszy dzień matur IP: 217.153.246.* 05.05.07, 22:41 Choć jeden mądry uczeń Norwida, który zauważył, że artykuł nie był zbyt obiektywny... Powinien być o maturach a był raczej o "wyższości"Norwida nad resztą częstochowskich liceów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gostek Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 10:04 Kasiu! Ktos dokonał wendetty posługujac sie osobą redaktora- masz przerąbane- dobrze, ze uciekasz z miasta na studia-bo musiałabys chyba zmienic twarz i dane osobowe,żeby dali Ci spokój,ale patrzac na twoją buźkę mysle,ze nie należysz do osób wrażliwych na krytkę i presję otoczenia ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sese Pierwszy dzień matur IP: 217.153.246.* 05.05.07, 13:48 SIENIUUUUU!!!! a dziewczynkom gratulujemy rodzicow=0 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gostek Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 05.05.07, 15:00 KOPERNIK FOREVER!!! :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia. Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 21:12 Serdecznie dziękuję. I gwarantuję, że masz czego zazdrościć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gostek Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 09:47 Kasieńko! wszystko opisali co miałas na sobie, ile i co zjadłaś, nawet mnie nie powalił tekst o stazu w ambasadzie zaraz po liceum-ALE TE TIPSY na zdjęciu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: On Re: Pierwszy dzień matur IP: *.adsl.inetia.pl 05.05.07, 16:52 Jak dlugo w Gazecie pracuje autor artykulu - Pan Sobkowski? I co dzieje się z ta dziewczyną co pisala o sprawach oświatowych w naszym miescie - Beatą Cichoń? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cichy wielbiciel A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.chello.pl 05.05.07, 21:25 .. i chętnie bym ją poznał! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzysztof j Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.jasnogorska.trustnet.pl 05.05.07, 22:20 Ja za uczniami z Norwida nie przepadam, ktoś może napisać że mam kompleksy bo do gorszej szkoły chodzę ale to nie prawda, po prostu z z ludźmi którzy chodzą do Norwida z którymi się spotkałem uważają że jak tam chodzą to ponad wszystkimi i na innych patrzą z góry, pogadać z nimi można( o ile mają czas) tylko o metodach nauczania, matematyce, fizyce czy innych przedmiotach.Poza tym PUSTKA w głowie i brak samodzielności bo wszystko(stopnie pewnie też) załatwiają rodzice. A tak odnośnie artykułu: co mnie to obchodzi co na maturze robiła jakaś laureatka olimpiady? jeśli tekst miał być o maturach to trzeba było napisać jakie były tematy, i ogólnie jak w częstochowie matury przebiegały. Co Pan redaktor ma rodzinę w Norwidzie? dzięki takim stronniczym artykułom snobizm i tak juz wywyższających się norwidziaków będzie jeszcze większy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zygmunt Taboret Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.chello.pl 05.05.07, 22:36 Masz rację Krzyśku J. Ja mam dziewczynę, która właśnie kończy tę szkołę. I powiem Ci, że jak idziemy razem do kina lub spotykamy się na randce to ona nie mówi o niczym innym jak tylko o tym jakie zadanie rozwiązała ostatnio na matematyce i jakie doświadczenie robiła na fizyce. Mam już dość słuchania opowiadań o głupich pochodnych i sile odśrodkowej! Może poradzisz mi co mam zrobić? Rzucić ją? A może napiszę do redakcji BRAVO GIRL? Myślisz, że tam mi pomogą? Ratuj! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: 212.160.86.* 05.05.07, 22:43 Macie racje z tymi ludzmi poprostu nie mozna normalnie porozmawiać... Mówie przynajmniej o znacznej większości... Rozmawiając patrzą tylko w którym momencie pokazać swoją "wyższość"... Mieszkałem z dwoma w internacie całe szczeście nie w tym samym pokoju... Gdy przechodzili korytarzem to zadzierali tak wysoko brody, ze normalna osoba sprawnie fizycznie by tak nie potrafiła... 100% snobizm :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zygmunt Taboret Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.chello.pl 05.05.07, 22:50 Ty też masz rację Maturzysto! Moja dziewczyna ma już głowę zadartą tak wysoko, że noszę ze sobą w plecaku drabinę, bo inaczej nie mogę dosięgnąć jej ust, kiedy chcę ją pocałować. Aż się boję jak kiedyś mi przyjdzie z nią mieszkać w tym samym pokoju. Przecież ona w ogóle nie będzie mnie zauważała, bo ja mam tylko 185cm wzrostu.. Piszę w poniedziałek do BRAVO. To postanowione. Buziaki dla wszystkich spoko Ludzi, a nie tych odmieńców z Norwida! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 23:00 Hmmm.. Cały naród niemiecki mordował Żydów w Auschwitz. I do dziś noszą z dumą gapę na piersi. Wszyscy Turcy kradną, a Rosjanie piją na umór. Do Traugutta chodzą tylko szpanerzy, a w Sienkiewiczu impreza trwa od rana do nocy. I to jej Wasza pieprzona znajomość świata? Ludzi sie powinno oceniać po tym, do jakiej szkoły chodzą? I co przez to próbujecie pokazać? Jedną rzecz, która się jasno krystalizuje z Waszych wypowiedzi-że jesteście lepsi. To może warto powrócić do słownikowej definicji snobizmu? Jak można żyć w takiej atmosferze? Ciągłych kłótni i prób udowodnienia sobie, kto jest lepszy? Mam mnóstwo fantastycznych i wartościowych znajomych z Samorządówki, Traugutta, TZNu, Sienkiewicza, Kopernika. I chętnie wymieniałabym wszystkie szkoły w tym mieście. Tylko zwyczajnie nie pamiętam nazw. I naprawdę myślicie, że chodzenie do Norwida sprawia, że okazuję im wyższość? A może zanim spojrzycie na szkołę, warto spojrzeć na człowieka? taka tylko refleksja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maturzysta350 Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.05.07, 23:12 Zgadzam się z tobą Kasiu, ale to nie zmienia faktu, że artykuł w Gazecie wyborczej był szczerze przesadzony. Nie lepiej byłoby napisać zwyczajny ogólnikowy artykuł dotyczący wszystkich szkół w Częstochowie (i okolicach)? Po co pisać tekst na pierwszą stronę gazety, który jak ulał pasuje do tygodnika typu Bravo (równie dobrze artykuł ten mógłby być zatytułowany "Z pamiętnika Maturzystki")? Myślę, że redakcja zastanowi się nad sposobem przekazywania informacji w dzienniku. Domyślam się, że tekst miał być w zamiarze oryginalny i "fajny", no ale jak już napisałem niestety się nie udało (szczególnie to drugie). Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: garfield właśnie, dlaczego tylko Norwid, tym bardziej, że.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.05.07, 23:54 w Norwidzie na maturze pozwalają ściągać. Nie zwracają uwagi na to, że ludzie odpisują od siebie nawzajem. W innych szkolach tak nie jest Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: właśnie, dlaczego tylko Norwid, tym bardziej, IP: 212.160.86.* 06.05.07, 02:58 To stąd ten wysoki poziom... jeden z wyższych w Polsce :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: właśnie, dlaczego tylko Norwid, tym bardziej, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:18 A byłeś na maturze w Norwidzie? Nie zauważyłam, żeby ktoś ściągał. A najłatwiej powtarzać obiegowe opinie. I tym sie pocieszać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: właśnie, dlaczego tylko Norwid, tym bardziej, IP: 212.160.86.* 06.05.07, 15:01 A czym tu się pocieszać... Tym że największe ideały są zwykłą ściemą?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wytranstytułowany Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.126.inds.pl 06.05.07, 11:38 ale odnośnie Sienkiewicza to akurat prawde mówisz:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bleee Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 11:33 zal mi was. jak nie mozna z nami rozmawiac to nie rozmawiajcie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mucha Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 23:31 Drogi REdaktorze Naczelny dodatku częstochowskiego naszej drogiej gazety, jak Pan mógł pozwolić wydrukować ten artykuł.Rażą mnie błędy rzeczowe w zapisie tematów, jakie zakradły się do tekstu.Karygodne!!!!Aż mnie zmroziło:)Czy nie było kogoś lepszego do napisania tekstu o maturach bez takich kapeluchów:))) Moim zdaniem należy unikać stronniczości - Częstochowa to wiele szkół średnich i wielu maturzystów.I tu młodzież ma rację wytykając tendencyjność Brak w tekście szerokiego spojrzenia.Znajdzcie ludzi do pracy w redakcji ludzi z poczuciem misji i pasji.CZy na przykład Ola Trojak ,jako osoba młoda i pamiętająca stres maturalny , nie lepiej oddałaby atmosferę panującą wsród młodzież:)KAsi gratuluję dobrze rokującej przyszłości:) GAZETO WSTYDZ SIE...PRZEPROŚ MŁODZIEŻ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aga ciekawostka. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 23:38 Generalnie rzecz ujmując artykuł jest po prostu stronniczy. Cała uwaga skupiała się na jednej osobie, a w Częstochowie jest wielu innych maturzystów którzy napewno chętnie podzieliliby się swoją refleksją na temat matury z języka polskiego. Po drugiej wierz Cie mi ale w tej szkole są bardziej wybitni ludzie. Mają za sobą wygrane po 2 olimpiady niczego sobie bo z ekonomii. Nie chcę obrazić Kasi bo napewno było trudno wygrać olimpiadę z tego zakresu, aczkolwiek zamykajac się tylko na tej osobie mogło zdać się niesprawiedliwe w stosunku do innch uczniów Norwida. Po trzecie wypowiadać o osobach z Norwida nadając im najgorszy wymiar nie jest zbyt trafną i bystrą wypowiedzią. Każdy ma inny charakter a to ze chodzą tam ludzie ambitni to nie znaczy ze wszyscy są zarozumiali! LOL Zyczę powodzenia maturzystom w następnych starciach. ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marjan Re: ciekawostka. IP: *.adsl.inetia.pl 05.05.07, 23:54 Szkoda, że nie dodali w jakiej firmy ciuchach Kasia przyszła na mature :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mucha Re: ciekawostka. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 23:58 dajcie spokoj kasi, niech spokojnie zdaje mature wezcie na jezyki pana redaktora...i jego umiejetnosci pozdrawiam,ide spac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nauczycielka Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 00:01 Rzeczywiście fatalny artkuł. Kasia to, Kasia tamto, Kasia zjadła, Kasia wypiła... Co to kogo obchodzi??? Czy maturę zdają tylko w Norwidzie? Czyżby redaktor byl absolwentem Norwida?? Nie dziwię się, że młodzież czuje się urażona. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mucha Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 00:10 a moze artykul mial celowac w oryginalnym koncepcie?????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 00:18 Artykuł faktycznie nie wznosi się na wyżyny rzemiosła dziennikarskiego. Z tego, co mi wiadomo, Pan redaktor miał napisać dzieło opatrzone tytułem "Dzień z życia maturzysty". I może to go trochę usprawiedliwia? A do Norwida przyszedł może po to , żeby znaleźć w Jego mniemaniu najlepszych (ewentualnie mógł to wyczytać z rankingów). Co nie znaczy wcale, że w Norwidzie faktycznie są ludzie najlepsi. Zastanawiam się, czy to wszystko nie jest po trosze demonizowane? Jeden artykuł bez znaczenia wywołał burzę przerastającą niejednokrotnie reakcje na rzeczy faktycznie istotne. Warto się zastanowić, czy to 'urażenie' ma faktycznie takie realne podstawy.. Ta Kasia, co 'zjadła' i 'wypiła', choć wcale nie uważa, że to jest ważne. Dziękuję. Odpowiedz Link Zgłoś
ireenaa Re: Pierwszy dzień matur 06.05.07, 00:20 Czytając artykuł nie chodzi mi wcale o Kasię ,ale o braki w rzemiośle dziennikarskim Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Morgana Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 00:40 Artykuł jest faktycznie słabiutki, do tego bardzo jednostronny. Matura podstawowa może i była prosta,nie przeczę,za to rozszerzenie było dużo trudniejsze. Pani Bovary i Opowiadania Schulza to utwory, których się w liceum nie przerabia. Dlatego stwierdzenie "tematy nie były trudne" odnosi się chyba tylko i wyłącznie do podstawy. A co do Kasi, to zastanawiam się, niby jaka jest Jej wina w tym artykule,bo nie wiem. Dziewczyna zdolna, laureatka.Należy promowac takich ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nauczycielka Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 00:39 Gość portalu: Kasia napisał(a): A do Norwida przyszedł może po to , żeby znaleźć w Jego mniemaniu najlepszych i dodała skromnie:)- Co nie znaczy wcale, że w Norwidzie faktycznie są ludzie najlepsi. Oj Kasiu, Kasiu... Mnóstwo świetnych młodych ludzi jest w innych częstochowskich szkołach, wierz mi. A z tym Norwidem, to rzeczywiście przesada. Ci wszyscy, no może większość olimpijczyków..Byliby nimi i w innych szkołach. Za korki płacą przecież rodzice:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lil Jay Re: Pierwszy dzień matur IP: *.cn.com.pl 06.05.07, 07:55 ja mam pytanie odnośnie tego w jakiej to ambasadzie i niby czemu i za co ma odywać ta słynna Kasia staż i pytanie do pani mamusi a czy Kasia nie ma zaraz po nim obiecanego stanowska prezeydenta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PaRANoja Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 09:45 Kochani Częstochowanie! Z korepetycji korzystaja uczniowie wszytskich szkół! O co ta cała afera! zbedna dyskusja! Jestem zdania ze niektorzy maja alergie na IX LO! Gdyby Kasia uczeszczala do Żeromskiego czy Mickiewicza nie byłoby tejj rozmowy na forum! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:24 Ma odbywać za sukcesy w olimpiadzie. A w jakiej, to chyba nieważne. a "pani mamusia" (takie określenia świadczą naprawdę tylko o braku klasy) nie ma najmniejszego wpływu na to, co Kasia osiągnie w przyszłości. Ale zaręczam, że nie planuję prezydentury. Uspokojony? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:14 To nie skromność. Zastanawiam się, skąd w Pani ta gorycz.. Bez względu na to, kto płaci za korepetycje, jako osoba znająca, jak sądzę, zawód nauczyciela od podszewki, powinna Pani wiedzieć, że człowiekowi nie da się czegoś włożyć do głowy. I prawdopodobnie kiedy ja się przygotowywałam do tej olimpiady, wszyscy ci, którzy teraz tak bardzo sie oburzają, oglądali telewizję. Jak to jest, że w tym kraju ludzi, którzy coś osiągają tępi się zamiast próbować im dorównać? Miłego dnia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 06.05.07, 15:15 Kasiu pokazałaś właśnie cały snobizm Norwida, wy ludzie pracy, którzy dochodzą do sukcesu poprzez własną krew, pot i łzy (czyli mamusia i tatuś grzeją stołeczek dla dziecka)a reszta to dla was niżsi ludzie, niższe formy życia które nic nie robią i tylką pierdzą w materac przed TV. Ale prawda jest taka że wiele osob uczy się jeszcze cięzej i zapiernicza wieczorami w jakiejs niewdziecznej haruwni po to by zarobic kilka groszy by utrzymac sie w danej szkole (mowie chociazby o dojazdach). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 17:23 Mam Rodziców ekonomistów. I nie interesuje mnie ów 'stołeczek', który mogliby mi grzać. Nie potrzebuję wcale pochwał, bo sama doskonale znam wartość tego, co udało mi się osiągnąć. A skoro wszyscy tak ciężko pracują na swoje sukcesy i tyle się uczą, to dlaczego nie są w tej chwili na moim miejscu? Sukcesy w nauce tylko w niewielkim stopniu bazują na podłożu finansowym. I zamiast się nad sobą użalać, proponuję wziąć się do pracy. wtedy nie trzeba będzie zadrościć innym. Śmieszne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 06.05.07, 21:18 Tak to jest... Nie zasmakowało się ciężkiej pracy to sie nie wie... ile bilety kosztuja, miesiac w internacie, albo choc by ksiazeczki... Powodzenia gwiazdo! No to zaczynam budowac arke skoro ty masz nas w przyszlosci bronic... Nie zrozumialas teraz o co mi chodzilo, a twojego miejsca zeby bylo jasne ci nie zazdroszcze... PS. Dla wyczulonych sorry za bledy ale sie spiesze... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 06.05.07, 10:58 Straszna masa rasistów się tutaj ujawniła! Moim zdaniem ciekawe jest pokazanie matury z perspektywy ucznia. Coroczne ogólne teksty z procentami tabelkami itp. to nuda. Zresztą na takie coś przyjdzie czas po wynikach. Po co tyle agresji? Nie kończyłem Norwida, ale jakoś nie mam uprzedzeń do uczniów tej szkoły. Są na pewno różni i tyle. A to, że odnoszą sukcesy w nauce to chyba plus... Poza tym czego byście chcieli się dowiedzieć z tekstu o pierwszym dniu matur? Przecież tak naprawdę prawie nic nie wiadomo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pucio Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:05 Powiem wam jedno drodzy maturzyści życie weryfikuje wszystko i bez względu czy kończycie Norwida albo inne szacowną szkolę. I naprawdę nie wiem o co to jest wielkie halo ja osobiście znam wielu osób które skończyło Norwida a później nawet na studia się nie dostało i marnie skończyło. Więc nieważne jaką szkołę się kończy ważne co ma się w głowie i jakim jest się.Wartość człowieka nie ocenia się po tym tylko jaka szkołę się kończy. Życzę powodzenia na dalszych egzaminach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maturzystka. Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:14 Ludzie! Zastanowcie sie nad soba! Uwzieliscie sie na Bogu ducha winnej Kasi i "Norwidzie", a przeciez to nie wina uczniow Norwida,ze redaktor wybral akurat te szkole. Nikt z nas - uczniow IX LO - sie o to nie prosil ani o to nie zabiegal! Poza tym skonczcie z tymi stereotypami. Znam z Norwida mnostwo ludzi, Kasie tez, i te wszystkie brednie, ktore wypisujecie, zapewne zaslyszane gdzies po katach, nijak maja sie do rzeczywistosci!!! To,ze reportaz nie jest najwyzszych lotow to przeciez nie wina Norwida, a tym bardziej Kasi. Radzilabym nabrac troche dystansu! Ciekawe jak byscie zaregowali,gdyby bohaterem calej sprawy byl przecietny chlopak z Traugutta czy Sienkiewicza...Naprawde nie wiem jakich macie znajomych z Norwida,ale ja znam swietnych i wartosciowych ludzi! Moze to wszystko wynika z zazdrosci? ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maturzysta350 Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:26 Nie krzycz już dziecko i nie uogólniaj zachowań wszystkich forumowiczów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maturzystka. Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:35 Taaak.Bardzo trafna riposta.Szczerze gratuluje,dziecko! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 06.05.07, 14:51 To żadne stereotypy... Moje wypowiedzi nie opierają sie na plotkach tylko na doswiadczeniach... Bo jesli sie poznało z 15 albo i wiecej osób i z zadna nie dalo sie pogadać no to chyba to nie przypadek... aczkolwiek pewno istnieje kilka wyjatków... potwierdzających regółe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: w Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.07, 18:14 Moze po prostu z toba sie ciezko dogadac? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 07.05.07, 19:26 Jakoś z innymi normalnymi ludzmi dogaduje sie bezproblemowo... dziwny zbieg okolicznosci ze to tylko panstwo z Norwida... Z reszta poczytaj wypowiedzi innych w tym temacie tez maja podobne doswiadczenia i osobiscie takich ludzi znam sporo... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aga do Kasi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 12:29 Droga Kasiu Twoje riposty są naprawde godne podziwu. Potrafisz się obronić i to w sposób niewiarygodnie łatwy i precyzyjny. Brawo dla twojej osoby. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mucha Re: do Kasi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 12:38 a ja się zastanawiam czy Kasia to Kasia, a może jej mamusia??? Kasia właściwa zapewne uczy się do kolejnych egzaminów, a nie wczytuje się w posty na forum Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: do Kasi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 13:13 Kasia to Kasia. Uczy się co prawda do jutrzejszego angielskiego (co wydaje się zasadne, choć mogę sie mylić), ale znajduje czas, żeby zajrzeć na to forum (gdzie dyskusja toczy sie co prawda o niczym, ale bawi ją sam jej przebieg). A to, że pisze w trzeciej osobie, to próba ukazania dystansu. Każdy powinien umieć sie sam obronić, szczególnie, jeśli w przeszłości planuje bronić innych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: norwidzianka Re: do Kasi IP: *.taboo-inc.com 07.05.07, 20:10 to co tutaj zobaczylam jest po prostu żenujące... Chodzę do Norwida, była to moja w pełni przemyślana decyzja i po 2 latach chodzenia do tej szkoły, podczas rekrutacji, postąpiłabym tak samo. Jestem bardzo zadowolona z mojego wyboru. Szkoła świetna. Ludzie rózni.... jak wszędzie. Są kujony i są ludzie naprawde "luźni", a do tego mase z nich, zarówno tych kujonów i tych "luźnych", jest naprawde bardzo zdolnych. Nie rozumeim tych uwag. Stereotypy są bardzo mylne i krzywdzące.... chcielbyście, aby po tym jak przedstawicie sie za granica ludzie przestali z Wami rozmawiać tylko dlatego, że pochodzicie z Polski... bo przecież za granica istneiej stereotyp wiecznie pijanego, kradnącego Polaka.... Co to artykulu... lepszy niż tableki, zrobiony do innej strony, trochę nieobiektywny. Jednym słowem bardzo kontrowersyjny. Co do Kasi.. nie znam jej osobiśc, tylko ze szkolnego korytarza, ale uważam że to madra i zdolna osoba, mająca swoje zdanie i życze jej wszytkiego dobrego... uważama również, że pokazała klasę wtrącając sie do tej śmiesznej dyskusji... I nie podnosze brody jak ide ani nic w tym rodzaju... nie czuję sie jakaś inna idąc alejami czy bedąc w klubie..... jestem normlana jak wszyscy. mam dwie nogi, dwie ręce i dwoje oczu. I chodzę do Norwida. Pozdrawiam wszystkich norwidziaków! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: do Kasi IP: 212.160.86.* 06.05.07, 15:26 Zupełnie jak politycy... Ładnie mówią, a źle robią :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warszawiak Parę słów IP: *.aster.pl 06.05.07, 16:05 Gościnnie na stronie Gazety częstochowskiej... dodam że maturzysta. Do rzeczy. Nie jestem z Waszego miasta, przeto pozwolę sobie obiektywnie podsumować tą barwną dyskusję. Odnoszę wrażenie, że niezależnie od szerokości geograficznej, wiele osób kieruje się stereotypami. Temat mnie obchodzi, bo nie raz zetknąłem się z reakcjami innych na to skąd jestem "uuu hoho warszaaafka!". Jadę do Niemiec - stereotypy żeśmy wszyscy jednacy złodzieje samochodów. A tu - proszę - wewnętrzne częstochowskie żale, Sienkiewicz, Norwid czy Traugutt. Śmieszne. Dochodzi do tego zawiść w stosunku do Kasi, która ciężką pracą osiągnęła niemały sukces i w pełni na niego zasłużyła. Tak się składa, że również brałem udział w olimpiadach i byle palant bez przygotowania nie dostanie się nawet do etapu wojewódzkiego. Żeby tego było mało, atmosferę podgrzało kilku nauczycieli, którzy swoją ograniczoną postawą tylko utwierdzają agresywnych i zawistnych ludzi w atakowaniu Kasi, dziennikarza, Norwida i całego świata, ale propagują stereotypy. Proponuję więcej pozytywnego myślenia. Artykuł jest ciekawy, bo pokazuje matury od innej strony. Państwo widzę wolą sztampę zamiast próby wyjścia z konwencji. Dobrze dla Was, że nie było na maturze Ferdydurke albo Tanga, bo byście nic nie zrozumieli :) Pod koniec Ferdydurke na niebie ukazała się monstrualna pupa. Czy to nie zabawna puenta na zakończenie tej dyskusji? Faites l'amour pas la guerre! Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mentos Pierwszy dzień matur IP: *.apus-net.pl 06.05.07, 19:30 W IX LO jest wiele osób z którymi można spędzić czas na imprezie. Ale są też przypadki typu: kreski ułamkowe rysowane od linijki, odrobiona każda praca domowa, max.aktywności na lekcji; a z drugiej strony nie wiedza ile kosztuje piwo, ani gdzie w Częstochowie są najlepsze puby i kluby. po prostu niektórzy mają inny system wartości, dlatego łatwo tam trafić na kogoś kto jest mało obyty towarzysko. Jednak każdy jest inny, wiele osób potrafi połączyć naukę ze spędzaniem czasu ze znajomymi oraz z zabawą. Takich trzeba docenić, bo oni nie marnują czasu. Traugutt i Sieniu ma motto, które brzmi: nie popadać w skrajności :)) Mnie dziwi to, że 1/2 artykułu jest o jednej osobie, mogli to inaczej zatytułować, nie byłoby problemu. Przykładowo: "Dzień z życia Kasi i innych norwidowców" ;] PS.wszystkim olimpijczykom, ze wszystkich szkół, gratuluję. pracowaliście pilnie - to trzeba chwalić :] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michal Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 19:47 A ja chcialem powiedziec ze jestem z norwida i zawsze jak ide gdzies na impreze, ale to zawsze, spotykam znajomych z norwida. Nie tylko z norwida. Ostatnio dobrze sie bawilem na imprezie gdzie byli ludzie z norwida, bieganskiego i traugutta. Wielu z nich znam dobrze i g..no mnie obchodzi do jakiej chodza szkoly wazne ze dobrze sie z nimi dogaduje. A ludzie, ktorzy sie duzo ucza w norwidzie? W sumie zal mi ich bo nie pobawia sie w zyciu. Ja na przyklad leje na wszystko i daje sobie rade tak jak ci co kuja po nocach. Moze sa mniej sprawni psychicznie ;p. A moze praca uszlachetnia. Wiem ze mam znajomych z roznych srodowisk, dzielnic, szkol, rodzin a mam to gdzies bo liczy sie dla mnie to jak mi sie z nimi dogaduje. Pozdrawiam Pilny uczen norwida. Ps Pozdrowienia ciepielko, ladna gwiazde z ciebie zrobili. Masz prze...ane na miescie teraz ;pp Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michal Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 19:51 zapomnialem dodac. Szczerze mowiac za specjalnie kasi nie lubie, ale przeciez nie musze, ale podziwiam jej ojca. Heh ma facet leb do interesu ;] Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ooo Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 20:42 truuuu, racja, racja, racja, wszedzie sie znajda ludzie siedzacy caly dzien nad ksiazkami i tacy ktorzy lubia poimprezowac, najlepiej łaćzyc jedno z drugim :D ---- www.czestochowaforum.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Pierwszy dzień matur IP: 213.199.204.* 06.05.07, 21:34 Cenzurują na forum Częstochowa słowa: kaczka, kaczyzm , kaczor gdy są w tytule ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.07, 12:37 heh,ja tez jestem z Norwida ;] i wkurzaja mnie te stereotypy ;] Kasi gratuluje sukcesu, i tego ze potrafi odpowiedziec z klasa na te bezsensowne zarzuty ;] Odpowiedz Link Zgłoś
ancymonka Re: Pierwszy dzień matur 07.05.07, 12:58 1. Co to ma wspólnego z tematem wątku? 2. Nie zauważyłam takowej cenzury...:-/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Anonimowi Forumowicze IP: 212.87.244.* 08.05.07, 21:48 Mam na imie Marcin i jestem z Norwida. ("czeeeść Marcin"). Przykro mi się robi kiedy czytam te wasze komentarze. Serio. Bo to przykre kiedy swe nieuzasadnione zastrzeżenia pod zarzutem wszystkich uczniów Norwida i uzasadnione zastrzeżenia co do jakości artykułu 'przelewacie' na bogu ducha winną Kasię. Osobiście nie znam nikogo, ktomu tak świetnie udawałoby się łączyć szkolne obowiązki z życiem towarzyskim. Zatem może po prostu przyjmiecie do wiadomości, że dziewczyna jest zdolna? Tak najzwyczajniej w świecie zdolna. A teraz o Norwidzie słów kilka. To co ja lubię w tej szkole, to właśnie uczniów: sympatycznych, na poziomie. Nie lubie z kolei tego jak dyrekcja stwarza wokół nas wszystkich atmosferę elitarności. (no i kilku nauczycieli, też nie lubie..) Chcecie znać przepis na sukces tej szkoły? Jest prosty: Nagłośnić sukcesy olimpijczyków (sztuk kilka) w celu przyciągnięcia do przyszłorocznej rekrutacji jak najwiecej gimnazjalistów, którzy brali juz udział w jakichś olimpiadach. Zrobić z pompą Dni Otwarte i poopowiadac jak świetnie jest w tej szkole. Przyjąć najlepszych gimnazjalistów i od początku przygotowywać ich do olimpiad. Zabieg powtórzyć kilkukrotnie, aż błędne koło zacznie nakręcać sie samo. Wysokie miejsca w rankingach gwarantowane*. *uwaga! efektem ubocznym może byc zawiść innych licealistów, anonimowo wypisujących bzdudry na forach internetowych. PS. Niby taka głupia internetowa dyskusja, a jak pięknie ukazuje nam tą polską mentalność.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mala_mi NORWID IP: 212.87.244.* 08.05.07, 21:54 Lubicie najeżdżać na Norwida, no nie? A przypomnijcie sobie gdzie składaliście swoje papiery? Większość z was składała do Norwida, tylko sie nie dostaliście. Tak, wiem, że nie żałujecie ze chodzicie gdzie indziej, sama nie żałuje ze chodze do Sienkiewicza. Ale może coś w tym jest, co? mala_mi, co sie do Norwida nie dostała. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: NORWID IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 19:45 O co się tu kłócić?Przecież to oczywiste,że Norwid jest najlepszy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzysta Re: NORWID IP: 212.160.86.* 09.05.07, 21:01 Jak się obudzisz to daj znać... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agata:) Re: NORWID IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.07, 14:57 O nieprawda! Ja się do Norwida dostałam i wcale tam nie poszłam. Znam ok. 10 osób, które zrobiły tak samo. Muszę powiedzieć, że początkowo się wahałam, czy postąpiłam dobrze, ale z perspektywy czasu widzę, że podjęłam słuszną decyzję. Oprócz tego poznałam ostatnio pewnego absolwenta Norwida, który żałuje, że chodził właśnie do tej szkoły. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: NORWID IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.07, 16:37 Fakt skoro jedna osoba z 300 absolwentów w jednym roczniku żałuje to musi coś znaczyć:DDziewczyno,opanuj się:D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maturzystka Re: NORWID IP: 217.153.246.* 12.05.07, 17:04 Ja też dostałam się do Norwida a wybrałam inną szkołę -Słowaka! Nie jestem z niej jakoś zadowolona ale yo i tak lepsze wyjście niż Norwid. Jeżeli zapytacie po co więc składałam papiery do Norwida, to odpowiem, by sprawdzić się... Odpowiedz Link Zgłoś