Dodaj do ulubionych

Pierwszy dzień matur

IP: 80.48.49.* 04.05.07, 16:13
Bzdury piszecie : nie Tadeusz Różewicz a TOMASZ RÓŻYCKI - w drugim temacie na
poziomie rozszerzonym. Maturzyści dostrzegli różnicę.
Obserwuj wątek
    • Gość: buba poziom rozszerzony z j.pol. IP: 80.48.49.* 04.05.07, 16:14
      Bzdury piszecie : nie Tadeusz Różewicz a TOMASZ RÓŻYCKI - w drugim temacie na
      poziomie rozszerzonym. Maturzyści dostrzegli różnicę.
    • Gość: Maturzysta Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 04.05.07, 16:43
      eee... bzdury... Norwid nie jest najlepszy... Tam same kujony chodzą...
      Wystarczy porównać studniówke ich a mojej szkoły... Nigdy nie byłem na tak
      drętwej imprezie jak u Norwida... Troche z życia kożystać a nie tylko pauken i
      knigi
      • Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 04.05.07, 16:45
        oczywiście miało byc koRZystać to przez tą matÓre :P
        • Gość: nauczyciel Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.07, 22:45
          Panie Redaktorze - ogromna szkoda i jeszcze większy nietakt , że nie raczył pan
          wspomniec słowem o tych zdolnych, pracowitych uczniach, ktorzy mieli to
          ogromne szczęscie ,że ukonczyli inne , rownie dobre ,choc nie zabiegające za
          wszelką cene o reklame, częstochowskie szkoły. Czyżby to taka dla nich lekcja
          wychowania obywatelskiego.
          • Gość: Rowniez nauczyciel Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:50
            Lecz sie kobieto!Choc nie ucze w Norwidzie, nie uwazam, by akurat ta szkola
            zabiegala o reklame w miescie...- nie musi!
        • Gość: gość Re: Pierwszy dzień matur IP: 80.48.49.* 05.05.07, 14:13
          nie TĄ tylko TĘ

          "maturzyści".......
          • Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 05.05.07, 14:55
            ale drobiazgowy... uuu współczuje żonie lub mężowi :D
        • Gość: Morgana Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 00:53
          Aha i te teksty w stylu "nie była trudna-stwierdzili uczniowie". Jedna
          uczennica...chyba...Albo m Norwid. Bo z mojej szkoły (Traugutt) ludzie nie
          wychodzili zachwyceni. A już na pewno nie wszyscy.
      • Gość: .... :) Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:47
        A gdzie do szkoły chodzisz? Mam nadzieje, ze nie obrazisz sie, gdy poprawie
        Twoja wypowiedz?? koRZystac :) moze popracuj najpierw troche nad soba i swoim
        IQ...
        • Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 06.05.07, 15:32
          Cwaniaczku nie obraź się ale gdybyś był bardziej uważny to byś zauważył że się
          sam poprawiłem dwie minuty po napisaniu wiadomosci zawierajacej błąd... A jesli
          chcesz wiedzieć jestem z Kopernika
    • Gość: x druga bzdura IP: 80.48.49.* 04.05.07, 17:43
      Dwa obrazy prowincji. Porównaj sposoby ich kreacji w podanych fragmentach
      Pani Bovary Gustawa Flauberta i Republiki marzeń Brunona Schulza.

      Taki był temat na rozszerzonym. A nie sposoby przedstawienia miasta...
    • Gość: gość Pierwszy dzień matur IP: 212.87.244.* 04.05.07, 18:20
      Dlaczego głównym tematem są maturzyści z prestiżowych szkół jak norwid ?? przeciez inni to tez ludzie i mozna ich zapytac o opinie... Znam jedna osobę która skonczyła tą renomowana szkole i nie jest na tyle "doskonale" wykształcona jakby sie mogło wydawac i ma problemy w kontakcie z innymi osobami...

      A matura to bzdura i tylko wyjatkowo oporna osoba moze jej nie zdac... w koncu giertych to wszystko wymyślil...
      • Gość: 123 Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.05.07, 00:08
        wiadomo...
        ---
        www.czestochowaforum.pl
      • Gość: orfeusz Re: Pierwszy dzień matur IP: 80.48.49.* 07.05.07, 15:28
        Norwid czasem przoduje w niektórych rankingach,ale żeby caly artykul poświęcić
        tej szkole, to rzeczywiście przesada.


        A matura? Z perspektywy czasu,można stwierdzić,że to tylko jeden z wielu
        egzaminów w życiu,który trzeba zdać.





    • Gość: kleiner arschloch na kolana warcholstwo!!!! IP: *.v.pppool.de 04.05.07, 23:56
      NORWID idzie!
      • Gość: hmm Re: na kolana warcholstwo!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.05.07, 00:07
        rzeczywiście, młodzież norwidowska co uwidacznia się zwłaszcza w Twoim wpisie
        jest naszym powodem do dumy
      • Gość: Maturzysta Re: na kolana warcholstwo!!!! IP: 212.160.86.* 05.05.07, 13:00
        A niech sobie idzie... nic tu po nim w Częstochowie :D
    • Gość: kobietka Re: Pierwszy dzień matur IP: 217.153.246.* 05.05.07, 09:28
      Trzeba było to zatytułować MATURA W NORWIDZIE!
    • Gość: a to Polska właśni Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 11:40
      Jesteśmy w Polsce, Jeśli o kimś napisze sie cos pozytywnego to nalezy zgnoić, zniszczyć - równo ścinac wszystkie głowy.
      • Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 05.05.07, 13:02
        Nie to tylko sprzeciw przeciwko przerostowi formy nad treścią pewnej szkoły :]
        • Gość: x Re: Pierwszy dzień matur IP: 195.205.202.* 05.05.07, 13:28
          "tematy nie były trudne" co innego moga powiedzec w Norwidzie. tam nikt sie nie
          przyzna, ze mu cos sprawilo trudnosc. zapytajcie lepiej co ma do powiedzenia
          jakis przecietny uczen a nie paniusia, ktora cos tam wygrala i wydaje jej sie,
          ze Bog wie kim jest :/
          • Gość: gfdfg Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 16:13
            Ale przeciez nie były. Więc o co chodzi? Czy gdyby powiedzial to ktoś z innej
            szkoły to byłoby już dobrze
          • Gość: Kasia Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 21:10
            tak się składa Kolego (czy Koleżanko), że fakt, że wygrałam to 'coś tam' wcale
            nie sprawia, że czuję się lepsza od Ciebie czy od kogokolwiek. I kolejna sprawa
            jest taka, że sama się do tego nie zgłosiłam, wierz mi.

            A to, że to Norwid? Jakie to ma znaczenie? Skąd się biorą te wszystkie chore
            stereotypy?

            Zakładam, że czytałeś te tematy. Nie wydały Ci się proste? Nawet jeśli tak nie
            uważasz, to to jest tylko moja opinia, z którą wcale nie musisz się utożsamiać.

            Ludzie, skąd w Was tyle zawiści?

            I jeszcze PS. Zawsze zastanawiam się, dlaczego ludzie wygłaszający negatywne
            opinie nie umieją się pod nimi podpisać? To by sugerowało, że wstydzą się swoich
            poglądów. Choć może się mylę..

            • Gość: wytranstytułowany Re: Pierwszy dzień matur IP: *.126.inds.pl 06.05.07, 11:35
              Ludzie, o co wam w ogole chodzi, nie wiedziałem, ze mozna być az tak zawistnym i
              zazdrosnym. Jeżeli nie podobają wam sie artykuły w GW to kupcie sobie dziennik.
              To jest żenujące, waszym zdaniem powinien być opisany każdy maturzysta z osobna?
              To ze farmuła artykułu była taka a nie inna to tylko i wyłącznie sprawa
              redakcji, ona o tym decyduje, a jak sie nie podoba to czytajćie fakt. Takst ma
              wiele niedociągnięć, ale przynajmniej gdy zobaczyłem gazete to widziałem coś
              nowego a nie odgzrewany temat z przed roku. Odrazu pragnę zaznaczyć, ze do
              Norwida nie chodze, a bohaterki artykułu nie znam, chyba ze z widzenia, albo
              byłem pijany.
        • Gość: ... Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 13:33
          kurde, jestem z norwida, ale też mi się ten artykuł nie podoba. Co to tylko w
          jednej szkole dzisiaj matury pisali?! i co mnie obchodzi jak była ubrana Kasia
          Ciepiela?! tak jak 3/4 dziewczyn.

          PS do Maturzysty. widocznie podczas studniówki siedziałeś nie przy tym stole co
          trzeba. Może nie wszyscy się dobrze bawili (chociaż ja tego nie zauważyłam). ale
          myśl sobie co chcesz, kto się miał dobrze bawić to się dobrze bawił....
          • Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 05.05.07, 14:58
            No gdybym miał tak "nagrzane" może jak ta część dobrze się bawiąca to pewnie i
            bym zadowolony był :] ale nie samym chlebem i % człowiek żyje
          • Gość: kobietka Re: Pierwszy dzień matur IP: 217.153.246.* 05.05.07, 22:41
            Choć jeden mądry uczeń Norwida, który zauważył, że artykuł nie był zbyt
            obiektywny... Powinien być o maturach a był raczej o "wyższości"Norwida nad
            resztą częstochowskich liceów...
            • Gość: gostek Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 10:04
              Kasiu! Ktos dokonał wendetty posługujac sie osobą redaktora- masz przerąbane-
              dobrze, ze uciekasz z miasta na studia-bo musiałabys chyba zmienic twarz i dane
              osobowe,żeby dali Ci spokój,ale patrzac na twoją buźkę mysle,ze nie należysz do
              osób wrażliwych na krytkę i presję otoczenia ;-)
    • Gość: sese Pierwszy dzień matur IP: 217.153.246.* 05.05.07, 13:48
      SIENIUUUUU!!!! a dziewczynkom gratulujemy rodzicow=0
      • Gość: gostek Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 05.05.07, 15:00
        KOPERNIK FOREVER!!! :D
      • Gość: Kasia. Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 21:12
        Serdecznie dziękuję. I gwarantuję, że masz czego zazdrościć.
        • Gość: gostek Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 09:47
          Kasieńko! wszystko opisali co miałas na sobie, ile i co zjadłaś, nawet mnie nie
          powalił tekst o stazu w ambasadzie zaraz po liceum-ALE TE TIPSY na zdjęciu...
    • Gość: On Re: Pierwszy dzień matur IP: *.adsl.inetia.pl 05.05.07, 16:52
      Jak dlugo w Gazecie pracuje autor artykulu - Pan Sobkowski? I co dzieje się z
      ta dziewczyną co pisala o sprawach oświatowych w naszym miescie - Beatą Cichoń?
    • Gość: Cichy wielbiciel A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.chello.pl 05.05.07, 21:25
      .. i chętnie bym ją poznał!
      • Gość: krzysztof j Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.jasnogorska.trustnet.pl 05.05.07, 22:20
        Ja za uczniami z Norwida nie przepadam, ktoś może napisać że mam kompleksy bo do
        gorszej szkoły chodzę ale to nie prawda, po prostu z z ludźmi którzy chodzą do
        Norwida z którymi się spotkałem uważają że jak tam chodzą to ponad wszystkimi i
        na innych patrzą z góry, pogadać z nimi można( o ile mają czas) tylko o metodach
        nauczania, matematyce, fizyce czy innych przedmiotach.Poza tym PUSTKA w głowie i
        brak samodzielności bo wszystko(stopnie pewnie też) załatwiają rodzice.
        A tak odnośnie artykułu: co mnie to obchodzi co na maturze robiła jakaś
        laureatka olimpiady? jeśli tekst miał być o maturach to trzeba było napisać
        jakie były tematy, i ogólnie jak w częstochowie matury przebiegały. Co Pan
        redaktor ma rodzinę w Norwidzie? dzięki takim stronniczym artykułom snobizm i
        tak juz wywyższających się norwidziaków będzie jeszcze większy
        • Gość: Zygmunt Taboret Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.chello.pl 05.05.07, 22:36
          Masz rację Krzyśku J. Ja mam dziewczynę, która właśnie kończy tę szkołę. I
          powiem Ci, że jak idziemy razem do kina lub spotykamy się na randce to ona nie
          mówi o niczym innym jak tylko o tym jakie zadanie rozwiązała ostatnio na
          matematyce i jakie doświadczenie robiła na fizyce. Mam już dość słuchania
          opowiadań o głupich pochodnych i sile odśrodkowej!

          Może poradzisz mi co mam zrobić? Rzucić ją?

          A może napiszę do redakcji BRAVO GIRL? Myślisz, że tam mi pomogą?

          Ratuj!
        • Gość: Maturzysta Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: 212.160.86.* 05.05.07, 22:43
          Macie racje z tymi ludzmi poprostu nie mozna normalnie porozmawiać... Mówie
          przynajmniej o znacznej większości... Rozmawiając patrzą tylko w którym
          momencie pokazać swoją "wyższość"... Mieszkałem z dwoma w internacie całe
          szczeście nie w tym samym pokoju... Gdy przechodzili korytarzem to zadzierali
          tak wysoko brody, ze normalna osoba sprawnie fizycznie by tak nie potrafiła...
          100% snobizm :/
          • Gość: Zygmunt Taboret Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.chello.pl 05.05.07, 22:50
            Ty też masz rację Maturzysto!

            Moja dziewczyna ma już głowę zadartą tak wysoko, że noszę ze sobą w plecaku
            drabinę, bo inaczej nie mogę dosięgnąć jej ust, kiedy chcę ją pocałować. Aż się
            boję jak kiedyś mi przyjdzie z nią mieszkać w tym samym pokoju. Przecież ona w
            ogóle nie będzie mnie zauważała, bo ja mam tylko 185cm wzrostu..

            Piszę w poniedziałek do BRAVO. To postanowione.

            Buziaki dla wszystkich spoko Ludzi, a nie tych odmieńców z Norwida!
          • Gość: Kasia Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 23:00
            Hmmm..

            Cały naród niemiecki mordował Żydów w Auschwitz. I do dziś noszą z dumą gapę na
            piersi.
            Wszyscy Turcy kradną, a Rosjanie piją na umór.
            Do Traugutta chodzą tylko szpanerzy, a w Sienkiewiczu impreza trwa od rana do nocy.
            I to jej Wasza pieprzona znajomość świata?
            Ludzi sie powinno oceniać po tym, do jakiej szkoły chodzą?
            I co przez to próbujecie pokazać? Jedną rzecz, która się jasno krystalizuje z
            Waszych wypowiedzi-że jesteście lepsi. To może warto powrócić do słownikowej
            definicji snobizmu?

            Jak można żyć w takiej atmosferze? Ciągłych kłótni i prób udowodnienia sobie,
            kto jest lepszy?

            Mam mnóstwo fantastycznych i wartościowych znajomych z Samorządówki, Traugutta,
            TZNu, Sienkiewicza, Kopernika. I chętnie wymieniałabym wszystkie szkoły w tym
            mieście. Tylko zwyczajnie nie pamiętam nazw. I naprawdę myślicie, że chodzenie
            do Norwida sprawia, że okazuję im wyższość?

            A może zanim spojrzycie na szkołę, warto spojrzeć na człowieka? taka tylko
            refleksja.
            • Gość: maturzysta350 Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.05.07, 23:12
              Zgadzam się z tobą Kasiu, ale to nie zmienia faktu, że artykuł w Gazecie
              wyborczej był szczerze przesadzony. Nie lepiej byłoby napisać zwyczajny
              ogólnikowy artykuł dotyczący wszystkich szkół w Częstochowie (i okolicach)? Po
              co pisać tekst na pierwszą stronę gazety, który jak ulał pasuje do tygodnika
              typu Bravo (równie dobrze artykuł ten mógłby być zatytułowany "Z pamiętnika
              Maturzystki")?

              Myślę, że redakcja zastanowi się nad sposobem przekazywania informacji w
              dzienniku. Domyślam się, że tekst miał być w zamiarze oryginalny i "fajny", no
              ale jak już napisałem niestety się nie udało (szczególnie to drugie).

              Pozdrawiam.
              • Gość: garfield właśnie, dlaczego tylko Norwid, tym bardziej, że.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.05.07, 23:54
                w Norwidzie na maturze pozwalają ściągać. Nie zwracają uwagi na to, że ludzie
                odpisują od siebie nawzajem. W innych szkolach tak nie jest
                • Gość: Maturzysta Re: właśnie, dlaczego tylko Norwid, tym bardziej, IP: 212.160.86.* 06.05.07, 02:58
                  To stąd ten wysoki poziom... jeden z wyższych w Polsce :/
                • Gość: Kasia Re: właśnie, dlaczego tylko Norwid, tym bardziej, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:18
                  A byłeś na maturze w Norwidzie? Nie zauważyłam, żeby ktoś ściągał.

                  A najłatwiej powtarzać obiegowe opinie. I tym sie pocieszać.
                  • Gość: Maturzysta Re: właśnie, dlaczego tylko Norwid, tym bardziej, IP: 212.160.86.* 06.05.07, 15:01
                    A czym tu się pocieszać... Tym że największe ideały są zwykłą ściemą?!
            • Gość: wytranstytułowany Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.126.inds.pl 06.05.07, 11:38
              ale odnośnie Sienkiewicza to akurat prawde mówisz:)
          • Gość: bleee Re: A mnie się ta Kasia podoba.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 11:33
            zal mi was. jak nie mozna z nami rozmawiac to nie rozmawiajcie
    • Gość: mucha Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 23:31
      Drogi REdaktorze Naczelny dodatku częstochowskiego naszej drogiej gazety, jak
      Pan mógł pozwolić wydrukować ten artykuł.Rażą mnie błędy rzeczowe w zapisie
      tematów, jakie zakradły się do tekstu.Karygodne!!!!Aż mnie zmroziło:)Czy nie
      było kogoś lepszego do napisania tekstu o maturach bez takich kapeluchów:)))
      Moim zdaniem należy unikać stronniczości - Częstochowa to wiele szkół średnich
      i wielu maturzystów.I tu młodzież ma rację wytykając tendencyjność Brak w
      tekście szerokiego spojrzenia.Znajdzcie ludzi do pracy w redakcji ludzi z
      poczuciem misji i pasji.CZy na przykład Ola Trojak ,jako osoba młoda i
      pamiętająca stres maturalny , nie lepiej oddałaby atmosferę panującą wsród
      młodzież:)KAsi gratuluję dobrze rokującej przyszłości:)
      GAZETO WSTYDZ SIE...PRZEPROŚ MŁODZIEŻ
    • Gość: Aga ciekawostka. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 23:38
      Generalnie rzecz ujmując artykuł jest po prostu stronniczy. Cała uwaga skupiała
      się na jednej osobie, a w Częstochowie jest wielu innych maturzystów którzy
      napewno chętnie podzieliliby się swoją refleksją na temat matury z języka
      polskiego.
      Po drugiej wierz Cie mi ale w tej szkole są bardziej wybitni ludzie. Mają za
      sobą wygrane po 2 olimpiady niczego sobie bo z ekonomii. Nie chcę obrazić Kasi
      bo napewno było trudno wygrać olimpiadę z tego zakresu, aczkolwiek zamykajac
      się tylko na tej osobie mogło zdać się niesprawiedliwe w stosunku do innch
      uczniów Norwida.
      Po trzecie wypowiadać o osobach z Norwida nadając im najgorszy wymiar nie
      jest zbyt trafną i bystrą wypowiedzią. Każdy ma inny charakter a to ze chodzą
      tam ludzie ambitni to nie znaczy ze wszyscy są zarozumiali! LOL
      Zyczę powodzenia maturzystom w następnych starciach. !
      • Gość: Marjan Re: ciekawostka. IP: *.adsl.inetia.pl 05.05.07, 23:54
        Szkoda, że nie dodali w jakiej firmy ciuchach Kasia przyszła na mature :)
        • Gość: mucha Re: ciekawostka. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 23:58
          dajcie spokoj kasi, niech spokojnie zdaje mature
          wezcie na jezyki pana redaktora...i jego umiejetnosci
          pozdrawiam,ide spac
    • Gość: nauczycielka Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 00:01
      Rzeczywiście fatalny artkuł. Kasia to, Kasia tamto, Kasia zjadła, Kasia
      wypiła... Co to kogo obchodzi??? Czy maturę zdają tylko w Norwidzie? Czyżby
      redaktor byl absolwentem Norwida??
      Nie dziwię się, że młodzież czuje się urażona.
      • Gość: mucha Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 00:10
        a moze artykul mial celowac w oryginalnym koncepcie??????
      • Gość: Kasia Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 00:18
        Artykuł faktycznie nie wznosi się na wyżyny rzemiosła dziennikarskiego. Z tego,
        co mi wiadomo, Pan redaktor miał napisać dzieło opatrzone tytułem "Dzień z życia
        maturzysty". I może to go trochę usprawiedliwia? A do Norwida przyszedł może po
        to , żeby znaleźć w Jego mniemaniu najlepszych (ewentualnie mógł to wyczytać z
        rankingów). Co nie znaczy wcale, że w Norwidzie faktycznie są ludzie najlepsi.

        Zastanawiam się, czy to wszystko nie jest po trosze demonizowane? Jeden artykuł
        bez znaczenia wywołał burzę przerastającą niejednokrotnie reakcje na rzeczy
        faktycznie istotne. Warto się zastanowić, czy to 'urażenie' ma faktycznie takie
        realne podstawy..

        Ta Kasia, co 'zjadła' i 'wypiła', choć wcale nie uważa, że to jest ważne. Dziękuję.
        • ireenaa Re: Pierwszy dzień matur 06.05.07, 00:20
          Czytając artykuł nie chodzi mi wcale o Kasię ,ale o braki w rzemiośle
          dziennikarskim
          • Gość: Morgana Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 00:40
            Artykuł jest faktycznie słabiutki, do tego bardzo jednostronny. Matura
            podstawowa może i była prosta,nie przeczę,za to rozszerzenie było dużo
            trudniejsze. Pani Bovary i Opowiadania Schulza to utwory, których się w liceum
            nie przerabia. Dlatego stwierdzenie "tematy nie były trudne" odnosi się chyba
            tylko i wyłącznie do podstawy. A co do Kasi, to zastanawiam się, niby jaka jest
            Jej wina w tym artykule,bo nie wiem. Dziewczyna zdolna, laureatka.Należy
            promowac takich ludzi.
        • Gość: nauczycielka Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 00:39
          Gość portalu: Kasia napisał(a):
          A do Norwida przyszedł może po to , żeby znaleźć w Jego mniemaniu najlepszych
          i dodała skromnie:)- Co nie znaczy wcale, że w Norwidzie faktycznie są ludzie
          najlepsi.

          Oj Kasiu, Kasiu...
          Mnóstwo świetnych młodych ludzi jest w innych częstochowskich szkołach, wierz
          mi. A z tym Norwidem, to rzeczywiście przesada. Ci wszyscy, no może większość
          olimpijczyków..Byliby nimi i w innych szkołach. Za korki płacą przecież
          rodzice:))
          • Gość: lil Jay Re: Pierwszy dzień matur IP: *.cn.com.pl 06.05.07, 07:55
            ja mam pytanie odnośnie tego w jakiej to ambasadzie i niby czemu i za co ma
            odywać ta słynna Kasia staż
            i pytanie do pani mamusi a czy Kasia nie ma zaraz po nim obiecanego stanowska
            prezeydenta
            • Gość: PaRANoja Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 09:45
              Kochani Częstochowanie!
              Z korepetycji korzystaja uczniowie wszytskich szkół! O co ta cała afera! zbedna dyskusja! Jestem zdania ze niektorzy maja alergie na IX LO! Gdyby Kasia uczeszczala do Żeromskiego czy Mickiewicza nie byłoby tejj rozmowy na forum!
            • Gość: Kasia Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:24
              Ma odbywać za sukcesy w olimpiadzie.

              A w jakiej, to chyba nieważne.

              a "pani mamusia" (takie określenia świadczą naprawdę tylko o braku klasy) nie ma
              najmniejszego wpływu na to, co Kasia osiągnie w przyszłości. Ale zaręczam, że
              nie planuję prezydentury.

              Uspokojony?
          • Gość: Kasia Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:14
            To nie skromność. Zastanawiam się, skąd w Pani ta gorycz..

            Bez względu na to, kto płaci za korepetycje, jako osoba znająca, jak sądzę,
            zawód nauczyciela od podszewki, powinna Pani wiedzieć, że człowiekowi nie da się
            czegoś włożyć do głowy. I prawdopodobnie kiedy ja się przygotowywałam do tej
            olimpiady, wszyscy ci, którzy teraz tak bardzo sie oburzają, oglądali telewizję.
            Jak to jest, że w tym kraju ludzi, którzy coś osiągają tępi się zamiast próbować
            im dorównać?

            Miłego dnia.
            • Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 06.05.07, 15:15
              Kasiu pokazałaś właśnie cały snobizm Norwida, wy ludzie pracy, którzy dochodzą
              do sukcesu poprzez własną krew, pot i łzy (czyli mamusia i tatuś grzeją
              stołeczek dla dziecka)a reszta to dla was niżsi ludzie, niższe formy życia
              które nic nie robią i tylką pierdzą w materac przed TV. Ale prawda jest taka że
              wiele osob uczy się jeszcze cięzej i zapiernicza wieczorami w jakiejs
              niewdziecznej haruwni po to by zarobic kilka groszy by utrzymac sie w danej
              szkole (mowie chociazby o dojazdach).
              • Gość: Kasia Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 17:23
                Mam Rodziców ekonomistów. I nie interesuje mnie ów 'stołeczek', który mogliby mi
                grzać.

                Nie potrzebuję wcale pochwał, bo sama doskonale znam wartość tego, co udało mi
                się osiągnąć.

                A skoro wszyscy tak ciężko pracują na swoje sukcesy i tyle się uczą, to dlaczego
                nie są w tej chwili na moim miejscu? Sukcesy w nauce tylko w niewielkim stopniu
                bazują na podłożu finansowym. I zamiast się nad sobą użalać, proponuję wziąć się
                do pracy. wtedy nie trzeba będzie zadrościć innym.

                Śmieszne.
                • Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 06.05.07, 21:18
                  Tak to jest... Nie zasmakowało się ciężkiej pracy to sie nie wie... ile bilety
                  kosztuja, miesiac w internacie, albo choc by ksiazeczki... Powodzenia gwiazdo!
                  No to zaczynam budowac arke skoro ty masz nas w przyszlosci bronic... Nie
                  zrozumialas teraz o co mi chodzilo, a twojego miejsca zeby bylo jasne ci nie
                  zazdroszcze... PS. Dla wyczulonych sorry za bledy ale sie spiesze...
    • Gość: abc Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 06.05.07, 10:58
      Straszna masa rasistów się tutaj ujawniła!
      Moim zdaniem ciekawe jest pokazanie matury z perspektywy ucznia. Coroczne ogólne
      teksty z procentami tabelkami itp. to nuda. Zresztą na takie coś przyjdzie czas
      po wynikach. Po co tyle agresji? Nie kończyłem Norwida, ale jakoś nie mam
      uprzedzeń do uczniów tej szkoły. Są na pewno różni i tyle. A to, że odnoszą
      sukcesy w nauce to chyba plus...
      Poza tym czego byście chcieli się dowiedzieć z tekstu o pierwszym dniu matur?
      Przecież tak naprawdę prawie nic nie wiadomo.
    • Gość: pucio Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:05
      Powiem wam jedno drodzy maturzyści życie weryfikuje wszystko i bez względu czy
      kończycie Norwida albo inne szacowną szkolę. I naprawdę nie wiem o co to jest
      wielkie halo ja osobiście znam wielu osób które skończyło Norwida a później
      nawet na studia się nie dostało i marnie skończyło. Więc nieważne jaką szkołę
      się kończy ważne co ma się w głowie i jakim jest się.Wartość człowieka nie
      ocenia się po tym tylko jaka szkołę się kończy. Życzę powodzenia na dalszych
      egzaminach.
      • Gość: maturzystka. Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:14
        Ludzie! Zastanowcie sie nad soba! Uwzieliscie sie na Bogu ducha winnej Kasi
        i "Norwidzie", a przeciez to nie wina uczniow Norwida,ze redaktor wybral akurat
        te szkole. Nikt z nas - uczniow IX LO - sie o to nie prosil ani o to nie
        zabiegal! Poza tym skonczcie z tymi stereotypami. Znam z Norwida mnostwo ludzi,
        Kasie tez, i te wszystkie brednie, ktore wypisujecie, zapewne zaslyszane gdzies
        po katach, nijak maja sie do rzeczywistosci!!! To,ze reportaz nie jest
        najwyzszych lotow to przeciez nie wina Norwida, a tym bardziej Kasi. Radzilabym
        nabrac troche dystansu! Ciekawe jak byscie zaregowali,gdyby bohaterem calej
        sprawy byl przecietny chlopak z Traugutta czy Sienkiewicza...Naprawde nie wiem
        jakich macie znajomych z Norwida,ale ja znam swietnych i wartosciowych ludzi!
        Moze to wszystko wynika z zazdrosci? ...
        • Gość: maturzysta350 Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:26
          Nie krzycz już dziecko i nie uogólniaj zachowań wszystkich forumowiczów.
          • Gość: maturzystka. Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 11:35
            Taaak.Bardzo trafna riposta.Szczerze gratuluje,dziecko!
        • Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 06.05.07, 14:51
          To żadne stereotypy... Moje wypowiedzi nie opierają sie na plotkach tylko na
          doswiadczeniach... Bo jesli sie poznało z 15 albo i wiecej osób i z zadna nie
          dalo sie pogadać no to chyba to nie przypadek... aczkolwiek pewno istnieje kilka
          wyjatków... potwierdzających regółe
          • Gość: w Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.07, 18:14
            Moze po prostu z toba sie ciezko dogadac? :)
            • Gość: Maturzysta Re: Pierwszy dzień matur IP: 212.160.86.* 07.05.07, 19:26
              Jakoś z innymi normalnymi ludzmi dogaduje sie bezproblemowo... dziwny zbieg
              okolicznosci ze to tylko panstwo z Norwida... Z reszta poczytaj wypowiedzi
              innych w tym temacie tez maja podobne doswiadczenia i osobiscie takich ludzi
              znam sporo...
    • Gość: Aga do Kasi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 12:29
      Droga Kasiu
      Twoje riposty są naprawde godne podziwu. Potrafisz się obronić i to w sposób
      niewiarygodnie łatwy i precyzyjny. Brawo dla twojej osoby.
      • Gość: mucha Re: do Kasi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 12:38
        a ja się zastanawiam czy Kasia to Kasia, a może jej mamusia???
        Kasia właściwa zapewne uczy się do kolejnych egzaminów, a nie wczytuje się w
        posty na forum
        • Gość: Kasia Re: do Kasi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 13:13
          Kasia to Kasia. Uczy się co prawda do jutrzejszego angielskiego (co wydaje się
          zasadne, choć mogę sie mylić), ale znajduje czas, żeby zajrzeć na to forum
          (gdzie dyskusja toczy sie co prawda o niczym, ale bawi ją sam jej przebieg). A
          to, że pisze w trzeciej osobie, to próba ukazania dystansu.

          Każdy powinien umieć sie sam obronić, szczególnie, jeśli w przeszłości planuje
          bronić innych.
          • Gość: norwidzianka Re: do Kasi IP: *.taboo-inc.com 07.05.07, 20:10
            to co tutaj zobaczylam jest po prostu żenujące...
            Chodzę do Norwida, była to moja w pełni przemyślana decyzja i po 2 latach
            chodzenia do tej szkoły, podczas rekrutacji, postąpiłabym tak samo. Jestem
            bardzo zadowolona z mojego wyboru. Szkoła świetna. Ludzie rózni.... jak
            wszędzie. Są kujony i są ludzie naprawde "luźni", a do tego mase z nich,
            zarówno tych kujonów i tych "luźnych", jest naprawde bardzo zdolnych.
            Nie rozumeim tych uwag. Stereotypy są bardzo mylne i krzywdzące....
            chcielbyście, aby po tym jak przedstawicie sie za granica ludzie przestali z
            Wami rozmawiać tylko dlatego, że pochodzicie z Polski... bo przecież za granica
            istneiej stereotyp wiecznie pijanego, kradnącego Polaka....
            Co to artykulu... lepszy niż tableki, zrobiony do innej strony, trochę
            nieobiektywny. Jednym słowem bardzo kontrowersyjny.
            Co do Kasi.. nie znam jej osobiśc, tylko ze szkolnego korytarza, ale uważam że
            to madra i zdolna osoba, mająca swoje zdanie i życze jej wszytkiego dobrego...
            uważama również, że pokazała klasę wtrącając sie do tej śmiesznej dyskusji...
            I nie podnosze brody jak ide ani nic w tym rodzaju... nie czuję sie jakaś inna
            idąc alejami czy bedąc w klubie..... jestem normlana jak wszyscy. mam dwie
            nogi, dwie ręce i dwoje oczu.
            I chodzę do Norwida.
            Pozdrawiam wszystkich norwidziaków!
      • Gość: Maturzysta Re: do Kasi IP: 212.160.86.* 06.05.07, 15:26
        Zupełnie jak politycy... Ładnie mówią, a źle robią :/
        • Gość: warszawiak Parę słów IP: *.aster.pl 06.05.07, 16:05
          Gościnnie na stronie Gazety częstochowskiej... dodam że maturzysta. Do rzeczy.
          Nie jestem z Waszego miasta, przeto pozwolę sobie obiektywnie podsumować tą
          barwną dyskusję.

          Odnoszę wrażenie, że niezależnie od szerokości geograficznej, wiele osób
          kieruje się stereotypami. Temat mnie obchodzi, bo nie raz zetknąłem się z
          reakcjami innych na to skąd jestem "uuu hoho warszaaafka!". Jadę do Niemiec -
          stereotypy żeśmy wszyscy jednacy złodzieje samochodów. A tu - proszę -
          wewnętrzne częstochowskie żale, Sienkiewicz, Norwid czy Traugutt. Śmieszne.
          Dochodzi do tego zawiść w stosunku do Kasi, która ciężką pracą osiągnęła
          niemały sukces i w pełni na niego zasłużyła. Tak się składa, że również brałem
          udział w olimpiadach i byle palant bez przygotowania nie dostanie się nawet do
          etapu wojewódzkiego. Żeby tego było mało, atmosferę podgrzało kilku
          nauczycieli, którzy swoją ograniczoną postawą tylko utwierdzają agresywnych i
          zawistnych ludzi w atakowaniu Kasi, dziennikarza, Norwida i całego świata, ale
          propagują stereotypy. Proponuję więcej pozytywnego myślenia. Artykuł jest
          ciekawy, bo pokazuje matury od innej strony. Państwo widzę wolą sztampę zamiast
          próby wyjścia z konwencji. Dobrze dla Was, że nie było na maturze Ferdydurke
          albo Tanga, bo byście nic nie zrozumieli :)

          Pod koniec Ferdydurke na niebie ukazała się monstrualna pupa. Czy to nie
          zabawna puenta na zakończenie tej dyskusji? Faites l'amour pas la guerre!
          Pozdrawiam!
    • Gość: Mentos Pierwszy dzień matur IP: *.apus-net.pl 06.05.07, 19:30
      W IX LO jest wiele osób z którymi można spędzić czas na imprezie. Ale są też
      przypadki typu: kreski ułamkowe rysowane od linijki, odrobiona każda praca
      domowa, max.aktywności na lekcji; a z drugiej strony nie wiedza ile kosztuje
      piwo, ani gdzie w Częstochowie są najlepsze puby i kluby.

      po prostu niektórzy mają inny system wartości, dlatego łatwo tam trafić na kogoś
      kto jest mało obyty towarzysko. Jednak każdy jest inny, wiele osób potrafi
      połączyć naukę ze spędzaniem czasu ze znajomymi oraz z zabawą. Takich trzeba
      docenić, bo oni nie marnują czasu. Traugutt i Sieniu ma motto, które brzmi: nie
      popadać w skrajności :))

      Mnie dziwi to, że 1/2 artykułu jest o jednej osobie, mogli to inaczej
      zatytułować, nie byłoby problemu. Przykładowo: "Dzień z życia Kasi i innych
      norwidowców" ;]
      PS.wszystkim olimpijczykom, ze wszystkich szkół, gratuluję. pracowaliście pilnie
      - to trzeba chwalić :]
      • Gość: Michal Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 19:47
        A ja chcialem powiedziec ze jestem z norwida i zawsze jak ide gdzies na impreze,
        ale to zawsze, spotykam znajomych z norwida. Nie tylko z norwida. Ostatnio
        dobrze sie bawilem na imprezie gdzie byli ludzie z norwida, bieganskiego i
        traugutta. Wielu z nich znam dobrze i g..no mnie obchodzi do jakiej chodza
        szkoly wazne ze dobrze sie z nimi dogaduje. A ludzie, ktorzy sie duzo ucza w
        norwidzie? W sumie zal mi ich bo nie pobawia sie w zyciu. Ja na przyklad leje na
        wszystko i daje sobie rade tak jak ci co kuja po nocach. Moze sa mniej sprawni
        psychicznie ;p. A moze praca uszlachetnia. Wiem ze mam znajomych z roznych
        srodowisk, dzielnic, szkol, rodzin a mam to gdzies bo liczy sie dla mnie to jak
        mi sie z nimi dogaduje. Pozdrawiam
        Pilny uczen norwida.

        Ps
        Pozdrowienia ciepielko, ladna gwiazde z ciebie zrobili. Masz prze...ane na
        miescie teraz ;pp
        • Gość: Michal Re: Pierwszy dzień matur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 19:51
          zapomnialem dodac. Szczerze mowiac za specjalnie kasi nie lubie, ale przeciez
          nie musze, ale podziwiam jej ojca. Heh ma facet leb do interesu ;] Pozdrawiam
      • Gość: ooo Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.07, 20:42
        truuuu, racja, racja, racja, wszedzie sie znajda ludzie siedzacy caly dzien nad
        ksiazkami i tacy ktorzy lubia poimprezowac, najlepiej łaćzyc jedno z drugim :D
        ----
        www.czestochowaforum.pl
        • Gość: a Re: Pierwszy dzień matur IP: 213.199.204.* 06.05.07, 21:34
          Cenzurują na forum Częstochowa słowa: kaczka, kaczyzm , kaczor gdy są w tytule !
          • Gość: a Re: Pierwszy dzień matur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.07, 12:37
            heh,ja tez jestem z Norwida ;] i wkurzaja mnie te stereotypy ;] Kasi gratuluje
            sukcesu, i tego ze potrafi odpowiedziec z klasa na te bezsensowne zarzuty ;]
          • ancymonka Re: Pierwszy dzień matur 07.05.07, 12:58
            1. Co to ma wspólnego z tematem wątku?
            2. Nie zauważyłam takowej cenzury...:-/
    • Gość: Marcin Anonimowi Forumowicze IP: 212.87.244.* 08.05.07, 21:48
      Mam na imie Marcin i jestem z Norwida. ("czeeeść Marcin").

      Przykro mi się robi kiedy czytam te wasze komentarze. Serio.
      Bo to przykre kiedy swe nieuzasadnione zastrzeżenia pod zarzutem wszystkich
      uczniów Norwida i uzasadnione zastrzeżenia co do jakości artykułu 'przelewacie'
      na bogu ducha winną Kasię. Osobiście nie znam nikogo, ktomu tak świetnie
      udawałoby się łączyć szkolne obowiązki z życiem towarzyskim. Zatem może po
      prostu przyjmiecie do wiadomości, że dziewczyna jest zdolna? Tak najzwyczajniej
      w świecie zdolna.

      A teraz o Norwidzie słów kilka. To co ja lubię w tej szkole, to właśnie
      uczniów: sympatycznych, na poziomie. Nie lubie z kolei tego jak dyrekcja
      stwarza wokół nas wszystkich atmosferę elitarności. (no i kilku nauczycieli,
      też nie lubie..)

      Chcecie znać przepis na sukces tej szkoły? Jest prosty:
      Nagłośnić sukcesy olimpijczyków (sztuk kilka) w celu przyciągnięcia do
      przyszłorocznej rekrutacji jak najwiecej gimnazjalistów, którzy brali juz
      udział w jakichś olimpiadach. Zrobić z pompą Dni Otwarte i poopowiadac jak
      świetnie jest w tej szkole. Przyjąć najlepszych gimnazjalistów i od początku
      przygotowywać ich do olimpiad.
      Zabieg powtórzyć kilkukrotnie, aż błędne koło zacznie nakręcać sie samo.
      Wysokie miejsca w rankingach gwarantowane*.

      *uwaga! efektem ubocznym może byc zawiść innych licealistów, anonimowo
      wypisujących bzdudry na forach internetowych.

      PS. Niby taka głupia internetowa dyskusja, a jak pięknie ukazuje nam tą polską
      mentalność..
    • Gość: mala_mi NORWID IP: 212.87.244.* 08.05.07, 21:54
      Lubicie najeżdżać na Norwida, no nie?
      A przypomnijcie sobie gdzie składaliście swoje papiery?
      Większość z was składała do Norwida, tylko sie nie dostaliście.
      Tak, wiem, że nie żałujecie ze chodzicie gdzie indziej, sama nie żałuje ze
      chodze do Sienkiewicza. Ale może coś w tym jest, co?

      mala_mi, co sie do Norwida nie dostała.
      • Gość: ja Re: NORWID IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 19:45
        O co się tu kłócić?Przecież to oczywiste,że Norwid jest najlepszy.
        • Gość: Maturzysta Re: NORWID IP: 212.160.86.* 09.05.07, 21:01
          Jak się obudzisz to daj znać...
          • Gość: agata:) Re: NORWID IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.07, 14:57
            O nieprawda! Ja się do Norwida dostałam i wcale tam nie poszłam. Znam ok. 10
            osób, które zrobiły tak samo. Muszę powiedzieć, że początkowo się wahałam, czy
            postąpiłam dobrze, ale z perspektywy czasu widzę, że podjęłam słuszną decyzję.
            Oprócz tego poznałam ostatnio pewnego absolwenta Norwida, który żałuje, że
            chodził właśnie do tej szkoły.
            • Gość: ja Re: NORWID IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.07, 16:37
              Fakt skoro jedna osoba z 300 absolwentów w jednym roczniku żałuje to musi coś
              znaczyć:DDziewczyno,opanuj się:D
            • Gość: Maturzystka Re: NORWID IP: 217.153.246.* 12.05.07, 17:04
              Ja też dostałam się do Norwida a wybrałam inną szkołę -Słowaka!
              Nie jestem z niej jakoś zadowolona ale yo i tak lepsze wyjście niż Norwid.

              Jeżeli zapytacie po co więc składałam papiery do Norwida, to odpowiem, by
              sprawdzić się...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka