Dodaj do ulubionych

III Aleja: przedeptać czy przejechać całą

28.02.08, 22:07
Problem leży w tym, iż to wszystko wyszło tak trochę bez głowy. Nie
da się zrobić deptaku w sytuacji, gdy tuż obok jest ogromny ruch
pojazdów. Po prostu nie można dopuścić do sytuacji, kiedy tuż obok
deptaka przez sam środek miasta idzie tranzyt miedzy dzielnicowy.
Jedynym sensownym rozwiązaniem jest nie jak sugerują mający interesy
w III al. NMP jej udrożnienie a zamknięcie dla ruchu kołowego całego
ścisłego centrum. W tej chwili częstochowianie są nieprzyzwyczajeni
do stref bez samochodu a właśnie na całym świecie ścisłe centra
miast są miejscami o bardzo ograniczonym ruchu pojazdów. Moim
zdaniem i piałem na ten temat już kiedyś należy zamknąć dla ruchu
pojazdów prywatnych (z wyłączeniem mieszkańców) cały obszar miasta,
który znajduje się miedzy ulicami Jasnogórską – Kopernika –
Pułaskiego oraz Krakowską. Wtedy nie było by problemu z konfliktem
pieszy zmotoryzowany a centrum miasta stałoby się miejscem gdzie
można iść na spacer nie wdychając przy okazji smrodu aut. Pozostaje
problem czy dopuścić na tym obszarze komunikacje publiczną?
Osobiście jestem zdania, iż mogłaby to być jedynie komunikacja
ekologiczna, czyli pojazdy napędzane śliniłem elektrycznym. Czyli
albo tramwaj albo trolejbus. A ponieważ ani na jedno ani na drugie
nie ma szans z uwagi na rak pieniędzy uważam, iż komunikacja powinna
jedynie dowozić zainteresowanych na obrzeża strefy zamkniętej. I
jest to jedyne rozwiązanie problemu deptaków w naszym mieście owszem
jest on dość drastyczne, ale chyba jedyne sensowne.
Obserwuj wątek
    • Gość: bb Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.08, 22:28
      28 luty 2008 (czwartek), dzien roboczy, godzina 20:00, temperatura 5*C i zimny
      wiatr.
      I co? W III aleji bylo sporo ludzi!! Czesc szla na spacer do parkow
      podjasnogorskich (lub z nich wracala), czesc szla/wychodzila z kawiarenek i
      restauracji, kilkadziesiat osob mimo mrozu siedzialo na lawce ze znajomymi,
      kilka mlodych dziewczyn robilo sobie zdjecia przy pomniku/laweczce, a jeszcze
      inni krecili sie bez celu lub jezdzili na rowerze.
      A I i II aleja? Pustki, NIKOGO (na calej dlugosci!!) na srodkowym pasazu, a
      wszyscy stali na przystankach i ew. szli na frytki na Pilsudzkiego.

      Wniosek: III aleja zyje! I to duzo lepiej niz przed remontem. A ze sklep z
      ubraniami lub fryzjer upadnie? TAK MUSI BYC!! Bo to miejsce na kawiarenke,
      restauracje, bank czy jubilera.
      • Gość: @ Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.08, 22:33
        www.tuskwatch.pl/
      • Gość: xx Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.icis.pcz.pl 01.03.08, 12:14
        Ja tez widze w III Alei duzo ludzi - z pewnoscia nie mniej niz przed
        remontem. Dojazd samochodem nie jest problemem, a zaparkowac tez
        mozna - puste miejsca sa zawsze.

        Pewnie trudno niektorym przejsc kilka metrow z jednej strony ulicy
        na druga. MArzy im sie wjazd samochodem do sklepu czy lokalu.
    • dziadek63 III Aleja: przedeptać czy przejechać całą 28.02.08, 22:44
      Kupcom coś się pomyliło. Powinni raczej skupić się na możliwości
      wykorzystania atutu jakim jest wyremontowana ulica, tego, że jest
      tam cicho i nie śmierdzi. Przed remontem jeśli mogłem, unikałem
      Aleii jak ognia, teraz chodzę tam na spacery z rodziną. Pewnie
      takich ludzi jest więcej i będzie ich przybywać wraz ze wzrostem
      atrakcji. To właśnie jest strona w którą powinni iść kupcy.
      • xkx2 Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą 28.02.08, 22:52
        Na cały świecie zamyka się dla samochodó prywatynych całe centra
        miast. U nas zrobiono troche bez głowy bo III ale NMP typowym
        deptakiem nie jest (bez sensowne słupki gazony i milony znaków).
        Moja propozycja jest tak na poczatek zamknąc pólnocną strone III al
        NMP a potem jak njaszybciej zamknąc pozostałe dwie aleje wraz z
        placami. poza tym nalezy ogrniczyć ruch do minimum na ulicach
        przecinających deptak. a docelowo trzba zamknac dla pojazdów w tym
        komunikacji miejskiej CAŁE ścisłe centrum. Niech centrum miasta
        bedzie miejscem wolnym od smrodu spalin i huku pojazdów.
    • Gość: axl Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: 80.48.49.* 28.02.08, 23:02
      Goście ze sklepików tylko szukają, jak wydębić jakieś odszkodowanmie
      albo ulgi za straty, zamiast pomysleć co zrobić by wykorzystać atut
      Aleii. Jak się nie ma głowy, to się nie robi interesów. Ja teraz też
      chętniej chodzę po niej w wolnej chwili. Dawniej auta mnie wkurzały
      (sam jeżdżę - ale mi zamknięcie specjalnie nie przeszkadza w jeździe
      choć mieszkam blisko), a teraz jest spokój.
      • Gość: Lopi Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.08, 23:14
        Goście myślą, że tak jak za komuny ktoś ich będzie wyręczał.
        PRZYPOMINAM - JEST WOLNY RYNEK I POLITYKOM WARA OD GOSPODARKI !!!
        JEŻELI MASZ CIEKAWĄ OFERTĘ TO LUDZIE ZNAJDĄ CIĘ NAWET NA PUSTYNI.
        Otwarcie nitki północnej było kompromisem wychodzącym naprzeciw
        handlowcom i restauratorom. I co z tego mamy? Jeździ tędy bydło,
        które ma gdzieś przepisy i spacerujących ludzi.
      • Gość: inna-bajka Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.adsl.inetia.pl 29.02.08, 00:15
        W tym artykule sa jakies kłamstwa. Nikt nie mówił o remonciee III
        alei w pół roku. Miała być zamknieta całkowice a Wrona otworzył
        jednak jedna nitkę, Zamiast wysłuchiwac kłamstw i je publikowac
        przydałaby sie cywilna odwaga dziennikarzy by dementowac te kłamstwa.
    • Gość: xkx2 Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.152.lesio.net 28.02.08, 23:25
      Jest tylko jedna drobna sprawa władze neszego miasta chca dogodzić
      wszystki w efekcie nei zadowalają nikogo. Jak pisałem juz wczesniej
      kierowców trzba zniechęceać do wjazdu do centrum. wtym celu po
      cnetrum powinno sie podróżowac duzo lepiej autobusem niż własncym
      samochodem. A u nas palnuje sie przebudowe ul. Racławickiej aby
      ułątwic dojazd w poblize al NMP. Problem w tym iż to do niczego nei
      doprowadzi. podobnioe ajk robienie na sile parkingów tam gdzie nie
      powinno ich byc (przykład ul. Szymanowskiego). Napisze to raz
      jeszcze w centrum parkingów powinno być mało powinny być płątne i to
      sporo. Niestety trzba nauczyc kierowców iz samochód ma byc srodkiem
      tranzystowym a nie do jazdy do centrum. Do centrum miast powinno sie
      jechac komunikacja miejska. I tylko ona powinna dowozci ludzi w
      poblize stref pieszych. Tak jest na cąłym swiecie a u nas na
      odwrót. Odblokowuje sie ulice robi sie parkingi w samym centru a
      potem sie dziwi iż niektóre osoby najchetniej wjechały by samochodem
      do sklepu.
      • Gość: inna-bajka Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.adsl.inetia.pl 29.02.08, 00:17
        Widziałeś kiewdys autobus na starym rynku w krakowie albo na
        piotrkowskiej w łodzi?
        • Gość: xkx2 Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.152.lesio.net 29.02.08, 06:54
          Nie nie widziałem dlatego wyraznie napisałem iż ja jestem za
          zamknieciem całego centrum dla pojazdów a komuniakcja mijska powinna
          poruszac sie po obrzeżach strefy zamknietej. Moim zdaniem włodarzxom
          miasta brakuje odwagi na działania konieczne. Co z tego zę zrobiono
          pól pasażu skoro tuz obok (na jego krancach sa bardzo ruchliwe ulice
          powodujac iż pasaz jest jakis dziwny pasaz by miał sens w III al NMP
          gdzyby dodatkwo zamknac ul. Pułaskiego oraz Nowowiejskiego razem z
          pl. Bieganskiego. Tak to jest take newadomo co albo to pasaz ani to
          ul. z normalnym ruchem. Teraz planuje sie zrobic kolejny bład
          przebudowac Racławicka z uliczki osedlowej w vos co ma zastapic III
          aleje. A moim zdaniem to głupota. Dlaczego? Bo zacheca do jazdy
          przez cetrum. Ludzie powinni sia nauczyc iz do centrum niema wjazdu
          a nieliczne ulce na ktorych dopuszcozno ruch sa waskie i nie
          zachcecaja do jazdy nimi. Im szybciej Włodarze miast zrozumije ten
          fakt tym lepiej dla Czestochowy. Napisze to raz jeszcze CENTRUM
          MIASTA POWINNO BYC DLA PISZEYCH nie powina tam funkcjonowac ani
          komunikacja miejska ani tym bardziej ruch pojazdów. Ja wiem ze
          narazie zamkniecie np. pułąskiego moze byc trudne ale bez tego pasza
          pieszy w III ale nigdy nie bedzie do konca sesowny ba na jego koncu
          któym sa parki przecina go bardzo ruchlowa ulica. Tu trzba by ja
          puscis tunelem wtedy uzyskano by naturalna łacznosc miedzy deptakiem
          a parkami.
          • Gość: xkx2 Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.152.lesio.net 29.02.08, 07:41
            Ostatnio był remont na skrzyżówaniu ul. Jasnogórskiej z Dabrowskiego
            przez okres prawie 3 tygodni ul. Jasnogórska była zaślepiona. I
            nagle stała sie cichą senna uliczką osiedlową bez sporego ruchu
            tranzytowego. A teraz władze mista miast zaślepić ją na stałe z
            powrotem ją otwierają. To kolejna głupota bo tez zacheca do jazdy
            przez ścisłe centrum miasta.
            Napisze to raz jeszcze nalezy po przez dróżne działania nauczyć
            kierowców iż czasem warto nadrobic nawet klika kilometrów na jazde
            dokoła centrum niż jecać przez nie. Jesli zas nie zamkniemy całego
            scisłego centrum dal ruchu kołowego a ścisłe centrum to nie tylko
            ale. NMP ale takze ulice w bezposrednim sasiedztwie zawsze
            zostaniemy prowincjonalnym miastem.
            • Gość: stach Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.08, 08:32
              w Częstochowie zamiast rewitalizacji robi się "REMORTELIZACJĘ"
              fajne nowe słówko, ale chyba najbardziej odpowiada rzeczywistości.
              Wyłączenie ruchu z alei lub z centrum jest możliwe, pod warunkiem że:
              a) zapewni się alternatywny ruch tranzytowy od północy i południa.
              (budowa przejazdów, przejść nad lub pod torami,... choćby dla ruchu lokalnego)
              b) zapewni się obsługę zapleczy usług (handel, astronomia, kultura) w alejach
              c) zapewni się możliwość parkowania dla mieszkańców
              d) zapewni się komunikacją publiczną "czystą" ekologiczną (tramwaj i trolejbus)w
              obrębie alei.
              e) obwodnica ścisłego centrum
              i tylko tyle w zakresie układu komunikacyjnego.
              A jak nie było pomysłu na funkcjonowanie centrum, to trzeba było zostawić ruch
              kołowy w alejach taki jaki był, remontując nawierzchnię chodników, jezdni,
              krawężniki, posadzenie nowych drzew....
              A tak mimo wydania olbrzymich pieniędzy, efekt rewitalizacji mizerny.
              • Gość: xkx2 Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.152.lesio.net 29.02.08, 08:51
                Bzdury piszesz waść. Po pierwsze alternatywa jest w postaci al. JP
                II i to pod warunkiem wywalenia TIR - ów z niej całkowicie by
                wystarczyło. Po drugie na budowe tramwaju czy trolejbusu przez
                centrum brak kasy bo to kosztuje kwoty gigantyczne podobnie sprawa
                dotyczy budowy nowych wiaduktów skoro budowa tylko jednego i to dośc
                krótkiego mocna dotkneła kiese miasta - wiec skad wziąc kase na cos
                co bedzie 2 - 3 x wiecej kosztowało. Jesli chodzi o dostawcó to
                wszedzie jmoga onie wjechac w strefe zmknieta tyle ze w scisle
                okreslonych godzinach. Mieszkańcy zawsze moga wjechac to tez norma.
                Ja widze sprawe inaczej. Po prostu Czestochowianie przyzyczaili sie
                iz samochodem mozna dojechac w samo serce miasta a to jest nie
                normalne. Podbnei jak dziwnym jest komunikacja w postaci smerdzących
                i hałasującyh autobusów. Napisze to raz jeszcze autobus powinien być
                na obrzeżach strefy centrum z wyłączeniem moze dworców kolejowego i
                PKS. A juz teraz trzeba miast ułatwiac poruszanie sie po centrum co
                zacheca do jazdy przez nie tranzytem utrudniać je i ograniczać
                stopniowo aż do całkowitej likwidacji ruchu w samym centrum
                Częstochowy.
                • Gość: stach Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.08, 10:12
                  Bzdury piszesz waść.
                  Kolego ty chcesz dyskutować tutaj jak w filmie "Dzień świra"
                  bo mojsza jest racja niż twojsza.

                  żeby wyłączyć ruch z centrum, trzeba stworzyć alternatywny sposób komunikacji
                  wewnętrznej. Jeśli jedynym pomysłem twoim na śródmieście to wyłączenie ruchu
                  kołowego, to gratuluje pomysłu.
                  Jeśli chcesz zaproponować zmiany to muszą one być kompleksowe, a co za tym idzie
                  kosztowne. Nie wprowadzając kompleksowych zmian skazani jesteśmy na rozwiązania
                  połowiczne, skazane na ogólnonarodową krytykę. Bo trudno zrozumieć szczątkowe (a
                  co za tym idzie tanie), rozwiązania, jeśli nie ma wizji całości. Kompleksowe
                  rozwiązania muszą trwać długo z uwagi choć by na koszt, ale bez tych zmian nie
                  można nawet marzyć o jakimkolwiek rozwoju.
                  • Gość: Teresa Maria W. MPK -Komunikacja miejska jest dla pieszych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.08, 10:50
                    Ludzie starsi a także ci, którym zdrowie nie pozwala na swobodne
                    pokonanie ''spacerkiem'' odległości od Biegańskiego są odizolowa
                    ni od Jasnej Góry, widoku Alej i Parku.
                    Społeczeństwo Częstochowy nie składa się wyłącznie z młodych
                    silnych, zdrowych i zmotoryzowanych...
                    Zachowanie autobusu w alejach z dojazdem do Parków Podjasnogór
                    skich jest koniecznością.
                    Aleje są przede wszystkim częścią miasta i powinny służyć
                    wszystkim mieszkańco


                • kierowfca Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą 02.03.08, 01:53
                  Jazda autobusem to dla mnie 45 minut, zawsze wybiorę niecałe 10 samochodem.
                  Nie licząc własnego wyboru muszę często jechać do centrum z konieczności (np. do
                  UM), dojazd komunikacją miejską + czekanie w kolejce, na to sobie może pozwolić
                  tylko emeryt albo uczeń.
                  Każde miasto na świecie ma centrum w którym jest ruch a zamknięta jest co
                  najwyżej jedna główna ulica, w Częstochowie Aleje same w sobie stanowią centrum,
                  którego zamknięcie paraliżuje to miasto (właśnie dlatego, że to centrum).
    • lukasz_czewa Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą 29.02.08, 10:33
      xkx2 napisał:

      > Osobiście jestem zdania, iż mogłaby to być jedynie komunikacja
      > ekologiczna, czyli pojazdy napędzane śliniłem elektrycznym. Czyli
      > albo tramwaj albo trolejbus. A ponieważ ani na jedno ani na drugie
      > nie ma szans z uwagi na rak pieniędzy uważam, iż komunikacja powinna
      > jedynie dowozić zainteresowanych na obrzeża strefy zamkniętej. I
      > jest to jedyne rozwiązanie problemu deptaków w naszym mieście owszem
      > jest on dość drastyczne, ale chyba jedyne sensowne.

      zgadzam sie tylko w jednym, ze nas nie stac na tramwaje. ale dlaczego w takim
      razie nie mozemy napisac dobrego projektu i postarac sie o dofinansowanie do
      budowy linii tramwajowej przez aleje?? przeciez niekoniecznie musi byc tak jak
      napisalem we wczorajszych watkach, ze przez aleje moze przebiegac linia z
      zawodzia na parkitke. rownie dobrze mozna zrobic linie, ktora bedzie jezdzila od
      starego rynku do konca III alei i bedzie zawracala druga strona alej, robiac
      kolko. wtedy pod pl. daszynskiego i pl. bieganskiego oraz w okolicach patrii
      wypadaloby zrobic jakies parkingi (podziemne) dla samochodow a ludzie
      przemieszczaliby sie po alejach cichymi tramwajami. wtedy wszedzie mozna by sie
      bylo szybko dostac i mysle ze wlasciciele sklepow, knajpek itd nie narzekaliby
      na spadek liczby klientow. ludzie wola teraz podjechac samochodem pod ww. sklep
      lub knajpe niz isc przez III aleje na nogach, a tak zamiast samochodu mieliby do
      dyspozycji kursujacy co chwile tramwaj.
      • Gość: Teresa Maria W. Autobus w Alejach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.08, 10:58
        Dlaczego widok eleganckiego autobusu miałby niałby zepsuć wizje
        Alej. Ekologicznie przeżyjemy. Na co dzień wąchamy nie tyle spalin
        pod naszymi oknami.

        • lukasz_czewa Re: Autobus w Alejach 29.02.08, 11:18
          a dlaczego nadal mamy wachac spaliny patrzac na elegancki autobus? nie lepiej
          patrzec na elegancki tramwaj, ktory nie emituje spalin? a moze tramwaj w stylu
          retro? np taki: d.wiadomosci24.pl/g2/bc/30/d7/52011_1197126599_4520_p.jpeg

          lub taki: gryzon.50webs.com/komuni/konst/index.html

          a moze taki jak w san francisco?:
          picasaweb.google.com/wioosna/USATrip2006Cz2/photo#5110920160988996050
          taki tez jest ladny: www.komunikacja.org/img/news135.jpg

          i taki: www.kmmetra.waw.pl/HBD.jpg

          www.turystyka.torun.pl/_upload/informacje/21_2660.jpg
      • Gość: Teresa Maria W. Autobus w Alejach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.08, 10:58
        Dlaczego widok eleganckiego autobusu miałby zepsuć wizje
        Alej. Ekologicznie przeżyjemy. Na co dzień wąchamy nie tyle spalin
        pod naszymi oknami.

    • Gość: Dred667 III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.08, 10:57
      Zamknięcie III Aleji to totalny debilizm, a jak niektórzy obywatele Częstochowy
      z panem Wroną na czele chcą mieć deptak to niech zbudują sobie molo nad Wartą!!!
      • Gość: dziadek63 Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.sobieskiego.trustnet.pl 29.02.08, 13:57
        Wyjątkowo merytorycznie.
    • Gość: kłos Widmo krązy nad III Aleją - widmo komunizmu ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.08, 11:00
      Czytając opinie szanownych forumowiczów, wnoszę małe sprostowanie, jako najemca
      lokalu w III Alei postawiony przed faktem dokonanym tj. zamknięciem ulicy chcę i
      muszę się przebranżowić, jest jednak jedno małe ale ...
      Najemcy lokali miejskich mają wpisany w umowę rodzaj prowadzonej działalności i
      nie mogą się przebranżowić, nie mogą też podnająć wynajętej powierzchni lub jej
      części.
      Oczywiście wydzierżawiający lokale od właścicieli prywatnych nie mają z
      powyższym żadnych problemów.
      Głupota czy kolejny relikt komunizmu w naszym mieście ?
      • lukasz_czewa Re: Widmo krązy nad III Aleją - widmo komunizmu ! 29.02.08, 11:24
        a moze lepsza reklama? wszak ona dzwignia handlu...ale ok, sam optuje za tym,
        zeby jednak wprowadzic ruch w III aleje, ale tylko tramwajowy:) mam nadzieje ze
        ten pomysl sie kiedys zisci. natomiast zadnych samochodow!! chyba ze dla
        mieszkancow kamienic, zeby dojechac do podworek, chociaz mozna i tak od tylu
        wjechac, i zaopatrzenia.
    • Gość: diwo III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.08, 11:44
      Czytając Wasze opinie od razu widoczne jest, kto jeździ w ogóle
      samochodem a kto nie. Bo pomysły pt. "zamykamy dla ruchu całe aleje
      + co się jeszcze da" pochodzić muszą od osób, które w ogóle za
      kółkiem nie siedzą i po mieście nie jeżdżą. Wasze mrzonki
      doprowadziłyby do kompletnego paraliżu miasta. W tej chwili
      przedostanie się z północy na południe jest problematyczne, po
      zamknięciu paru ulic stałoby się gehenną. A Wam - osobom bez
      samochodu - się wydaje, że własciciele aut to sobie samochodem
      jeżdżą wyłacznie z lenistwa i dla przyjemności. Bo niby po co - Wy
      nie macie i jakoś żyjecie, znaczy się to kaprys tylko musi być,
      takie posiadanie auta :-)
      Centrum miasta to organizm, który dla swojego sprawnego
      funkcjonowania potrzebuje przede wszystkim LUDZI. A oni z nieba nie
      spadną, jakoś tam dotrzeć muszą. Nie tylko potencjalni klienci - ale
      i dostawcy, pracownicy, obsługa firm itd. Jak mają tam dotrzeć,
      jeśli wszystko zamkniecie? Na obrzeża centrum i potem piechotką? OK -
      ale gdzie mają swoje auta zostawić? Bo nie ma gdzie.
      Zamykać ruch kołowy można dopiero wtedy, kiedy zorganizuje się
      REALNĄ alternatywę dla kierowców dotyczącą zarówno przejazdu jak i
      parkowania (zaparkowanie nawet w bezpośrednich okolicach centrum w
      chwili dzisiejszej graniczy z cudem, nawet Elea się wkurzyła a to od
      centrum kawałek). Aleja JPII jako alternatywa Alei NMP to bzdura,
      jest za daleko. Pójdźmy dalej - może Dekabrystów jako alternatywa
      Alei? Też jest równoległa... :-)
      Internet podobnie jak papier jest cierpliwy - wszystko zniesie.
      • Gość: dziadek63 Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.sobieskiego.trustnet.pl 29.02.08, 14:46
        Teza o nieposiadaniu samochodów przez zwolenników zamknięcia ruchu
        to bzdura. Sam jestem zmotoryzowany od 1984 roku, więc pewnie dłużej
        niż Ty. Tak naprawdę korków w szczycie nieda się nigdy pozbyć. To
        samo dotyczy miejsc parkingowych w centrum. Tak jest wszędzie gdzie
        rozwija sę gospodarka, równolegle do rozwoju infrastruktóry przybywa
        pojazdów i koło się zamyka. Ludzie z natury są wygodni i jeśli mogą
        gdzieś wjechać to wjadą. Dopiero genialna myśl, że szybciej będzie w
        inny spoosób zmusi ich do opuszczenia fotela za
        kierownicą,przynajmniej niektórzy. Po co ich narażać na taki stres,
        zamknięty ruch pozbawi tych dylematów.
        • kierowfca Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą 02.03.08, 01:38
          Na mnie zarobi (niemałe) pieniądze sklep, restauracja tylko pod którą mogę
          spokojnie zaparkować i to dla mnie nie podlega dyskusji.
          Jak widać po opiniach sklepikarzy i restauratorów to jednak ludzie z grubszym
          portfelem nakręcają kasę a nie dzieciaki z forum(których pełno w III Aleji),
          które wydają na sobotnią imprezę 10 zł...
          • lukasz_czewa Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą 03.03.08, 00:42
            spokojnie mozesz sobie zaparkowac od podworka, jadac np. szymanowskiego. mam
            nadzieje ze pojawi sie w alejach tramwaj, ktorym bedziesz sobie mogl podjechac:)
        • Gość: diwo Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.08, 14:31
          Taaaaaaa, zamknijmy, zamknijmy. Potem będziemy myśleć. :-) Nie da
          się nic zrobić więc nic nie róbmy. Zamknijmy po prostu. Taaaaaaaa. A
          zainteresowanym przemieszczeniem się z Północy na Błeszno czy też z
          Trzech Wieszczy na Parkitkę zaproponujmy rower albo wrotki.

          Sprzedaj swój pomysł Wydziałowi Dróg - po co oni w ogóle planują,
          remontują, wytyczają... Po prostu niech zamkną te dziurawe ulice -
          wszyscy wysiądą z samochodów i po problemie.
    • Gość: aa Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: 88.156.160.* 29.02.08, 11:45
      zeulandia.myminicity.com/sec
    • Gość: bardecki III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.strefa.com 29.02.08, 13:19
      Wszystkie aleje powinny byc całkowicie zamknięte dla ruchu kolowego.nasze miasto
      musi być w centrum czyste i ciche.
      • Gość: stachu Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.08, 13:30
        ciche będą wtedy jak się wszyscy stamtąd wyprowadzą, nie będzie ruch, ptaszki
        będą ćwierkały i tylko szmer liści.......bajka
        • Gość: FraniaMay... Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.08, 19:34
          prawda jest taka,że chodziło o to żeby buraki mogli parkowac swoje
          burakowozy pod samymi drzwiami kawiarenki i siedząc w ogródku mogli
          trzymać nogę na zderzaku swojego super autka żeby wszyscy
          przechodnie wiedzieli kto jest jego właścicielem..a teraz muszą
          odejść od autka na tak duża odległość (szerokość alei).. toż to
          skandal !!! :))))))))))) .. oczywiście wŁAŚCICIELE też chcieliby
          stawiać swoje fury niemal pod oknem kawiarenki i z tego powodu to
          całe zamieszanie..ot co.. (o dawnych wyścigach wokół alei nie
          wspomnę)..
          • kierowfca Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą 02.03.08, 01:43
            Buraków w burakowozach i buraków przemieszczających się MPK, którym żal d.
            ciśnie nie brak.
            Są jednak ludzie, którzy szanują swój czas i mają go mało...
    • Gość: xxx III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.venaritmo.com 29.02.08, 14:23
      całą III aleje powinno sie przeznaczyć dla przechodniów w końcu w planach na samym początku miał to być tylko deptak dal pieszych a nie jezdnia dla samochodów. wszystkie 3 aleje powinny być wyłącznie dla pieszych. a sprzedawcy sie niech nie użalają bo takie jest życie. NIESTETY!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: jh III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.08, 14:40
      trzeba zamknąć wszystkie aleje..!! moze w koncu bedzie gdzie
      wypocząć w tym miescie, a nie tylko słuchac jak sie jakies gnojki
      scigaja z piskami opon po alejach... a w III aleji nic im nie
      schodzi bo zima jest, jak sie zrobi cieplej to i ludzi bedzie
      wiecej... wiem z własnego doswiadczenia poniewaz tez prowadze
      działalność... mozna to było zauważyć w ostatnią niedziele kiedy
      zrobiło sie cieplej i wszyscy ludzie wyszli na spacer... w III aleji
      ciężko było przejsc kiedy w I i II byli tylko ludzie którzy musieli
      tamtędy przejsc aby dojśc np. do tramwaju...
      • Gość: xkx2 Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.opera-mini.net 29.02.08, 15:55
        Prawda jest taka jak napisalem iz porzadku nie bedzie do momentu kiedy cale scisle centrum miasta nie zostanie zamkniete dla ruchu kolowego. Inaczej zawsze bedzie zle. Centrum miasta powinno byc dla pieszych a z uwagi na to iz na ekolgiczna komunikacje nas niestac wobec tego jej miejsce jest poza strefa zamknieta.
        • Gość: marianek Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.08, 17:56
          ja myślę, że należy zamknąć całe miasto dla ruchu i wprowadzić pątniczy sposób
          poruszania się. Będziemy na pewno najzdrowszym miejskim społeczeństwem.
      • kierowfca Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą 02.03.08, 01:46
        Trzeba mieć coś z głową.
        Ja w poszukiwaniu spokoju i ciszy jadę w góry labo chociaż na Jurę (zależnie od
        ilości wolnego czasu).
        Wy wolicie spędzać czas w centrum miasta... masakra.
    • Gość: ann III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.08, 18:31
      tak jasne ZAMKNąć WSZYSTKIE ALEJE, ZAMKNąć CAłą CZęSTOCHOWę!!!



      ludzie myślcie troche, aleje to całe nasze "miasto" tam są szkoły, banki, sklepy
      a NIE KAżDY jest w wieku 15-35 i nie każdy będzie auto zostawiał 3km od np banku
      żeby odwalić spacerek...
      • Gość: dziadek63 Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.sobieskiego.trustnet.pl 29.02.08, 20:54
        No to ma pecha.
        • Gość: Babcia 60 Przedreptac czy przejechać IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.08, 12:47

          Nie będziemy psuć panoramy naszego miasta.
    • Gość: Mirko III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.08, 19:30
      Tak,tak zamknijmy całe aleje,posadźmy tam drzewa,wyrośnie las i
      wtedy będzie cicho i spokojnie....
      • pepsic Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą 01.03.08, 23:37
        Pomysł z tramwajem łączącym I - III Aleję jest świetny. Już od czasu rozpoczęcia
        inwestycji o tym myślałam oczywiście hipotetycznie, bo jak wiadomo w kasie
        miejskiej pieniędzy nie ma.
        • agiee1988 Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą 02.03.08, 00:02
          bb napisal/a

          >Wniosek: III aleja zyje! I to duzo lepiej niz przed remontem. A ze >sklep z
          >ubraniami lub fryzjer upadnie? TAK MUSI BYC!! Bo to miejsce na >kawiarenke,
          >restauracje, bank czy jubilera.

          hmm zaznaczmy ze ceny w tamtych sklepach wahaja sie miedzy 2-3XX a 1XXX zl i
          chyba wiecej, kogo na to stac, emeryta czy emerytke chodzacego na jasna gore?
          jak tylko przechodze obok 1, 2 czy 3 sklepu to jak patrze na wystawie kurtka
          4000 zl to mowie... ladne jaja

          > Pomysł z tramwajem łączącym I - III Aleję jest świetny. Już od czasu rozpoczęci
          > a
          > inwestycji o tym myślałam oczywiście hipotetycznie, bo jak wiadomo w kasie
          > miejskiej pieniędzy nie ma.

          nie byloby zle, przeciez posrodku jest duzy pas. w krakowie czy w innym miescie,
          po torach jezdza samochody i chyba tez nie narzekaja ludzie. tylko czy jest sens
          na tak krotki odcinek zakladac tory i linie tramwajowa? chyba zeby go gdzies
          jakos polaczyc,
          • agiee1988 Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą 02.03.08, 00:17
            a popro sprzedawcow, nie tak daleko, moze, skonczy sie butowa galeri, byc moze
            ze fajnymi sklepami?. tez beda sprzedawcy narzekac ze ktos im podpier...
            klientow. moze niektorzy wlasciciele sklepow odziezowych sie tam przeniosa? nie
            wiadomo.
            • Gość: agiee1988 Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.08, 00:25
              hmm jeszcze nasunelo mi sie cos odnosnie zamykania alei. no to sie zastanowmy
              jak ktos z poludnia bedzie chcial dotrzec np do M1. no tak trasa i na jana pawla
              i wzdluz lini tramwajowej. no to poczekajmy jeszcze jak pozamykaja wiadukt przy
              estakadzie lub wiadukt przy ost groszu. czlowiek mieszkajacy na np rakowie czy
              wrzosowiaku bedzie kompletnie uzmieniony.

              (o zaknieciach wiaduktach slyszalam przez kogos, ale zawsze trzeba byc
              przygotowanym na taka ew)

              bedziemy chyba rowerami sie przemieszczac. albo wsiadzemy w tramwaj a nasze
              zakupy wyladuja przez okno na kijku. lub bedziemy ciagnac rowerem za soba
              przyczepke
              • Gość: xkx Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.152.lesio.net 02.03.08, 07:06
                Tramwaj w wyremottowanych alejach to fikacja. Budowa lini
                tramwajowej mogła by sie odbyc przy okazji remontu po nim nikt nie
                bedzie od początku rozwalał tego co zostało zrobione. Pamietajmy iż
                linia tramwajowa to nie tylko tory to siec trakcyjna wraz ze słupami
                (teoretycznie mozna by ją załozyc uzywajac jako słupów
                podtrzymujacych trakcje istniejacych słupów oswietleniowych ale
                opbawiam się iż te które istniją nie za bardzo do tego celu by się
                nadawały. Innymi słowy pomysłą z tramwajem w alejach jest nierealny.
                Co do pomysłu zamkniecie casłkowicie trzeciej alei to osobiscie
                uważam iż okazał sie głupota i nie wypałem. Bo nikt nie zrobił
                analizy jakie to bedzie miało przełożenie na zwikszenei obciążenie
                pozostałych ulic. Tak na margnesie to okazało się iż na dobrą sprawe
                niema alternatywy. Może gdyby z al. JP II wywalić TIR -y to by to
                miało sens. w tjej chwili n dorpowadyono jedznie do yakorkowanie
                Sobieskigo ora Puaskiego. A chyba nie o to chodzilo.
                • Gość: lukasz Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.as.kn.pl 02.03.08, 20:59
                  niekoniecznie trzeba budowac trakcje. mozna zrobic tak jak w san francisco -
                  tramwaj ciagnie lina. a co do rozkopywania alej...ile razy zdazalo sie ze
                  polozono nowa nawierzchnie, a za chwile trzeba bylo wymienic rury i rozkopywano
                  od nowa. nie mowie ze jest to dobre, wrecz beznadziejne, ale da sie to zrobic. a
                  mysle ze z ue bylaby mozliwosc wydarcia grosza.
              • Gość: kruk Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.profiline.pl 02.03.08, 10:34
                od razu napiszę, że nie mam samochodu...

                ale jestem za tym, by w centrum pozostawić ruch kołowy do czasu wybudowania
                alternatywnych tras północ-południe oraz wschód-zachód. muszą być stworzone
                alternatywy dla alej bo inaczej by z rakowa dojechać na północ trzeba będzie
                jechać Wojska Polskiego albo przez dzielnice domków za Jasną górą. a tymczasem
                Wojska Polskiego korkuje się coraz bardziej i nic nie wróży by sytuacja miała
                się poprawić. zresztą równie źle jest na Jana Pawła bo przecież przez miasto
                prowadzi tranzyt dla ciężkiego transportu i auta muszą sie przeciskać między tirami.

                a więc - którędy jechać przy zamkniętym centrum miasta? gdzie zaparkować auto
                przed zamkniętą strefą? co zrobić z komunikacją miejską której nie stać na
                wprowadzenie elektrycznych pojazdów i ledwie wyrabia by ten dymiący tabor sie
                nie rozsypał?

                jeśli chcecie zamykać centrum to pomyślcie co wcześniej trzeba zrobić...

                pozdrawiam
                • Gość: lukasz Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.as.kn.pl 04.03.08, 13:11
                  co do twoich obaw, gdzie zostawic samochod, zobacz jak to chca
                  zrobic w kielcach -
                  miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4985935.html
                  • Gość: lukasz Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.as.kn.pl 04.03.08, 13:17
                    a tak to ma wygladac po wybudowaniu -
                    miasta.gazeta.pl/aliasy/mod/super_zoom.jsp?xx=4977883
                    trzeba przyznac ze ladnie:)

                    ale jesli chodzi o czestochowe to taki parking widzialbym chyba
                    tylko pomiedzy budynkami urzedu miasta (jesli chodzi o scisle
                    centrum)
                    • Gość: lukasz Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.as.kn.pl 04.03.08, 13:18
                      tamten link mi nie dziala - tutaj jest wlasciwy do strony z
                      artykulem i zdjeciem -
                      miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4978260.html
                      • Gość: JO do łukasza Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.iplus.com.pl 04.03.08, 18:36
                        oj łukasz co ty nam medalikom wyjeżdasz z zapyżiałymi Kielcami .
                        My są wielki miasto o dużych ambicjach !!!! kuda tam kiecom do nas A
                        to że zawsze było wojewodztwo kieleckie ,że większośc partii
                        połaczyła siły i obroniła wojewodztwo to nic .
                        To do nas przyjezdzają wielcy tego kraju i u nas sie na Jg modlą !!!
                        I nikt nam nie podskoczy .
                        Szkoda tylko ,że kasy dostajemy tylko tyle ile z katowickie stołu
                        spadnie cha,cha,cha,cha
                        A kielce to piekne miaasto ,którego gospodarze potrafia zadbac o
                        jego rozwój!!!
                        • Gość: lukasz Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.as.kn.pl 04.03.08, 22:47
                          najgorsze jest to, ze w innych miastach, czesto takze o wiele mniejszych,
                          majacych mniejszy budzet, realizuje sie projekty wybiegajace w przyszlosc. a u
                          nas jak remont, to jak najtaniej, jak najprosciej a w rezultacje takze byle jak.

                          czy naprawde nie mozemy zrobic czegos ponadczasowego, oryginalnego, ale takze
                          uzytecznego, z czego bylibysmy slawni w polsce? mysle ze projekt parkingu w
                          kielcach jest swietny. a my jak zwykle musimy innym zazdroscic takich budowli.
                          • Gość: lukasz Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.as.kn.pl 04.03.08, 22:49
                            zreszta ja zazdroszcze nie tylko budowli, ale przede wszystkim odwagi, pomyslow
                            i konsekwentnej ich realizacji przez prezydentow innych miast.
                    • Gość: jo Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.iplus.com.pl 04.03.08, 18:39
                      ale jesli chodzi o czestochowe to taki parking widzialbym chyba
                      > tylko pomiedzy budynkami urzedu miasta (jesli chodzi o scisle
                      > centrum)
                      Łukasz tam ma byc palma fontanna i mikro parking .
                      Bo to Cz-wa właśnie!!!
                      • Gość: marek Re: III Aleja: przedeptać czy przejechać całą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.08, 19:07
                        Jedna, wąska do bólu jezdnia po każdej ze stron, parkowanie na całej długości,
                        szerokie chodniki, przejścia dla pieszych co 50 m, komunikacja miejska. Komu bez
                        potrzeby będzie chciało pchać się w taki kocioł? A jednak pogodzi się interesy
                        pieszych , biznesu i komunikacji, a Aleje nie będą martwą pustynią przez 3/4 roku.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka