k_r_m Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych 11.02.09, 19:02 "- Samochód nie zatrzymał się na barierze, bo w tym miejscu, przy zakręcie, ma lukę. Jest tam wyjazd na pole, ale przecież można było pomyśleć i przesunąć go o kilkanaście metrów - komentował wtedy Dewódzki. " bariery nie zawsze są dobre, jesli za nimi jest pole a nie ma drzew to moga zabić zamiast uratować Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Filip Re: ...coz za niedopatrzenie... IP: *.dsl.bell.ca 11.02.09, 19:30 ...homosowietikus znowu czegos zaniedbal....powstala luka w barjerce przydroznej na ktorej inny homosowietikus moglby przewieszac z niezwykla latwoscia swe zwloki...jak swierze jeszcze ociekajace z wody pranie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RED Re: ...coz za niedopatrzenie... IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 12.02.09, 08:21 ..homocretinus znów na forum.. dzieli się pseudoprzemyśleniami.. urojeniami chorej wyobraźni.. i robi błędy ortograficzne.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :))) Re: ...coz za niedopatrzenie... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.02.09, 11:11 Bo to zwykły czub, niedoceniony przez bliskich, nadużywający alkoholu i trawy, zamykany przez matkę w szafie, mający problemy w kontaktach zarówno inter jak i intrapersonalnych szukający tutaj poklasku. Szkoda go trochę, ale najlepiej olać:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.chello.pl 11.02.09, 19:26 to smutne co sie stalo ale ja sam jestem kierowca ZAWODOWYM BO JAK ZNAM ZYCIE TO JEST TYLKO JAZDA A PRZEGLAD TECHNICZNY ZALTWIA SIE W KIESZENI ITD POWINNO O WIELE CZESCIEJ SPRAWDZAC NASZYCH A NIE AMERYKANCOW Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: 89.174.23.* 11.02.09, 19:51 O winie nie gadajcie bo goscia z czerwonej corsy juz wszyscy skazali a rzeczywistość okazala sie inna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.09, 21:10 wiadomo kto nie zyje ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ipmy Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 11.02.09, 21:16 przyczepa miala hamulce tarczowe bardzo skuteczne a auto hamulce bebnowe znacznie mniej skuteczne i raczej na pewno nie byl sprawny uklad ABS bo gdyby ABS zadzialal to tor jazdy przyczepy niezmienilby sie i podczas hamowania nie zjechlaby na przeciwny pas ruchu i nie uderzylaby w autobus sprawny uklad ABS oznacza ze jest kompatybilny z autem Odpowiedz Link Zgłoś
batman43 droga 986 11.02.09, 21:50 Przy tej drodze buduje się chodniki, stawia latarnie, zimą sypie piasek z solą, a potem zalega on na poboczach, od Jaźwin do końca Jaskrowa pozatykane są odpływy wody z jezdni, na tym zakręcie stoi kałuża. Po prostu skandal. Parę lat temu ktoś wpadł na pomysł, aby na tym feralnym leśnym nieprzyjemnym odcinku położyć tzw. szorstką nawierzchnię, wypadków wtedy nie było, ale po wymianie nawierzchni zginęło tam już kilka osób. Apeluje do drogowców, aby zlikwidowali kałuże - koszt tego nie jest wielki, do policji drogowej, aby zaczęła coś robić w kierunku poprawy bezpieczeństwa a nie zajmowała się tylko łapaniem żywców. U naszych zachodnich sąsiadów policjant sprząta po wypadku, a jak widzi kałużę lub zatkany odpływ to go udrażnia, lub wzywa natychmiast odpowiedzialne służby. Od czego są patrole. Do łopaty tych nierobów. Szczere kondolencje dla rodzin ofiar i poszkodowanych w tym wypadku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz123 Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 11.02.09, 21:52 wspolczuje kierowcy ciezarowki bo dopiero zaczynal prace w tej firmie i jako mlody dostal najgorszy samochod i aby sie wykazac i zarobic troche grosza to musial zap...dalac zreszta caly koniecpol i okolica wie jak jest naprawde jak jezdza i ile jezdza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m3a Re: Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.adsl.inetia.pl 11.02.09, 22:08 Masz rację: wszyscy wiedzą, ale nikt nie mówił o tym głośno do dziś;( Jeśli chodzi o numer drogi to jest "786". Wyrazy współczucia dla rodzin. [*] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mimo Re: Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.xdsl.centertel.pl 11.02.09, 22:10 NO WŁAŚNIE!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agaaaa.... Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.09, 22:15 Kierowca samochodu ciężarowego chyba jechał za szybko.... ;/ :( Współczuje ludziom,którzy akurat w tym busie jechali i rodziną ;((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz123 Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 11.02.09, 22:35 nie ulega watpliwosci ze kierowca ciezarowki jechal zbyt szybko tylko moze nalezaloby sie zastanowic dlaczego jechal szybko pewnie dlatego ze maja placone od ilosci przejechanych kilometrow lub przewiezionych ton i kiedy to sie w koncu skonczy przeciez jest przepis w ustawie o ruchu drogowym ze wynagrodzenie nie moze byc uzaleznione od ilosci przejechanych kilometrow lub ilosci przewiezionego ladunku a jak jest naprawde to wiedza ci co to robia przepisy sa tylko kiedy te matoly z ITD zaczna je egzekwowac a nie tylko czasy pracy i ilosci odpoczynku a moze parkingi aby tez byla jakosc odpoczynku a nie tylko ilosc sie zgadzala Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oooo Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.przyrow2.gre.pl 11.02.09, 22:37 W100% zgadzam sie z tymi opiniami ,ze busy i widrexy jezdza baaaardzo niebespiecznie moze to nieszczescie czegos nauczy i da do myslenia obydwu strona tylko szkoda ze kosztem niewinnych ludzi!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mp3 blok Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 11.02.09, 22:58 niestety watpie czy ktos odpowiedzialny wyciagnie wlasciwe wnioski na przyszlosc pewnie na poczatku przez jakis czas wszystko bedzie zgodnie z przepisami, a jak troche ucichnie pewnie wroci wszystko do 'normy' z przed wypadku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: codzienny uczestni Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 07:27 wedłóg mnie trafiła "kosa na kamien"mijam sie codziennie na drodze z kontenerami i za każdym razem mijajac sie z tymi samochodami dreszcze mnie przechodzą a jak widze auto firmy WIDREX to lepiej wiechac do rowu i co to za kierowcy ledwo zda prawojazdy dostaje samochud 40 ton lub wiecej do reki i w droge jak kamikadze a i bus sa nie lepsze jak wielki wyscig Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 07:30 trafila kosa na kamien Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 07:34 WIDREX firma jak ja widzisz na drodz to sie modl bo to nie pierwszy ich wypadek tylko ze smiertelny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poszkodowany Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 07:38 kiedys jadac za aute z widrexu widziałem jak leiały deski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mp3 blok Do bbb IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 12.02.09, 08:24 nie badz naiwny nikt ci sie nie przyzna ze auto lub przyczepa byly nie sprawne kazdy bedzie zapewnial ze wszystko bylo sprawne a teraz to pewnie beda mowic ze uszkodzenia powstaly podczas wypadku a jak znam zycie to zawsze cos jest nie tak w starych samochodach ciekawe kto i kiedy tam i czy w ogole jakimkolwiek samochodzie sprawdzal np.wyprzedzenia hamowania przyczepy wzgledem samochodu bo przyczepa lub naczepa zawsze ma zaczac hamowac pierwsza kwestia jest tylko o ile wczesniej ma zaczac hamowac bo jak zbyt szybko zacznie hamowac i np. jak w tym przypadku bedzie zakret to od razu wpada w poslizg jesli do tego jeszcze nie bedzie sprawny ABS to to niestety mamy to co mamy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbb Re: Do bbb IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.02.09, 11:25 pewnie masz rację... ja znam kierowce busa i ludzi którzy w nim jechali. strasznie to przeżyłam bo też jeżdżę tym busem do szkoły i do pracy. nie mam pojęcia kim jest kierowca ciężarówki, ale pewnie jest przerażony i ma ludzi na sumieniu, bedzie musiał z tym żyć, a to dla nikogo nie byłoby łatwe. poszedł do pracy, skoro dostał niesprawne auto to wątpie żeby miał tam coś do powiedzenia jako nowy chciał zarobić jak każdy. on będzie może obwiniany, szykanowany, a to jego szef powinien dbać chyba o to jakimi autami jeżdżą jego pracownicy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dans Re: Do bbb IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.02.09, 07:59 Popieram - bardzo trafny komentaż. Odpowiedz Link Zgłoś
batman43 Zawada k. Mstowa: 3 osoby nie żyją, 11 rannych 12.02.09, 08:26 Na tym odcinku należy bezwzględnie położyć szorstką nawierzchnię na drodze. Poza tym tam jest ograniczenie do 50-ciu panie redaktorzyno, gdy się tak jedzie to jest bezpiecznie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaka Re: Zawada k. Mstowa: 3 osoby nie żyją, 11 rannyc IP: *.xdsl.centertel.pl 12.02.09, 14:48 jak się jedzie osobówką to jest bezpiecznie ale duży samochód z przyczepą musi jechać bliżej środka, tak samo autobus więc trzeba się raczej zastanowić o poprawieniu warunków drogowych bo tam zbyt szeroka droga to tam nie jest.A jak tam jeżdżę to często jest tam ślisko wię służby drogowe powinny tam sypać i solą i piachem a nie oszczędzać na takich odcinkach Odpowiedz Link Zgłoś
lunch Zawada k. Mstowa: 3 osoby nie żyją, 11 rannych 12.02.09, 08:40 Gdyby w Polsce nie stawiono ograniczenia do 40 km/h na każdym możliwym zakręcie, przez który da się bezpiecznie przejechać 90 km/h, albo znaku z "30", bo 5 lat wcześniej były roboty drogowe, to może ktoś by się "60" przejął. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kkk Re: Zawada k. Mstowa: 3 osoby nie żyją, 11 rannyc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 10:33 W 100% Popieram. Ograniczenia prędkości są często w tak bezzensownych miejscach, że nie szkoda pisać. W ten sposób tracę szacunek i respekt do znaków drogowych i po prostu nie zwracam na nie uwagi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktos Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.przyrow2.gre.pl 12.02.09, 09:46 Bus jechał 60 km/h a widrex 72km/h. Wiarygodne informacje udzielone przez policję rodziną ofiar. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: angrusz a jakie warunki na drodze ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 10:22 stąd wynika ,że jednak jechali za szybko Zwłaszcza ciężarówka z góry . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolezanka Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.02.09, 10:13 Ludzie nie żyją.dla kogoś tragedia a tu problem czy to była naczepa czy przyczepa.Proszę ,troche współczucia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxxxxx Re: Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 11:45 Może i nie problem, lecz są to dwa różne pojazdy, i naczepa z niesprawnymi hamulcami zachowałaby się troszkę inaczej, niż ta przyczepa na zdjęciach.... Kierowca przed łukiem zaczoł hamować, samochód zachamował a PRZYCZEPA z powodu niedziałania hamulcy jechała dalej, wychyliła się z za ciężarówki i czołem udeżyła w róg autobusu.... Wyniki zaniedbania pana Wideryńskiego i brawury kierowcy widać na zdjęciach, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: largo Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.02.09, 12:44 komentarze niektorych osob sa żałosne ! wypowiadaja sie osoby ktore jezdzic umia chyba rowerem i to slabo a o prowadzeniu takiego gabarytu nie maja pojecia ! uszanojcie zmarlych i przestancie pisac te zalosne słowa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kol Re: Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 15:11 widac tu całą częstochowską kulture(przez male c)ja jestem po 24 godzinnym dyzurze w szpitalu na Parkitce i to co widziałam i co ja przezyłam udzielając tym osobom pierwszej pomocy- apeluje powstrzymajcie sie od debilnych komentarzy!!!ludzie!! Odpowiedz Link Zgłoś
kogut1919 Zawada k. Mstowa: 3 osoby nie żyją, 11 rannych 12.02.09, 15:20 czlowieku jak nie masz pojecia o jezdzie w zime to sie nei wypowiadaj!! widzisz tego opla na fotkach ? to byl moj samochod.. nie jechalem szybko bo bylo slisko, na tym zakrecie nei trzeba jechac szybko zeby doszlo do tragedi.. na tej wsi nikt nic nei odsnieza, zakret jest dupnie zrobiony, ciagle jest tam wilgos a co za tym idzie jest slisko.. wiec jak masz cos jeszcze napisac to najpierw sie zastanow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaslive Re: Zawada k. Mstowa: 3 osoby nie żyją, 11 rannyc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 17:05 tvntl.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1095&Itemid=39 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat_na_wrony nic się nie dzieje bez przyczyny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 17:05 Młody kierowca mówicie. No to już mogę go opisać: młody, emocjonalnie niezrównoważony bo ma niezłą kaskę, ale za to jeździ "na krawędzi". Samochód nie do końca sprawny, opony raczej do utylizacji, przeładowany o 5-10 ton, tachograf ... samo słowo "tachograf" wywołuje uśmiech :). Więc jazda na krawędzi, bo mają płacone od tony, a taki "zawodowy kierowca" w wieku 25-35 lat na dodatek kawaler potrzeby ma duuuuże i musi zasuwać ile się da. Znam to. Śpią po 3 - 4 godziny na dobę, odpoczywają tylko w weekend. No i są najważniejsi w świecie. Nie tylko na drodze. Muszą się użerać z tą bandą idiotów co im robią załadunek, a potem z tą chołotą co ich rozładowuje. Wszędzie gó...arstwo i idioci przeszkadzają "zawodowemu kierowcy". Musi rzucać chu**i i ku**mi do tych ciot bo inaczej nie zauważyliby kto jest najważniejszy. A na dodatek po drodze dodatkowy stres: suszarki, krokodyle ... i te Vectry koło Siewierza ... Dobrze, że jest SB. Ach, jakie bohaterskie życie prowadzą "zawodowi kierowcy". Niestety, trzeba czasem odreagować stres i zmęczenie i pokazać jakiemuś "amatorowi" w wypasionej bryce kto jest maczo. Hehe ... myślisz facet, że jak masz lexusa to co ? A figa ! Możesz se trąbić i mrugać ! Ja tu rządzę !! Nie wyprzedzisz mnie ! I tak sobie jeżdżą nasi kowboje w wielkich Manach, Volvach, "Renufkach" ... Czasami widzę takiego gościa jak idzie do sklepu, bierze dwa piwa - jedno na miejscu, drugie w kieszeń i odjeżdża. A jak się chwalą kiedy za 3 dychy "dogadali się" z milicjantem ( w Polsce NIE MA policji ). I tak się to kręci, bo kasa jest najważniejsza. Tylko od czasu do czasu zabije się paru ludzi - wtedy wszystkim zależy, żeby sprawę "zamieść pod dywan". Bo winien jest pracodawca który zatrudnia niezrównoważonych emocjonalnie ludzi i oszukuje na lewo i prawo, ale on ma $$. Winna milicja która tylko liczy na lewe dochody na wódkę. Winni są ludzie którzy za parę groszy stawiają pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym, że samochód jest sprawny. Winni są lekarze, którzy wariatom pozwalają mieć prawo jazdy. Winni są prokuratorzy, którzy przypisują ofiarom winy ich zabójców. Macie pomysły jak to zmienić ? Bo ja nie. Dziś rano ok. 6:15 jakiś "zawodowy kierowca" jadąc stówą na czerwonym świetle na DK1 o mało co nie rozj***ł kilku samochodów wjeżdżających z Legionów. Na szczęście jakiś ciul amator go zauważył, zatrzymał się wpół pasa i zaczął trąbić. Jak znam życie i "zawodowych kierowców", to ten "bohater" chwali się teraz przy wódce swoim kumplom z firmy "Krzak Cargo & Logistics" jaki super numer odjeb*ł. I to tyle na ten temat. Żał tylko tych niewinnych ofiar i ich rodzin [*] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kokos Re: nic się nie dzieje bez przyczyny IP: 212.87.241.* 12.02.09, 17:21 Trochę za bardzo emocjonalnie do tego podszedłeś. Gdyby to co piszesz było tak powszechne, to czerwono od krwi byłoby na naszych drogach. Ale rzeczywiście wypadków jest zbyt dużo i wiele z tego co napisałeś zdarza się zbyt często. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat_na_wrony Re: nic się nie dzieje bez przyczyny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 18:08 Emocjonalnie, bo obserwuję to na codzień i nie da się z tym walczyć. Firma podpisuje umowy z tańszymi, a tańsinajczęściej = na przekrętach. Jak macie jakieś "dobre wtyki" w ITD to nawet im dowodów dostarczę, pod warunkiem, że WYELIMINUJĄ tych drogowych bandytów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cdsca Re: nic się nie dzieje bez przyczyny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.02.09, 18:24 lecz sie idiota znam to firme i nie maja placone od ton ... jak nie wiesz o co chodzi zamknij jadaczke takich jak ty powinni tepic /// prostak jestes i tyle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vivat Re: nic się nie dzieje bez przyczyny-czyli jest ok IP: *.xdsl.centertel.pl 12.02.09, 19:05 mówisz,że w tej firmie jest ok przedmówca jest idiotą i nic nie wie, tak? Ale chyba zapomniałeś, że my o sposobie jeżdżenia piszemy, reszta to g..... jak ktoś cham i cwaniak to w co by się nie ubrał to burakiem zostanie i z daleka od takiego na drodze jak się da !!!! a co powiesz na tą konkretną sytuację opisaną na skrzyżowaniu? tez będziesz bronił?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat_na_wrony Re: nic się nie dzieje bez przyczyny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 20:27 Nieważne jak mają płacone -od ton, kilometrów czy godzin. 90% firm transportowych jeździ łamiąc przepisy (tachografy, tonaż, łapówki za pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym itd.). To jest DROGOWA MAFIA, PRZETĘPCY KTÓRYCH TRZEBA WYTĘPIĆ ! Skoro nie potrafi tego zrobić PAŃSTWO będą ginąć niewinni ludzie za ich pogoń za łatwą, szybką i przyjemną kasą. A ty jesteś pewnie tym idiotą, który TIRem zapierda*a 100km/h na czerwonym świetle. Wal się debilu ! Następnym razem dorwę cię i skopę ci tyłek i potargam prawko ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k-pol 123 Re: nic się nie dzieje bez przyczyny IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 13.02.09, 12:36 nie przypisuj jednego schematu do wszystkich kierowcow bo czesc to idioci ale sa tez ok a po drugie to spiesza sie aby nie przekroczyc czasu pracy i godz prowadzenia nastepnie zdazyc na czas a jeszcze rozladunek trzeba czekac na zaladunku podobnie a tu korki drogi fatalne nie odsniezone a do tego dochodzi jeszcze wysokosc zarobkow od ilosci przewiezionego towaru i mamy caly obraz polskiej rzeczywistosci kierowca zbiera okruchy ze stolu a szef wiadomo konfitury a jak sie cos stanie, to tymi konfiturami ,a ma ich cala spizarnie dzieli sie z odpowiednimi sluzbami aby miec jeszcze wiecej tych konfitur a odnosnie kierowcy to sie mylisz bo to podobno bardzo spokojny i zrownowazony chlopak jedynym jego minusem moze byc male doswiadczenie ale kiedys przeciez musi je zdobyc mial pecha nalozylo sie kilka czynnikow warunki atmosferyczne chec wykazania przed szefem moze tez nie calkiem sprawny uklad hamulcowy bo powiedzmy szczerze jesli jest sprawny ABS to podczas hamowania nawet na zakrecie pojazd nie zmienia toru jazdy kierowca pewnie jest zatrzymany dla dobra sledztwa aby nie mataczyl a szef wlasnie to robi zabezpiecza sie przed odpowiedzialnoscia i gdzie tu sprawiedliwosc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kobieta Re: nic się nie dzieje bez przyczyny IP: *.przyrow2.gre.pl 13.02.09, 21:24 zgadzam sie z tobą bo to ja jestem tą która jezdzi lepszym autem wytyranym na ciężkiej pracy a te duże zielone paki z Radoszewnicy i Koniecpola po prostu nie trawią jak ktoś chce ich wyprzedzić.ale co do tego chłopaka to mu współczuje,bo nie poznał jeszcze życia tylko poznał pieniądze które dla niego wydawały się najważniejsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elsa Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.przyrow2.gre.pl 12.02.09, 17:14 Ani ograniczenie prędkości, ani fotoradar nie działa na kierowców jeżdżących "na pamięć" na tym odcinku. Myślę, że właściwym byłoby zamontowanie czegoś w rodzaju progów zwalniających prędkość, takie coś jak na osiedlach. Nikt by raczej nie chciał uszkodzić sobie zawieszenia. A przy okazji fotoradaru, to sam chciałbym mieć taki przed domem,(a mieszkam przy długiej prostej). Bezpieczniej chodziłoby się na pewno dzieciakom np. do szkoły, czy przez ulicę. PS. Współczuję rodzinom ofiar. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat_na_wrony Re: Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 18:13 Jasne. To może zamiast eliminować wariatów, dewiantów i oszustów wszystkim zabrać prawo jazdy, założyć pasy cnoty otwierane zdalnie na polecenie przeora klasztoru i kontrolować na co wydają pieniądze. Tak też można. W Północnej Korei podobno są bliscy tego ideału ( brakuje im tylko przeorów ). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gonia Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.przyrow2.gre.pl 12.02.09, 19:06 smutek straszny smutek żal mi rodzin tych których zgineli najblisiś Odpowiedz Link Zgłoś
mrucus Re: Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych 12.02.09, 20:11 A moze by tam wyciac trochę drzew,poniewaz słońce zasłaniaja,a ono by trochę ocieplało nawierzchnię. Poza tym jak widać na zdjęciach,to nie byl bus,a autobus,to nie mylcie pojęć. Jeżdzę ta trasą pięć dni w tygodniu i zjezdzam z Zawady 50km,a i tak to jest za szybko. Na pewno mało kto z Was tam respektuje znak ograniczenia prędkości(szczególnie zjezdzająć z górki). Myślę,że kierowca cięzarówki nie spodziewał się,że będzie się mijał z autobusem i nacisnał na hamulec,a co było dalej to wiemy :(( Miejmy nadzieje,że coś zrobią w sprawie tego feralnego zakrętu,a nie tylko stawiać znaki ograniczenia. Poczekajmy spokojnie na rapotr Policji,wtedy wyjasni się jaka była przyczyna wypadku oprócz niedostosowania prędkości do panujacych warunków na drodze oraz niezachowania niedostatecznej odległosci między pojazdami podczas mijania. Nie lubię wesel, zawsze płaczę :(( nad ludzką głupotą ;P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sioux Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.new-way.pl 12.02.09, 19:48 tirowiec to tirówka rodzaju męskiego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Zawada: Trzy osoby nie żyją, 10 rannych IP: *.softpro2.pl 14.02.09, 23:17 frajer jestes Odpowiedz Link Zgłoś