Gość: jankiel IP: *.elb.vectranet.pl 09.02.09, 17:08 Czy Waszym rynek elbląskich mediów jest na wysokim poziomie? Czy jest medium, w którym można znaleść wszytskie potrzebne informacje? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
francuz_el Re: co sądzicie o elbląskich mediach? 11.02.09, 01:14 Najpierw wypadałoby się spytać czy istnieje taki twór jak "rynek elbląskich mediów"... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heh Re: co sądzicie o elbląskich mediach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.09, 08:03 jak się pojawia taki post to na pewno jakaś młoda elbląska redakcja (eg24 albo info) go zamieszcza aby później w odpowiedziach pompować pozytywne wpisy na swój temat ;-)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: liber77 Re: co sądzicie o elbląskich mediach? IP: *.elb.vectranet.pl 15.02.09, 17:10 Od dluzszego czasu sledze wszystkie media, które operuja w Elblgu i moge je podzielic tak: 1. Dziennik Elblaski-monopolista na rynku prasy drukowanej w Elblagu.W miare aktualne i ciekawe informacje, ale bez rewelacji. Mogliby bardziej sie starac. 2. Dziennik Baltycki i Tygodnik w Elblagu - na poczatku i w tamtym roku nawet byli ciekawi, czesto z wlasnymi tematami. Ostatnie 2-3 wydania piatkowe to juz porazka. Gazeta o niczym. Nie wiadomo dla kogo, ale nie dla Elblazan. 3. Extra Elblag - nie ma nic do czytania 4. Tydzien w Elblagu - nieco archaiczna szata, stare informacje, nic ciekawego. Media elektroniczne: 1. Telewizja Elblaska - serwis informacyjny moglby byc na lepszym poziomie. Brakuje mi autorskich programow typu reportaz telewizyjny. 2. RadioEL - podobnie jak telewizja 3. Radio Olsztyn - nie slucham Internet: 1. Info.elblag - od jakiegos czasu najchetniej tam zagladam. Dziennikarze nie ogranczaja sie tylko do komunikatow i informacji kulturalnych. Podejmuja sami ciekawe, autorskie tematy. Super. 2. Portel - coraz czesciej zagladam tam tylko w jednym celu - aby obejrzec ogloszenia. Serwis informacyjny bardzo podupadl. 3. Elblag24 - mialem nadzieje na serwis w postaci elektronicznego "Faktu". Niestety, to nie jest bulwarowka a ostatnio jedynie kronika policyjna - kiedys bylo tam ciekawiej, teraz wieje nuda. 4. elblag.naszemiasto.pl (serwis Dziennika Baltyckiego) - totalna porazka, nic ciekawego, same komunikaty policyjne badz skróty tekstów z malo ciekawego Dziennika Baltyckiego w Elblagu. Nie polecam, strata czasu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gośc Re: co sądzicie o elbląskich mediach? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.09, 19:10 Nio i się wyjaśniło, kto i po co założył ten wątek :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: liber77 Re: co sądzicie o elbląskich mediach? IP: *.elb.vectranet.pl 15.02.09, 19:38 Watku nie zalozylem ;-) Dzis go przeczytalem. Studiuje dziennikarstwo i pisze prace na temat mediow w Elblagu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pismak do liber77 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.09, 12:54 Jeśli interesują Cię elbląskie media od środka, to służę informacjami. Tylko w kwestii naukowej, żeby było jasne.:) Odpowiedz Link Zgłoś
alfik45 Re: co sądzicie o elbląskich mediach? 01.03.09, 18:51 Juz nie wspomnę o TVP3Olsztyn,calkowita porażka,miala byc regionalna,a jest olsztyńska i tylko olsztyńska,wykasowali nas z gdanskiej panoramy i tak Elblaga nie ma w tv publicznej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kajka Re: co sądzicie o elbląskich mediach? IP: *.elb.vectranet.pl 16.02.09, 09:59 dziennik elblaski jest calkiem ok gorzej z dziennikiem baltyckim totalna porazka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ksawery Re: co sądzicie o elbląskich mediach? IP: *.elb.vectranet.pl 16.02.09, 19:19 elblaskie media sa do d... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k Re: co sądzicie o elbląskich mediach? IP: *.cmbg.cable.ntl.com 22.02.09, 01:40 ja tam wole Glos Pomorza:P niz elblaskie gazety o reszcie sie nie wypowiadam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sam Re: co sądzicie o elbląskich mediach? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.09, 09:56 Jakby co to nie wymieniono w odpowiedziach wszystkich mediów. Poza ty należy rozróżnic media lokalne od regionalnychm i ogólnopolskich. A także - dzienniki mutacje i samodzielne - bo to zupełnie inna klasa. Tak dla uściślenia to z rozgłośni - oprócz Radia El, Radia Olsztyn jest także Radio Gdańsk. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mamrot Re: co sądzicie o elbląskich mediach? IP: *.elb.vectranet.pl 28.02.09, 07:54 Kupilem wczoraj Dziennik Baltycki - porazka. 16 stron i nic czego bym wczesniej nie przeczytal na portelu czy info. Odpowiedz Link Zgłoś
antymonopolista Re: co sądzicie o elbląskich mediach? 01.03.09, 20:04 Elbląskie media są mało odważne. Nic nie piszą o powrocie Elbląga do woj gdańskiego. Jakie mamy szanse. Ja myślalem ze czasy kiedy media bały się pisać prawdę minęły a okazuje się że jest gorzej niż za komuny. Przecież powrót do województwa gdańskiego jest najbardziej trapiącym problemem elblążan. I co ? Nic ? Mamy bliżej do Gdańska chociaż ja nie ukrywam że Olsztyn bardzo mi się podoba za co zbieram baty ale uważam że lepiej jest mieć bliżej niz dalej. Odpowiedz Link Zgłoś
alfik45 do antymonopolisty 02.03.09, 19:41 Tez znam to miasto,nie sprawia ono złego wrażenia,kiedy się przez nie przejeżdża,jest położone wśród jezior,lasów,nie posiada jako takiego centrum,czy jak kto woli śródmieścia,ma malutkie stare miasto,wielkością nie odbiegające od tego w Ornecie,posiada dużo gierkowskich blokowisk,które miały uczynić z pipidówki-metropolię,nie posiada obwodnicy,przez co ruch w kierunku ruskiej granicy jest mocno utrudniony.Uczelnia wyższa,czyli tzw.Uniwersytet Warmińsko-Mazurski powstał w wielkich bólach,poprzez połączenie:ART,WSP jak i WSD HOSIANUM i nie prezentuje sobą większej wartości,jako kuznia inteligencji różnych specjalności.Przez zasiedlenie okolicznych blokowisk typu:Posorty,Jaroty,Podgrodzie,Pojezierze itp.ludnością z upadłych pegeerów i ościennych Kurpiów,miasto powiększyło liczbę ludności z 70 do 170 tys.,ma ambicję zostać "metropolią",osobiście znam paru olsztyniaków,pochodzenia wiejskiego,których bardzo bolało,jak Elbląg rozwijał się z całym województwem elbląskim,a u nich nic się praktycznie nie działo,teraz jestesmy razem i mamy to co mamy.Ps.Nie lubię tego miasta,bo to jedna wielka pijawka,bez żadnej znaczącej historii i bez ambicji motoru rozwojowego całego regionu,przez chore ambicje paru polityków musimy siedzieć w tym bagnie i gnuśnieć,podczas gdy ościenne pomorskie się rozwija,możesz o mnie pisać ,ze jestem trolem,mam to w nosie i zdania nie zmienię. Odpowiedz Link Zgłoś
antymonopolista Re: do antymonopolisty 02.03.09, 21:19 a ty możesz mnie nazwać olsztynofilem i też zdania nie zmienię. Ale co nam do tego że jest ładny albo nie. Powinnismy dążyć do woj pomorskiego ale nie obrażać innych bo zgoda buduje niezgoda rujnuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: int Re: do antymonopolisty IP: *.elb.vectranet.pl 02.03.09, 22:58 Mi wystarczą portale internetowe. Znajdę w nich wszystkie informacje i nie jest źle. Dużo jeżdżę więc i czytam co dzieje się na drogach w okolicy a o tym piszą dużo w el24 ale i kocham historię naszego miasta i w tym portalu ostatnio czytuję wspaniałe artykuły na temat starego Elbląga. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kazik Re: do antymonopolisty IP: 96.18.162.* 03.03.09, 03:21 wszystko piekne i dobre,tylko nigdzie nie pisza o dr.L.lukowskiej,a ona przeciez na to juz dawno zasluzyla. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kokosz Re: do antymonopolisty IP: *.elb.vectranet.pl 03.03.09, 10:17 a co ty czytasz na elblag 24 przeciez tam tylko o samych wypadkach pisza. mi najbardziej podoba sie info.elblag.pl naprawde fajne tematy podejmuja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heh Re: do antymonopolisty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.09, 14:24 ten temat chyba naprawdę powstał tylko po to aby redakcja info.elblag miała o czym pisać ;-)))) Odpowiedz Link Zgłoś
alfik45 Re: do antymonopolisty 03.03.09, 16:25 Masz do tego pełne prawo,ja nikogo nie obrażam ,tylko nie lubię,jak ktoś na mnie pluje,a ja mam udawać,że to tylko deszcz pada:)Chyba się nie wgłębiałeś w teksty olsztyńskich trolli,nie musisz. Odpowiedz Link Zgłoś
antymonopolista Re: do alfik45 03.03.09, 20:49 Alfik45 czytałem posty nawet sprzed roku i dwóch i powiem ci ze to ty akurat plujesz. Znalazlem sporo tematow na olsztynskim forum gdzie wywołujesz temat i opluwasz olsztynian. Tam cie przeganiaja a ty dalej swoje. Nie oszukuj. Taka twoja natura. Olsztynskie trole tylko czekaja kiedy sie pojawisz żeby to wykorzystać. Niestety z przykroscią musze powiedziec ze są o wiele inteligentniejsi i zwykle konczy się to marnie z tym że nie tylko dla ciebie ale po częsci i dla mojego miasta bo występujesz tam jako ktoś z Elbląga a nie z Braniewa czy Tczewa. Nie chce cie obrazić tym co napisalem ale tak to widzę i to chyba nie tylko ja ale i sporo osob na tym forum. Nie musisz sie do tego przyznawać ale chyba taka jest prawda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mexxx Re: do alfik45 IP: *.elb.vectranet.pl 03.03.09, 23:36 Oczywiście, że redakcja info.elblag podkręca ten temat i wiele innych pisząc o sobie. Wiem to od kumpla z info, że sami podjemują tematy na forum a dla mnie info do gó... i zawsze takim zostanie. Czytam portel i elblag24 i gazete elblag. Info to pseudoportal który zawsze pozostanie niszowy! Zresztą właściciel Gabo to kawał sukinsyna, wiem bo pracowałem dla niego. Dno! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwert Re: do antymonopolisty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.09, 12:32 Tu się elbląscy dziennikarze użalają nad światem eswiatowid.pl/?page=news&ShowOne=3027 Odpowiedz Link Zgłoś
piszacynaforum smutne wnioski 05.03.09, 14:46 Przesłuchałem relację ze spotkania z panem Minkiewiczem i niestety wnioski z tego co mówił również pan Derlukiewicz z Portelu są smutne: po pierwsze: elbląskie media są biedne bo rynek na którym działają jest biedny (mało reklam i reklamodawców) po drugie: elbląscy dziennikarze są biedni i mało zarabiają bo w firmy w których pracują są biedne (patrz: po pierwsze) po trzecie: elbląskie media nie tworzą żadnej wartości opiniotwórczej bo jej wytworzenie kosztuje a na to (patrz: po pierwsze i po drugie) nie ma kasy po czwarte i po kolejne to kiedyś jednak było lepiej niż teraz w tych cholernych czasach nowych technologii gdzie wystarczy ruch CTRL A+CTRL C+CTRL V i już mamy artykuł na podstawie pliku PDF podesłanego przez rzecznika z jakieś elbląskiej instytucji. pytań nie trzeba zadawać bo wszystko ktoś już napisał w tym pliku a po drugie za zadawanie pytań nikt nie zapłaci (patrz po pierwsze itd.) smutna relacja i mam nadzieje, że ten ponury nastrój nie będzie stałą zmienną na tych spotkaniach i z czasem pojawią się tam inne treści lub przynajmniej nie takie przygnębiające...w zapowiedzi mowa była o tym, że na spotkaniach będą osoby i/lub osobowości pod różnymi względami kreatywne i ciekawe. czekamy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pismak Re: smutne wnioski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.09, 21:01 Amen.Tak jest. Media są takie jakie są, bo innych nikt nie potrzebuje. Zobaczcie jak umiera Radio El. Najbardziej kreatywna niegdyś redakcja.Kiedyś! Nie ma na to żadnej reakcji. I to od chyba 6-7 lat,kiedy to zaczęto zwalniać dziennikarzy , którzy zapracowali wówczas na wynik,którego długo nikt nie poprawi. Odpowiedz Link Zgłoś
antymonopolista Re: smutne wnioski 05.03.09, 21:25 No tak ale może w końcu ktos odpowie na pytanie dlaczego nasze media nie piszą nic o oderwaniu się od warmonsko-mazurskiego a przyłaczeniu do pomorskiego? Dlaczego???????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kazik Re: smutne wnioski IP: 96.18.162.* 06.03.09, 01:19 a czemu nikt nie pyta,czy pomorskie chce nas przyjac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PISMAK dlaczego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.09, 17:37 Dlatego,że od razu było wiadomo, że żadna zmiana nie zostanie wprowadzona.Ktoś kto łudził nadzieją, łgał jak z nut. Prof. Kulesza uprzedzał, że nie będzie znaczących korekt. Dowodem na to jest referendum sprzed 10 lat, które jednoznacznie wskazało, że elblążanie nie chcą być w warmińsko-mazurskim. Nie było ono wiążące i nawet działające wtedy stowarzyszenie Elbląg Do Pomorza nic nie zdziałało. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: dlaczego? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.09, 21:37 Facet pyta dlaczego teraz nie piszą a nie dlaczego kiedyś nie pisały. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pismak Re: dlaczego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.09, 22:59 No właśnie odpowiadam. Pisały kiedyś, a teraz nie piszą, bo nie ma o czym. Chyba , że w kampanii wyborczej ktoś będzie bił pianę. To akurat jest możliwe. Odpowiedz Link Zgłoś