11.03.04, 18:26
Witajcie drogie emamy,
Moj synek (19.06.03) choć niedługo kończy 9 m-cy niestety jeszcze sie prawie
wogóle nie rusza. Chodzi mi oczywiście o turlanie się, podnoszenie. Martwię
się, bo jak czytam Wasze posty, to mój synek jest jakby cofnięty w rozwoju.
Owszem siedzi sam, sięga daleko po zabawkę, ale poderwać mu się pupci to
wogole nie chce. Bardzo Was proszę o opinię, czy powinnam coś z tym robić,
niewiem jakoś stymulować jego rozwój, podnosić, przewracać itp, czy po prostu
poczekać? Bardzo się tym martwię i bardzo proszę Was o pomoc.
Z góry serdeczne dzięki
Obserwuj wątek
    • niutaki Re: Leniuszek 11.03.04, 19:01
      Cześć. Moja córka w tym wieku też nie podnosiła pupy ani nie próbowała
      raczkować. Przewracała się z boku na bok i nic poza tym. Zaczęła dosyć późno
      wstawać przy meblach ale za to szybko chodziła trzymana za rączki. Myślę, że
      nie trzeba twojego maluszka szczególnie stymulować, po prostu bawcie się razem,
      turlajcie. Myślę że pediatra powiedziałby Ci gdyby coś było nie tak, a poza tym
      każde dziecko jest inne, np. moja córka nie lubiła nigdy leżeć na brzuszku i
      już. Nie martw się jeśli nic innego nie budzi twojego niepokoju to na pewno
      jest wszystko dobrze. Powodzenia papa.
    • 11ulla Re: Leniuszek 11.03.04, 20:07
      moj synek tez pupci nie ruszał jak miał 9 miesiecy, co prawda juz probował
      robic hopa hopa na pupci (tzn siedzial i podskakiwał i udawalo mu sie
      przemieszczac)....raczkuje dopiero od 2-3 tygodni, a wczoraj udało mu sie
      samodzielnie na chwle wstac
      mysle ze nie masz sie czym martwic, 9 miesiecy to jeszcze nie jest moment żeby
      się martwic np tym ze nie raczkuje, nie podnosi sie....zakladam że Twoj synek
      już sam siada, albo probuje sam siadac...bo to juz ten moment, że
      powinien...ale NIE MA NIC KSIĄŻKOWO!
      może Malutkemu jest dobrze tak na "leniuszka"?

      ja bym nie robiła nic specjalnego...sama zreszta nie robiłam nic specjalnego,
      tylko np. uochanego pilota od tv kładłam zbyt daleko i malutki musial coś
      zrobić by się do niego dostac

      Zresztą myslalam ze Malutki nie będzie raczkował, ale pewnego dnia on sobie
      poraczkował za tatusiem - tak bez przymiarki, od razu poleciał do przodu.
      Wczesniej nawet nie stawał na czworaka
      buziaczki
      • jafima Re: Leniuszek 11.03.04, 23:24
        Mój synek: 6 m-cy też jest leniuszek. Co prawda zbiera się do siadania jak mu
        się poda rączki ale wogóle nie ogląda sobie swoich nóżek a nawet młodsze dzieci
        wkładają sobie do buzi paluszki od nóg. Jest co prawda grubasek więc może
        dlatego mu trudno. A Twój? I dziś lekarka skierowała nas na rechabilitację żeby
        go trochę rozruszać. Też się tym martwię! Może zgłoszą się jeszcze jakieś mamy
        6-miesięczniaków i mnie pocieszą?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka