Dodaj do ulubionych

Która kolejka

01.10.16, 14:38
Zastanawiam sie nad prezentem dla prawie trzylatka. Z kolejek Tomek i przyjaciele sa 2 formy, fisher price i RC2, a z tego ostatniego plastikowe i drewniane. I nie wiem na ktore sie zdecydowac, bo to ma byc pierwszy zestaw do pozniejszego rozbudowywania.
No i z kolejek jeszcze fajnie dla malucha wygladala z Lego duplo, ale wychodzi troche drozej no i to nie Tomek smile
Maja wasze dzieci, jakies opinie, jak sie sprawuje, jak sie laczy z innymi zestawiami?
Obserwuj wątek
    • blondzidelko Re: Która kolejka 01.10.16, 18:24
      Ja mam na stanie dwulatka. Mamy duplo kolejkę, chuggington i brio. Największym hitem jest brio. Jest świetnej jakości, mnóstwo możliwości rozbudowy. Fajne jest tez to ze dodatki są w różnych przedziałach cenowych wiec możliwości prezentowe są duże. Dużą część kolekcji odziedziczył młody po tacie i wszystko pasuje.
      Duplo sie łatwo rozczepia. Mój to mały nerwus wiec jemu to przeszkadza. Ale za to można budować całe miasta z klocków.
      Chuggington to jedynie bawi sie pociągami. A najlepsza uciecha pakować pociągi do tego pudełka w kształcie Wilsona...
      a i zaznaczam, ze młody nie lubi jak pociągi same jeżdżą. Woli popychać sam😃
    • grajfrutt Re: Która kolejka 03.10.16, 09:29
      My mamy z duplo, ale taki mały zestaw, podstawowy, syn bawił się, głównie budował mosty z klocków, ciuchcie miał Tomka z jixin, te klocki są kompatybilne z duplo ale słabsze, gorzej się łączą (a raczej nie trzymają się). Duplo fajne, ale cenowo nie na moją kieszeń żeby rozbudowywać. Syn dostał jak miał 2 lata, ok 4 roku już twierdził że to dla maluchów, nie bawił się. Mamy tez drewniana z Ikei, w użyciu do dziś, syn ma 6 lat. Ją tez można rozbudować, są różne firmy które maja takie drewniane. I mamy Tomka z fisher price, track master, pociągi są na baterie i jeżdżą, bo jest jeszcze z fishera tomek z pociągami do popychania. Ten zestaw mamy spory, dużo torów, syn nadal się bawi, ale dużo mniej niż na początku, głównie dlatego ze ogólnie stracił zainteresowanie pociągami na rzecz lego. Jakbym miała wybrać jeden zestaw to chyba postawiłabym na drewniany.
      • oklamoradora1 Re: Która kolejka 06.10.16, 10:56
        Kolejki testujemy odkąd młody skończył 18 miesięcy.
        Mamy Lego Duplo" Mój pierwszy pociąg" - od razu dokupiliśmy dodatkowe tory, bo zesta startowy jest pod tym względem ubogi. Młody był zachwycony.

Po roku kupiliśmy "Pociąg zestaw deluxe" i to był mega hit - połaczyliśmy dwa komplety i wyszło ogromne torowisko, zwrotnice, przejazdy. Fantastyczna zabawa dla całej rodzinki.

Zdecydowanie odradzam wszystkie Tomki i Stacyjkowo, bo według mnie one w ogóle nie uczą kreatywności. Wydaje mi się, że te zestawy możesz zbudowac tylko według jednego wzoru, a w przypadku Lego masz nieograniczone możliwości. Syn świetnie się pod tym względem rozwinął, buduje mega konstrukcje torowe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka