Dodaj do ulubionych

fajna modlitwa

04.10.04, 08:27
jeżeli któraś z mam zna fajną modlitwę wieczorną dla 2-3 latka to bardzo
proszę.dzięki
Obserwuj wątek
    • ewamonika1 Re: fajna modlitwa 04.10.04, 09:16
      Powiem szczerze, że nie pamiętam już, czy poniższe modlitwy są na poziomie 2 -
      3 latka (nasze dzieci są starsze), ale na wszelki wypadek załączam:
      Z góry przepraczam za duże litery, ale skopiowałam tekst z mojego pliku w
      Wordzie, który drukowałam dzieciom i mają te teksty przyklejone obok łóżek.
      Chętnie się modlą w ten sposób:


      DO CIEBIE BOZIU RĄCZKI PODNOSZĘ,
      O ZDROWIE MAMY I TATY PROSZĘ
      I PROSZĘ TAKŻE – NIECH MNIE OD ZŁEGO
      ZAWSZE I WSZĘDZIE ANIOŁKI STRZEGĄ.

      @@@@@@@@@@@@

      ANIELE BOŻY STRÓŻU MÓJ,
      TY ZAWSZE PRZY MNIE STÓJ,
      GDY SIĘ BAWIĘ I GDY ŚPIĘ
      DO PRZEDSZKOLA SPIESZĘ SIĘ.

      @@@@@@@@@@@@

      JUŻ ZA CHWIL PARĘ SPAĆ SIĘ POŁOŻĘ,
      JAM CI ZA WSZYSTKO DZIĘKUJĘ BOŻĘ,
      ŻE ŹLE ZROBIŁEM, PRZEPRASZAM CIEBIE,
      MÓJ OJCZE UKOCHANY W NIEBIE.

      @@@@@@@@@@@@

      DOBRANOC BOZIU, JA JUŻ IDĘ SPAĆ,
      BO JUTRO MUSZĘ RANIUTKO WSTAĆ,
      CAŁY DZIONEK BIEGAŁEM, MIAŁEM BOŻĄ MOC,
      A TERAZ CI BOZIU, MÓWIĘ: „DOBRANOC”.

      @@@@@@@@@@@@

      PROMIENISTY I ZŁOCISTY JAK OBŁOCZEK POŚRÓD RÓŻ,
      STOI PRZY MNIE W DZIEŃ I W NOCY MÓJ NAJMILSZY ANIOŁ STRÓŻ,
      CHOCIAŻ NIGDY GO NIE WIDZĘ, CZUJĘ GO W SERDUSZKU SWYM,
      JAK POMAGA MI PRZY PRACY, JAK OSTRZEGA MNIE PRZED ZŁYM.

      ------
      ewa
      • bioo Re: fajna modlitwa 04.10.04, 09:33
        piękne, wprawdzie Małgon ma dopiero 3 m-ce ale skopiowałam sobie te wierszyki
        na potem, dziekuje
    • megan18 Re: fajna modlitwa 04.10.04, 14:21
      dziękuję ewamonika1, właśnie o to mi chodziło.pozdrawiam
    • patyk.od.zosi Re: fajna modlitwa 04.10.04, 14:42
      Oto link do podobnego watku z zeszlego roku, gdzie jest kilka fajnych modlitw
      dla dzieci:

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=576&w=7865517

      ________________________
      pozdrawiam,
      Patyk, mama [... i ...] smile
    • lewren Re: fajna modlitwa 04.10.04, 18:44
      1) dobranoc, dobranoc aniołeczki na noc
      matka boska przy łóżku pan jezusek
      w serduszku, odejdź ode mnie przeklęty szataniec
      bo u mnie w serduszku mieszka pan jezusek święty
      amen!
      2) do ciebie boże rączki podnosze o zdrowie mamusi,
      tatusia, roksanki,oliwki,babć, wszystkich krewnych i moje i proszę cię także
      niech mnie aniołki na każdym kroku strzegą
      amen!
      3) tradycyj aniele.....
      tak co wieczór modlą się nasze córcie, a wcześniej ich tata w dzieciństwie
      • natder Re: fajna modlitwa 04.10.04, 19:03
        Moja Natalka mówi tak:
        "Boziulku, dziękuję Ci za calutki dzionek, i proszę Cię o zdrówko dla Malwinki
        (siostrzyczki) i wszystkich których kocham"
    • edmado Re: fajna modlitwa 05.10.04, 09:30
      Bardzo piękne są te wierszyki - modlitwy. Jednak ja uważam, że najlepiej uczyć
      dzieci by modliły się swoimi własnymi słowami. Moje dzieci od początku (keiedy
      tylko zaczęły mówić) wymyślały swoje modlitwy. Wiemy wtedy, co jest dla nich
      ważne, o co proszą, za co dziękują... Myślę, że już wtedy nawiązują z Panem
      Bogiem więź, ale tekże z nami, kiedy jesteśmy przy ich modlitwach. To są
      naprawdę magiczne chwile dla naszej rodziny. Dodam, że niektóre modlitwy dzieci
      (6 i 4 lata) wychodzą tak zabawnie, a niektóre są takie dojrzałe, że łzy cisną
      się do oczu...Poza tym, przy modlitwie można uczyć dzieci wrażliwości na
      problemy innych, np. kiedy modlą się za chorego kolegę z przedszkola...
      Pozdrawiam i życzę wspaniałych modlitw.
    • barbaram1 Re: fajna modlitwa 06.10.04, 10:08
      Dobranoc Ci Boziu,
      Ja juz idę spać
      Jutro raniusieńko znowu muszę wstać.
      Po dniu pracowitym prześpię całą noc.
      Moja Boziu- Dobranoc.
    • polapoleczka Re: fajna modlitwa 06.10.04, 18:08
      Mała(i tu imię dziecka)idzie spać
      Wy Aniołki przy niej stać
      Matka boska przy łóżeczku
      A Pan Jezus w serduszeczku
    • kwirynia Re: fajna modlitwa 06.10.04, 22:39
      Moje dzieci w przedszkolu nauczyły się bardzo fajnej modlitwy:

      Dobranoc Jezu!
      Kocham Cię
      Znów Ci podrosłam/em o jeden dzień
      Proszę niech Twoja święta moc
      Czuwa nade mną także w tę noc.

      Pozdrawiam Ania mama Frania i Ewy
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka