monikapelka Re: szczepionki 25.09.05, 16:51 Chciałam się zapytać czy szczepionki skojarzone nie zostawiają śladów. Moja córka urodziła się za granicą i do tej pory żadne szczepienie nie zostawiło jej blizny. Natomiast po przyjeżdzie pierwsze szczepienie jakie robiliśmy tutaj zostawiło jej trudno gojący się ślad. Czy to jest tylko ta różnica czy one są jakoś ulepszane. proszę o wypowiedzi i doświadczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
e_r_i_n Re: szczepionki 25.09.05, 17:02 A jakie to bylo szczepienie? Bo blizna zostaje po gruzlicy. Inne - nie zostawiaja sladu. Odpowiedz Link Zgłoś
morelee Re: szczepionki 25.09.05, 20:36 Jak wyżej, a gruźlicy w wielu krajach nie szczepi się, pewnie chodziło o gruźlicę. Czy było to na ramieniu? Odpowiedz Link Zgłoś
renata28 Re: szczepionki 25.09.05, 21:30 Ślad zostaje po gruźlicy, niezależnie od tego w jakim kraju szczepisz. Po innych szczepieniach nic nie zostaje. Odpowiedz Link Zgłoś
ola31121982 Re: szczepionki 26.09.05, 12:05 pierwszą szczepionką jest szczepionka na grużlice - robiona w ramie i slad ma pozostać jest to koniecznosc.jesli zniknie do roku szcepienie sie powtarza.natomiast teraz szcepilam swojego kubusia tymi szczepionkami skojarzeniowymi-podobno sa dobre i po nich ani sladu. Odpowiedz Link Zgłoś