Dodaj do ulubionych

polecicie książki?

20.12.11, 22:08
moja przyjaciółka posiedzi (a w zasadzie poleży) w szpitalu do rozwiązania - 2 miechy jeszcze. polećcie mi pls coś mega wciągającego do czytania, grubaśnego, ale nie fantasy, bo dziewczyna uwielbia, ale ma już przesyt. ach, i żeby nie było nic o poronieniu, myślę, że na patologii ciąży nie chciałaby się w takie klimaty wgłębiać...
dzięki smile
Obserwuj wątek
    • sonia-3 Re: polecicie książki? 20.12.11, 22:23
      Ostatnio czytałam b. piękną książkę pt. " Poczwarka". Tylko to książka o rodzicach, którym urodziło się dziecko z Zespołem Downa. Ksiażka bardzo piękna, tylko chyba nie dla kobiety ciężarnej. Innym polecam.
      • kasia_piet Re: polecicie książki? 21.12.11, 12:56
        Filary ziemi Kena Folleta + Świat bez końca (kontynuacja)
        Kwinkunks
        Katedra w Barcelonie
        Ręka Fatimy
        Szkarłatny płatek i biały
        Caryca Ellen Epstein
        Służące
        seria Diany Gabaldon - chyba 6 olbrzymich części
        Fantastyczne: moze nie czytała Hyperiona? (+Upadek Hyperiona)
    • vela_bono Re: polecicie książki? 21.12.11, 12:56
      To nie dawaj jej też "Służących". Świetnie się czyta, ale jeden rozdział...

Proponuję "Białe zęby" Zadie Smith (dość dawno czytałam, ale chyba bezpieczna), reportaże Szczygła (Zróbcie nam raj i Gottland), kryminały Andrea Camilleri o komisarzu Montalbano (słoneczna Sycylia, ciągle coś jedzą), kryminały Donny Leon o Wenecji (średnio słoneczna Wenecja, ciągle coś jedzą), David Lodge chyba też bezpieczny (?), "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Tokarczuk, opowiadania Efraima Kishona (do śmichu), opowiadania Cortazara, Lapidaria Kapuścińskiego (bo mój ukochany "Heban" pewnie trochę zbyt drastyczny, na pewno nie "Imperium"), "Był sobie chłopiec" Nicka Hornby'ego, "Ciotka Julia i skryba" Llosy...

Poprawcie mnie, jeśli w którejś z powyższych były "niebezpieczne" fragmenty (bom sklerotyczka trochę).
      • upartamama Re: polecicie książki? 21.12.11, 13:04
        właśnie miałam napisać o millenium, ponadto grubaśne filary ziemi - klasyk
        świat bez końca oraz książki wilbura smitha. Saga rodu Courteneyów (chyba z 10 książek) Saga rodu Ballantyne'ów, jest jeszcze saga egipska tego autora
        • andaba Re: polecicie książki? 21.12.11, 13:07
          upartamama napisała:

> właśnie miałam napisać o millenium, ponadto grubaśne filary ziemi - klasyk
          > świat bez końca oraz książki wilbura smitha. Saga rodu Courteneyów (chyba z 10
          > książek) Saga rodu Ballantyne'ów, jest jeszcze saga egipska tego autora

Taaa i jeszcze Saga o Ludziach Lodu smile
          Mówcie co chcecie o poziomie tego "dzieła", ale wciągająca jest, tak gdzieś do 33 tomu to przeczytałam jednym tchem. Inna sprawa, że młoda byłam nie wiem czy dziś mi by się podobało.
    • taniqa Re: polecicie książki? 21.12.11, 13:13
      to ja polecę coś na przyszłość, dla dzieci: itunes.apple.com/pl/app/okulary-julian-tuwim/id489826091?mt=8, świetna książeczka. A dla mamy seria "Literatura w spódnicy". Można kupić za grosze na allegro. Nie ma co się szarpać na księgarnie. Kupiłam ostatnio 4, sztuka razem z przesyłką za 5 zł. Bardzo lekka, miła literatura
    • esr-esr Re: polecicie książki? 21.12.11, 13:22
      1Q84 murakamiego (3 tomy) - jest ciąża ale wątek z nią jest pozytywny, generalnie książka zamykająca się bardzo pozytywnie.
      może upadek gigantów folleta? ponad 1000 stron w pierwszym tomie, drugi na dniach (ale nie wiem czy są ciąże).
      Jakąś biografię? marka niedźwiedzkiego, pani wałęsy, czy wojtka manna (podobno rewelacyjna)?
    • sumire Re: polecicie książki? 21.12.11, 14:16
      uch, już chciałam polecać "Klub koneserów zbrodni", ale że tam ofiarami są i dzieci, i ciężarne, to może na inną okazję... z tej samej przyczyny odpuszczam polecanie książek Sebastiana Fitzka, które wciągają bardzo, ale dzieci w nich nie mają życia łatwego, za to krótkie.
      z cyklu grubych i zabawnych - "Humor w genach", wspomnienia siostry Jana Kobuszewskiego. niedawno wydane rozmowy Artura Andrusa z Marią Czubaszek. bardzo przyjemne są wspomnienia Magdaleny Zawadzkiej, świeżo wydane, "Gustaw i ja" (grube! ale dużo obrazków). wymienianą wcześniej autobiografię Manna polecam i owszem, ale z rezerwą, bo moja przyjaciółka, słabo obeznana w muzyce rockowej, była rozczarowana ze względu na przewagę muzycznych wspomnień.
      "Witamy w piekle" Doma Joly o podróżach do miejsc... kiepsko się kojarzących, oględnie rzecz nazywając. wciąga i niepozbawione humoru. jedna z moich ulubionych ostatnio książek - "Sklep potrzeb kulturalnych" Antoniego Kroha, o dzieciństwie w Bukowinie Tatrzańskiej i odwiecznych wojnach górali z ceprami.
      cienka, ale urocza - "Stefcia Ćwiek w szponach życia" Dubravki Ugresić.
      spośród kryminałów - Hakan Nesser. grube i bardzo sympatyczny główny bohater. ponadto Yrsa Sigurdardottir, islandzka 'kryminalistka', choć u niej tematy bywają mocne. Lackberg do niedawna polecałabym, gdyby nie fakt, że kolejne tomy idą coraz bardziej w kierunku rzewnego opiewania życia rodzinnego, a emocji w nich coraz mniej.
      niestety jestem z dala od swoich półek, ale jeszcze coś bym wynalazła pewnie wink
    • sotto_voce Re: polecicie książki? 21.12.11, 14:36
      Seria polecona na tym forum (chyba przez andabę, która ma mnie na sumieniu, bo zamiast sprzątać przedświątecznie obalam seryjnie ósmą część) o Stephanie Plum, autorstwa Janet Evanovich. Totalnie lekkie, wciągające (aż za bardzo), śmieszne, realistyczne, bez psychologii, mroku i krzywdzonych dzieci. Części jest dużo, choć chyba nie na aż 2 miesiące.
    • emilka_x Re: polecicie książki? 21.12.11, 23:27
      Polecam:
      "Dziewczyna z pomarańczami" Gaarder Jostein niby książka dla młodzieży ale warta przeczytania, pięknie opisana miłość dwojga ludzi
      "Francuski ogrodnik" Montefiore Santa
      "Przepis na życie" Pellegrino Nicky lekka, przyjemna, pełna smaku i ciekawych krajobrazów.
      "Lektor" Schlink Bernhard
      "Oskar i pani Róża" Schmitt Éric-Emmanuel
      "Zielona Mila" King Stephen
    • martishia7 Re: polecicie książki? 22.12.11, 00:23
      Gdyby jednak koleżanka się skusiła na fantasy, a jeszcze nie czytała, to gorąco polecam Jennifer Fallon trylogię "Wolfblade", "Warrior" i "Warlord". Każda po 700 stron, czyta się wybornie. Jak zaczęłam czytać pierwszy tom, to po kilku rozdziałach marzyłam o grypie, żeby móc się w domu zaszyć, bo tak to tylko w tramwaju i wieczorami w domu mogłam czytać tongue_out
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka