Dodaj do ulubionych

Pytanie o kasę

26.01.14, 23:22
Pytanie z tych drażliwych w Polsce a mianowicie o kasęwink
Czy wasze matki oraz tesciowe są zainteresowane tym jaki macie dochod na swoją rodzinę, wiedzą ile zarabiacie, pytają o to ? Czy zupelnie temat pieniedzy nie istnieje.
Pytam bo u mnie absolutnie za kazdym razem gdy sie spotykamy pada pytanie o pieniadze, mimo ze nasza sytuacja sie nie zmienia, nie tracimy pracy nie dostajemy extra awansow, niewazne czy widzimy sie 3 razy w tygodniu czy po 3 miesiecznje przerwie, zawsze jest takie pytanie.
Obserwuj wątek
    • eo_n Re: Pytanie o kasę 26.01.14, 23:37
      U mnie nie ma tematu. Mamie czasem sama mówię (w kontekście większych wydatków np. i rozważania, czy się na nie decydować), teściowej - nie. Ona dla odmiany cały czas uważa, że mamy mało i się niby martwi. Mamy różnie smile , ale może to jej podchody, aby usłyszeć kwoty? Nie wiem i nie wnikam.
    • menodo Re: Pytanie o kasę 26.01.14, 23:52
      Ani moi rodzice, ani moja teściowa nie zadają mi takich pytań. Ja też nie wiem, jaką oni mają emeryturę.
      Nie pytałam też pracującego syna, ile zarabia - sam mi niedawno powiedział, bo chciał się poradzić, ile ma powiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnejsmile
    • princy-mincy Re: Pytanie o kasę 27.01.14, 01:03
      Nie, ani moja matka ani teściowa nie pytają.
      Był natomiast czas, ze pytała siostra mojej matki, ale zawsze zostawiliśmy te pytania bez odpowiedzi za to z odpowiednim komentarzem. W koncu sie oduczyła.
    • paul_ina Re: Pytanie o kasę 27.01.14, 01:26
      Nikt nie pyta, ale wszyscy o wszystkich i tak mniej więcej wiedzą, na zasadzie - teściowa miała jakąś sprawę sądową z ZUSem, przyniosła mi papiery; narzekałam, że jestem na 60% wynagrodzenia i brakuje mi do pełnej pensji tyle i tyle; mąż mówi, że mu idzie albo nie idzie biznes. Nie jest to jakiś temat do emocjonowania się ani gadania bez przerwy o nim, ale to może dzięki Bogu dlatego, że póki co kasy styka nawet z małą górką, więc mamy większe problemy.
    • mw144 Re: Pytanie o kasę 27.01.14, 09:07
      Przez 10 lat teściowa nigdy nie spytała ani mnie, ani męża. Ma to w nosiewink Matka nie pyta, bo wie, że jej nie powiem, a nie powiem, bo już widzę ten lament, że tyle kasy na nie wiadomo co przepuszczam.
      • to_ja_tola Re: Pytanie o kasę 27.01.14, 09:15
        Moja mama wie,bo ...sama ma takiego pracownika jak ja.
        Teściowa dopytuje męża,teść podobnie.Wkurza mnie to,bo ich zarobki są owiane tajemnicą.
        Poza tym teściowa chce wiedzieć i klepie potem szwagierce,która wysokość swoich zarobków i alimentów też skrzętnie ukrywa.
        Szwagier ,żołnierz też się nie chwali ile na misjach wyciąga.Dlaczego ja sie mam spowiadać?
        • wioskowy_glupek Re: Pytanie o kasę 27.01.14, 10:47
          Moja mama wie, ja wiem ile ona zarabia. Wiem też ile zarabiał mój ex i on także wiedział wink Nie widzę, powodu by to ukrywać... Chyba, że mi przed kimś wstyd bo 8 brutto za godzinę to raczej nie powód do chwalenia się w towarzystwie...
          • to_ja_tola Re: Pytanie o kasę 27.01.14, 11:28
            wioskowy_glupek napisała:

> Moja mama wie, ja wiem ile ona zarabia. Wiem też ile zarabiał mój ex i on także
            > wiedział wink Nie widzę, powodu by to ukrywać... Chyba, że mi przed kimś wstyd b
            > o 8 brutto za godzinę to raczej nie powód do chwalenia się w towarzystwie...

miałam coś innego napisać,ale ...aż mi się nie chce.
    • volta2 Re: Pytanie o kasę 27.01.14, 11:06
      raczej mówimy sobie
      ja rodzicom o naszych wydatkach(a wiec przy okazji i o wpływach)
      dopytuję też szczegółowo jak im biznes idzie - od najmłodszych lat byłam w ich biznes i kasę wprowadzana, nie był to temat tabu - gdybym przestała pytać uznaliby, że przestałam się nimi interesować.

z teściami - domyślamy się ile mają a oni domyślają się, ile my. rozmów nie ma - tabu.
      ale i na żaden inny poza zdrowiem i pogodą rozmów nie ma, więc to chyba ogólniejsza kwestia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka