26.06.16, 21:01
potrzebuje jakies pomysły na smaczne surówki. Przeważnie serwuję sałatę albo mizerię, albo surówke z pora albo pomidora z cebulką.
Prosze o inspiracje do obiadów smile
Obserwuj wątek
      • verdana Re: surówki 26.06.16, 21:11
        Wszystko co jest surowe nadaje sie na surówkę - prócz ziemniaków może.
        Kalafior podzielony na różyczki - sam, albo z sosem vinegret, albo z majonezem. Surówka z ogórków małosolnych, rzodkiewki, pomidorów i papryki. Papryka, pomidor, ogórek (teoretycznie lepiej nie dawać do pomidorów, bo traci wartość, ale dobre), koperek. Albo natka od pietruszki. Sałata, melon, orzechy włoskie, trochę sera pleśniowego, sos balsamiczny. Tarta rzepa. Kapusta pekińska, koperek, pomidorki, jabłko. Każde praktycznie połączenie bywa fajne.
        • aka10 Re: surówki 26.06.16, 21:49
          mama303 napisała:

> aka10 napisała:
          >
          > > Tarty zolty burak plus marchewkasmile
          > >
          > jaki żółty burak?
          Taki:
          cdn.grid.fotosearch.com/CSP/CSP153/k24364074.jpg
          O, i jeszcze tego do surowek uzywam:
          thumbs.dreamstime.com/z/buraka-chioggia-19946398.jpg
              • aka10 Re: surówki 27.06.16, 19:10
                jaskiereczka napisała:

> Ja też nie. Znam żółte pomidory, kiwi i arbuzy.
                > skąd się je bierze?

Sadzilam, ze wszedzie sa, ale widac, musisz poszukac w roznych sklepach. U mnie w wiekszosci sklepow obydwa rodzaje, oprocz tych zwyklych, sa dostepne.
                Patrzylam, gdzie ew. w Warszawie moglyby byc i znalazlam, ze w sklepie na Wilczej 29A. Oby byly! Zawsze mozna najpierw zadzwonic.
                baranowscy.eu/wordpress/moj-buraku-moj-zolciutki/
    • azhalia Re: surówki 26.06.16, 21:42
      surówka z młodej kapusty, drobno posiekanej, z koperkiem, rzodkiewką, marechwką, jabłkiem, przyprawiona solą, cukrem, oliwą i sokiem z cytryny albo odbrobiną octu- mniam;
      mieszanka sałat( gotowe i umyte np do kupienia w biedronie) z pomidorkami koktajlowymi, serem mozarella, oliwkami, i co tam ci sie jeczcze zamarzy z sosem vinegret, albo czasami idę na łatwizne i kupuję sos knorra do sałatek np grecki albo włoski.
      marchew tarta z oliwą cukrem solą, cytyną,proste a tez smaczne szczególnie do klopsików z sosem koperkowym
      to tylko takie propozyche na wiosnę oprócz mizerii i sałaty które tez u mnie często goszczą na stole
      • mama303 Re: surówki 26.06.16, 21:47
        azhalia napisał(a):

> marchew tarta z oliwą cukrem solą, cytyną,proste a tez smaczne szczególnie do k
        > lopsików z sosem koperkowym

ja robie czasem marchewke z jabłkiem i odrobina jogurtu ale dla córki. Sama nie lubię.
    • solejrolia Re: surówki 26.06.16, 21:51
      -buraki obgotowane al dente ostudzić, i zetrzeć na tarce, cebula, tarte jabłko. doprawić łyżka miodu, lyżka octu jabłkowego lub balsamicznego, sól, pieprz.

-Kapusta biała, jabłko, marchewka, por lub cebula, natka pietruszki doprawić- łycha majonezu, łyżeczka musztardy, sól, pieprz, cukier.

-ogórek kiszony w kostkę, cebula w kostkę, sól, pieprz, łycha oliwy / oleju słonecznikowego.

-ogórek kiszony, tarta marchewka, cebula, natka pietruszki, sól, pieprz, łycha oleju

-mizeria z rzodkiewki
      -mizeria z białej rzepy

nie surówka, raczej sałatka, ale pyszna:
      -kalafior oraz brokuł-same różyczki- ugotować osobno al dente, (zblanszować i przelać zimną wodą)
      marchewka w plasterki ugotować al dente,
      połączyć warzywa i zalać sosem vinegre lub sosem jogurtowo- czosnkowym,
    • zona_mi Re: surówki 26.06.16, 21:58
      Tarta marchewka z cytryną i miodem, posypana tuż przed podaniem słonecznikiem.
      Zamiast miodu i cytryny można dodać sok z pomarańczy.

Miks sałat/roszponka z oliwkami i pomidorkami koktailowymi lub zwykłymi, sól pieprz, oliwa.

Miks sałat/roszponka z ogórkiem i granatem.

Miks sałat/roszponka z pomidorem i bratkami.
    • truscaveczka Re: surówki 26.06.16, 22:07
      Marchew z porem (3 marchewki, ze 12 cm białej części pora) dressing jogurt+2 łyżeczki majonezu.
      Marchewka drobno tarta z chrzanem - moje niedawne odkrycie.
      Surówka "polska" - tak mnie poinformowała znajoma Amerykanka - pomidor, ogórek, dużo cukrowej cebuli, jogurt grecki, sól, pieprz.
    • aurinko Re: surówki 26.06.16, 22:17
      Por, jablko, marchewka - z jogurtem greckim lub śmietaną i odrobiną majonezu

Marchewka z jablkiem, można dodać kukurydzę z puszki

Marchewka z ananasem i rodzynkami

Kalarepa ze śmietaną

Kiszona kapusta, jabłko, marchewka, cebula (lub bez cebuli) z oliwą

• kamunyak Re: surówki 26.06.16, 23:51
      - sałatka grecka, chyba każdy zna, czyli pomidor, ogórek, czarne oliwki, cebula, feta + sos vinegre
      - sałata, wszystko jedno jaka, ja lubie masłową + pomidor, ogórek, cebula albo dymka ze szczypiorem, kukurydza z puszki + sos vinegre
      - ogórki przygotowane, jak na mizerię, cebula w krążki + sól, pieprz, ocet
      - sałatka szopska, 3-4 pomidory, jeden ogórek, 2 papryki, jedna cebula, kawałek sera szopskiego/fety, olej słonecznikowy lub oliwa. Wszystko pokroić, doprawic solą, polać oliwą i posypać obficie startym serem szopskim.
      - surówka z kapusty pekińskiej, którą robi sie podobnie, jak z białej kapusty - pekinka, marchewka, cebula + sos jogurtowo-majonezowy.
    • klamkas Re: surówki 27.06.16, 00:25
      pomidory ze szczypiorkiem (do tego sos z oleju i cytryny).
      pomidory + kiszone ogórki + cebula
      ogórek w sosie z cytryny i miodu
      młoda cukinia+koperek+ogórki
      młody kalafior w sosie jogurtowym
      coś a'la tzatziki z cukinii (mało czosnku, dużo mięty)
      młoda kapusta na milion sposobów
      marchewka z chrzanem
      "sałaty" na bazie szpinaku (np. szpinak + pomidory + sos miodowo-cytrynowy, albo olej + musztarda, można dodać pestki)
      sałaty z różnymi dodatkami (albo rzodkiewki, ogórki, pomidory), albo w inną stronę: suszone pomidory i grillowana cukinia

jak potrzebujesz więcej to pisz ;p
    • default Re: surówki 27.06.16, 08:22
      - kalarepka utarta, wymieszana z posiekanym koperkiem i olejem,
      - j.w. tylko zamiast kalarepki - cukinia,
      - ogórek małosolny, pomidor - sam miąższ, sok z pestkami wywalić (albo wypić smile), cebulka, dużo pieprzu - wymieszać z olejem albo ze śmietaną. Wersja ze śmietaną może i niezdrowa, ale jaka pyszna!
      Surówkom przydaje smaku olej, ja najlepiej lubię z orzechów laskowych, rydzowy albo lniany. Taki olej, utrzepany z łyżeczką soku cytrynowego lub octu jabłkowego i szczyptą soli i cukru na gęsty krem, doda smaku każdej surówce.
    • viridiana73 Re: surówki 27.06.16, 08:23
      Ta jest pyszna: kiszona kapusta+ starta marchew+ kiszony ogór w kosteczkę+ pomidor w ósemki+ najważniejsze: majonez! I sól i pieprz.
      Wczoraj robiłam: pekińska+ ogór kiszony+ marchew+ czerwona papryka+ pomidor+ natka i oregano+ vinegret czosnkowo- cytrynowy.
    • klamkas Re: surówki 27.06.16, 19:48
      A ja jeszcze dodam (wprawdzie nie surówkę, tylko bardziej "jarzynkę", ale żal nie polecić) - młoda, krótko duszona marchewka (robiona tak jak do marchewki z groszkiem, tylko bez groszku) z dodatkiem listków mięty - odkrycie ze studenckiego barku, wszyscy uwielbiamy smile.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka