Dodaj do ulubionych

Kot-trójłapek

27.12.19, 16:56
Jak takie koty funkcjonują , jak na na starość? Brak przedniej łapki. Ma ktoś doświadczenia?

--
Sygnaturka się zgubiła....
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Kot-trójłapek 27.12.19, 17:07
      Nie wiem czy wszystkie, ale te ktore znam zupełnie normalnie.

--
      - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
      - Ale jak przez głowę?
      - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
        • 35wcieniu Re: Kot-trójłapek 27.12.19, 17:27
          Nie, żadnych problemów.
          Obstawiałabym że to wynika z ogólnej wagi zwierzęcia i sposobu chodzenia/skakania.
          Bo znałam też rottweilera bez przedniej łapy i on miał duże problemy, ale to jednak było bydle. A koty nic, normalnie sobie radzą.

--
          - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
          - Ale jak przez głowę?
          - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
    • alicia033 Re: Kot-trójłapek 27.12.19, 17:09
      ja miałam kota po amputacji tylnej łapy (prawdopodobnie wpadl w sidłasad i jak go ten ludzki śmieć, który je nastawił, uwolnił z nich, to było za późno na uratowanie łapysad(, konieczna była amputacja. Radziła sobie zasadniczo dobrze, trzeba było np. dorobić jej drabinkę do okna, przez które do tej pory wchodziła (parterowego), bo do tego 1,2 metra nie była w stanie już doskoczyć. Możliwe, że w przypadku kota z brakiem przedniej łapy to nie będzie widoczne, bo koty mają napędwink na tylną oś. Zdarzały się też jej przykurcze i bóle fantomowe(?) - widać było, że kotem jakiś skurcz rzucasad. Poza tym przez pozostałe jakieś 99,5% czasu moja kocia kaleka funkcjonowała jak każdy czterołapy kot.

--
      www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=YFs7-MQ-sug
    • tairo Re: Kot-trójłapek 27.12.19, 17:24
      Brak przedniej łapki ogranicza trochę mobilność, zwłaszcza na początku, potem kot się uczy i funkcjonuje praktycznie normalnie, ewentualnie ma trochę mniejszą skoczność i gorzej sobie radzi z parapetami albo wysokimi meblami.
      Jest natomiast mniej kłopotliwy i mniej obciąża resztę kota niż brak tylnej.
    • aandzia43 Re: Kot-trójłapek 27.12.19, 17:31
      Koty w przeciwieństwie do psów mają sprawny układ kostno-stawowy do końca właściwie. Zazwyczaj. Rzadko cierpią na choroby stawów czy zwyrodnienia.

--
      "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka