Dodaj do ulubionych

Analiza sytuacji - Żakowski

28.12.19, 15:04
Polecam tekst z WP.
Dość ponury, ale niestety się zgadzam.
Jedyna iskra optymizmu na zakończenie tekstu jest taka:
"Na smutek demokratów powinna też pomóc dobra dynamika. Pierwsza konstytucja polskiej demokracji (3 maja) nawet nie zdążyła wejść w życie. Druga (marcowa z 1921 r. ) rządziła 5 lat (czyli do zamachu), a potem była wydmuszką. Trzecia (z 1997), nim stała się zupełną wydmuszką, z niezłym skutkiem działała ponad 20 lat.

Tendencja jest obiecująca. Następnym razem mamy szansę stworzyć demokrację na kilka pokoleń. Warto się o to starać, by kiedyś było lepiej."
Obserwuj wątek
   • baltycki Re: Analiza sytuacji - Żakowski 28.12.19, 17:32
    tiszantul napisała:

    > Żakowski bywa określany jako "Jaś Fasola polskiej publicystyki".

    "Jaś Fasola polskiej publicystyki"
    Ungefähr 4 Ergebnisse (0,26 Sekunden)

    Ile razy tiszantul zostal określony jako "ruski troll"?

    --
    W szkole mej siostrzenicy 6/5 uczniów miało czerwony pasek.

    flegma_tyczka
    • dramatika Re: Analiza sytuacji - Żakowski 28.12.19, 17:37
     baltycki napisał:


     > "Jaś Fasola polskiej publicystyki"
     > Ungefähr 4 Ergebnisse (0,26 Sekunden)

     Moze Żakowski to nie Jaś Fasola publicystyki, ale Ty na pewno jesteś księgowym tego forum tongue_out Uwielbiam Twoje wtręty rodem z rocznika statystycznego/książki telefonicznej.
   • livia.kalina Re: Analiza sytuacji - Żakowski 28.12.19, 22:48
    Czytałam, że Polacy nie dorośli do demokracji bo zawsze byli pod jakaś okupacją i najzwyczajniej na świecie nie nauczyli się żyć jako dojrzałe społeczeństwo, w sposób zrównoważony dochodzące do wszelkiego bezpieczeństwa: gospodarczego, finansowego, społecznego, militarnego, prawnego etc.


    --
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
    • olena.s Re: Analiza sytuacji - Żakowski 29.12.19, 02:14
     Jak to ładnie wyraził Balcerowicz (odnosząc się do braku skłonności rodaków do skrzętnego oszczędzania): trudno nauczyć się oszczędzać, kiedy ledwo człowiek dorobi się fotela i na nim siędzie, to jedna z nóg mebla zaczyna płonąć'.
  • dramatika Re: Analiza sytuacji - Żakowski 28.12.19, 17:27
   Objawów nowego ustroju jest wiele, ale najbardziej wyraźnym jest bezkarne nie wykonywanie przez pozostałe władze wyroków sądowych, które nie odpowiadają rządzącej większości. Od nieopublikowania przez rząd Beaty Szydło wyroku Trybunału Konstytucyjnego i nieujawnienia list poparcia członków KRS przez Kancelarię Sejmu, po wydawanie orzeczeń przez Izbę Dyscyplinarną, która nie jest sądem wedle orzeczenia Sądu Najwyższego wykonującego wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwośc

   Żakowski po raz enty odkrywa Amerykę, że PiS robi nam sanację. No robi.
   Ale ten cytat przebija wszystko - bo najpierw narzeka, że traktujemy konstytucję jak papier toaletowy, (z czym można się zgodzić - Ameryki nie odkrywa), a sam to robi big_grin Orzeczenia SN nie są źródłem prawa, a orzeczenia TSUE nie stoją wyżej niż konstytucja. Twierdząc inaczej Żakowski wyciera sobie nieboraczką tyłek tongue_out
  • asfiksja Re: Analiza sytuacji - Żakowski 28.12.19, 17:38
   Nie zgadzam się z Żakowskim, nie sądzę, żeby agresja ze strony Rosji była w tej chwili dla nas największym zagrożeniem. Uważam, że na pierwszym miejscu są zmiany klimatu (ze wszystkimi globalnymi i lokalnymi skutkami, demograficznymi, ekonomicznymi, społecznymi, zdrowotnymi, w zakresie konfliktów i solidarności). To są zjawiska występujące po raz pierwszy w historii, stąd konfuzja erudytów, co to muszą, bo się uduszą raz po raz pochromolić o Piłsudskim.
     • mdro Re: Analiza sytuacji - Żakowski 28.12.19, 20:39
      Miałeś, łgarzu, dać źródło na tę "epokę lodowcową". Ten wyciągnięty z tyłka spisik to ma być dowód na co?

      --
      "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
      • dramatika Re: Analiza sytuacji - Żakowski 28.12.19, 21:11
       mdro napisała:

       > Ten wyciągnięty z tyłka spi
       > sik to ma być dowód na co?

       Tu masz podobny spisik, tylko z linkami do artykułów. Które oczywiście na pewno są fejkowe i tak dalej, i tak dalej. Wyznawcy nic nie przekona wink

       www.aei.org/carpe-diem/50-years-of-failed-doomsday-eco-pocalyptic-predictions-the-so-called-experts-are-0-50/
       • elle_du_jour Re: Analiza sytuacji - Żakowski 29.12.19, 12:14
        I vice versa, Ciebie, konserwatystki też nic nie przekona.
        Powołujesz się na republikańską instytucję, która robiła jakieś ciemne interesy z ExxonMobil, tak więc wszystko wiadomo.

        "AEI, obok lobbyingu politycznego i promowania amerykańskich wartości konserwatywno-liberalnych, walki z regulacją rynku (w tym subsydiami do produkcji rolnej), zasłynęła w ostatnich latach kontrowersyjnymi inicjatywami społecznymi. Finansowana m.in. przez amerykański sektor energetyczno-paliwowy, podważała fakt zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia. Oferowała także naukowcom zajmującym się zmianami klimatycznymi wynagrodzenia w zamian za naukową krytykę badań naukowych, świadczących o globalnym ociepleniu i przeciwstawiała się planom rządu USA mającym na celu ograniczenie emisji substancji szkodliwych dla środowiska. Tego rodzaju zasady współpracy naukowej spotkały się z krytyką amerykańskich mediów, które zarzucały AEI korumpowanie środowisk naukowych."
        • dramatika Re: Analiza sytuacji - Żakowski 29.12.19, 12:25
         elle_du_jour napisała:


         > Powołujesz się na republikańską instytucję, która robiła jakieś ciemne interesy

         Co za różnica. Przy ocenie prawdziwości zdarzeń bez znaczenia jest kto je przedstawia - są albo fałszywe, albo prawdziwe. A stronka pokazuje proces wciskania ciemnoty ludziom od 50 lat, popierając się linkami - ktoś zadał sobie nawet trud wyciągania jakichś archiwalnych newsów sprzed ery internetów.
   • olena.s Re: Analiza sytuacji - Żakowski 28.12.19, 20:57
    Obecne zmiany klimatyczne w z pewnością w kontekście ludzkości są ważniejsze niż PiS i Polska. Ale też tekst Żakowskiego nie traktuje o globalnych zmianach, ale ściśle lokalnych i politycznych.
    Z mojego punktu widzenia opisywany przez niego scenariusz - Polska która sama wymiksowuje się z zachodu, (a konfederacja jej wybitnie pomoże), i oczywisty kierunek ruchu (wschód) wydaje się dość prawdopodobny.
    • dramatika Re: Analiza sytuacji - Żakowski 28.12.19, 21:22
     olena.s napisała:

     > Z mojego punktu widzenia opisywany przez niego scenariusz - Polska która sama w
     > ymiksowuje się z zachodu, (a konfederacja jej wybitnie pomoże), i oczywisty kie
     > runek ruchu (wschód) wydaje się dość prawdopodobny.

     A daj pani spokój big_grin
     Te same brednie powtarzane od lat.
      • dramatika Re: Analiza sytuacji - Żakowski 29.12.19, 10:49
       olena.s napisała:

       > Cóz, kochana Piepe, a ty nie powrtarzasz tego samego od lat? big_grin? Że neomarksizm
       > , lewaki czy co tam jeszcze masz w zestawie?

       Faktycznie, przesadzałam. Neomarksizm nam nie grozi z takimi jego piewcami jak PO z akolitami, którzy w jednym zdaniu płaczą nad konstytucją, by w drugim bezlitośnie sprzedać jej kopa big_grin Nie mówiąc o głosowaniu nad "absolutnie katastrofalną" ustawą "kagańcową", kiedy to dzielni obrońcy praworządności poszli po karpia zamiast na głosowanie do sejmu. Z taką konsekwencją i dyscypliną nie grozi nam nie tylko neomarksizm, ale w ogóle to, że PiS będzie miał jakąś lewicową opozycję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka