Dodaj do ulubionych

S.Chmielewska o pedofilii

24.01.20, 09:35
A słyszały o ostatniej konferencji „Czy kościół w Polsce jest na krawędzi” i wystąpieniu siostry Chmielewskiej, które spotkało się wręcz.....zapraszam do lektury😏
Zacytuję jedynie pewien wniosek z końca felietonu:

„I na koniec – kluczowy morał z tej sprawy. Cedowanie przez państwo opieki nad bezbronnymi (i idących za tym ogromnych środków finansowych) na Kościół nie sprawdziło się w żadnym kraju – przykłady skutków takiej polityki powracają we wstrząsających relacjach medialnych z Irlandii, Kanady, Stanów Zjednoczonych czy Niemiec. W żadnym z tych krajów Kościół nie przestrzegał zasad i przepisów prawa służących ochronie podopiecznych instytucji pomocowych czy edukacyjnych. Nie działał transparentnie i nie podlegał właściwej kontroli, jakiej podlegają instytucje państwowe i ich pracownicy. Zarówno z opowieści siostry Chmielewskiej, jak z historii, które od ponad roku gromadzę na mapie kościelnej pedofilii i przemocy w Polsce wynika, że Polska nie jest pod tym względem wyjątkiem.„


krytykapolityczna.pl/kraj/szokujace-wyznanie-siostry-chmielewskiej/

--
„To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
Obserwuj wątek
  • asfiksja Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 10:12
   No ale nie rozumiesz, że ona osobiście mogłaby iść na policję dopiero, gdyby złapała tego księdza na czynach pedofilskich u niej? Przecież policja by ją w tamtych czasach wyśmiała, gdyby złożyła zawiadomienie typu "słyszałam z drugiej ręki, że X to pedofil, dowody ma biskup, na pewno je wam przekaże".
   W dzisiejszych czasach jesteśmy tacy niby świadomi, tacy wszyscy wiemy, co gdzie zgłosić - a jakoś "Tylko nie mów nikomu" zostało opublikowane na YT, bo żadna stacja nie miała jaj, żeby zrobić premierę u siebie. Niech żyją wolne media, no nie?
   • jdylag75 Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 10:32
    Dokument był wyemitowany w TVNie, zaraz po emisji na YT.
    Co do s. Chmielewskiej - to jak najbardziej mogła nagłaśniać sprawy przenoszenia i ukrywania pedofilów oraz ignorowania jej wniosków przez adresatów. Tak czy inaczej sporo energii zużywała na chronienie podopiecznych a i tak nie ma pewności czy uchroniła skutecznie.
    Chroni system mimo szczytnych intencji.
    • asfiksja Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 10:46
     >Dokument był wyemitowany w TVNie, zaraz po emisji na YT.
     Przykro mi, ale mylisz się. Premiera na YT była 11 maja, TVN puścił dopiero 17 maja. W świecie mediów to długo. Taki upływ czasu pozwolił oczywiście na zbadanie, jaki film ma odbiór i czy emisja się stacji opłaca.
      • rb_111222333 Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 11:13
       No nie bardzo. Żadna stacja nie wyłożyła pieniędzy na realizację tego filmu. Żeby film powstał twórcy utworzyli zbiórkę. To, że film został puszczony w tv, nie zmienia faktu, że gdyby liczyć tylko na stacje telewizyjne, to tego filmu by nie było.
       • jdylag75 Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 11:26
        Zgoda. Nie patrzę na kwestie merkantylnie, właściciele telewizji tak.
        W moim mniemaniu w tej kwestii liczy się potencjalnie szeroki odbiór, a to TVN jednak zapewnia, nawet jeśli puścili bo wiatr wiał w dobrą stronę i podpięli się pod cudza kase i cudzy sukces, jeśli o tym filmie można tak mówić.
        • asfiksja Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 11:56
         Teraz ty sobie robisz jaja. Po milionowej liczbie wyświetleń na YT jedna emisja o godz. 23 (tak, taka to właśnie była godzina - dla niezainteresowanych mediami: oglądalność jest wtedy taka-sobie) zapewnia poszerzenie odbioru? Raczysz żartować.
         Nie żebym tak chwaliła YT, bo to medium też nie pozwala monetyzować tego typu filmów (autorzy nie mogą zarobić ani grosza na reklamach). Ale przynajmniej nie blokuje.
        • sumire Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 12:25
         TVN zapewnia dużo mniejszy odbiór niż Jutub.
         To był bardziej wizerunkowy ruch, bo po emisji na YT poszło dużo negatywnych komentarzy o tym, że żadna z prywatnych telewizji nie była zainteresowana.
   • araceli Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 11:01
    asfiksja napisał:
    > bo żadna stacja nie miała jaj, żeby zrobić premierę u siebie


    Media niereżimowe regularnie donoszą o przestępstwach dokonywanych przez funkcjonariuszy KK.


    Co ma na celu twoja próba odwrócenia uwagi od katolskiego szamba przez rzucanie idiotycznych oskarżeń?    --
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
    • asfiksja Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 12:20
     Taaa, dzielne medium niereżimowe nagłaśnia sprawę, że s. Chmielewska "kryła pedofila". Super, gratulacje, co za odwaga. Co tam, że dzierżący władzę faceci w purpurach, co latami zamiatali proceder pod dywan chodzą bezkarni. Uderzmy w ubogą zakonnicę, kobietę, która całe życie poświęciła pracy z ludźmi odrzuconymi, w tym z dziećmi. Albo najlepiej uderzmy w pokrzywdzonych przez pedofilów członków Kościoła poprzez sprytny victim shaming. I zaraz możemy się czuć lepsi od tych głupich "katoli". No nie?
     • araceli Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 13:33
      asfiks
      > Co tam, że dzierżący władzę faceci

      O władzach KK media rozpisują się często. A że katoli to wali... cóż - wasza wina.
      --
      Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
      • asfiksja Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 15:23
       1. Jak wyobrażasz sobie doniesienie na policję na podstawie przekazów medialnych?
       2. Skoro ciebie to "nie wali" to dlaczego ty nie zgłosiłaś się ze swoją wiedzą na policję? Pod względem prawnym masz taki sam obowiązek, jak "katole".
  • asfiksja Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 10:17
   A jeszcze jeśli chodzi o kryzys Kościoła. Uważam, że to nie jest kryzys Kościoła tylko biskupstwa. Oczywiście są hierarchowie, którzy myślą w stylu "Kościół to my i tylko my", ale to oczywista nieprawda. Tak jak Polska to nie Jarosław Kaczyński.
   • jowita771 Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 10:33
    Kryzys biskupstwa to kryzys kościoła. W kk nie ma demokracji, nikt nie będzie Cię słuchał. Możesz próbować coś zmienić, ale to walenie głową w mur, bo dopóki ci na górze nie odczują skutków, nie zrobią nic. A odczuć skutki mogą tylko w jeden sposób - jak ludzie zaczną odchodzić z kk i kasa będzie coraz mniejsza. Do tego czasu rzecz wygląda tak, że każdy, kto jest członkiem kk, przykłada rękę do krzywdy dzieci-ofiar księży pedofili. Równie dobrze mogłabyś zobaczyć gwałt na dziecku, a potem zamknąć oczy i udawać, że tego nie było. To własnie robicie, katolicy.

    --
    pieczywo zeby nie obsychalo trzymaj w wiadrze z woda
    a dluga rura z wrotka na kazdym koncu bedzie wspanialym samochodem dla węża /moofka/
    • dramatika Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 11:29
     jowita771 napisał:

     > Do
     > tego czasu rzecz wygląda tak, że każdy, kto jest członkiem kk, przykłada rękę
     > do krzywdy dzieci-ofiar księży pedofili.

     Tak samo jak każdy, kto zatrudnia murarza do budowy domu tongue_out
     • beataj1 Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 11:38
      Serio, A znasz jakieś ponadnarodowe konsorcjum murarzy które służy za biuro podroży dla pedofilów murarzy i przesyła ich w obrębie swoich struktur od kraju do kraju. I to konsorcjum twierdzi że większość społeczeństw (podane w procentach) wierzy w nadmurarza. No i że członkowie tego konsorcjum to przedewszystkim swoje bolesne problemy i inne bla bla bla musi rozwiązywać wewnętrznie najlepiej za pomocą najskuteczniejszej znanej człowiekowi metody czyli modlitwy?


      --
      Jak dowiedli socjologowie-statystycy, fraza: należy w życiu spróbować wszystkiego znacznie częściej oznacza amatorskie porno i narkotyki niż fizykę kwantową i chemię molekularną.
   • araceli Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 11:03
    asfiksja napisał:
    > Uważam, że to nie jest kryzys Kościoł
    > a tylko biskupstwa.

    To zróbcie WY WIERNI porządek z biskupstwem. Nie chce się wam to jesteście współwinni. Jak to leciało? Myślą, mową uczynkiem i ZANIEDBANIEM...


    --
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
   • snajper55 Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 11:27
    asfiksja napisał:

    > A jeszcze jeśli chodzi o kryzys Kościoła. Uważam, że to nie jest kryzys Kościoł
    > a tylko biskupstwa. Oczywiście są hierarchowie, którzy myślą w stylu "Kościół t
    > o my i tylko my", ale to oczywista nieprawda. Tak jak Polska to nie Jarosław Ka
    > czyński.


    To kościoły pustoszeją a nie pałace biskupów. W pałacach biskupów nadal tłoczno.

    S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
   • pola84 Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 11:36
    To jest prawda. Bo taki biskup może Cię ekskomunikować, narzucić nowe grzechy, decydować że to czy tamto jest złe bądź dobre a wierny nie ma NIC do powiedzenia. Nie ma także nic do powiedzenia w sprawie tego kto jest biskupem jego diecezji czy proboszczem na parafii. Decyduje tylko o tym ile kasy dać na tacę.
  • chicarica Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 10:39
   A słyszały i nawet chciały założyć o tym wątek, tylko nie zdążyły.
   No ciekawe, ciekawe. Powszechnie poważana zakonnica, z tych co są tą niby dobrą twarzą KK, tych które podaje się jako przykład z kategorii "ksiądz w naszej parafii jest fajny", przyznaje się do tego, że przechowywała w swojej placówce pedofila, narażając dzieci tam przebywające na kontakt z nim. Jednocześnie jakoś "zapomniała", że jeśli posiada wiedzę o przestępstwie, to powinna zawiadomić o tym policję/ prokuratora.
   Niepojęte jest dla mnie, jak bardzo przedstawiciele watykańskiego okupanta uważają się za wyłączonych spod polskiego prawa.
   Ciekawa jestem też, jak będzie wyglądać osądzanie sukienkowych pedofilów w nowych, wspaniałych, oczyszczonych z esbeckich narośli sądach. To znaczy ja wiem jak będzie wyglądało, ciekawi mnie natomiast reakcja suwerena.

   --
   ---
   Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
   • sumire Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 10:50
    Nie będzie reakcji, ponieważ suweren nie przyjmuje do wiadomości, że kościół chroni pedofilów w sposób niemal proceduralny.
    Dodajmy, że minister Z...iobro rok temu, po filmie Sekielskich, zapowiadał szumnie zaostrzenie prawa i zaangażowanie państwa w walkę z pedofilią w kościele. 12 miesięcy pózniej już wiadomo, że oba tematy umarły.
    • lily_evans11 Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 15:13
     Nie o to chodzi. Juz niektóre się rozpedzily, że pracował z dziećmi. Skazany niestety nie został, co Chmielewska tez tłumaczyła, jaki był jego status. Ale o to pretensje juz nie do niej.

     --
     Zginę, jeśli się obejrzę
     • asfiksja Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 15:30
      >Skazany niestety nie został, co Chmielewska tez tłumaczyła, jaki był jego status. Ale o to pretensje juz >nie do niej
      Ten wątek cudownie pokazuje mechanizmy władzy. Co tam, że biskup winny, jak można psy wieszać na starej niewinnej (i bardzo zasłużonej) kobiecinie, w końcu ona nie doprowadziła do skazania przestępcy, to jest winna, no nie? A w ogóle sama sobie winna, bo z własnej woli została "katolką".
      Identycznie było na początku z Weinsteinem. Co tam, że stary zgred latami wykorzystywał swoją pozycję, kryty przez kolesiów, to jego ofiary są przecież puszczalskie. Kto im kazał się pchać do showbiznesu, przecież każdy wie, jak tam jest?
      Na szczęście ta narracja już się jakby zużyła.
  • pola84 Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 11:40
   Ja czasem myślę, że pedofilia ludzi nie obchodzi. Są w ogóle są niewrażliwi na krzywdę dziecka albo może społeczeństwo nie wie jakie są konsekwencje gwałtu na dziecku... Nie wyobrażam sobie nie zareagować, gdybym wiedziała o tym, że w moim otoczeniu jest pedofil. A tymczasem w jak wielu środowiskach jest to tolerowane, a KK po prostu bezczelnie ich chroni i żadne państwo nic z taką organizacją nie robi.
   • cruella_demon Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 12:00
    Dokładnie tak. Tu potrzeba całkowitej zmiany mentalności albo drakońskich kar jak w USA.
    Choćby watek o Iggim i sporo wpisów "same chciały" "Niewiniątka" a w domyśle puszczalskie 13 latki.
    Jak z tym księdzem, gdzie wsiowe baby darły się na korytarzu sadu, że ta młodociana prostytutka sama mu do łóżka wlazła.

    --
    Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
    (35wcieniu)
     • paskudek1 Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 12:58
      Dramatika zamknij się bo z każdym twoim słowem obrony księży wylewa się szambo. W przeciwieństwie do rockowych śpiewaków sprzed 50 lat kościół katolicki i księża mienią się obrońcami moralności i wartości wszelakich oraz uważają że mają prawo narzucać mi sposób życia

      --
      nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
       • araceli Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 13:40
        dramatika napisał(a):
        > Srutu tutu, majtki z drutu big_grin

        'Cedowanie przez państwo opieki nad bezbronnymi (i idących za tym ogromnych środków finansowych) na Kościół nie sprawdziło się w żadnym kraju – przykłady skutków takiej polityki powracają we wstrząsających relacjach medialnych z Irlandii, Kanady, Stanów Zjednoczonych czy Niemiec. W żadnym z tych krajów Kościół nie przestrzegał zasad i przepisów prawa służących ochronie podopiecznych instytucji pomocowych czy edukacyjnych. Nie działał transparentnie i nie podlegał właściwej kontroli, jakiej podlegają instytucje państwowe i ich pracownicy. Zarówno z opowieści siostry Chmielewskiej, jak z historii, które od ponad roku gromadzę na mapie kościelnej pedofilii i przemocy w Polsce wynika, że Polska nie jest pod tym względem wyjątkiem.„'


        Srutututu - fanko 'pomocy' KK.


        --
        Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
       • araceli Re: S.Chmielewska o pedofilii 24.01.20, 13:36
        alpepe napisała:
        > Ale w tej sprawie to akurat dramatika rację ma.


        Ma rację zaciekle broniąc pedofili, molestujących czy oprawców kobiet? W każdym dotyczącym tych kwestii wątku?

        Ma rację twierdząc, że przedstawicielom KK należy pozwolić na gwałcenie dzieci w imię braku rewolucji?        --
        Emigrancka troska o ojczyznę:
        araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
        black_halo: Na zlosc tobie spale.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka