Dodaj do ulubionych

Dostałam takidgo maila

25.01.20, 18:16

Pozdrowienia!

Kilka miesięcy temu dostałem dostęp do systemu operacyjnego na twoim urządzeniu.
I oczywiście mam dostęp do tego konta!

Patrzyłem na ciebie od miesięcy.
Faktem jest, że zostałeś zainfekowany złośliwym oprogramowaniem podczas odwiedzania witryny dla dorosłych.

Jeśli nie jesteś z tym zaznajomiony, wyjaśnię ci to.
Wirus trojański daje mi pełny dostęp i kontrolę nad komputerem lub innym urządzeniem.
Oznacza to, że widzę wszystko na ekranie, włączam kamerę i mikrofon, ale nie wiesz o tym.

Mam również dostęp do wszystkich Twoich kontaktów.

Dlaczego Twój program antywirusowy nie wykrył złośliwego oprogramowania?
Odpowiedź: Mój trojan ma sterownik i aktualizuję jego sygnatury co cztery godziny. Dlatego twój program antywirusowy milczy.

Zrobiłem film, który pokazuje, jak się masturbujesz w lewej połowie ekranu, a w prawej połowie oglądasz wideo, które oglądałeś.

Za pomocą jednego kliknięcia mogę wysłać ten film wideo do wszystkich Twoich e-maili i kontaktów w sieciach społecznościowych.

Aby temu zapobiec, przenieś 950€ na mój adres adres Bitcoin (jeśli nie wiesz jak to zrobić, napisz do Google: "Kup Bitcoin").

Adres Bitcoin: 1CK7GVufSxzVbsc8HgxgeAZRKuvmAFAKTZ

Po otrzymaniu płatności usunę wideo i nigdy mnie nie usłyszysz.
Dam ci dwa dni (48 godzin) na zapłatę.
Gdy zobaczysz ten e-mail, otrzymam
zawiadomienie. Czasomierz rozpoczyna się zaraz po tym.

Składanie skarg gdzieś nie ma sensu, ponieważ ten e-mail nie może być śledzony jako mój i adres Bitcoin.
Nie popełniam żadnych błędów.

Jeśli dowiem się, że udostępniłeś tę wiadomość innej osobie lub organizacji, film zostanie natychmiast rozprowadzony!

Nie próbuj się ze mną kontaktować (nie jest to możliwe, adres nadawcy jest generowany automatycznie).

Cześć!

Co byście zrobiły na moim miejscu?

--
https://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
Obserwuj wątek
    • nangaparbat3 Re: Dostałam takidgo maila 25.01.20, 18:24
      Ja też, jakieś 10 miesięcy temu. Był po niemiecku, języka nie znam, w pierwszej zrozumiałam tylko, że mnie szantażują, ale po wrzuceniu do translatora juz miałam jasność - ubawiłam się. Spam.

--
      "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
    • alpepe Re: Dostałam takidgo maila 25.01.20, 18:39
      Usunęła, na adres naszej firmy, który się zaczyna zapytanie/anfrage/info, przychodzi coś takiego od miesięcy. Zgadnij, co z tym robimy.

--
      "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
    • al_sahra Re: Dostałam takidgo maila 25.01.20, 18:58
      Dawno już nie dostałam takiego maila (być może są likwidowane na poziomie ISP), natomiast regularnie dzwonią do mnie spamerzy udający IRS (urząd podatkowy) albo Social Security (odpowiednik ZUSu) z wiadomością, że toczy się przeciwko mnie postępowanie sądowe i trzeba zapłacić rządowi jakąś karę. Tę opłatę mam uiścić w postaci karty prezentowej Apple albo Amazon (!) wysłanej na podany adres.

Zastanawiam się, czy ktokolwiek się na to nabiera.
      • majenkir Re: Dostałam takidgo maila 25.01.20, 19:32
        al_sahra napisał(a):
        > Zastanawiam się, czy ktokolwiek się na to nabiera.

Mysle, ze tak, bo inaczej by im sie nie oplacalo operowac.
        "IRS" do nas tez dzwonil pare razy, zawsze z indyjskim accentem big_grinwink.

--
        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
        Abby&Prada
    • anorektycznazdzira Re: Dostałam takidgo maila 25.01.20, 19:01
      U nas w pracy coś w tym stylu na służbowe maile dostało chyba z 50 osób, w tym moja koleżanka z pokoju która NIE MA OPCJI żeby na służbowym kompie używała "witryn dla dorosłych".
      Także tego.

--
      'Daruj, ale czy mógłbyś stąd wyjść, bo to jest biznesklasa? Naprawdę, to nic osobistego, po prostu jesteśmy od ciebie lepsi.' by król Julian
    • ga-ti Re: Dostałam takidgo maila 25.01.20, 19:24
      Na jakie Wy strony wchodzicie, że takie maile dostajecie? Nigdy takiego nie dostałam. A może to ja coś tracę na odpowiednie strony nie wchodząc? tongue_out

Mój mąż dostawał kilka razy maila na 'oficjalny' adres, w stylu kurier czeka by dostarczyć do ciebie przesyłkę, ale musisz opłacić koszty wysyłki, nie jakieś duże, kilkanaście zł, ale akurat wtedy niczego nie zamawiał oraz nie zamawia z tego adresu.
      • ichi51e Re: Dostałam takidgo maila 25.01.20, 20:22
        To nie kwestia stron a tego ze twoj mail sie spamerom znalazl. Jak sie robi duzo zakupow w sieci, zaklada konta na prawo i lewo to niestety tak sie to konczy

--
        wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
      • mika_p Re: Dostałam takidgo maila 25.01.20, 20:38
        Ta skrzynka, na którą dostałam spam, ma blisko 20 lat, kiedyś nawet podawałam ją otwartym tekstem jako adres alternatywny, używam w sklepach - jestw różnych spamerskich bazach.
        Jeden spamer przesłał mi nawet w ramach RODO informację, że ten adres ma i legalnie "odziedziczył" po jakiejś firmie ze stroną, na której na pewno się nigdy nie rejestrowałam. O dziwo, w ciągu tygodnia od wysłania protestu spam akurat od tego spamera przestał przychodzić, ale na inne nie mam wpływu.

--
        3 frytki? Moje dostają max 1/3 frytki naraz, a i tak staje im w gardle. Muszę w jarmuz owinąć.
    • majenkir Re: Dostałam takidgo maila 25.01.20, 19:43
      A moj man dostal kiedys email od faceta, ktorego zna (nie za dobrze, sluzbowo, zaden przyjaciel), ze ten jest gdzies za granica, wpadl w tarapaty i zeby mu przyslac kase na powrot do Stanow. Maz zadzwonil do niego, ten oczywiscie o niczym nie wie. Juz nie powiem o spamerskich telefonach z mojego wlasnego numeru!

--
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
      Abby&Prada
      • massinga Re: Dostałam takidgo maila 26.01.20, 13:47
        Kilka lat temu ktos sie wlamal do mojego konta i powysylal tego typu emaile do moich kontaktow. Mialam byc w Hiszpanii, ograbiona ze wszystkiego. Potem dostawalam tego typu email z kat znajomych.
        Co do osoby w tarapatach, to kiedys zadzwonil do mnie pan, ktory znal moje nazwisko, przedstawil sie jako naukowiec poznany na konferencji w moim miescie zamieszkania (a wiec wielce prawdopodobne, ze go poznalam) i prosil o pomoc w oplaceniu benzyny, bo go okradli a musi wrocic do domu (w osciennym kraju). Przy czym prosil o wyslanie pieniedzy na konto stacji benzynowej, gdzie wlasnie przebywal. Malo sie na to nie nabralam ale na czas poszlam po rozum do glowy.
    • rosapulchra-0 Re: Dostałam takidgo maila 25.01.20, 20:03
      Wyrzuć do spamu. Tzn, ja bym tak zrobiła.

--
      A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90
    • 123zielona123 Re: Dostałam takidgo maila 25.01.20, 20:33
      Chyba 6 który dostałam. Jest on tak idiotyczny, że naprawdę nie wiem kto się może nabrać. Co prawda na złodzieju czapka gore, ale ewentualna grupa docelowa raczej nie ma jeszcze pieniędzy.
      Ale ostatnio prawie się nabrałam. dostałam maila,że wystawiono fakturę za poradę prawną on line i proszą o uregulowanie w terminie- faktura w załączniku. Prawie miałam ochotę otworzyć fakturę,że by sprawdzić, że to jakaś pomyłka. No ale nieznanych zalączników NIGDY nie otwieram
      • ichi51e Re: Dostałam takidgo maila 25.01.20, 20:58
        Ja bylam najblizej jak „poczta polska” wyslala mi maila w temacie „twoja paczka” juz prawie klikalam linka zeby dowiedziec sie gdzie ta moja paczka jest do odebrania kiedy mnie oswiecilo ze nic nie zamawialam uzywajac tego adresu email...

--
        wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka