Dodaj do ulubionych

Wirus to cud?

22.03.20, 08:43
forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1462225,koronawirus-jako-cud-kazik-staszewski-niektorzy-po-raz-pierwszy-poczuja-ze-mozna-zyc-inaczej-wywiad.html
Facet (zawsze go lubiłam, ale coraz bardziej mnie zaskakuje) mówi o pokorze, a sam wg mnie staje się jak ci celebryci, którzy w komfortowych warunkach udzielają rad. Tzn. tak, można sobie pofilozofować, czemu nie, z tym że zamykanie oczu na wszystkich tych, którzy nie mogą "siedzieć w domu", mają potężne problemy finansowe, czy ktoś z ich bliskich zachorował, lub oni sami, to kurczę... Cud? Really? Czy to właśnie nie jest brak pokory? Nie żadna "pokora level master"?

Dla kontrastu list kasjerki:
wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-list-pracowniczki-marketu-boje-sie-swojej-pracy/dk4qrw7
Ta pani budzi we mnie zdecydowanie więcej sympatii i chciałoby się jej posłać choć forumowe "dobre fluidki".
Obserwuj wątek
    • cauliflowerpl Re: Wirus to cud? 22.03.20, 08:51
      Dawno temu, gdy byłam fanką Kazika, wpadł mi w ręce wywiad, w którym wychwalał systemy władzy absolutnej.
      Od tamtej pory uważam, że on powinien śpiewać, ale mówić - lepiej nie.
    • alicia033 Re: Wirus to cud? 22.03.20, 09:35
      stary a głupi

--
      volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
      "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
      czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
    • smillla Re: Wirus to cud? 22.03.20, 09:42
      Aby "żyć inaczej" trzeba po pierwsze: żyć, po drugie: mieć za co żyć.
      O tych dwu zasadniczych, a dziś niezbyt pewnych warunkach pan Kazik jakoś zapomniał..?
    • chocolatemonster Re: Wirus to cud? 22.03.20, 10:01
      Dopisz go do ekskluzywnego grona 'po co ta histeria' i tyle.
      Na fb zgraja madrych inaczej pisze 'dziekujemy wirusie:dzieki tobie odnawiamy wiezi domowe,spedzamy czas z dziecmi,gotujemy'. Pff...ja nie potrzebowalam do tego syfu, ktory dla wielu jest smiertelny.
    • nenia1 Re: Wirus to cud? 22.03.20, 10:06
      Racjonalizacja, zwykła racjonalizacja, to samo dzieje się jak ludzie doświadczą poważnej choroby, albo przeżyją wypadek, po prostu człowiek na zakodowane rozumowanie, że wszystko dzieje się "po coś" i ma potrzebę nadawania sensu temu co się dzieje.
      • nuclearwinter Re: Wirus to cud? 22.03.20, 10:24
        A to też jest racja. Ale facet powinien mieć jednak na tyle, jeśli nie empatii, to chociaż rozumu, i nie wyskakiwać z "cudem" i odnajdywaniem siebie w kontekście pandemii, w wyniku której zmarło tysiące ludzi a miliony straciło lub straci środki do życia. To są realne tragedie a filozofowanie w ten sposób jest prostu niepoważne.
    • kropkacom Re: Wirus to cud? 22.03.20, 10:08
      Celebryci z zasady nie budzą sympatii w takich momentach. Zwłaszcza jak nie wleźli pod swój kamień i próbują coś mówić. Prawda? Z czego Kazika Staszewskiego lubię średnio poza sceną. Znaczy to co sobą sam reprezentuje w mediach, bo prywatnie go nie znam. Pani kasjerka dostanie dobre fluidki, bo trudno nam sobie wyobrazić, że mogłaby nie przyjść do pracy i towaru NAM nie skasować. Poza tym jest w gorszej sytuacji. Czy to przełoży się na to, ze będziemy bardziej strawnymi klientami i ta kobieta przestanie obrywać, że za wolno pracuje czy system nie naczytał jakieś promocji? Zastanówmy się. Zwłaszcza jak możemy zostać w domu z rodziną i tu podpisuję się pod Kazikiem.

--
      Usiądź, podaj mi swoją dłoń Przepowiem ci przyszłość
      Widzę Cię żyjącego z kimś, Kto naprawdę do Ciebie pasuje
      Kimś takim jak ja ...
    • szarsz Re: Wirus to cud? 22.03.20, 10:13
      Kazik odjechał w kierunku religijnym już dawno, a to właśnie religianci wysyłają mi filmiki właśnie o takiej treści. Pewnie się chlopina naogladal
    • asfiksja Re: Wirus to cud? 22.03.20, 10:29
      No dla niego to cud, bo spłynął na niego spokój. Dla kogo innego to udręka, bo spłynęła na niego nerwica lękowa albo zwykły strach o zdrowie i płynność finansową rodziny. Wypowiedzi w stylu "patrzcie, jak ja mam fajnie i zawdzięczam to swojemu właściwemu podejściu do życia" zwykle niemożebnie denerwują. Na ematkę powinien przyjść.
    • wapaha Re: Wirus to cud? 22.03.20, 10:59
      Są różne wymiary tego co się dzieje- w zależności od "wrażliwości" każdy dostrzega coś innego. NIE jest złe dostrzeganie pozytywnych stron negatywnej sytuacji. Naprawdę wachlarz zmysłów i sposobó odbierania świata jest bardzo szeroki
    • buldog2 Re: Wirus to cud? 22.03.20, 13:27
      Kasjerka od razu budzi mnóstwo sympatii, wywiadu z Kazikiem nie myślę nawet oglądać. Kojarzy mi inny artysta, taki z czerwonymi włosami (Wiśniewski, czy jakoś tak), brał udział (śpiewał partyjną piosenkę) w promocji sojusznika PISu, Samoobrony. Powiedział on był, że "każdy artysta jest prostytutką". I znowu skłamał.

--
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka